Šta je novo?

"Окретнице-Терминуси" јавног градског превоза

Hej, pa sklonili su iz Admirala Geprata, mozda tu mogu da izmeste neke sa Venca?
 
Ne može , izmešteni su na zahtev neke državne institucije koja se nalazi u zgradi uz koju su stajali dok su čekali vreme.
 
Okretnica u naselju Ravan

YhJ5jmS.jpg


T28iTkj.jpg


2P3RvsO.jpg


NidXplk.jpg


v2YxyXS.jpg


izvor: gspbeograd.net
 
Прекључе је уређен терминус у Бегаљици.

DSC6775.jpg


Иначе, ово су репариране ластине печурке за које је још 2013. године Имамо план преговарао о донацији Гроцкој. :D
 
Opa docekasmo pecurke da budu postavljene nadam se da ce nastaviti dalje nece ovdje stati ima jos stajalista i okretnica za urediti .Cak du i klupu stavili
 
U 2016oj godini mi i dalje postavljamo SFRJ pecurke... :bash:
 
U 2016. godini i dalje postavljamo pečurke na stajališta nastala u doba SFRJ , po prvi put ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=370345#p370345:2f78w3z9 je napisao(la):
spatiotecte » 05 Feb 2016 21:52[/url]":2f78w3z9]U 2016oj godini mi i dalje postavljamo SFRJ pecurke... :bash:

Ако ћемо искрено боље су, ове нове станице заузму много простора
 
A vi dajte poklonite nesto jeftinije bolje dizajnirano itd .
Ovdje do juce nije bilo niceg tako da je napredak ogroman .
 
Pa zar ne moze alma quattro da postavi stajalista besplatno a da zauzvrat uzima pare od reklama kao sto je to slucaj u mnogim gradovima sirom sveta gde firma JCDecaux postavlja besplatno stajalista?
 
Vidi alma kvatro je u vlasnistvu JCDecaux tj njihova ispostava .Postavljaju stajalista gdje je ugovorom predvidjeno i broj koji je predvidjen nekih 350 kom mislim.
Ta stajalista su tamo gdje postoji ekonomski interes i gdje nece biti demolirana u roku odmah .Reklama u begaljici nema svrhu osim da sve to bude na zalost demolirano .Govorim iz iskustva sredjivanja stajalista u centru Grocke .Koja su sad vec Demolirana
 
Само што постоји разлика између Алме и општине која је стајалишта оставила демолирана, а Алма своја поправила одмах и тако дестимулисала ново демолирање. То се зове одржавање, реч непозната у Србији.
 
Објављена је јавна набавка за извођење радова на изградњи терминуса у Дунавској улици. Рок за достављање понуда је до краја марта тј. до 28. марта о.г.

Коначно ће изградити терминус какав и треба. Сад се ту налази "Копаоник", продаја грађевинског материјала и санитарија.

Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

А на мапи сам означио положај


Позив за подношење понуда
http://tenderi.beoland.com/images/nabav ... 247_15.pdf

Конкурсна документација
http://tenderi.beoland.com/images/nabav ... 247_15.pdf
 
Oво је сјајна локација за терминус, минимална нулта километража при поласку тролејбуса и близина гараже за интервенције само иду у прилог.
 
Значи троле ће кроз Добрачину -> Дунавску да иду уместо до трга?
 
Koliko je meni poznato , nikad nije ni bilo u planu da se trole okreću kod Trga republike.
 
Valjda tadeusa koscuskog pa novaokretnica .Jos kad bi je fino natkrili gdje bi nam kraj bio
 
Prema jednoj verziji , išle bi Tadeuša Košćuškog , a prema drugoj Dobračinom.
 
Ја сам до скоро у глави имао трасу кроз Тадеушка, али скоро је весић рекао да се студентски претвара у пешачку зону, па ми је онда једина могућа путања кроз Добрачину.
 
Троле ће ићи кроз Француску улицу !

Кроз Француску и тролејбуси?!
К. МАЛЕШЕВИЋ | 18. фебруар 2016. 15:00 | Коментара: 3
У Дунавској улици на Дорћолу градиће се нова окретница јавног градског превоза. У другој фази реконструкције биће измештени у Тадеуша Кошћушка
ФРАНЦУСКА улица, позната по Клубу књижевника, Народном позоришту, Кући Николе Пашића, ускоро ће добити и - тролејбусе?!

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 1%81%D0%B8
 
Meni je ovaj tekst malo nelogičan. Prvo, novinar u naslovu piše:
Кроз Француску и тролејбуси?!

Zatim nastavlja:
ФРАНЦУСКА улица, позната по Клубу књижевника, Народном позоришту, Кући Николе Пашића, ускоро ће добити и - тролејбусе?!

Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу Београда расписала је пре неколико дана тендер за изградњу нове, модерне окретнице јавног градског превоза у Дунавској улици на Дорћолу, са које ће када овај пројекат заживи кретати чак 12 тролејбуских и аутобуских линија које тренутно користе стајалишта на Студентском тргу и Тргу републике.

Нови терминус "Дунавска" биће смештен преко пута садашњег депоа ГСП "Дорћол", а прилаз у првој фази изградње биће управо из правца Француске, која ће бити прилагођена за тролејбусе. Тако би овом улицом све до Дунавске, за коју је предвиђено значајно проширење, уместо досадашње четири, могло да саобраћај чак 16 линија градског превоза!

Da bi na kraju završio:
Терминус "Дунавска" простираће се на површини од око 19.600 квадратних метара, и биће подељен на два дела, долазно и почетно стајалиште. Коначан изглед и трасе градског превоза биће познати тек након укључивања улице Тадеуша Кошћушка у контактну тролејбуску мрежу. Тако би, према садашњим плановима, троле ушле у трасу круга двојке, саобраћајући непосредно крај Калемегдана, док би се аутобуси највероватније и даље кретали Француском.

Jesam li ja lud ili ovaj novinar ne zna šta piše?
 
kada bi tunelom povezali glavnu zeleznicku stanicu sa Beograd dunav stanicom koja bi sluzila za BG:voz, terminus na ovoj lokaciji bi mogao da ima i svoje stajaliste ispod njega a i izgradnjom ovog tunela bi mogla da se izmesti pruga oko kalemegdana a zeleznicom bi bio povezan terminus i sa trgom republike i starom zeleznickom stanicom i to bi bila 3 velika cvorista :)

2jcet8j.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372333#p372333:1le9gwyk je napisao(la):
Siniša » February 19th, 2016, 8:25 pm[/url]":1le9gwyk]Meni je ovaj tekst malo nelogičan. Prvo, novinar u naslovu piše:
Кроз Француску и тролејбуси?!

Zatim nastavlja:
ФРАНЦУСКА улица, позната по Клубу књижевника, Народном позоришту, Кући Николе Пашића, ускоро ће добити и - тролејбусе?!

Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу Београда расписала је пре неколико дана тендер за изградњу нове, модерне окретнице јавног градског превоза у Дунавској улици на Дорћолу, са које ће када овај пројекат заживи кретати чак 12 тролејбуских и аутобуских линија које тренутно користе стајалишта на Студентском тргу и Тргу републике.

Нови терминус "Дунавска" биће смештен преко пута садашњег депоа ГСП "Дорћол", а прилаз у првој фази изградње биће управо из правца Француске, која ће бити прилагођена за тролејбусе. Тако би овом улицом све до Дунавске, за коју је предвиђено значајно проширење, уместо досадашње четири, могло да саобраћај чак 16 линија градског превоза!

Da bi na kraju završio:
Терминус "Дунавска" простираће се на површини од око 19.600 квадратних метара, и биће подељен на два дела, долазно и почетно стајалиште. Коначан изглед и трасе градског превоза биће познати тек након укључивања улице Тадеуша Кошћушка у контактну тролејбуску мрежу. Тако би, према садашњим плановима, троле ушле у трасу круга двојке, саобраћајући непосредно крај Калемегдана, док би се аутобуси највероватније и даље кретали Француском.

Jesam li ja lud ili ovaj novinar ne zna šta piše?
I jesi i nisi lud , kako se uzme. Lud si zato što se još uvek čudiš za novinare da ne znaju da pišu , kada je to kod nas postalo uobičajeno , a nisi lud zato što si primetio nešto na šta većina ljudi ni ne obraća pažnju. :)
 
Vrh