Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

баш је кул, мислим скроз је ЕУропски братеееееее.. живело жуто, живела еуропа! дајте нам пајдооо!!!! :cool:
 
Na Dorcolu je neka bu**** isla sa knaticom sive boje i prefarbavala redom grafite od zgrade do zgrade, ukljucujuci i mermerom oblozene fasade.
 
Lucifer":w2k1941w je napisao(la):
Na Dorcolu je neka bu**** isla sa knaticom sive boje i prefarbavala redom grafite od zgrade do zgrade, ukljucujuci i mermerom oblozene fasade.
hahahhaaha daj slike.
 
BOKI SMOKI":nqkcid26 je napisao(la):
Ne bi bilo toliko strasno da nije veca za jedan sprat. To me najvise nervira. mada kada bi neko nadogradio onaj jedan sprat na drugoj zgradi, ne bi bilo lose. A dogradice sigurno sada ima i povoda za to.
evo još par slika, mada se nije u poslednje dve nedelje mnogo promenilo...

Dobračina 15

beograd2.jpg


beograd1.jpg



"Prema rečima Mirjane Prljević (koordinator projekta), objekat koji je arhitekta Pališaški projektovao nimalo neće uticati na lepotu starog zdanja. Budući izgled je, kako kaže, samo veo modernog vremena." Izvor: http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=14&status=jedna&vest=119810 - April 2008
 
Da li mi se cini, ili ce kuca imati stakleni krov?
Okoliko je to tacno, ovo uopste nije ruzno, vec moram priznati, vesto uklopljeni stilovi. Blag stolski prelaz na staklo, sa akcentom na krovnoj terasi. Veoma pristojno. Pohvala za projektanta.
 
zgoreo nadograđeni sprat zgrade na Ceraku »

03. Maj. 2010 | 13:23, Izvor : Studio B, Komentari: 0

Ceo nadograđeni sprat, kao i krov jedne zgrade izgeoreo je na Cerskom vencu u naselju Cerak.


Neposredno pošto je vatra zahvatila ceo sprat, iz stana u kom je požar izbio uspela je da pobegne jedna žena sa jednoipogodišnjim detetom.
Zgrada je za samo nekoliko minuta evakuisana, a ekipe Hitne pomoći su prevezle tri osobe u bolnicu zbog uznemirenosti.
Veliki broj vatrogasaca požar je gasilo oko dva sata, jer je pristup zapaljenom krovu bio posebno otežan, pošto zgrada nema požarne stepenice, niti izlaz na krov.
Vatrogasci su koristili i specijalnu kameru kojom su u delovima konstrukcije zgrade detektovali zaostala žarišta. Uviđajna ekipa utvrdiće uzrok ovog požara.


http://studiob.rs/info/vest.php?id=50943

Pa naravno da nema izlaz na krov kada je tu nadogradnja...
 
Evo dobrog bloga,u pitanju je diplomirani arhitekta,kriticki gleda sve stvari i da se kazem pljuje sve ove stvari koje i nama obicnim laickim smrtnicima smetaju.Uglavnom su tekstovi iz novina koje analizira,vredi pogledati

Arhitektura Bez Beograda
Arhitektura gradova Srbije kao da nije deo samog grada već došla odnekud bez naše volje i instalirala se sama od sebe bez ikavih pravila i bez poštovanja prema ostalim objektima u okruženju. Ovaj blog je posvećen deinstalaciji ružne beogradske arhitekture – ARCHITECTURE WITHOUT BELGRADE

http://arhitekturabezbeograda.wordpress.com/
 
Danas sam prošao ovuda i meni ova zgrada jako dobro izgleda. Neobično dobar i nenametljiv spoj starog i novog.
 
U principu ovaj projekat i nije bas opravdano zasluzio da bude u temi Ko im dozvoli.
Uz ono sto je gradjeno na Dorcolu i sav "modernizam" koji ce verovatno jos doci, ovaj projekat u Dobracinoj je potpuno u redu.
 
iskreno meni se ovo ne svidja uopste. Ok, super je sto nije vishe skvot u ovoj staroj kuci ali na drugoj strani (odnosno iznad) se nalazi primer arhitektonsko-investitorskog stila moderne, na koji smo trebali da zaboravimo negde u periodu kada se raspadala SFRJ. Iako je u blizini, recimo, prosirenje Narodnog pozorista koje je istog stila, ovo chudo je totalno van konteksta u starom jezgru beograda gde je veoma malo gradjeno posle 1970te...
Ako bi mi dosao neki kolega iz inostranstva, bilo bi me sramota da priznam da ovo nije staro 20 godina vec da smo ovako nesto podigli 2010te godine
 
Pa onda nemoj da priznaješ pa te neće biti sramota i rešen problem ;)
 
Sramota? Zbog cega? Kao da se po svetu samo Fosteri i Podrecca-e grade. Samo se opusti i slobodno dovodi kolege u nas lep grad :)
 
mradulovic":23c0ogim je napisao(la):
Ako bi mi dosao neki kolega iz inostranstva, bilo bi me sramota da priznam da ovo nije staro 20 godina vec da smo ovako nesto podigli 2010te godine
A šta to toliko lepše se podiže 2010. godine u tom inostranstvu????!
Kod nas je najveći problem što nijedan investitor posle završetka izgradnje ne održava zgradu, ne peru se fasade i zato posle izgledaju ružne...
 
pa nije sad da se u svetu nista ne desava, i da sve sto se tamo gradi je skuplje i time, za nas, nedostupno. Bio sam u Bernu, Lucernu i Cirihu (turneja po Svajcarskoj od 8 dana) ovog proleca i video mnogo inventivnije, humanije i adekvatnije adaptacije objekata u uzem centru. Posebno u Bernu.

meni lichno je neshvatljivo da se u uzem centru grada, na osnovi predratne vile nakalemi, totalno van konteksta neki banalni, prosti postmodernizam u 2010. Kao da su uzeli pelcer sa Starog Merkatora ili Genex Apartmana. Propustena sansa da se ovom delu grada nesto kvalitetno doda
 
Iskreno, mislim da je bilo kakvo upoređivanje Beograda sa švajcarskim gradovima, u najmanju ruku smešno... Samo nam uporedite GDPp/c... Nebo i zemlja.... Upoređivanje se vrši sa nečim što je uporedivo. To je kao kad neko hoće da uporedi noćni život u NjuJorku i u Beogradu... (a mi se fala Bogu busamo u grudi kako imamo najveći party city na svetu)...
 
ok, ok, ovde se radi o lichnim ukusima ipak, o kojima ne treba raspravljati.

ali ne vidim zasto je smeshno porediti neko zdanje u Beogradu sa "konkurencijom" sa zapada, ako se ne radi o nekoj javnoj investiciji. Pa ne gradi ovaj bunker od stakla nasha siromashna drzava Srbija pa da kazemo -"E lako je njima, njihova drzava je bogata". Iza ovog projekta sigurno na kraju stoji neki lokalni tajkuncic, chije lichno bogatstvo je dovoljno veliko da se kaze da je bogat i po zapadnim standardima. Samo sto ovde josh uvek vecina, pa i onih najbogatijih ljudi, arhitekturu ne posmatra nikako drugachije osim kroz prizmu faktora "Sto pre i sto jeftinije", da ima sto vishe kvadrata,...
 
Ова зграда је, ако се не варам, у власништву Бориса Вукобрата, вишедеценијског директора француске компаније "Копешим" (једне од најуспешнијих у области трговине нафтним дериватима) и председника Фондације за мир и решавања криза у свету. Руинирану кућу је купио још пре петнаестак година, али због нечега радови нису почели све до скоро. Детаље из биографије овог човека можете погледати овде:

http://www.fondmir.com/boris_yu.html


Последња вест у којој се појављује његово име је ова:


Сусрет Патријарха Иринеја и Бориса Вукобрата
21. јун 2010 - 12:00

Његовa Светост Патријарх српскi Г. Иринеј примио је данас, 21. јуна 2010. године, у Српској Патријаршији у Београду г. Бориса Вукобрата, председника и оснивача Фондације за мир и решавања криза у свету, са делегацијом.
 
Radovi nisu počeli, ako se dobro sećam nekih priča (a bile su i po forumu) da bi se zgrada skoro pa u potpunosti srušila - jer je bila pod zaštitom države - i da bi onda on mogao da gradi šta hoće.
 
sizif":21ixht9o je napisao(la):
Његовa Светост Патријарх српскi Г. Иринеј примио је данас, 21. јуна 2010. године, у Српској Патријаршији у Београду г. Бориса Вукобрата, председника и оснивача Фондације за мир и решавања криза у свету, са делегацијом.
Baš e zanima koje krize u svetu je rešio drug Vukobrat i gde je doneo mir? :laugh:
 
Vrh