Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Pre
jerkovi2.jpg


I posle
jerkovi1.jpg


Nije lose izvedeno. Od zgrade iz doba socijalizma su napravili nesto savremeno.
 
Jos samo da kazes gdje je i link na lokaciju .Neko se malo potrudio
 
jedino je steta drveca ispred...da su zasadili koje novo drvo.
 
У питању су две различите зграде које је поставио тако чисто ради поређења (ако сам добро разумео).
 
direktor":2ohk3gi0 je napisao(la):
Jos samo da kazes gdje je i link na lokaciju .Neko se malo potrudio

Moj post je zapravo trebao samo da bude odgovor na DejanBG-ov post sa slikama iz prethodne strane, ali kad sam video da je moj odgovor izasao na sledecoj strani, onda sam prekopirao slike iz prethodnog posta da se razume o cemu se radi. Inace moj komentar ne bi imao nikakve veze, ne bi se razumelo o cemu pricam.

Dakle da ne bude zabune lokacija je nadogradnja u Jerkoviću a slike su od clana DejanBG. :)
 
Spat

Ovo može i u Srbija - zlatna strana medalje.
A svi znamo da je najveće preterivanje u nadogradnji Beograda u Ruskim paviljonima na Karaburmi, no i te zgrade su tolike rugobe pa se može reći da su i one ulepšane.
 
direktor":2lyhyr32 je napisao(la):
Jos samo da kazes gdje je i link na lokaciju .Neko se malo potrudio

Заплањска, после Стадиона и Лукоилове пумпе, први ред "зграда" (под наводницима зато што су биле П+1). једна урађена (на слици), две још увек раде, а једна није ни пипнута. конкретно, ова локација
 
Мало степениште (арх. Јелисавете Начић) на Калемегдану, јуче сликано.
Ваљда је потребно направити стручне елаборате и дугорочне планове, оформити интернационалне експертске тимове с контролингом и мониторингом, и обезбедити кредит од ММФ-а да би се ово средило. Ако ништа друго, да неко не сломи врат. Мислим, неки неспретни и баксузни страни туриста, ми домаћи то прескачемо као од шале.

Није у много бољем стању ни Велико степениште с друге стране шеталишта.

Али, како би онда било новца за онолике лимузине, репрезентацију и коктеле ...?

image3143.jpg
 
direktor":3ow8iihn je napisao(la):
Kioskizacija se vraca vesele 90 te
20150330145554.jpg

Čisto da priupitam, u optimističkoj nadi: da li je uklonjen kiosk koji se nalazi na uglu Kraljice Marije i Ruzveltove, par desetina metara niže? Tu je trotoar uzan i ispred kioska se stvaralo "usko grlo" za pešake.
 
Ne vec je dobio frizidere pride ovaj sto se stvorio premjesten je sa lokacije novog hotela holidein .
Inace na dosta mjesta su osvanuli frizidei za sladoled i pice koji dodatno suzavaju prolaz
 
U Ruzveltovoj je ova lokacija zaista najgora... Ta ulica nema nikakvih zelenih povrsina (ne racunamo groblje oslobodiocima) i na jedine koje ima su natakli ove sazidane kioske. Ovo bi sve trebalo porusiti, al napredna politika to nikada ne bi mogla da ucini. Nadam se da ce ih skloniti kad bude rekonstrukcija Ruzveltove. Ili da ce gradjani napisati dovoljno prituzbi da ovi shvate da te nakaze iz jedinog parka koji imamo u ulici uklone.

1.png


2.png


4.png
 
једна од споредних улица између Кумодрашке и Војводе Степе (мислим да је у Борисављевићевој, нисам сигуран јер сам сликао са пешачког надвожњака код ДЗ Вождовац):
 
Отпаци и ђубре у Дунавском рукавцу после опадања водостаја (сликано данас) - на потезу у висини Палате "Србија" према ушћу. Квалитет слике није добар, у стварности изгледа знатно горе:

image3170.jpg
 
Саша":2euzx5od je napisao(la):
Мало степениште (арх. Јелисавете Начић) на Калемегдану, јуче сликано.
Ваљда је потребно направити стручне елаборате и дугорочне планове, оформити интернационалне експертске тимове с контролингом и мониторингом, и обезбедити кредит од ММФ-а да би се ово средило. Ако ништа друго, да неко не сломи врат. Мислим, неки неспретни и баксузни страни туриста, ми домаћи то прескачемо као од шале.

Није у много бољем стању ни Велико степениште с друге стране шеталишта.

Али, како би онда било новца за онолике лимузине, репрезентацију и коктеле ...?

image3143.jpg
Eh da je samo to...
Juce, konacno prolecni dan, ja konacno slobodan, krenem sa decom malo u setnju...
Od popucalih i ulegnutih ploca u Knez Mihajlovoj, preko basta kafea koji zauzimaju skoro 2/3 ulice...
Na Kalemegdanu, dobar deo staza propao, stepenista takodje, most sa 'drvenom kockom' sa ogromnom izbocinom od vlage...
Ispred vojnog muzeja deca jasu udaraju, grebu (...) po eksponatima iako su svuda vidljive tabla sa obavestenjem da je zabranjeno prnjanje na eksponate...
Pikavaca ima svuda, a tek o zvakama da ne pricam...

Kako se mi odnosimo prema svom gradu, jos on i dobro izgleda.
 
laki72":1a8gscto je napisao(la):
Eh da je samo to...
Na Kalemegdanu, dobar deo staza propao, stepenista takodje, most sa 'drvenom kockom' sa ogromnom izbocinom od vlage...

Видео сам и ја јуче ту огромну комплексну (!) избочину на мостићу пред Краљевом капијом - могли би да измисле неку згодну причу и доводе туристе да им је показују! :)

Не знам како код нас праве степеништа, али, како које направе, за неколико недеља/месеци су већ окрњена, плоче испадају ... Јуче сам пример за то видео на Миљаковцу испред једне нове зграде и чудио се.
Степенице на Зеленом венцу су (стално) у лошем стању ...
 
laki72":nuk2vxnw je napisao(la):
...
Eh da je samo to...
Juce, konacno prolecni dan, ja konacno slobodan, krenem sa decom malo u setnju...
Od popucalih i ulegnutih ploca u Knez Mihajlovoj, preko basta kafea koji zauzimaju skoro 2/3 ulice...
Na Kalemegdanu, dobar deo staza propao, stepenista takodje, most sa 'drvenom kockom' sa ogromnom izbocinom od vlage...
Ispred vojnog muzeja deca jasu udaraju, grebu (...) po eksponatima iako su svuda vidljive tabla sa obavestenjem da je zabranjeno prnjanje na eksponate...
Pikavaca ima svuda, a tek o zvakama da ne pricam...

Kako se mi odnosimo prema svom gradu, jos on i dobro izgleda.


Ta izbočina se pojavljuje po ko zna koji put. Nije to od vlage, da se "podigne" kao parket. Ja prepostavljam da je taj raspon mostića opterećen na podužno sabijanje i da se zato podiže kocka. Možda je u pitanju obostrano uklještenje i deformacija raspona zbog približavanja oslonaca. Kocka je samo položena po površini, koja se izvija pod opterećenjem. Možda grešim, ali mislim da tu zemljište "radi" (ako se tvrđava može nazvati zemljištem). Između dva rata morali su da sruše tek napravljena obližnja stepeništa iza platoa, zato što je proradilo klizište.

Što se pentranja po tenkovima i artiljerijskim oruđima tiče, ja zaista ne razmem toliku brigu za te eksponate.
Jeste to muzej, ali niti su to krhka umetnička dela, niti su avioni od platna, drveta ili tankog lima - to je napravljeno da prolazi kroz blato, minska polja i da izdrži mitraljeze, granate i bombe. Farba i ovako nije originalna, tu je da zaštiti i menjaće se vremenom, za to i služi.
I bolje da ih deca koriste za igranje, da ih prođe dok su mali. Svi smo to radili...

A đubre, žvake i pikavci i mene izluđuju.
 
To na mostucu su drvene kocke napravljene od z pragova lose ili nikako impregnirane krezolom .Plus fuge koje su lose uradjene pa voda orolazi ispod i eto efekta parketa .Plus izokacija ploce mostica .Neka vrate kanenu kocku i cao ili pak daske da posloze
 
direktor":331uz03j je napisao(la):
To na mostucu su drvene kocke napravljene od z pragova lose ili nikako impregnirane krezolom .Plus fuge koje su lose uradjene pa voda orolazi ispod i eto efekta parketa .Plus izokacija ploce mostica .Neka vrate kanenu kocku i cao ili pak daske da posloze

Evo fotografije mostića pre postavljanja tih kocki. Više se ne sećam koja je podloga stajala u to vreme, niti se to najbolje vidi na fotografiji, ali je i tada stradala na istom mestu:

Kralj_kap.jpg
 
Mislim da je jedno vrijeme bio asfalt mogli bi uraditi stampani asfalt ili posloziti kaldrmu
 
Baš taj mostić mi je uvek bio pomalo neobičan, pošto je jedini u tvrđavi sa betonskom nosećom konstrukcijom.
Uvek sam se pitao zašto. Valjda je zbog kamiona...
 
Зграде у ул. Кнеза Вишеслава (преко пута Скојевског насеља) чија је градња настављена после више година. Пролазећи данас бацим поглед и видим голим оком да је зид између две терасе (у средини, други одозго) - крив. Можда се може поправити малтерисањем?

image3208.jpg


(можда је потребно да се фотографија увећа да би се јасно видело)
 
Vrh