Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Та црвена трака је од грађевинске инспекције. Изгледа да моја пријава дивљег проширења објекта ( коју сам написао још у децембру) ипак није била џабе. Мада, вероватно ће власник сам скинути траку после неког времена и наставити с радовима, као што обично бива.
Bitno je da su ljudi pisali i da su se zalili, znam jos bar 10ak ljudi koji su se zalili.
 
Ко им ово дозволи?

Већ дуго стоји незавршена поправка плоча испод Бранковог моста:


Већ дуго стоје поломљене плоче у Пристаништу, ускоро ће кренути да долазе бродови и туристи:



У насељу Церачки виногради незавршена поправка шахта ће за месец-два навршити целу годину. Зачудо, саобраћајни знак стоји све време, није оборен, поломљен, однет ...

У склопу Бранковог моста је и даље, и опет овако:







Мост прокишњава дуго после кише:

Ово је био обичан киоск на раскрсници код Мека на Видиковцу; с временом је нарастао, умножио се и метастазирао:


 
Poslednja izmena:
Neverovatan prizor u centru Beograda! Gomila smeća preliva se kroz prozore stana, samo što ne padne na glavu prolaznicima

U centru Beograda, u Bulevaru kralja Aleksandra, iz jednog stana preliva neverovatno velika količina đubreta, bukvalno samo što ne popada po prolaznicima!

HWUk9kpTURBXy8yNTdhMGFiOTY4OWMzOTZjMzNiZDhlOWQzYzZiYzRiMy5wbmeRkwLNBLAA3gABoTAF



Ili neki glupi hoarder, ili neko pokušava da istera pekaru. :unsure:
 
Glupi blic smećarski, koji reciklira vest od pre mesec dva. A ni ostali novinari nisu bolji pošto je ta terasa takva još od pre renoviranja skroz dobre kod vuka.

To da neko hoće da istera pekaru zato što u svom stanu drži smeće, prepisaću kreativnosti autora.
 
Glupi blic smećarski, koji reciklira vest od pre mesec dva. A ni ostali novinari nisu bolji pošto je ta terasa takva još od pre renoviranja skroz dobre kod vuka.

To da neko hoće da istera pekaru zato što u svom stanu drži smeće, prepisaću kreativnosti autora.

Otkriveno šta se krije iza GROZNE SCENE u centru Beograda​


Iza svega zapravo se krije revolt jednog od stanara koji je u znak protesta svoju terasu pretvorio u deponiju zbog pekare koja se nalazi odmah ispod tog stana, a koja radi non-stop.
- U tom stanu žive muž i žena. Zapravo, dolaze povremeno, najčešće u večernjim satima, nisu stalno tu. Žena je fina, uvek se lepo javi, a za muža ne mogu da kažem da sam doživela bilo kakvu neprijatnost, osim što je eto izabrao čudan način da protestuje zbog pekare koja radi 24 sata, a čiji rad zaista svima nama smeta - kažu stanari zgrade.

Novinari nisu zatekli nikoga u stanu, a tokom razgovora sa stanarima zgrade moglo se čuti da i ostali godinama imaju problema sa pekarom koja radi bez prestanka.

Ne protestuju, doduše, na ovaj način kao njihov komšija, ali da im smeta - smeta.
- Verujte da više ne znamo šta da radimo! To je buka non-stop. Neprijatan miris, dim, buka mušterija, klime, zaposleni i dostavljači. Pekara radi 24 sata, uvek se peče testo, stalno ima mušterija, a roba im stiže i rano ujutro i tad lupaju i galame. Terasa mi je sva crna od masnoće - pričaju stanari velelepne stare zgrade na Bulevaru kralja Aleksandra.


bh187-conair.gif
 
Искрено ругло је и пекара али и ово смеће. Шта раде Бели?
 
Ja sam se uvek tu posle izlazaka hranio dobrih 15 godina unazad. Ne znam što im sada smeta kada je nonstop otvorena pekara tu bar 20godina
 
После оног ромског дворишта у Стојана Протића, ово је највеће ругло на Врачару.
 
Ja sam se uvek tu posle izlazaka hranio dobrih 15 godina unazad. Ne znam što im sada smeta kada je nonstop otvorena pekara tu bar 20godina
Prosla pekara je bila manja i nije imala bastu. Vidi se na Bing mapsu iz 2009-2010. Skroz lova pekara je lanac, korporativni tipovi, skrtare i secikese, i cuo sam da su vrlo... ofanzivni... kad se radi o poslovanju i sirenju. Verovatno su u nekom trenutku posle dolaska u ovu zgradu postali bahati ili se zaboravili u prohtevima i sirenju, pa je doslo do prvih nesuglasica.

Kada imas komercijalni objekat u okviru stambene zgrade u kojoj zapravo zive ljudi, tu lako i cesto moze da dodje do konflikta. Pogotovu ako se radi o ugostiteljima (jedna od najkvarnijih profesija u Srbiji) i o objektima sa velikim svakodnevnim prometom ljudi, poput velike pekare. To dobro zna svako ko je bio u takvoj situaciji i imao posla sa prosecnim srpskim ugostiteljom. Moguci konflikti su brojni. Uzurpacija parking mesta, uzurpacija prostora u ulazu zgrade (kao stovariste), uzurpacija podruma, reklame pod prozorima, buka pod prozorima, smece, nezvani gosti po zgradi... Jer s nekim ljudima se prosto ne moze dogovoriti, nisu sposobni za komunikaciju i dogovor, a opet su vrlo sposobni za grabez i podmuklosti.

Pitanje je veliko i za koliko stvari koje su oni uradili (Skroz lova pekara) imaju dozvole.
 
Poslednja izmena:
Мислим да им највише смета што пекара једноставно џибри, мени увек мало гадно зато у њима да једем. Да не смрдљају верованто проблема било не би, свакако ако им се не свиђа нек продају стан, могу набити цену
 
Skroz losa pekara je dokaz da ne bira narod sta hoce, nego se kao ovca navikava na sto gore moze.
Ko god da je vlasnik te pekare, ocigledno je da je zalutao u sektor hrane i ugostieljstva. Deluje kao da se neki od onih bolesno pragmatičnih IT likova udružio sa drugarom krimosom
 
Vrh