Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

оно је већ да се насеље загради и остане да труне као чернобил једно 15 милијарди година за казну
 
Реалан и смислен епилог за људе са овим нивоом свести и памети била би адекватна средњовековна казна, уз јавно срамоћење. И онда да сами руше - чекићем.
Како то није дозвољено, онда је реалан епилог пројекат Тутин изнад воде 2, па онда ширење утицаја све до ушћа Саве у Дунав.
 
S obzirom da se radi o Tutinu, verovatno je "arhitekta" bolid video nesto nalik ovome iz Dubaija ili Katara pa se ugledao jadan na to, kad ne zna za bolje.
 
To bi stajalo da ne postoje političari koji ne kradu. A postoje. I u svetu i u Srbiji.

Apologija prema štetočinama i kancerima društva je isto što i aktivno učešće u takvim aktivnostima. Jedni druge već vekovima navikavamo da je u redu da budemo aljkavi, da budemo korumpirani, da budemo lenji, da budemo melanholični, da budemo primitivni, itd. Dokle god se dovoljna količina ljudi ne okane takvog mentaliteta, ovde se nikad ništa neće promeniti.
 
Токсична култура компромиса и онаније на сиромаштво (да, размислите мало и тачно је)

Опет, најбољи пандан нам је Азија, и то она даља, Јапан поготово. И они су били племенска заједница брђана па се неко сетио да не мора тако. Није било пријатно али решили проблем.
 
Zgrada koju je gradila Gradjevinska Direkcija dakle drzavna firma je gradila na parceli gde su prvim kopanjem naisli na podzemne vode, ali opet su je sagradili. Sad ta zgrada polako klizi i puca. Zgrada je prikacena na nelegalni konektor od BVK. Kad drzava samu sebe ukopa cemu mi da se ostali nadamo.

Ja sam stan u zgradi GDS kupio pre nekih 11 godina. Skoro deceniju traje i sudski spor sa njima, a ista kompanija posluje nikada bolje.

Toliko o borbi sa drzavnom mafijom. Ne osudjujem ni ljude koji kupuju stanove gore, jer ih drzava motivise da to cine. Neko uzima novac izdajuci dozvolu za dozvolom investitorima, iako nemaju nijedno garazno mesto, niti legalnu vodovodnu mrezu.

Gore vec odavno ne zivim, iako u centru imam apsolutno isti urbanisticki haos. Mi smo samo putnici na brodu, ostaje nam samo da laprdamo po drustvenim mrezama i forumima.
 
Ja sam isto to pričao i za neke druge projekte gde su zauzimali više nego što je normalno ali su me ubeđivali da je to sve normalno i čak se radi zbog naše bezbednosti, to što će ljudi da idu po veoma prometnim ulicama je nebitno (a evo vidimo i da školska deca idu tuda i ne prelaze na drugu stranu). Pa ako je ono gradilište zgrade od 10+ spratova u bul Oslobođenja kod Hrama moglo da napravi kršten lepo natkriven prolaz za pešake onda može svako, ovi tek nemaju opravdanje da zauzmu ceo trotoar jer imaju dovoljno prostora.
 
A apoteka može i ovako da izgleda

apoteka.jpg



Dok se ne privatizuje, pa dobijemo skalameriju od reklama...
 
Slikao Kalenic sa SSC

Bulevar Oslobodjenja kod Hrama...
Ovo nastavlja da biva bolesno... i pevise zalosno... Dakle vise nemamo nikakve institucije? Ovo za Šapića isto na šta to liči. Degenerici.

20221010_122502-jpg.3958122
To su ovi grčki momenti koje sam pominjao

 
Vrh