Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Necete vejrovati inspekcija na djelu ruse divlju gradnju
dsc09835.jpg

dsc00654.jpg

dsc00686.jpg

dok negdje se prave blesavi
dsc00651.jpg

dsc00648.jpg

ovdje ima mozda koji sprat visak ali nekome se moze
dsc00655.jpg
 
Да ли је неко приметио "викендицу" на крову старе, вишеспратне зграде на углу улица Тадеуша Кошћушка и Цинцар Маркове, преко пута Калемегдана? Има човек паркић и соларне панеле тамо горе!

Мора да се гледа из даљине и из правог смера да би се видела, рецимо с угла Цариградског прилаза Калемегдану, преко пута Педагошког музеја, с тротоара поред трамвајске пруге.

Имам негде њену слику, потрудићу се да је пронађем.
 
Probja sa google stritvjuom da nam pokazes sliku zgrade za pocetak
 
direktor":1mpztfba je napisao(la):
dok negdje se prave blesavi
dsc00648.jpg

Zorana Mihajlović: Srušićemo Čumetovu bolnicu!
DRUŠTVO07:42, 29.08.2014.
Autor: Slađana Vukašinović

Zahtev za legalizaciju objekta u Surčinu je odbijen i nakon perioda žalbe od 15 dana zna se šta sledi
Objekat u Surčinu u vlasništvu svedoka-saradnika Ljubiše Buhe Čumeta nema građevinsku dozvolu, nelegalno je građen godinama, a ni opštinska ni gradska inspekcija nisu nikad izašle na teren, što ukazuje da je tu bilo određenih dogovora, kaže u intervjuu za Kurir Zorana Mihajlović, ministarka saobraćaja, građevine i infrastrukture.

Šta će biti s tim objektom koji je namenjen za bolnicu?
- Ministarstvo je zajedno s gradskom inspekcijom bilo na terenu, sačinjen je zapisnik i građevinskoj inspekciji je naloženo da odgovori na zahtev za legalizaciju ovog objekta. Koliko sam upoznata, Grad je odbio zahtev za legalizaciju. Nakon perioda žalbe od 15 dana zna se šta sledi. Ako neko misli da će ova vlada da ćuti i zatvara oči pred neredom, korupcijom, nesavesnim radom - grdno se vara. Mora da se uspostavi sistem, inspekcija mora da radi svoj posao, a ministri koji nisu sposobni da donesu i sprovedu odluku ne treba da budu ministri.

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/ ... ak-1529743
 
AJ da vidimo i to cudo nesto mi kaze da se to nece desiti
 
MilisaV":2ajys34x je napisao(la):
sad ćemo da vidimo da li shemale drži reč.

Pazi, sada kada krenu da ruše sve redom nelegalne objekte, posebno u Zemunu gde je njena stranka devedesetih
napravila pravi urbicid sa kioscima, kućama, pa čak i zgradurinama.

Ma jok... Naravno da nema ništa od toga.

Inače, pre možda pet meseci sam bio do Surčina i baš u dvorištu te zgrade.
Onako na prvi pogled bilo mi je neobično prisustvo policije, kada meni drugar kaže to je zbog Čumeta...

A eto njega ispred te zgrade u društvu jednog od radnika koji mu objašnjava kako radovi teku.

Zgrada je još ružnija uživo...
 
Prepadoh se pa skontah da je tirana idi bre u persun dobro je sto nismo dostigli
 
Tiranizacija Beograda uveliko traje zahvaljujući korumpiranim političarima.
 
Pa jel ovo pored arene? Uh, al naružiše zgradu...
 
nije ovo kod arene, ovo je ybc starije zgrade, prekoputa bivse kineske ambasade. Ima jos kojih su iskoristili potkrovlje, ali su makar fino uradili da se ne vidi i ne ruzi zgradu, kao napr ovaj u nastavku ovog cudovista (vidi se po krovu koji je pod malo vecim uglom).
 
Ова директорова слика са теме обнове улица заслужује и овде да се нађе. Овај тип фасаде у Карађорђевој је једна од лепших ствари у БГ. И сад неки трговци да би скренули пажњу на себе ударе неко дречево црвенило. Ок је да садржај објекта има било коју намену али споља то мора много дискретније, какав хаос може да наступи да свако удари на машту и крене своје дречавило па поставља по репрезентативним зградама. Овако нешто у предграђу не бих ни примерио али у центру је недопустиво

dozvoli.jpg
 
Црвена боја је обележје Идее, а знак је сасвим примерен. Мене згражавају оне налепнице по прозорима типа парадајз-краставци-салата и остале комбинације..
 
Vrh