Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

ne brinite ovog zelenila sigurno nece biti a ako ga ipak bude bice plasticna imitacija ...
 
Au šta je ovo, koja je ovo arhitektura, užas...
Još ovako uska zgrada, umesto da dodaju jedan sprat u istom stilu da to malo poprave i onda nešto modernoali bez ovog oka...
Mada ovaj grad je sprdnja pa nek se zezaju do kraja...
 
Cekao sam suprugu da zavrsi neka posla i slucajno pogledam u niz zgrada preko puta i prosto ne mogu da verujem. Nisam bas u toku, verovatno ste diskutovali o ovome ali kako je moguce da neko u sred centra grada napravi ovako nesto i da ga niko ne sankcionise??
Pogledajte prilog 125426Pogledajte prilog 125427
Kakvo divljastvo u samom centru grada…Ovde gde napravljena jedna kakva takva visinska linija… vracamo se u 90te po urbanizmu.
 
IMG_20220105_171325~2.jpg

Vase Pelagica na Senjaku, kroz koju saobracaju i autobusi na liniji 44. Pedeset metara "levo" na slici, unutar bloka, je pandurska stanica. Ali znamo da oni nisu nadlezni™ za ovakve stvari.
 
Питање је шта раде комуналне инспекције.
 
Dopada mi se kako je skladno uklopljena boja najlona na krovovima baraka levo sa prelepim plavim beogradskim nebom. Detalji mnogo znace.
 
Pogledajte prilog 126546
Vase Pelagica na Senjaku, kroz koju saobracaju i autobusi na liniji 44. Pedeset metara "levo" na slici, unutar bloka, je pandurska stanica. Ali znamo da oni nisu nadlezni™ za ovakve stvari.​
Šta očekivati kada sam ja ladno preko puta njih pokupio sadnicu iz izvaljene žardinjere. To bilo pre par godina. U pitanju je bila samonikla lipa.

Inače, ta bašta tu stoji godinama.​
 
Симпатична кула, штета што имају спољашње степениште.
 
мало сам уморан тенденције да се стално сваљују ромска и дивља насеља на "Србе" или "Србију" а сваки покушај да се спроводе закони и такве ствари рашчисте наилази на јавне осуде дежурних душебрижника

пре пар месеци је снимак еко страже где пале пластику наишао на критике разних НГО како шири мржњу према Ромима јер показује шта раде
 
мало сам уморан тенденције да се стално сваљују ромска и дивља насеља на "Србе" или "Србију" а сваки покушај да се спроводе закони и такве ствари рашчисте наилази на јавне осуде дежурних душебрижника

пре пар месеци је снимак еко страже где пале пластику наишао на критике разних НГО како шири мржњу према Ромима јер показује шта раде


Цигани су не изнад закона, него некако ван закона, ван система, сви се праве као да они не постоје, они краду струју, краду поклопце за шахтове, краду са железнице, краду и черупају шта стигну,
возе нерегистрована и импровизована возила и ако некад полиција или било ко чак и реагује само позову адвокате из разних НВО и држава устукне, јер се плаши реакције неког чиновника из ЕУ,

по судији Мајићу њима је чак и педофилија дозвољена јер "је то у складу са њиховом традицијом,
изграде дивље насеље на траси будућег аутопута или неког инфраструктурног пројекта и онда траже надокнаду,
добију социјалне потпуно нове станове као у Земун пољу и онда га растуре на комаде и продају лавабо, славине, паркет, ваде бакар...направе депонију од целог насеља, дивљају и ником ништа
и не само они, колико становника Прешева, Великог Трновца, Новог Пазара...плаћа комуналије, па и струју и разне дажбине,

сви ми остали смо изгледа будале.
 
Poslednja izmena:
... ali se blokira autoput "zbog litijuma"...
Što ne blokiraju autoput dok se sve ovo ne očisti. Ima po BG-u puno ovakvih deponija, a tek po unutrašnjosti - ne smem ni da zamislim.
Највише је оваквих дивљих насеља са депонијама по Београду. Свака општина има по 2-3 најмање. Да се неко побуни против њих, одмах би га етикетирали као фашисту.
 
Цигани су не изнад закона, него некако ван закона, ван система, сви се праве као да они не постоје, они краду струју, краду поклопце за шахтове, краду са железнице, краду и черупају шта стигну,
возе нерегистрована и импровизована возила и ако некад полиција или било ко чак и реагује само позову адвокате из разних НВО и држава устукне, јер се плаши реакције неког чиновника из ЕУ,

по судији Мајићу њима је чак и педофилија дозвољена јер "је то у складу са њиховом традицијом,
изграде дивље насеље на траси будућег аутопута или неког инфраструктурног пројекта и онда траже надокнаду,
добију социјалне потпуно нове станове као у Земун пољу и онда га растуре на комаде и продају лавабо, славине, паркет, ваде бакар...направе депонију од целог насеља, дивљају и ником ништа
и не само они, колико становника Прешева, Великог Трновца, Новог Пазара...плаћа комуналије, па и струју и разне дажбине,

сви ми остали смо изгледа будале.

Nema to veze sa nacionalnim manjinama već sa slaboscu države. Kud i kamo se više dopušta ljudima iz stranke. Ostale puštaju dok im ne zadiru u privatne interese.
Evo sad su pohvatili neke Šipce sa skankom kao da su Eskobar, dok Kuluvija gostuje na Tv-u kao uzorni poljoprivrednik, a našli mu mnogo veću količinu.

Takođe Srbi iz srca Srbije već preko 20 godina nisu platili niti jedan račun našim javnim preduzećima. Potrošnja struje po domaćinstvu je 10 puta veća od proseka.
Postali su evropski centar kripto rudarenja, na račun EPS-a...
 
Poslednja izmena:
Činjenično stanje je da 90% Roma odbija da se asimiluje i budu normalni gradjani. Takodje je činjenica da 99% stanovnika nehigijenskih naselja jesu Romi. Ajde da ne glumimo neko ludilo, nisu Romi isto što i crnci u Americi i da ih mi mrzimo jer imaju malo tamniju kožu. Mislim da bi svaka osoba na ovom forumu ( a i šire) bila najsrećnija kad bi se Romi uselili u normalne kuće, prestali da zagadjuju i da skupljaju sekundarne sirovine, školovali se i radili normalne poslove, zato što je činjenica da je to nešto za šta država veoma izlazi njima u susret (dodeljuje im stanove, postoje posebni spiskovi za njih na fakultetima i slično). Zapadnjački virtue signaling nikako nije primenljiv na Rome, barem na Balkanu.
 
Mislim da je problem Roma ipak heterogen u nasoj zemlji, imam rodjake u Sapcu i tamo je u sirem centru veliko romsko naselje, jos iz 19.veka i skoro da nema beskucnika, propalica i prosjaka, bar sam tako cuo. Rade u gradskoj cistoci, rade kao frizeri i frizerke, bave se pevanjem ili drugim poslovima ali su savrseno normalni i integrisani clanovi drustva. U Beogradu su potpuno na margini, neko je pricao da ih je mnogo doslo sa Kosova 1999 i da zive i zaista uzasnim uslovima i da nikoga nije briga za njih, od Grada pa nadalje. Mora tu da se poradi malo, svakako ne mozemo da ocekujemo da nepismeni i siromasni naprave prvi korak, to mora nasa drzava da uradi i da im pomogne pre svega sa zaposljavanjem.
 
Vrh