Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Plemenit cin je sa kapuljacom i cizmom pogaziti i izsutirati sve to bez grize savesti,onako usput :D .Pola prolaza uzeo sebi,ko da mu je deda ostavio.Bahata st***.
 
Dobro de to su već nasilne metode. Može se jednostavno pomoći vlasniku lokala ili zakupcu i da mu se stvari unesu u lokal, možda nema dovoljno radnika da to urade pa da mu se izađe u susret :)
:bubanj:
 
Cardak u daljini ...
koimdozvoli01-2020-06-03-23-24-52.jpg
 
To би требало да је стамбена зграда поред Манакове куће. Не би била штета да се уклони цела та зграда.
 
Danas primetio i ufotkao (možda je neko od vas već primetio) sumnjivu instalaciju na trgu Terazije (nadam se da ne zamerate što postavljam ovako skrinšotove, iskreno, mrzi me da uvek isecam fotku, ali mi je žao što ovako izgubi kvalitet)

Screenshot_20200609-214604_Gallery.jpg


Screenshot_20200609-214602_Gallery.jpg


p.s. ove klime daju na super dinamici fasade, jednom sam i fantazirao, kako bi bilo da se jedna "uobičajena" zgrada začini i starim sa otpada klima uređajima ili tako nekim starim npr. recikliranim metalnim delovima robe široke potrošnje, uz pazljivo osmišljavanje, dizajn, konsultacije tima arhitekti, umetnika, dizajnera, inžinjera, da bi se stvorila jedna interesantna fasadna "prevlaka" i instalacija, koja je dobro obezbeđena i osogurana, koja čak može imati i neku funkciju (npr u šupljinama bi ptice možda neke napravile skrovište). Kao jedan omaž velikim razmerama konzumerizma, ekološkog eksploatisanja i devastacije, ali ne neukusno i prosto i gerilski, kao - popeli se i zalepili đubre na zgradu (mada može i tako što se mene tiče hahaha street art intervencije)
 
svi glupi on pametan kako bi bager provozao kroz istu....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=746229#p746229:1bfdmtv9 je napisao(la):
dečak » Uto Jun 09, 2020 9:55 pm[/url]":1bfdmtv9]Danas primetio i ufotkao (možda je neko od vas već primetio) sumnjivu instalaciju na trgu Terazije
Vidi ti njih! :shock: :evil:
Ako se ne varam, to je ona zgrada (bela na ovoj fotografiji) gde ima neki seljoberski klub u galeriji iznad prizemlja iz koga svake druge noći arlauču basovi kroz otvorene prozore. Pa da, tako to ide s mufljuzima i krimosima... Čim se jedan uvuče u zgradu, odma dovodi nove sebi slične.

ISPRAVKA:

Ovaj put sam debelo pogrešio. To ipak nije nadogradnja na ''beloj'' zgradi nego na samom kraju zgrade bivših Robnih kuća.
Evo vidi se i na svežim Google satelitskim snimcima a čak i na BIngovim aerosnimcima iz 2009.
https://goo.gl/maps/CDXiLEfJHVWSpAzk8
https://www.bing.com/maps?osid=95bac2b5 ... orm=S00027

Ali mi je neverovatno da za ovih minimum 10 godina nisam to primetio. I naravno, još uvek stoji pitanje da li je to originalno napravljeno tako sa zgradom ili je naknadno nabudženo.
 
Неки могу и Дунав да сакрију...
 
Muzika tresti zato sto je st*** stavila zvucnike spolja
isto kao sto nemanjinom nemozes da prodjes da se ne nagutas dima od pljeskavdzinice ispod trpkovica....
 
U toku je rušenje kuće na adresi Resavska 25, poznata po tome što BIRN objavio tekst o njoj i o tome kako je direktorka zavoda za zaštitu odobrila njeno rušenje iako je pod zaštitom. Posle je direktorka njih tužila za objavljivanje informacije koja je bila javno dostupna (wtf?)
Kriminal i korupcija su još jednom prevladali, niko neće izaći na ulicu da spasi ovu kuću, niko neće izaći na ulicu da se bori prodiv nepravde, protiv uništavanja nasledja i kulture. I tako parče po parče mi nestajemo kao društvo, nestaje naša istorija, a nada je već odavno nestala.
104097519_694337751136082_1609549744556706787_o.jpg

Evo i tekst o zgradi:
https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1672913
 
Prošlog meseca sam dobio pretnje smrću zbog svog aktivizma u pogledu nelegalnog postavljanja oglasa na javnu imovinu. Čak nisam ni prijavio slučaj inspekciji već sam pozvao telefon sa oglasne table i naveo da krši zakon te rekao da ukoliko ne ukloni tablu u narednihh nekoliko dana da ću podneti prijavu komunalnoj inspekciji. Istu noć sam prvo sa nepoznatog broja pa onda sa javnih brojeva dobio višestruke eksplicitne pretnje protiv mog života. Trenutno se vodi postupak protiv počionica ali sam duboko poražen jer vidim da su skoro sve prijave koje sam podneo za nelegalnu gradnju završene u međuvremenu. Recimo u jednoj jednosmernoj ulici su dali čoveku da gradi zgradu 8+PK i nikom ništa. Korumpirana zemlja kojoj je to modus operandi a mi koji se bunimo, prijavljujemo i okupljamo na Beobuildu smo greška, nešto neprirodno što samo šteti sistemu dok se multiplikuje kao virus.
 
To ti k'o ono kada Pantić prijavljuje Šojiću da mu je Oliver Nedeljković nudio mito da ga zaposli...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747403#p747403:28wsz4xs je napisao(la):
vucko » 12 Jun 2020 22:32[/url]":28wsz4xs]Prošlog meseca sam dobio pretnje smrću zbog svog aktivizma u pogledu nelegalnog postavljanja oglasa na javnu imovinu. Čak nisam ni prijavio slučaj inspekciji već sam pozvao telefon sa oglasne table i naveo da krši zakon te rekao da ukoliko ne ukloni tablu u narednihh nekoliko dana da ću podneti prijavu komunalnoj inspekciji. Istu noć sam prvo sa nepoznatog broja pa onda sa javnih brojeva dobio višestruke eksplicitne pretnje protiv mog života. Trenutno se vodi postupak protiv počionica ali sam duboko poražen jer vidim da su skoro sve prijave koje sam podneo za nelegalnu gradnju završene u međuvremenu. Recimo u jednoj jednosmernoj ulici su dali čoveku da gradi zgradu 8+PK i nikom ništa. Korumpirana zemlja kojoj je to modus operandi a mi koji se bunimo, prijavljujemo i okupljamo na Beobuildu smo greška, nešto neprirodno što samo šteti sistemu dok se multiplikuje kao virus.
Па са животињама мораш да се понашаш прикладно, ја то све време говорим.

Интелигентнији смо од гамади, виши смо облици живота од њих, једино што треба да урадимо је да искористимо њихове тактике против њих самих
 
I onda ovde raznorazni botovski probisveti dodju da nam s*** kako je ovo super uredjena zemlja. Da li treba još dokaza gde smo otišli, kada svakojaka b*****, koja samo prirodnim fenomenom živi bez mozga, počne da preti i "uredjuje" zemlju onako kako želi. Neverovatno je da je jedna ovakva tema o bezakonju svakodnevno aktivna, a i to selektivno bez da se bavimo nekim manjim stvarima. Vučko, nadam se da će pravda pobediti! ne pamtim da sam se toliko iznervirao skoro...
 
Ово претпостављам да може овде, у сваком случају јако ми се свидела фотка иако зграда није у баш фином стању.
50001824456_edd9887a91_o.jpg
 
bas fina fotka! ova zgrada levo je najveci tumor u centru grada, ako sam dobro procenio lokaciju (takovska?).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=748352#p748352:13446b1q je napisao(la):
arapski investitor » Pon Jun 15, 2020 11:35 pm[/url]":13446b1q]bas fina fotka! ova zgrada levo je najveci tumor u centru grada, ako sam dobro procenio lokaciju (takovska?).

Zavisi iz koje perspektive gledaš: tašna-mašna-džip investitor bi rekao to za ovu u sredini :lol:
 
arapski investitor":3fs4e7om je napisao(la):
bas fina fotka! ova zgrada levo je najveci tumor u centru grada, ako sam dobro procenio lokaciju (takovska?).
Јесте, Таковска 3 конкретно, заборавио сам да напишем.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Ово и није страшно. Само је промењен кров, али није додат спрат па нема натрпавања. Вероватно није тражио дозволу, али добио би је да јесте
 
Интересантно да је зазидао прозоре. Обично је пракса да се пробијају са стране, а не обрнуто.
 
Vrh