Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

A ko то да среди, када баш ти који би требали да среде учествују у овом дивљаштву...
 
znas kako, ima u jednom mnogo dobrom filmu "red heat" scena kad americki pandur pita sovjetskog kako to kinezi super zive a nemaju drogu, a ovaj mu odgovara:"streljas sve dilere", amer kaze "nasi politicari to nikad ne bi dozvolili", ovaj mu odgovara "streljas prvo njih"
 
Auto centar Stojanović pravi urbanistički haos u bloku 45, ozbiljno ugrožava bezbednost građana i povećava prenaseljenost bloka.

Stojanovići su najpre 2011, dobili parcelu za gradnju autocentra i uzeli trotoar koji spaja tržni centar sa autobuskom stanicom i koji koristi više hiljada ljudi u bloku.

Onda je 2017, Stojanović za 10 dana dobio građevinsku dozvolu za nadogradnju 8 spratova na postojeću dvospratnicu. Statika ove zgrade je upitna jer nije primećeno da su u toku nadgradnje postavljeni duži šipovi. Iako je prema građevinskoj dozvoli planirano nadziđivanje 7 spratova Stojanovići su nadzidali 9 spratova.

Trenutno se odvija "Faza II urbanističkog projekta", u kojoj Stojanović traži dozvolu da gradi još jednu osmospratnu zgradu na istom placu. Ova zgrada se prostire preko pomenutog najprometnijeg trotoara u bloku sa 20 hiljada žitelja, i uzima deo parkinga koji pripada trgovačkom centru Enjub, gde radi veliki broj malih privrednika.

Stojanović je tvrdio da trotoar pripada njegovoj parceli. Nameće se pitanje ko je smeo da dodeli parcelu sa gasovodom i prometnim trotoarom privatnom licu? Priča se da je Stojanović kum Tomislava Nikolića, koji je vlasnik nelegalnih kuća na savskom nasipu. Tomislav Nikolić je bio na otvaranju dvospratnog Auto centra Stojanović.

Rok za žalbe u pisanom obliku na Fazu II urbanističkog plana Sekretarijatu za urbanizam i građevinske poslove (Kraljice Marije 1) je utorak, 7. avgust.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9eIk8I98YGI[/youtube]
 
Plus je zagradio internu blokovsku saobracajnicu i onemogucio koriscenje iste.
A otimanje parkinga enjuba na drugoj parceli posebna prica
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557540#p557540:w6qaz1cd je napisao(la):
Kesha » Pon Avg 06, 2018 4:13 pm[/url]":w6qaz1cd]C&LC-ov MAZ uhvaćen jutros u prolazu :)

file.php
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558635#p558635:w6qaz1cd je napisao(la):
Дошљак » Sub Avg 11, 2018 10:03 am[/url]":w6qaz1cd]Не знам зашто али мене овакви кровови јеже.
Ako sam dobro razumeo, Srbija je puna tih kretenskih krov-tavana-badža-čardaka zato što ako je veći deo tog sprata pokriven krovom (mislim i sa strane) onda se to vodi kao potkrovlje pa se plaća manji porez. Jel tako nešto beše? Otuda te kretenske budževine i pečurke širom srpskih gradova pa i sela.

Čak se može reći da smo razvili svoj jedinstven stil arhitekture. Podseća me na bliski istok, gde isto tako svaka druga građevina deluje neprirodno jer ima spratove al nema poslednji sprat i krov nego im štrče armature u nebo da bi vlasnici mogli da kažu kako je građevina još uvek nedovršena pa stoga ne moraju da plaćaju porez. :roll:
 
укинути рекет и решен проблем
 
То је само ефикасније од обичног поткровља јер нема толико косина тј даје бољи простор нећемо сад да будемо болесници као одређени народи и кажемо арбитрарно "е не можеш да правиш такав кров мораш да бираш у каталог иначе те стављамо у лудницу и набијамо на 5000 кочева истовремено"

Већи проблем је што се набоде спрат вишка итд итд
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556967#p556967:2f6to9f3 je napisao(la):
Bulevarac » Sub Avg 04, 2018 8:13 am[/url]":2f6to9f3]Auto centar Stojanović pravi urbanistički haos u bloku 45, ozbiljno ugrožava bezbednost građana i povećava prenaseljenost bloka.

Vezano za ovaj projekat, kad sam gledao dozvole, videh da je na placu pored, 4907/5 KO Novi Beograd, proces dobijanja lokacijskih uslova zapoceo Energoprojekt, stambeno poslovni objekat. Znaci da tu nice citav kompleks.
Nisu dobili lokacijske uslove, ali su u procesu.
ROP-BGDU-17394-LOC-1/2018
 
Za tu parcelu pored, verovatno će Energoprojekt sada da gradi nešto slično, pošto znamo ko je sada vlasnik istog.

Što se tiče pak parkinga Enjuba, tamo ne mogu sigurno da grade, pošto je isti posebna parcela 4907/1, gde stoji gradske zelene površine (državna svojina), tako da svakako ne mogu tamo da grade .

Mene više frapira činjenica da firma čiji je glavni posao zastupstvo velike svetske kompanije (Škoda / VW) dozvoli sebi da gradi van dozvole, što po pravilu treba da vodi krivičnoj prijavi i sl? Zar njih baš briga za svoj osnovni posao? Treba ovi u bloku da pišu direktno Škodi da se žala, to će ih više boleti nego prijave inspekcijama koje su generalno totalno korumpirane kod nas.
 
Ne znam zasto je toliko tesko da u tim nadogradnjama, ako ih vec rade, malo prate simetriju zgrade,
- u ovom slucaju simetriju prozora.
 
0OXYjK7.jpg



Venizelisova 54, Stari Grad

Dobiješ dozvolu za 5 napravis 9 spratova.
 
Pritom na sta lici ovaj zid i nadprozorne grede. Ko da je ozidan ciglama koje su negde nasli sa majstorima koje su usput pokupili
 
Drakche":2uk83ar6 je napisao(la):
Ne znam zasto je toliko tesko da u tim nadogradnjama, ako ih vec rade, malo prate simetriju zgrade,
- u ovom slucaju simetriju prozora.
Koliko znam, ovo je dograđeno pre više decenija.
 
Izvor: Blic.rs

PRINUDNO RUŠE DEO KAFIĆA Opština Vračar rešila da stane na put NELEGALNIM radovima
DGZk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTW1NN01EQV8vOTMxMWNlZjU1MmY3MzZiMjFmY2FlYTA0MDcyYzVjZGYuanBlZ5GTAs0C5ACBoTAB

Prinudno rušenje delova bespravno rekonstruisanog lokala, na zahtev stanara, a odlukom nadležnih organa Opštine Vračar, zakazano je za danas u Ulici Petra Kočića 12.

Prema priči komšija, I. Š. je kupio lokal prošle godine od vlasnika iz restitucije i započeo rekonstrukciju pretvarajući ga u kafić.

- Od leta 2017. krenuo je sa rekonstrukcijom lokala koja je obuhvatala bušenje nosećih zidova, menjanje vodovodne i kanalizacione mreže, pripajanje zajedničkih podrumskih prostorija i bušenje fasade. Za te radove nije imao i nema niti urednog projekta, ni saglasnost stanara zgrade, kao ni dozvolu opštinskih organa – objašnjava komšija iz zgrade izgrađene davne 1936. koja je “dobila” dva nova sprata devedestih godina.

Međutim, cela situacija i ne bi bila toliko strašna i neobična da zidovi u stambenom objektu u Ulici Petra Kočića 12 nisu počeli da pucaju pre skoro dve decenije, a taj problem, pričaju stanari, ne jenjava ni danas. Šta više, sada su uplašeni za svoju bezbednost.

- Zbog ozbiljnih pukotina u zidovima i temeljima izazvanih klizištem urađena je sanacija ubacivanjem novih stubova. Međutim, sleganje zgrade se nije zaustavilo i zidovi i dalje pucaju, zbog čega smo svi uplašeni za bezbednost – objašnjava sused.


S obzirom da je rok za rušenje istekao 14. maja i ništa nije promenjeno, što je inspekcija proverila na terenu, naloženo je prinudno izvršenje za danas (utorak) u 10 sati, a o trošku vlasnika lokala.

GAZDA: SVE JE URAĐENO O MOM TROŠKU, GREŠKA JE PRETHODNIH VLASNIKA

I. Š. potvrđuje da je kupio lokal od petoro prethodnih vlasnika koji su ga dobili restitucijom i da je sada on uknjiženi vlasnik 1/1 na celu kvadraturu poslovnog prostora.

- Apsolutno nije istina da sam vršio bilo kakve radove na konstrukciji zgrade i da sam istu bilo čime ugrozio. Što se tice bespravnih radova i zauzimanja dela podruma od 1,4m2 to je situacija koju sam ja zatekao prilikom kupovine poslovnog prostora koju je napravio jedan od prethodnih suvlasnika. Ja sam prilikom kupovine poslovnog prostora uveo sudskog veštaka građevinske struke da snimi postojeće stanje za šta posedujem dokumentaciju koja se poklapa sa orginalnim projektom zgrade iz 1938. godine. Tačno je da je građevinska inspekcija naložila vraćanje u prvobitno stanje na osnovu arhivskog projekta zgrade, što sam ja o svom trosku i uradio o čemu je još pre više od 20 dana obavešten upravnik zgrade, kao i ostali stanari. Naravno, o tome je obaveštena i građevinska inspekcija opštine Vračar na šta sta su oni napravili zapisnik - rekao je I. Š.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/prinu ... ma/qwgfylt
 
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ek ... -parkovima

Uskoro rušenje nelegalnih objekata u nacionalnim parkovima

Ministarstvo građevinarstva saobraćaja i infrastrukture oglasilo je tender za prikupljanje ponuda za rušenje nelegalno izgrađenih objekata u nacionalnim parkovima i kulturno-istorijskim celinama na teritoriji Srbije.

Za uslugu rušenja objekata, po rešenjima republičkih inspektora na lokacijama nacionalnih i prirodnih parkova kao i u okviru kulturno-istorijskih celina širom Srbije, obezbeđeno je 33,5 miliona dinara.

U dokumentaciji objavljenoj na Portalu javnih nabavki, navodi se da su neki od mogućih radova rušenje objekata, ploča, puteva, nadstrešnica, demontaža čeličnih konstrukcija, odvoz šuta na deponiju kao i iseljavanje.

Preduzeće koje dobije posao uklanjaće objekte na teritorijama Parka prirode Stara planina, Golija, Vlasina kao i u Nacionalnom parku Kopaonik, Đerdap i Tara.

Takođe, firma koja bude angažovana rušiće objekte na prostoru kulturno istorijske celine Stara čaršija u Novom Pazaru, u Ovčarsko - kablarskoj klisuri, u okviru Specijalnog rezervata prirode Uvac, ali i na lokacijama prostorno kulturnih istorijskih celina u Beogradu u Knez Mihailovoj ulici, na području oko Dositejevog liceja, zatim na Topčider u Beogradu, Valjevu. . .

Procenjena vrednost nabavke iznosi (27. 916. 666,67 dinara bez obračunatog PDV-a) odnosno, 33. 500. 000 dinara, a rok zainteresovanim ponuđačima za dostavljanje ponuda je 20. septembar ove godine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560724#p560724:hnvb1i5b je napisao(la):
milanobelgrade » 20 Aug 2018 08:22 pm[/url]":hnvb1i5b]
milanobelgrade":hnvb1i5b je napisao(la):
Иста зграда - извор инстаграм - Мало смо надоградили...
Stigla fasadica...
22444180b126b285adc87045987bf085.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Tipican haotican prizor i pejsazna arhitektura u zemlji Srbiji, kasaba, ciganmala ...
 
Bezakonje se nastavlja. Umesto 4 sprata plus potkrovlje, već je stigao na 6. Voždovac, Bose Milićević, ulica koja spaja Vojvode Stepe i Bulevar Oslobođenja. Inače sve su novogradnje u toj ulici, a ima ih 5-6, pr+4+pk, samo je ovaj pametniji od svih.
d757370ebcbb1c6230e901502490fbf6.jpg
9505b4cde7f28b22392e0fa8e993f515.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Evo gospodi Milanu S Živkoviću i Vladanu D Milićeviću lepo piše broj licence, pa bi lepo bilo da im ministarka oduzme iste, kao što sada propagira za sve inžinjere koji su ikada videli projekat za koridor 11...
 
A da se zatvori firma investotora i izvodjaca
Plus gradjevinski inspektori nadlezni da se isto sankcjonisu ....
Cemu prozori na bocnoj strani ...
 
Ма камион с фантомкама у поноћ и одма нестане вишак спратова. Дотичном стиже рачун за руке.
 
Vrh