Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

A gde ste mislili da je ulaz iz Brankove, na nivou -3, nego kod murala, "ispod mosta"?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=804302#p804302:1dz4w9cd je napisao(la):
Laza G. » 17 Дец 2020 08:00 pm[/url]":1dz4w9cd]
Imam utisak kao da je maketa uradjena da zamaze oci, a posle će reci da je bila samo informativna i neobavezujuća! Maketa izgleda kao srednjoškolska u odnosu na maketu BNV...
Макета је баш онаквакаква треба бити за форму јавних увида. Класична архитектонска макета која је ту да покаже распоред и однос форми и маса у урбаном ткиву без да одвлачи пажњу на небитне детаље. Није то комерцијална макета као БнВ.
 
Upropsatice Fruskogorsku kompletno, povadice kaldrmu i naparavice haos u saobracaju. Ona je uska, pretpostavljam da ce postati jednomsrena. Licno, Fruskogorska mi je sada autenticnija od ostatka Kosancicevog venca koji ne nestrucno uradjen tokom poslednje rekonstrukcije. Ostala nekako sa strane i ima daleko interesantniju atmosferu (naravo minus parkiranih koal sa obe strane ulice!) od samog venca...

A interesuje mi i kako ce resti problem aktivnog klizista koji sve vise preti zgradama sa desne strane ulice. Sumnjam da ce ista preduzeti na tu temu, tako da ne znam kako ce ove zgrade izdrzati silno kopanje i izgradnju, srusice se kao i one na Vracaru! O tom klizistu se prica vec duze, strucnjaci su jos pre petnaestak godina upozoravali da nesto hitno mora da se uradi po tom pitanju.
 
,, .... .A interesuje mi i kako ce resti problem aktivnog klizista koji sve vise preti zgradama sa desne strane ulice... ,,

Naj vrednije gradsko tkivo bez vidljivih zastite moze samo zapečenjem el. strujom
jeste skupo al cena u odnosu na šticeno je prava sitnica... veci problem naci gsn ,,Binga,, ...
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=825564#p825564:1fndbpr0 je napisao(la):
Пантограф » 22 Feb 2021 09:07 pm[/url]":1fndbpr0]А где би био тај фамозни улаз "из Бранкове улице"? Одвајао би се неком рампом са приступнице моста?

Ovde https://www.google.com/maps/@44.8152367 ... 312!8i6656

Posle mosta, smotas desno i ispod mosta i na ulazu si u garazu. Iz garaze vec si na mostu ka nbgd. Ovde ionako bespotrebno ima tri trake.
 
Po sred parkinga je predvidjen ulaz za metro, sa metro mosta koji stoji pored Brankovog.

Pre Parkinga voz nestaje a onda se pojavljuje ponovo posle parkinga. Napredne tehnologije ce se koristiti.

Salu na stranu, ja i ne zelim metro most ovde.

Ono sto je skandal je ako zbog ovog parkinga mora da se rusi zgrada na cosku koja je iz 19 veka.
 
i ko jos zeli Trg na tom mestu.

Ono sto je za rusenje ili preseljenje je Obelisk.
 
_20210228_172809.JPG
 
Mislim da bi sama garaza bila korisna. Mozda iz dosade uzmem da prebrojim koliko parking mesta ima na Kosancicevom pa da se uporedi.

Generalno, mozda bi bila kvalitetna kombinacija sa eventualno dva ulaza? Da bude jedan prilaz kod bivse pumpe i drugi na mestu murala ispod Brankovog mosta (sto je vec predlozeno). Treba se ugledati na Rajicevu kao los primer i postaviti mnogo vise izlaznih tacaka/liftova i smatram da treba veca garaza, mada bi rekao da je to pre ograniceno profitom/isplativosti te garaze vise nego tehnickim mogucnostima. Naspram toga da garaza 'Pionirski Park' ima 461 mesta a 'Obilicev Venac' 804, planirani broj mesta nece biti dovoljan, gledajuci da bi bilo pozeljno da naprave mesta za stanare prvenstveno, pa tek onda za posetioce centra grada (sto im sigurno nije prioritet).
 
Сјајно, још да лети онај бункер-трафо на раскрсници горе и савршено.
 
Nepopularno mišljenje: Mislim da bi bilo sasvim fino da se izvede pobedničko rešenje sa konkursa umesto rekonstrukcije starog objekta i bolje bi bilo za ansambl kolo tj. za njihove potrebe.
 
Nije lose. Od modernih varijanti dopada mi se onaj sa stepenicama koje se spustaju gore sa platoa u KV prema Karardjordjevoj.
 
Пре осамдесет година, 6. априла 1941, у немачком бомбардовању Београда уништена је зграда Народне библиотеке Србије на Косанчићевом венцу. Осамдесет година на овом месту зјапи рупа, као отворена рана на телу града и бићу народа. Паљење Народне библиотеке у Београду је можда и највећи појединачни злочин над културном баштином у Другом светском рату. О томе за Око магазин пише управник Народне библиотеке Србије: "Пишући о трауми, остављамо отшкринута врата да кроз пукотину продре светлост. Желимо трагедију да претворимо у победу."

https://www.rts.rs/page/oko/ci/story/32 ... vencu.html
 
ja bih ozbiljno pisao nemackoj ambasadi, gete institutu, ministarstvu kulture nemacke i sl. da nam finansijski pomognu oko ponovne izgradnje biblioteke na kosancicu!!!
aj nek probaju da odbiju!!!
u pitanju je kulturno istorijski "genocid" izraz kojim vole svi rado da se koriste...i kao uzrocnici i u znak pokajanja i izvinjenja da nam izadju u susret!
postoje naravno i pred pristupni fondovi u eu za oblast kulture i obrazovanja pa izvolte....
 
Problem nije finasiranje izgradnje, nije da Srbija nema pare za jednu dvospratnicu, pa mora da trazi od Nemacke.
Pitanje je zasto obnoviti tu zgradu i da li bi mesto obnove nesto bolje moglo da se ucini od tog prostora.
 
Евентуално може бити Музеј паљења Народне библиотеке и блага које је изгорело..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839754#p839754:1efxg38w je napisao(la):
sergio-m » Čet Apr 08, 2021 1:32 pm[/url]":1efxg38w]ja bih ozbiljno pisao nemackoj ambasadi, gete institutu, ministarstvu kulture nemacke i sl. da nam finansijski pomognu oko ponovne izgradnje biblioteke na kosancicu!!!
aj nek probaju da odbiju!!!
u pitanju je kulturno istorijski "genocid" izraz kojim vole svi rado da se koriste...i kao uzrocnici i u znak pokajanja i izvinjenja da nam izadju u susret!
postoje naravno i pred pristupni fondovi u eu za oblast kulture i obrazovanja pa izvolte....

Iskreno, mene interesuje da li bi ti stvarno zeleo da se zgrada biblioteke u kojoj je izgorelo oko 1000 dokumenata iz ranog srednjeg veka od neprocenjivog znacaja za srpsku istoriju, obnovi nemackim novcem i da onda pored obnovljene zgrade stoji nemacka reklama-tabla "Mi smo ovo srusili, ali evo kakvo smo dobri, sto smo srusili to smo i obnovili".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839761#p839761:nr90f0kw je napisao(la):
Drakche » Чет Апр 08, 2021 12:47 pm[/url]":nr90f0kw]Problem nije finasiranje izgradnje, nije da Srbija nema pare za jednu dvospratnicu, pa mora da trazi od Nemacke.
Pitanje je zasto obnoviti tu zgradu i da li bi mesto obnove nesto bolje moglo da se ucini od tog prostora.

из истог разлога због кога је обновљен цео Дрезден

и није поента да ли Србија има пара него признање штетности коју је Немачка начинила Србији која се увелико релативизује или чак отворено пориче
 
pa nebi mi smetalo da je obnovljeno njihovim parama jer su to i moje pare kojima i ja placam porez ovde....
ko je srusio nek je i obnavlja...
mi njima nismo nista rusili molim lepo....
ne radi se o dobroti nego vise reparacionoj obavezi...duhovno istorijski gubitak se naravno novcrm ne moze kompenzovati....ako je probelm nemacka nek stoji neutralno fond EU....ako vec mora da stoji....moze to lepo sve diplomatski da se upakuje veruj mi samo ako postoji zelja i volja...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839770#p839770:377wrmf9 je napisao(la):
sergio-m » Čet Apr 08, 2021 2:09 pm[/url]":377wrmf9]pa nebi mi smetalo da je obnovljeno njihovim parama jer su to i moje pare kojima i ja placam porez ovde....
ko je srusio nek je i obnavlja...
mi njima nismo nista rusili molim lepo....
ne radi se o dobroti nego vise reparacionoj obavezi...duhovno istorijski gubitak se naravno novcrm ne moze kompenzovati....ako je probelm nemacka nek stoji neutralno fond EU....ako vec mora da stoji....moze to lepo sve diplomatski da se upakuje veruj mi samo ako postoji zelja i volja...

Znaci ako bih ja dosao i zapalio ti kucu, a u toj kuci tebi izgore stvari od neprocenjive duhovne vrednosti (mada se to ni priblizno ne moze porediti sa duhovnim vrednostima nestalim u biblioteci), usled cega se do kraja zivota ne mozes oporaviti, ti ne bi imao nista protiv da ja tebi sagradim opet istu kucu, i da jos na tome profitiram reklamom koju ce ceo svet da vidi kako sam ja dobar? Ja ne govorim o kompenzaciji, naravno da bi stetu trebalo da platim, nego govorim o tome da umesto isplate stete podignem sebi reklamu?
 
Nema Nemacka vise nikakvu obavezu prema Srbiji u tom pogledu, sto su davali, davali su pre 60 godina. Sada bi to moglo da se upakuje u nekakav gest dobre volje ili slicno, sto je i diplomatski svakako ispravnije od ultimatuma. Pa ako nece, ni ne moraju.

Mi o ovome pisemo vec godinama ovde. Biblioteka je ono sto se nalazilo u njoj, a ne sama zgrada, jer je to samo ljustura, a nije ni izgradjena da bude biblioteka, vec je pre toga bila fabrika.

To ne znaci da ne treba da bude obnovljena, jer je svakako bila lepa, ali bilo je ovde i nekih dobrih predlog za izgradnju platoa na tom mestu, sa akcentom na rimske iskopine.
 
nije smisao praviti reklamu bilo kome nego se izjasniti javno izvunti i pomoci da se obnovi jedno vazno mesto stradanja...danasnja nemacka nikako ne moze profitirati od svoje mracne proslosti nosice oni svoj krst s pravom dok postoje...naravno da se time krivica ne ublazava niti greska ispravilja ali bi bio gest dobre volje za buducnost oba naroda...njima reklama ni ne treba dal su good ili bad guys danas je sve jedno vladaju svetom ekonomski a u evropi i diplomatski...
 
Vrh