Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

relja
+1 :)
Neka mrlja, Fatamorgana .... šta god da je , iteresanto je i za buducnost :)
 
To mi je prvo palo na pamet ... al kula strarog sajmišta bi trebala biti više levo....
mozda početak zidanja stuba onog srušenog viseceg mosta pre ovog Brankovog ....

još uvek umeju da iznenadjuju neke tačke i nj. panorame :)
srecom tu je Relja :kk:
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=515814#p515814:1rmt3su2 je napisao(la):
direktor » 11 Feb 2018 09:15 pm[/url]":1rmt3su2]Da nije kula starog sajmista

Jeste, to je kula na Sajmištu a ispred nje stepenište srušenog mosta.

Boco, možeš lako da se uveriš. Pošto danas baraka Sigma projekta zaklanja pogled, u Google Earthu povuci liniju-daljinar od vrha Velikih stepenica do kule na Sajmištu i videćeš da linija prelazi preko stubova Brankovog mosta na novobeogradskoj strani, i to baš preko "starog", uzvodnog dela, onog koji je bio deo Mosta kralja Aleksandra.
 
Fala Relja :sesir:

To je i dokaz da sve što zaklanja pogled, sadašnja baraka Sigma projekta
( i oni najvaljeni odvratni projekti raznih kubusa umesto nje)
treba da lete odatle
kako bi se saočuvalo glavno obeležije Kosanćicevog venca - predivan pogled sa najstarije civilne naseobine Bgda
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=515792#p515792:150s6ztb je napisao(la):
relja » 11 Feb 2018 08:20 pm[/url]":150s6ztb]Neko je pitao šta se nalazilo na mestu barake Sigma Projekta

Pre II svetskog rata
Pogledajte prilog 1

1944


Kada sam prolazio tuda pre par nedelja, bacio sam pogled na ulaz u zgladu i bar se meni čini - zgrada se ne koristi. Da li sam u pravu?
file.php

Relja hvala za ove fotke !

Da li mozda kojim slucajem imas predratni enterijer danasnje zgrade Un umetnosti ? Ili jos neku fotku zgrade?

Inace bolje da nisu ni podizalu tu groznu baraku. Kakvo silovanje prostora.
 
Žao mi je Zeks, nemam.

Mislim da je ta baraka, kao i mnoge slične po gradu, tu trebala da bude samo privremen. Ali kako to već biva, opstajala je decenijama.
Imali smo temu o tim barakama po gradu, i mnoge od njih još uvek stoje.
 
Гледам као неки предизборни програм СНС, и између осталих обећања стоји обнова Ђумрукане, што би било јако лепо ако је вест истинита:

%C4%90umrukana_19._vek.jpg
 
И даље ми није јасан овај потез.
 
Мени то мирише на додворавање власнику ове зграде на којој пише Lorca Design, можда планирају башту.
 
Tako su trazili genjalci iz zavoda oni su nasli da je tu bio taj kamen ja nesto ne bi reko
Cemu ti semafori tu da li ce da zavrse do 25 tog
 
Plan im je da završe do 25. februara, i mislim da će ovoga puta uspeti, puno toga je u igri, izbori se bliže. A raspored semafora sada izgleda ovako:

Pogledajte prilog 1
Ipak ostaje ovaj semafor kod cvećare koji dugo nije radio, ponovo su montirali i uključili svetla:

 
na zapadu se otprilike 0.7% vrednosti stana odvaja svake godine u kasu sa strane za razne rekonstrukcije....novac pocinje da se skuplja 2 godine posle zavrsetka zgrade....
 
meni se ove ploce na podu svidaju. zbog fasade bolje nesto nego nista. mozda a i ima problema sa vlasnikom...nije uvek sve jedinstveno kao sto mislimo
 
Vlasniku se naplati kazna zbog neuredne fasade pa ce da promjeni misljenje
Polozaj semafora mi nije jasan bar 3 su visak
A ovu saksiju sa granjem treba staviti na glavu mozgu koji je stavio tu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516105#p516105:1wfwe5hh je napisao(la):
Bukira » Uto Feb 13, 2018 12:52 am[/url]":1wfwe5hh]Plan im je da završe do 25. februara, i mislim da će ovoga puta uspeti, puno toga je u igri, izbori se bliže. A raspored semafora sada izgleda ovako:

file.php

Ingeniozno!
Komotno su mogli i ogradu da postave, da bar bude jasno da trotoarom ne treba ići... :bash:
 
Nista, samo dve sekunde i dva udarca cekicem i ima da nestane.
 
Taman pre dve nedelje htedoh da pohvalim tu cvećaru kako su lepo udesili radnju i prostor ispred.

Ali kad vidim ovo poželim da uradim upravo to što Nebojša predlaže. Namerna uzurpacija trotoara i javnih površina je pošast koju treba najstrože kažnjavati i suzbijati.
 
...A ovu saksiju sa granjem treba staviti na glavu mozgu koji je stavio tu...
Po pravdi onda ce ti faliti još jedna saksija sa granjem :lol:

Ni nadaležni NEmozgovi , ko-stručni saobracajci se nisu proslavili sa odredjivanjem mesta semaforu
pomeranjem semaforskog stuba za metar dva, u odnosu na suženje , kad su vec radili revitalizaciju ništa ne bi uticalo po saob. vozila
ali bi bar pešacima bilo lakše i bezbednije :!:
nego ovako ostavljeno da se sudaraju , provlace ili zabilaze po kolovozu isti semaforski stub
pa šta onda očekivati od trgovca....
samo je digao na novi nivo ,,igrara bez granica,, po Bg mukama za pešake
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516262#p516262:2qpqfztk je napisao(la):
astrodule » 13 Feb 2018 03:04 pm[/url]":2qpqfztk]Mislim da nema mesta brizi. Ta saksija nema šanse da tu ostane. Garantujem da će samo jedna prijava uroditi plodom. Evo sada ću da prijavim Beokomu.

https://twitter.com/astrodule/status/963414706886242306

Meni više smeta pozicija semafora. Zar nisu mogli da ga nakače na fasadu ili pomere 2 metra na širi deo trotoara.

Колико је реално да твоја пријава уроди плодом?
Питам више због једне коју си раније пријавио везане за стање Робне куће код Фонтане на НБГ-у?
 
Ako ne urodi plodom prijava, bilo ko od pešaka ko ne može da prodje neka je šutne lepo ili ponese do onog kontejnera preko puta.
 
Vrh