Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

Treba biti stvarno bezobrazan i nevaspitan pa napisati jedan takav tekst. Kosancicev Venac je 90% dobro uradjen, sto je mnogo vise nego srpski prosek kada se radi neki posao.
 
Je l’ ovo onaj planirani parking na KV?

DWujYtTXUAA9aMG


Slika je sa Tvitera
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519193#p519193:3t0hivz3 je napisao(la):
neven_k » Fri Feb 23, 2018 4:39 pm[/url]":3t0hivz3]Treba biti stvarno bezobrazan i nevaspitan pa napisati jedan takav tekst. Kosancicev Venac je 90% dobro uradjen, sto je mnogo vise nego srpski prosek kada se radi neki posao.

Ovo može napisati samo neko ko ima skrivene interese, i koji nije prošao tim krajem.
 
da skrivene interese hiljadama kilometara daleko....
 
Да пренесем моје утиске од јуче са Косанчићевог венца. Мој коментар на реконструкцију је: КАТАСТРОФА, УЖАС И СРАМОТА! Уз видно ужурбане радове, може се закључити да је сваки део урађен на различит начин. Камене коцке су на неким местима са огромним зазорима од пар ценитметара, негде су сабијене једна до друге, а негде као да су само набацане. Ем што је неравно, већ је на пар места тротоар потонуо, да су и коцке пропале у рупе. Да трагеија буде још већа, толико офрље се буџи и преправља да је оно за затвор. Мајсотри су по ко зна који пут скидали камен са коловоза око сливника, а део њих је постављао решетке око стабала тако што су правили лежишта сечењем камена који није никако фиксиран, већ само постављен на подлогу. С обзиром да је био снег било је воде и видело се да није никаква нивелација, баре на коловозу и камен који се једва назире због блата.

Најгоре од свега је што се толико чекало и сада журе да заврше пред изборе. Остављам простор да се некима допада ово, мени је ово криминално и тражио бих да се сав камен скине и све да се уради испочетка (и тротоари и коловоз).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519193#p519193:1hebr7wm je napisao(la):
neven_k » Pet Feb 23, 2018 3:39 pm[/url]":1hebr7wm]Treba biti stvarno bezobrazan i nevaspitan pa napisati jedan takav tekst. Kosancicev Venac je 90% dobro uradjen, sto je mnogo vise nego srpski prosek kada se radi neki posao.
Ti se zadovolji sa srpskim prosekom, ja ne bih, hvala. Zato nam grad i izgleda kako izgleda, jer se stalno trudimo da budemo u tom "srpskom proseku"... KV je uradjen katastrofalno, to je cinjenica!
 
Pa jest
taj ,,prosek,, je da ti uvek zakidaju na kantaru
te u cilju očuvanja nacionalnog proseka treba kad god nam neko tačno izmeri ono što platimo ,
da neki mali procenat da vrnemo mesaru, pekaru, gradjevincu ....

Lično taj mali procenat ,,zakidanja,, u odnosu na placeno
mene više potseca na jajarenje običnih sitnih jajara :lol:
 
Tekst je potpuno na mestu i tu nema šta. Čitava rekonstrukcija je sramota za sve nas, posle toliko godina već rekonstrukcije jedne ulice i toliko traljavo odrađenih radova ona i dalje nije završena. Sramota je da niko građane nije pitao, sramota je što je Podreka smislio plan za srušenu biblioteku kao da on i ova gradska vlast mogu na tako bahat način da se ophode prema Beogradu i o svemu oni da odlučuju. Nije ovo njihov grad pa da zaje*******avaju stanare "Rekonstrukcijom" ulice koja traje duže od godinu dana.
 
Kritikuje se u visini ociju, kaze nemacka poslovica. Ako imate karijere koje prevazilaze posao oko Kosancicevog venca onda imate apsolutno pravo da iznesete kritiku.
Bio sam na Vencu pre 3-4 meseca. Jedina zamerka je razmak izmedju kamena u Kosacincevom vencu i sto su postavili drugi kamen ispred dve zgrade. Posto ja od Srba i nemam neka ocekivanja, meni je utisak ipak fenomenalan. Izadjite iz vasih zgrada, pogledajte vase fasade, pogledajte vas kraj, uporedite sa Kosancicevim vencom, pa ako je Venac sranje, kakav je onda vas kraj i kako ga odrzavate.
 
A to da je bezobrazluk sto su ga oduzili i da otvaraju pred izbore, se slazem sa svima. Ove Toteme mogu da nose kuci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519280#p519280:1tvc6oc7 je napisao(la):
neven_k » Pet Feb 23, 2018 11:12 pm[/url]":1tvc6oc7]Kritikuje se u visini ociju, kaze nemacka poslovica. Ako imate karijere koje prevazilaze posao oko Kosancicevog venca onda imate apsolutno pravo da iznesete kritiku.
Bio sam na Vencu pre 3-4 meseca. Jedina zamerka je razmak izmedju kamena u Kosacincevom vencu i sto su postavili drugi kamen ispred dve zgrade. Posto ja od Srba i nemam neka ocekivanja, meni je utisak ipak fenomenalan. Izadjite iz vasih zgrada, pogledajte vase fasade, pogledajte vas kraj, uporedite sa Kosancicevim vencom, pa ako je Venac sranje, kakav je onda vas kraj i kako ga odrzavate.

Veruj mi ni meni nije izgledalo toliko loše dok sam posmatrao fotografije, ali sam juče imao tu čast da zamalo polomim noge na tek uredjenim trotoarima. Sa druge strane, ono što je bilo pre 3-4 meseca je sada dodatno propalo, već sam napomenuo da je na par mesta trotoar potonuo. Ako već pominjemo Srbe, mislim da svako ko sebe smatra Srbinom doživljava Srbiju kao svoju kuću, a niko od normalnih ljudi neće dozvoliti da papreno plati rekonstrukciju i dobije nešto ovako. Dakle ne da je moglo bolje, nego mora bolje. Verujem da bi imao drugačije mišljenje da su ti stan uredjivali na ovakav način, lepše je nego što je bilo, koštalo je delux, a parket hoblovan hiltijem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519264#p519264:3s0excd9 je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » 23 Feb 2018 20:18[/url]":3s0excd9]Kakvi su to sado-mazo totemi ?
Nisu to sve totemi
delom su buzdovani i topuzi

te mi je veca frka kako da ,,fešti,, razlikujem buzdovan od buzdovana :lol:
 
Rekao bih Svetomir Arsić Basara.. Karakterističan umetnički izraz.
Od njegovih skulptura, jedna posvećena liku i delu cara Dušana se nalazi u holu Istorijskog Muzeja Srbije.
 
Nadam se da će se i ubuduće koristiti kako izložbeni prostor i vidikovac.
 
E ovaj koncept je trebalo primeniti na Slaviji, tj. na kruznom toku koji bi ustvari bio podijum za ovakve vrste umetnickih izlaganja i instalacija, a fontana naravno na plato...medjutim...
 
Pa kako je trenutno urađena Slavija, taman da onaj prazni plato popune nečim. Ja inače baš volim da gledam one trouglaste panoe na Kališu, uvek nešto zanimljivo vidim i pročitam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519317#p519317:1bmrg0ty je napisao(la):
Вожд » Sub Feb 24, 2018 12:04 am[/url]":1bmrg0ty]Rekao bih Svetomir Arsić Basara.. Karakterističan umetnički izraz.
Od njegovih skulptura, jedna posvećena liku i delu cara Dušana se nalazi u holu Istorijskog Muzeja Srbije.
Upravo tako sto potvrdjuje i najava "На Платоу Косанчићевог венца биће отворена изложба скулптура у јавном простору „Омаж Косанчић Ивана” академика Светомира Арсића Басаре. На изложби, која ће трајати од 25.фебруара до 3. марта, биће представљено 5 монументалних скулптура Косанчић Иван, Топлица Милан, Обилић Милош, Врховни вожд Карађорђе и Бетовенова 9. симфонија."
 
Vrh