Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

Automobili su se i bukvalno posrali na ovu rekonstrukciju:


Vidim danas ovaj prizor i ponadam se da sledi neko rešavanje pariknga - verovatnije je pak, da se radi o raščiščavanju pred neko snimanje:
Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=618006#p618006:2uvi8xp7 je napisao(la):
GOJE » 21 Apr 2019 06:44 pm[/url]":2uvi8xp7]Automobili su se i bukvalno posrali na ovu rekonstrukciju:


Vidim danas ovaj prizor i ponadam se da sledi neko rešavanje pariknga - verovatnije je pak, da se radi o raščiščavanju pred neko snimanje:
Pogledajte prilog 1
file.php

file.php


"Senke na Balkanom" II sezona. Okačena su obaveštenja po KV.
 
Koji potencijal zauzet kolima. Bašta nekadašnjeg kafića na raskršću sa Pop Lukinom i Karadžićevom sada parking.

Ovde treba da su rašireni štafelaji i da se prodaju slike, plus gradska galerija, plus memorijalni centar biblioteka.

Inače, lepi kadrovi neki...
 
Kosancicev venac ima veliki potencijal i ja bih ga uredio po ugledu na Monmartr u Parizu.. Galerije, umetnici, baste restorana, cvece na prozorima... Ovako nema nikakvu dusu ni pricu sa svim ovim kolima, plus ova nakaradno uradjena kaldrma.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619113#p619113:ywgl711m je napisao(la):
Gollum » 26 Apr 2019 06:56 pm[/url]":ywgl711m]Kosancicev venac ima veliki potencijal i ja bih ga uredio po ugledu na Monmartr u Parizu.. Galerije, umetnici, baste restorana, cvece na prozorima... Ovako nema nikakvu dusu ni pricu sa svim ovim kolima, plus ova nakaradno uradjena kaldrma.

On to vec sve ima, ali nazalost ima i ovaj odvratni parking...ovo je stvarno nedopustivo !
 
Kad ce da se preljepe soferke ili slucajno izduvaju gume bagri ...lome kandelabre ....
 
S obzirom na to kako su ga uradili, bolje da nisu "revitalizovali" Kosančićev venac.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=623045#p623045:3gn6dif5 je napisao(la):
ink » Pet Maj 17, 2019 2:21 pm[/url]":3gn6dif5]S obzirom na to kako su ga uradili, bolje da nisu "revitalizovali" Kosančićev venac.

E pa sad. Bolje je svakako nego sto je bilo. Problem je sto nije reseno parkiranje tj. trebalo je da postane car free zona al sta da se radi..........
 
Проблем паркирања у Београду, и већим српским градовима уопште, тешко да се може решити без смањења броја возила.
 
Може се решити, али је потребно веће улагање од фарбе на асфалту. Погледајмо само по центру колико имамо напуштених зграда и дворишта као празних локала. Све се то може преуредити уз улагања. Такође, и откупом станова у приземљу и преуређивање старих подрума. Притом могу се користити "клацкалице" које имају два возила на месту једног. Скупља варијанта, али верујем да би била ефективна.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624321#p624321:1iz12ph5 je napisao(la):
Дошљак » 23 Мај 2019 04:25[/url]":1iz12ph5]Може се решити, али је потребно веће улагање од фарбе на асфалту. Погледајмо само по центру колико имамо напуштених зграда и дворишта као празних локала. Све се то може преуредити уз улагања. Такође, и откупом станова у приземљу и преуређивање старих подрума. Притом могу се користити "клацкалице" које имају два возила на месту једног. Скупља варијанта, али верујем да би била ефективна.
Уз велико улагање, све је могуће. Нажалост, не лежимо на нафти..

Што се тиче напуштених зграда и градилишта, да ли постоји неки законски оквир за њихово присвајање од стране државе? Потпуно је бесмислено служе као станишта пацова и повремена окупљалишта проблематичних појединаца.
 
Напуштене зграде код нас су углавном у власништву државе. Имамо лепу тему о њима. Са друге стране, град може да донесе прописе којима би се кажњавало држање неуредних дворишта и објеката као и недовршених објеката. Али у исто време би требало да се дозволи и приватним лицима да издају простор за паркирање. ЈКП паркинг сервис жели да држи монопол ту.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624325#p624325:1ne94xmr je napisao(la):
Дошљак » 23 Мај 2019 04:41[/url]":1ne94xmr]Напуштене зграде код нас су углавном у власништву државе. Имамо лепу тему о њима.
Зашто се онда, углавном, ништа не ради с тим објектима? Побогу, па било би боље да их противправно присвоји неко из власти и нешто уради с њима, него да зјапе празни и унакажавају крад. Не знам шта је више забрињавајуће - одсуство бриге одговорних, или одсуство предузетљивости друштва уопште (бар у овом погледу).

Ако Вас не мрзи, молим Вас реците ми где могу наћи ту тему.

Са друге стране, град може да донесе прописе којима би се кажњавало држање неуредних дворишта и објеката као и недовршених објеката.
Онима који нису у стању да заврше неки пројекат не треба уопште дозвољавати да га започињу, и свако прекорачење рокова треба кажњавати, а ако оду предалеко, оне скелете који "красе" многе наше градове треба рушити, а трошак рушења надокнадити запленом имовине.

Али у исто време би требало да се дозволи и приватним лицима да издају простор за паркирање. ЈКП паркинг сервис жели да држи монопол ту.
Монопол наш насушни. Ако не могу да одрже државни, створиће приватни.
 
Eво теме о напуштеним објектима viewtopic.php?f=21&t=415\

A можете погледати и ову тему о баракама у центру града које би исто могле бити срушене а на њиховом месут направљнене гараже viewtopic.php?f=21&t=3384

Што се тиче вечитих градилишта, у потпуности се слажем, али нажалост имамо неколико веома девастирајућих примера на најударнијим локацијама у граду : Три листа дувана код народне скупштине и главне поште, Карићева зграда у Призренској, мислим такође Карићева зграда на углу Господара Вучића и Булевара Краља Александра, онда исто пословна зграда код Шумица, па чувени Б23 на аутопуту, зграда Рада у блоку 20, па онај несрећни низ код Савског трга - хотел Лика и она надоградња преко пута поште, као и она зграда на углу Таковске и Косовске, такође у близини народне скупштине и главне поште.
 
Данашње слике:







Иза парапета је био посађен ред жбунића који је, претпостављам, требало да формира живу ограду на овом месту; ниједан није преживео:





..........................

У дну уских степеница:









Излаз у Карађорђеву улицу:

 
20190522-103307.jpg


Да сам видео ову слику негде..ван контекста горе..рекао бих ...фина викендица...или неки сеоски туризам...идила..

Никад ми не би пало на памет да је то центар Београда :)
 
Video pre dve nedelje, samo nisam stigao da okacim fotke. Neku buzdovan oborio kolima ulicnu lampu na malom skveru na pocetku bivse Zadarske (ne znam kako se sada zove)... Stajalo 2-3 dana tako...

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
Prosao danas. Epilog:


Bravo majstori!!!
 
Na stranu to sve, nego ja sam se uvek pitao od čega su pravljeni ankeri i šrafovi koji drže sve te naše svetiljke, stubiće, trafo stanice, znakove...

Od pudinga? Presovane rđe? Đubranijuma? Izem ti ja komad gradske infrastrukture koji je slabiji od plastične maske/branika modernog automobila.
 
Srafovibi ankeri su dobri bandera i njena osnova je krta
Inace to je vec 3 bandera polomljena tu
Naravno niko kaznjen nije iako postoje kamere....
Niti su ksznjeni za to divlje parkiranje tu ....
Niti je naplacena steta za udarenu fasadu od strane kamiona niti ista vracena u prvobitno stanje...
 
Vrh