Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

Pozdrav. Ako si citao sta su forumasi pisali na ovoj temi, onda bi znao koji su argumenti protiv izgradnje replike stare biblioteke.
Nije poenta u "moderno vs. tradicionalno", vec se raspravlja o sirem smislu i znacenju.
Pritom, stara biblioteka nije "tradicionalna", vec u stilu odredjene istorijske epohe. Tradicionalno moze da se iskaze i kroz moderno itd.

Ako bih isao korak dalje, rekao bih da je "trend" izgradnje objekata u stilu jedne istorijske epohe, zapravo, moderna tendencija.
Skoplje 2014, kao kranji primer, nije nikakvo 'vracanje na staro, tradiconalno' itd. vec savremena arhitektura Skoplja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531318#p531318:3cqxkm4p je napisao(la):
BujicaKrempita » 11 Апр 2018 12:55 am[/url]":3cqxkm4p]
Elem, zeleo bih da vas pitam za argumente i kontra argumente - moderno vs. tradicionalno.
Zbog cega smatrate da bi izgradnja biblioteke u arhaicnom duhu, bila kiceraj?

Обновити зграду која је постојала није кичерај. Али градити нову зграду која имитира старе стилове јесте. Дакле, евентуална обнова старе зграде библиотеке не би била кичерај, те то уопште није аргумент против. Они који су против обнове, нису из тог разлога против.

Основни аргумент против изградње јесте да је зграда просечне архитектуре најмање битна у целој причи око рушења библиотеке.
 
Ja bih rusevine samo doterao i ,,uglancao,, te kafedjijama takav trg dao , kako bi novo kaldrmisane ulice za šetnju oslobodio
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531318#p531318:f3ebhdyb je napisao(la):
BujicaKrempita » 11 Apr 2018 12:55 am[/url]":f3ebhdyb]...

Elem, zeleo bih da vas pitam za argumente i kontra argumente - moderno vs. tradicionalno.

Zbog cega smatrate da bi izgradnja biblioteke u arhaicnom duhu, bila kiceraj?
....

Na Kosancicevom vencu se radi o jednoj mnogo vecoj prici od obnove kuce (pa samim time i raspravi "moderno vs. tradicionalno" i o ocenama da li je nesto kiceraj ili nije). Radi se o dostojnom obelezavanju nenadoknadivog i nemerljivog gubitka.

A sto se tice obnove srusenih zgrada, evo, ja sam prvi za to da sutra krene obnova Djumrukane, palate na adresi Terazije 22, pored hotela Moskva, hotela Srpski kralj i sl.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531346#p531346:36grm6ir je napisao(la):
boca-ica » 11 Apr 2018 08:17 am[/url]":36grm6ir]Ja bih rusevine samo doterao i ,,uglancao,, te kafedjijama takav trg dao , kako bi novo kaldrmisane ulice za šetnju oslobodio

Какве, бре, "кафеђије" на том месту??
 
Ma nadzemni montažni parking na mestu biblioteke i Bog da te vidi. I onda Vesić izađe i kaže da su to uradili jer su slušali građane koji su tražili više parking mesta...
 
Поделио сам туру са Косанчићевог венца на ружну и лепу, да не буде да само кукам, али критика је увек добронамерна и логично за опште добро. Овако, питам градске челнике, а знамо да се хвале да спуштају град на реку,

- Да ли је ово степениште репрезентативно за спуштање на реку и није ли нелогично да се оно распада, истовремено, док се уређује део изнад њега?
- Колико кошта да се поправе две плоче и да се редовно одржава хигијена целог краја? Колико је времена потребно од пријаве до (ре)акције?


Лепе слике доносим са расцветалог Косанчићевог венца, добре биљке су засадили и светла боја камена га је оживела.
 
Ove zardinjere su prejadne.Posebno glupo izgleda ovo razbacano kamenje kojim se cuvaju mesta za parkiranje,gola beda.Nema se za kofu fasadne da zamazu ovu trafo stanicu a projekat kostao masno ko burek.Dodje mi da odem lepo kupim kofu i valjak i da je okrecim al kontam da bi me komunalci maltretirali ko Vuksu zbog stanica.
 
Мени је дошло било од муке да скупљам оно разбацано смеће и онда сам се још више изнервирао јер је неко плаћен то да чисти.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531500#p531500:s9chmysk je napisao(la):
ZvezdaracMare » Сре Апр 11, 2018 9:41 pm[/url]":s9chmysk]Ove zardinjere su prejadne.Posebno glupo izgleda ovo razbacano kamenje kojim se cuvaju mesta za parkiranje,gola beda.Nema se za kofu fasadne da zamazu ovu trafo stanicu a projekat kostao masno ko burek.Dodje mi da odem lepo kupim kofu i valjak i da je okrecim al kontam da bi me komunalci maltretirali ko Vuksu zbog stanica.
Али овакве ствари настају зато што сигурно нису укључили мозак да додају канту фарбе у пројекат па нису могли да мењају, тј могли су али би трајало 49,5 година. Незаинтерованост велика. Нема заједничког циља за добробит, нема. Не можемо ништа да урадимо ако нисмо заједно у целости. А просто је, свако да ради оно што најбоље зна, не да се прави паметан да ради туђе послове...Почињем да верујем у бабину теорију да су сви квалитетни људи напустили ову земљу и да је остао чист шљам.
 
abrines":e56hd0n4 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=531500#p531500:e56hd0n4 je napisao(la):
ZvezdaracMare » Сре Апр 11, 2018 9:41 pm[/url]":e56hd0n4]Ove zardinjere su prejadne.Posebno glupo izgleda ovo razbacano kamenje kojim se cuvaju mesta za parkiranje,gola beda.Nema se za kofu fasadne da zamazu ovu trafo stanicu a projekat kostao masno ko burek.Dodje mi da odem lepo kupim kofu i valjak i da je okrecim al kontam da bi me komunalci maltretirali ko Vuksu zbog stanica.
Али овакве ствари настају зато што сигурно нису укључили мозак да додају канту фарбе у пројекат па нису могли да мењају, тј могли су али би трајало 49,5 година. Незаинтерованост велика. Нема заједничког циља за добробит, нема. Не можемо ништа да урадимо ако нисмо заједно у целости. А просто је, свако да ради оно што најбоље зна, не да се прави паметан да ради туђе послове...Почињем да верујем у бабину теорију да су сви квалитетни људи напустили ову земљу и да је остао чист шљам.

Meni deluje kao ljudi iza ovih radova i mnogih drugih u poslednje vreme, istinski mrzi ovaj grad. Ali ono bas...
 
Лоша комбинација: Бахати возач који прекорачује брзину и калдрма на К.венцу прекривена слојем песка и прашине. Ово сам могао да напишем и на теми ствари које ме нервирају у Бгд
 
Sa onim parkiranim automobilima na sve strane, izgleda kao i svaka druga ulica u Starom Gradu. Jedino nedostaju grafiti ali ne sumnjam da će ih biti ponovo.
 
Kola osvajaju KV
b430871f594678f5a310418461944014.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Ako ovako nastave, na proleće će ponovo moći da farbaju fasade. Pre neki dan vidim kombi a gust crni dim mu iz auspuha.
 
Bitnije je da se zna da pesaci imaju prednost u zoni. Da se ne vozi brze od 20km
 
Nema ovde zasada nikakvog znaka o zoni usporenog saobraćaja, takav znak postoji samo na ulazu u Fruškogorsku. Međutim, kako je kamenje ovde slagano, i reli vozače bi istreslo iz gaća pri brzini većoj od 20 km/h.

Trebalo bi hitno krenuti sa projektom javne garaže i nakon njene izgradnje zabraniti parkiranje automobila. Evo kako to lepo izgleda bez njih:

Pogledajte prilog 3
Naravno, biće problema, naročito u večernjim satima, sa klijentelom okolnih kafana. Nažalost, žardinjere, ili još bolje stubići, su jedini način da zaštitimo trotoare od bahatih vozača.

Pogledajte prilog 2
Da li će popuniti ove praznine između kamenih blokova, ili će sačekati da to priroda učini?

Pogledajte prilog 1
Ovaj restoran je baš preterao, ne može da se prođe trotoarom od gusto postavljenih stolova i stolica, a pritom su na ulici parkirani automobili. Jedini prolaz je po sredini ulice. Da li smo zato sređivali trotoare?

 
Pa ovo je zauzeće trotoara 100%. Postoji li neki zakon koji to zabranjuje, ili se sve svodi na neku saglasnost koja se dobija preko veze bez problema?
 
^^
Logika je: Pa dobro šta, nema tu mnogo pešaka, a i kad ih ima, mogu da idu kolovozom, šta fali...

Po toj logici, ajd da odem ja da ostavim auto na platou ispred Skupštine. Mislim šta, pa nema tu mnogo pešaka, a i širok je trotoar, mogu da ga zaobiđu.



Džukele. Lepo rekoh još ranije, ovdašnji ugostitelji su živi dokaz one izreke ''daj im prst, tražiće ti ruku''.
 
Nisu krivi ugostitelji već vlast koja im to dozvoljava.

OK je opomenuti ako prekorače pola metra označenu granicu, ali za ovo treba kažnjavati (ne opominjati) ako su prešli propisanu granicu.
 
Pri tom na slici se samo naziru crni stubovi koji su postavljeni duz restorana i delom duz susedne zgrade na kojima pise "rezervisan parking za goste restorana".
 
Vrh