Šta je novo?

Енергопројект / Блок 24 - Бежанијска коса, М3-3

Kada se Surcinska prosiri bice povezana na kvantas tako da ce biti jos jedan priliv vozila (6 traka) na svu postojecu guzvu.
Sta znaci ovo "red A faze ce biti brana za zvuk ka ostatku naselja"? Ko kupi stan u A objektu ima buku i zagadjenje a oni koji kupe u B su bolje prosli?
Sto se tice aero zagadjenja ovog dela Bkose situacija je mnogo gora nego kod vodovoda gde je instalirana SEPA merna stanica.
 
Šest traka se i pravi da bi se rasteretila gužva, ne znam na koji priliv vozila misliš, možda jedino ljudi sa auto-puta Miloš Veliki koji idu na Kvantaš, ali to sigurno nisu stotine vozila dnevno.
Kad se Surčinska spoji sa Grčkom ulicom onda će saobraćaj iz Surčina ići pored groblja i rasteretiti ulicu Nedeljka Gvozdenovića. Tada će Kosa Kvart biti još mirniji deo. Ova pozicija ima sigurno mnoge mane, ali buka od saobraćaja i gradska vreva to nisu, posebno u poređenju sa drugim delovima Novog Beograda.
Što se tiče zagađenja, moguće da je ova lokacija lošija od mesta merne stanice, to ne znam. Verujem da su u pitanju nijanse, jer je ceo Beograd jako loš po tom pitanju.
Ko bira mesto stanovanja po nivou zagađenosti - trebalo bi da zaobiđe Beograd, kao i većinu drugih gradova u Srbiji. Ili selo ili zapadna Evropa.
 
Da li je ostalo jos vecih stanova u ovom kompleksu i koja je cena?
Kada sam potpisivao ugovor pitao sam koliko je prodato, koliko sam razumeo najviše je ostalo na povučenom spratu. Cena za nove kupce je cini mi se bila malo iznad 3000. Pitao sam da li će biti popust s obzirom na veličinu terasa na povučenom spratu, prodavac je rekao teško s obzirom da je to Energoprojekt, pre neće prodati nego da spuste. Mi smo dosta ranije kaparisali tako da nam je bilo 2750 e/m2 sa PDVom. Tu u kraju živimo i odavno smo se nameračili na taj blok.
 
Šest traka se i pravi da bi se rasteretila gužva, ne znam na koji priliv vozila misliš, možda jedino ljudi sa auto-puta Miloš Veliki koji idu na Kvantaš, ali to sigurno nisu stotine vozila dnevno.
Kad se Surčinska spoji sa Grčkom ulicom onda će saobraćaj iz Surčina ići pored groblja i rasteretiti ulicu Nedeljka Gvozdenovića. Tada će Kosa Kvart biti još mirniji deo. Ova pozicija ima sigurno mnoge mane, ali buka od saobraćaja i gradska vreva to nisu, posebno u poređenju sa drugim delovima Novog Beograda.
Što se tiče zagađenja, moguće da je ova lokacija lošija od mesta merne stanice, to ne znam. Verujem da su u pitanju nijanse, jer je ceo Beograd jako loš po tom pitanju.
Ko bira mesto stanovanja po nivou zagađenosti - trebalo bi da zaobiđe Beograd, kao i većinu drugih gradova u Srbiji. Ili selo ili zapadna Evropa.
Surcinska, koja ce biti na 20m od A objekta, spaja se sa Grckom ali ce nastavljati pravo kroz njive na kvantas (T6). Saobracaj ce se uvecati na isti nacin kao u Vojvodjanskoj.
1705161978634.png
 
Surcinska, koja ce biti na 20m od A objekta, spaja se sa Grckom ali ce nastavljati pravo kroz njive na kvantas (T6). Saobracaj ce se uvecati na isti nacin kao u Vojvodjanskoj.
Pogledajte prilog 186254
To je super, zato smo i uzeli. Kada se izgradi T6 imaćemo direktnu vezu sa dva autoputa a rasteretiće se saobraćaj kroz samu BK.
 
@Kempes
Moguce ali to opet ne umanjuje cinjenicu da sam vise za sirinu nego za visinu, pogotovo uzimajuci u obzir da infrastrukutura ne moze da prati broj stanova, osnosno stanovnika, automobila itd.
Ako je kroc dobro uradjen ne bi trebalo da bude problema. Krov mozda jeste vizuelno ravan ali moguce i da ima "dve vode" pod blagim padom, a da je samo spoljni zid i fasada iznad istog pa se cini da je krov ravan.

@tripliks

A i to prosirivanje se ceka vec 20god.
 
Ne postoji gotovo ni jedan deo grada, lokacija/mikrolokacija koja nije bez mana. Stvar je navika, shvatanja, potreba, blizine trenutno i nekih potencijalno buducih poslova itd. itd.
Guzve su gotovo svuda, parking je vec standardno da ga nema, zagadjenost osim nekih delova grada je manje vise svuda slicna.
Nekome je Kosa Kvart zabit i sam kraj urbanog dela grada ali meni eto savrseno odgovara.
 
Ne postoji gotovo ni jedan deo grada, lokacija/mikrolokacija koja nije bez mana. Stvar je navika, shvatanja, potreba, blizine trenutno i nekih potencijalno buducih poslova itd. itd.
Guzve su gotovo svuda, parking je vec standardno da ga nema, zagadjenost osim nekih delova grada je manje vise svuda slicna.
Nekome je Kosa Kvart zabit i sam kraj urbanog dela grada ali meni eto savrseno odgovara.
Upravo tako, mi smo recimo godinama cekali da Energoprojekt krene u izgradju. Odgovara nam spratnost, trenutne i buduce dobre veze sa firmama u Sremu, mirne ulice u BK sa trotoarima, dosta parkova za decu, bice i dosta slobodnog javnog parkinga oko naselja s obzirom da je "zabit". U tom delu BK nece biti novih visespratnica, veliku povrsinu zauzima groblje a mrtvi ne voze kola niti idu u skole, domove zdravlja niti im trebaju stambeni kvadrati. Meni su ovo prednosti - nekom su to mane. Mi nismo ni u jednom trenutku pomisljali na neki od drugih projekata na NBGD.
Sto se tice mana, meni su daljina od fakulteta kada deca budu dosla do te faze jednog dana, to sto se u novom projektu u garaze ulazi iz centra bloka a ne spolja kao po prvobitnom projektu sto smanjuje zelenu povrsinu unutar bloka, par drzavnih i Energoprojektovih parcela u okolini koje cekaju buducu izgradnju (sada su samo ogradjene ili pune siblja).
 
Ja nazalost nisam hteo da cekam, pa zato uzeh u Kapijama. Nisam se pokajao sto se cene kvadrata tice, razlika je manje vise dupla ali ne krijem ni da mi je zao sto nije Kosa Kvart. No, boze moj, one day, ako se jos bude gradilo, a verujem da hoce ili makar kao polovan stan.
 
@Kempes Jel mozes da navedes koje su mane po tebi ovog kraja? hvala.
Mogu, ali je potpuno subjektivno, nekome je nešto mana, a drugom isto to prednost, zavisi od potreba.
Kad sam napisao mane, mislio sam u poređenju sa drugim delovima NBG.
Ovo je bukvalno kraj grada na tu stranu, poslednji urbani blok, na 30m odatle počinju Ledine, novobeogradska Kaluđerica.
Do uključenja na auto-put treba bar10 min vožnje kolima, nije previše, ali nije baš ni pred nosom, iz drugih delova NBG se uglavnom stiže brže.
Blok je gotovo na litici, možda je i sa tim povezana dozvoljena max spratnost prizemlje+sprat+potkrovlje.
Na 100m odatle je nehigijensko romsko naselje, sa psima lutalicama, mirisom paljevine i sl. Priča se da će ih raseliti, pričalo se i pre 17god kad sam živeo u susednom bloku. Jednom sigurno hoće, možda i uskoro, ali do sada nisu.
Na "peške" ima vrlo malo sadržaja (Maxi). Škola, vrtić, pijaca, sportski tereni - svuda mora kolima ili kombinacija peške + nekoliko stanica prevozom.
Jedan kafić do kog ne mora prevoznim sredstvom.
Najbliža srednja škola (9. gimnazija) je udaljena 5km.
Do centra grada sa NBG - nema dalje lokacije.
To su neke mane iz moje perspektive. Naravno, ima i prednosti koje su ljudi pre mene navodili, svako sabere i oduzme po svojim prioritetima, nema univerzalnog odgovora.
 
Kao sto @Kempes rece, svako ce imati razlog za i razlog protiv.
Meni recimo, a u skladu sa mojim navikama, kretanjima i poslovnim prilikama odgovara taj "kraj grada na tu stranu". A moze se postaviti i pitanje sta je to kraj grada i kako se on definise. Ako se pod njim smatra kraj urbanog i planski uredjenog dela grada sa kakvom takvom infrastrukturom i sadrzajima onda mogu da razumem. Ali to opet ne znaci da su ljudi koji zive u takvom delu manje zadovoljni od onih koji zive mozda u nekom idealnijem. Dakle, sve stvar ukusa, navika, potreba i na krajui mogucnosti.
Mislim da spratnost nema veze sto je blok na litici, a i da ima ne vidim nikakav razlog za neke crne misli.
Romskih naselja ima gotovo na svakom cosku generalno. Ono sto je meni bitnije jeste da sam blok nije okruzen nehigijenskim naseljem, a to sto je jedno na par stotina metara boze moj.
Bitno je da naselje ima dve osnovne skole, da ima nekoliko vrtica, tri veca marketa, solidnu pijacu koja je pozicionirana skoro na sredini naselja. Verujem i da ce sam kompleks imati neki market.
 
Bitno je da naselje ima dve osnovne skole, da ima nekoliko vrtica, tri veca marketa, solidnu pijacu koja je pozicionirana skoro na sredini naselja. Verujem i da ce sam kompleks imati neki market.
Оплемењује се наша Бежанијска коса :) Биће још једна основна школа, још један вртић, још један велики тржни маркет, дом здравља,нове саобраћајнице,,,,и свашта нешто;)
 
Оплемењује се наша Бежанијска коса :) Биће још једна основна школа, још један вртић, још један велики тржни маркет, дом здравља,нове саобраћајнице,,,,и свашта нешто;)
Eto, baš lepo. Gde će to i kada da bude? Sve te stvari se pominju odavno, neke 15-ak, a neke 10-ak godina, pa ako vi (ili neko drugi) znate preciznije za kada je planirana izgradnja tih objekata i na kojim parcelama (može i opisno) - bio bih zahvalan.
Al' da ne bude: rekao taj i taj pred izbore🙂
 
Planovi postoje odavno, kao i tacne lokacije jer ih nema mnogo koje su ostale, a pogodne za tako nesto. Kod nas se u svemu kasni ali mislim da je doslo vreme da je sve gore nabrojano na vidiku. Kosa poseduje sve preduslove, zato to nisu samo bajke vec projekti na cekanju. Moj subjektivni utisak je da se ceka da se Grcka ulica probije, spoji sa kvantasem i dole sa NBg, sve ostaloide daleko lakse i brze.
 
Aha, ok, hvala za odgovor. Na osnovu jednog od prethodnih upisa pomislio sam da se dešava nešto konkretno, ali je to i dalje na nivou "biće jednog dana sigurno".
Tačno je da nema mnogo slobodnih, a pogodnih lokacija, ako slučajno znate koja je lokacija za šta namenjena - bio bih zahvalan da napišete. Pošto meni deluje da postoji samo jedna (koja može da ima uticaj na kvalitet života Kosa kvarta), a to je ugao Magelanove i Grčke ulice (prvi red do groblja). Pre 15-20 god su za tu parcelu penzioneri iz kraja govorili da je predviđen Dom zdravlja, roditelji male dece - vrtić, roditelji veće dece - škola, omladina - tržni centar i sportski kompleks. Valjda kako je kome šta odgovaralo. I sve to "evo, samo što nije".
Moje mišljenje je da će se prvo raditi ulica (vrv spajanje Grčke i Surčinske) jer je najlakše i ima najveći odjek kod glasača. Ne vidim logiku zašto bi ostali sadržaji (ako su stvarno planirani) čekali tu ulicu, ali to što ja ne vidim - ne znači da logika ne postoji i da nije tako.
 
Bezanijska kosa je jedan od poslednjih delova beograda koji nije prenatrpan, i koji jos nije unisten. Nista ne strci nema nekih budzevina, zgrade u liniji , jasno odvojene od kuca. Mozda sam subjektivan ali i onaj zabaceni deo oko Alekse Dudica, ima neki šarm kao da je ostao u osamdesetim godinama, ali na pozitivan nacin.
 
Pozdrav svima.Mozete li mi reci,ko vec tu zivi u blizini,da li ce se cuti avioni u KK?Rezervisali smo stan,o tome nije niko razmisljao.Imam tetku na Ledinama i tamo je bas glasno.
 
ima par problematicnih letova sa uzletima koji se solidno cuju na B, Kosi
ne znam kako da se izrazim ali problematika je sledeca - po uzletanju avioni "motaju" preko/blizu B.Kose i jos su pod "punim gasom" u cilju postizanja visine pa se to solidno cuje
ali napominjem to je par nekih letova, tima 2-3 puta dnevno
bilo je nekih objava na tu temu jer je vec pokrenuta inicijativa sa vise strana (ljudi sa BK) da se te rute ne koriste ili da se ne koriste za vreme kucnog reda/odmora i uprava za vazduhoplovstvo razmatra optimizaciju tih ruta
 
Vrh