Šta je novo?

Електрични аутобуси / Elektricni autobusi / E-buses

Вожд

Professional
Učlanjen(a)
15.04.2014.
Pohvaljen
24.548
Ваљао би за 9А..😃
DSC_0002.JPG

lukander01

Intermediate
Učlanjen(a)
12.03.2021.
Pohvaljen
459
Mislim da je na sajmu automobila bio izlozen, nisam 100% siguran da li je to bas ovaj sa slike. Obican elektricni autobus, nista specijalno. Rekao bih da je bolji od Higera.

Sent from my SM-G981U1 using Tapatalk

Kesha

Higher intermediate
Učlanjen(a)
06.12.2017.
Pohvaljen
1.381
Ne znam o kom brendu se radi, al čini mi se da je reč o midi električnom busu. Tipa osam do devet metara dug. Mogao bi poslužiti kao zamena za kombije na nekim linijama. Uvek je bolje bilo kakav autobus, nego i najbolja nadogradnja na furgonske šasije. Budimpešta ima interesantne Modulo midi električne buseve. Tipa do osam metara dužine, i naravno da budu nešto uži i time pogodni za uske ulice gde prolaze linije 24, 36 itd.

Bender Rodriguez

Professional
Učlanjen(a)
12.03.2017.
Pohvaljen
29.652
Umesto što lomimo glavu dal je ovaj il je onaj, ako sam autor slike i posta neće da da dodatne informacije, a i u javnosti nema nikakvih obaveštenja o ovom vozilu ili događaju oko njega, nema potrebe dalje se baviti ovim, ako već nikad neće ući ni u kakvu službu.

Kesha

Higher intermediate
Učlanjen(a)
06.12.2017.
Pohvaljen
1.381
U principu da, nemamo neku potrebu da lomimo glavu o čemu se tačno radi, al koliko sam mogao da izguglam, radi se o turskom brendu Sileo, ako uopšte nekoga to i zanima. Izgleda da treba da se spoji sa Karsan-om, koji je već nešto poznatiji brend.

Гага

Professional
Učlanjen(a)
08.12.2010.
Pohvaljen
14.823
А у Паризу, у априлу о.г.. експлодирале батерије у градском електричном аутобусу

An Electric Bus Caught Fire After Battery Explosion in Paris
A video recording shows the start of the fire which completely consumed an electric RATP bus on Friday 29 April. The incident caused no injuries.
https://wattsupwiththat.com/2022/05/01/electric-bus-catches-fire-after-battery-explosion/

Вожд

Professional
Učlanjen(a)
15.04.2014.
Pohvaljen
24.548
Шала људи, немам појма који је бас у питању, али онако нов, добро би дошао као испомоћ ИК са почетка 2000их и Конекту који се муче на поменутој линији..

Bender Rodriguez

Professional
Učlanjen(a)
12.03.2017.
Pohvaljen
29.652
Trebalo je da pokušaju sa ostalim kolegama tu (pogotovu tramvajdžijama koji ionako stoje ometeni) da ga odguraju sa šina. Ja se sećam kad sam kao dete, osnovac, sa još jedno 10ak putnika dao svoj skromni doprinos u izguravanju Zijače sa ovog mesta (i to još pod blagim nagibom) kad joj je motka trole otišla (izvila se) preko poprečne žice koja drži mrežu tako da vozač nije mogao da je spusti bez pomeranja vozila. Pa smo morali da je poguramo par metara da prođe dužinu motke. Ako smo mogli mi da izguramo Zijaču odatle, mogu i ovi sa šina tramvaja. Dva metra levo ili desno je sve što je potrebno.

Ah, srećom vidim da je ipak oslobođen prostor za tramvaje, pošto ga CAF upravo prolazi. A tu je i servisna ekipa.
Slavija 17.6.2022..jpg

Vrh