Šta je novo?

Грчка улица Бежанијска коса - Сурчинска улица Ледине

Ukoliko zaista budu ove godine radili Grcku, da li znas da li ce provuci ispod od Bezanijske kose i kanalizaciju i ostale cevi sta sve ide komplet infrastruktuta ispod zemlje. Bilo bi logicno makar do grand kafe da tu ima pa jednog dana nastavak.
Наравно, радиће се комплетна подземна инфраструктура испод наставка улице.

У односу на предложено:Pogledajte prilog 203935
Више бих волео да су овако нешто предложили:
Pogledajte prilog 203936
Јер некад треба и исправљати "Криве Дрине"...
Да, било би лепо исправљати „криве Дрине“ када би могло, али!
„Исправљање“ краја улице Недељка Гвозденовића, део од Срђана Алексића до Сурчинске улице, је наравно могуће, али како је онда спојити са улицом Универзијаде? Потребно би било срушити доста приватних кућа, чак и ново изграђену троспратну зграду срушити, до ње исто нова зграда-која би се до пола рушила или чак цела, уклонити Торо Бокс (контејнерско складиштење ствари и разне робе), ... Такође улица Универзијаде је јако уска, двосмерна, а широка само 3 до 4 метра, како где!!! Ништа се не би добило оваквим продужењем и спајањем ове две улице, а трошкови би били .....
Шта би се добило спајањем Веспучијеве и Сурчинског пута ? Само још једна више раскрсница са улицом Срђана Алексића у делу где је сада нехигијнско насеље „Антена“, пошто туда треба да прође Т6 тј. будућа улица Срђана Алексића, од Грчке кроз сурдук до кружног тока у Војвођанској.
грчка улица_наставак градње.JPG


Iako se slažem se sa ovim, mislim da je ovde mnogo važnije pitanje KADA će se konačno nešto uraditi od toga koje rešenje će biti primenjeno. Ova tema je pokrenuta pre skoro 15 godina, a mi još uvek čekamo da,se nešto desi...

@Гага, verujem da imaš validne informacije, ima li kakvih novih informacija u vezi sa početkom radova?
Имам, али за сада не бих ништа објављивао.
Да се не понављамо, овде је главни и једини проблем око наставља градње ове улице био у експропријацији. Било их је 20 + власника, али је све решено – све је сад јавна својина тј. градско грађевинско земљиште. У катастру је забележба од 23.04.2024.године о промени власника. Написао сам једном, да знам ко је „кочио“ експропријацију, али то нисам могао објавити. Прочитај моју поруку/пост на истој овој подтеми, од марта прошле године на 10-тој страни, тамо где сам написао „Момци...итд. https://forum.beobuild.rs/threads/Г...чинска-улица-Ледине.1411/page-10#post-1053413
 
Гага:
"Потребно би било срушити доста приватних кућа, чак и ново изграђену троспратну зграду срушити, до ње исто нова зграда-која би се до пола рушила или чак цела, уклонити Торо Бокс (контејнерско складиштење ствари и разне робе), ... Такође улица Универзијаде је јако уска, двосмерна, а широка само 3 до 4 метра, како где!!!"

(Наше) Лоше промишљање и одлуке у вези урбанизације су "мине са одложеним дејством" и долазе на наплату за 10, 20 или 30 година.
Цео тај део града клизи ка Калуђеризацији, и ако не знате шта нас очекује са оваквом урбанизацијом за 20 година пробајте да се "провозате" по Калуђерици.
Ако се пропусти ова прилика (не слажем се да мора много кућа да се руши а сумњам да све куће имају грађевинске и друге дозволе), бојим се да за пар година неће моћи ништа да се уради (ако је сада скупо, тек тада неће бити финансијски исплативо)
 
Радови на копању канала за постављање високонапонских каблова. Почели су од Магланове улице, где иначе на парцели која је још неизграђена треба да се гради вртић.
Јучерашње слике-05.07.2024.

Наставак Грчке улице, следи...
IMG_20240705_115250_resized_20240705_122528944.jpg

IMG_20240705_115256_resized_20240705_122530169.jpg


Грчка-Магеланова
IMG_20240705_115424_resized_20240705_122529526.jpg
IMG_20240705_115449_resized_20240705_122527807.jpg
IMG_20240705_115458_resized_20240705_122557316.jpg


Идемо даље
IMG_20240705_115650_resized_20240705_122555464.jpg
IMG_20240705_115726_resized_20240705_122556674.jpg


Раскрсница Грчка-Љубинке Бобић-Норвешка.
Са копањем канала се ушло у Љубинке Бобић и наставиће се према почетку ове улице.
IMG_20240705_120558_resized_20240705_122557862.jpg
IMG_20240705_120645_resized_20240705_122556127.jpg
IMG_20240705_120654_resized_20240705_122558505.jpg

:sesir:
 
Гага:
"Потребно би било срушити доста приватних кућа, чак и ново изграђену троспратну зграду срушити, до ње исто нова зграда-која би се до пола рушила или чак цела, уклонити Торо Бокс (контејнерско складиштење ствари и разне робе), ... Такође улица Универзијаде је јако уска, двосмерна, а широка само 3 до 4 метра, како где!!!"

(Наше) Лоше промишљање и одлуке у вези урбанизације су "мине са одложеним дејством" и долазе на наплату за 10, 20 или 30 година.
Цео тај део града клизи ка Калуђеризацији, и ако не знате шта нас очекује са оваквом урбанизацијом за 20 година пробајте да се "провозате" по Калуђерици.
Ако се пропусти ова прилика (не слажем се да мора много кућа да се руши а сумњам да све куће имају грађевинске и друге дозволе), бојим се да за пар година неће моћи ништа да се уради (ако је сада скупо, тек тада неће бити финансијски исплативо)
Овакве ствари никад нису финансијски исплативе. Историјски буквално свако уређење градова се радило јер је неком на високом положају једноставно дунуло. Типа Париз који је био говњива фавела, и онда је краљ одлучио да иде под мач колико год коштало. Неке ствари се једноставно не могу аутоматски мерити финансијски. Мада дугорочно је увек исплативо.
 
Malo kasnim ;), ali...
@Гага hvala na optimizmu i odg.

"VIkanje" je kao posledica službenih prepiski ne nužno potreba za distancom.
Жао ми је што те је напао кер од секундараца, надам с еда си пријавила напад и угриз општини Нови Београд за надокнаду. на то имаш право.
Znam, hvala, ali grad Beograd nudi sramotno malu cifru naspram sudske uz izgovor:"Postoji ideja ali nema dobre volje da se nešto uradi po tom pitanju"... A oni se kote brzinom svetlosti... Koliko su mi rekli postoji samo jedno vozilo.
Радови на изградњи/наставку Грчке улице почињу крај септембра/прва половина октобра 2024.године.
Raduje me kad ova tema opet oživi jer se ponadam da će uskoro početi radovi.

Pitanje: da li postoji ideja, kao što sam negde ranije čitala da je bio prvobitni plan, da se Miloš Veliki spoji sa početkom Jurija Gagarina ili je to sad već nemoguće zbog novog kineskog centra? Ovako je uvek gužva u dr Ivana Ribara a kad ovi iz NKC krenu ka Ledinama i/ili Surčinu. gde ih najveći broj stanuje, nastaje priličan zastoj.
 
Poslednja izmena:
Produžetak Jurija Gagarina će proći pored kineskog tržnog centra i otprilike jedan blok posle skrenuti ka nedavno izgrađenoj saobraćajnici koja spaja Vojvođansku sa autoputem. TC je izgrađen u skladu sa tim planom.
 
Produžetak Jurija Gagarina će proći pored kineskog tržnog centra i otprilike jedan blok posle skrenuti ka nedavno izgrađenoj saobraćajnici koja spaja Vojvođansku sa autoputem. TC je izgrađen u skladu sa tim planom.
Priča se da će tu uglaviti i novi depo GSP-a. Ovaj deo grada će biti hronično zakrčen ukoliko je to tačno.
 
@Avgi ne da se priča, nego je u izradi nacrt Plana detaljne regulacije za izgradnju kopleksa novog tramvajskog depoa, u čijem obuhvatu je većina zemljišta južno od trase magistrale NBG-Surčin, i severno od budućeg produženja JG, a jednim delom i južno i zapadno od tog budućeg produženja.
U sklopu produženja JG već je planirano produženje i tramvajske mreže i izgradnja novog tramvajskog terminusa zapadno od novog kineskog TC-a, što u kombinaciji sa tržišno vrlo atraktivnim zemljištem postojećeg depoa čini ovaj potez logičnim mestom za novi.
 
@Avgi ne da se priča, nego je u izradi nacrt Plana detaljne regulacije za izgradnju kopleksa novog tramvajskog depoa, u čijem obuhvatu je većina zemljišta južno od trase magistrale NBG-Surčin, i severno od budućeg produženja JG, a jednim delom i južno i zapadno od tog budućeg produženja.
U sklopu produženja JG već je planirano produženje i tramvajske mreže i izgradnja novog tramvajskog terminusa zapadno od novog kineskog TC-a, što u kombinaciji sa tržišno vrlo atraktivnim zemljištem postojećeg depoa čini ovaj potez logičnim mestom za novi.
U JG su odavno već svakodnevne gužve, ukoliko tu još ubace tramvajski depo, a uz to i autobuski, samo mogu da zamislim kakav će kolaps biti?!
Verovatno je suvišno pitati šta će biti sa depoom iza Delta city-a. Tu će im biti slasna cena kvadrata.
 
U JG su odavno već svakodnevne gužve, ukoliko tu još ubace tramvajski depo, a uz to i autobuski, samo mogu da zamislim kakav će kolaps biti?!
Verovatno je suvišno pitati šta će biti sa depoom iza Delta city-a. Tu će im biti slasna cena kvadrata.
A gde bi ti stavio te depoe inače?

U JG jesu gužve ali zaista ne vidim potrebu za tolikom fobijom od bilo kakvih radova u ovom delu. Da je u pitanju stambena gradnja pa i da razumem ali ovaj pristup “bežite svi odavde da ja mogu da imam svoj mir” zaista ne razumem. I to još problem su tramvaji, koji se inače ne voze u istoj traci sa kolima. Dovoljan će ti kolaps (inače reč koja se previše upotrebljava i izgubila je svako značenje) biti samo od Kineskog TC-a pa se bolje uhvati za njega umesto za depoe.

Ceo taj deo je bio slepo crevo a ovime postaje protočan i da, biće dodatnog saobraćaja jer će mnogim ljudima korišćenje tih relacija olakšati putovanje.
 
A gde bi ti stavio te depoe inače?

U JG jesu gužve ali zaista ne vidim potrebu za tolikom fobijom od bilo kakvih radova u ovom delu. Da je u pitanju stambena gradnja pa i da razumem ali ovaj pristup “bežite svi odavde da ja mogu da imam svoj mir” zaista ne razumem. I to još problem su tramvaji, koji se inače ne voze u istoj traci sa kolima. Dovoljan će ti kolaps (inače reč koja se previše upotrebljava i izgubila je svako značenje) biti samo od Kineskog TC-a pa se bolje uhvati za njega umesto za depoe.

Ceo taj deo je bio slepo crevo a ovime postaje protočan i da, biće dodatnog saobraćaja jer će mnogim ljudima korišćenje tih relacija olakšati putovanje.
  1. Nisam menjala pol.
  2. Zašto si toliko nervozan (ne pitam kurtoazno niti me zanima nego da zastaneš malo, sebe radi i svog zdravlja, ako si ovako nervozan na forumu gde ljudi razmenjuju mišljenja na različite teme, nije odluka o životu/smrti, ko zna kako ti je u sopstvenoj koži?!)
  3. Ne znam gde stanuješ, ali da živiš u ovom delu NG znao bi da gužve umeju da budu od 70-og pa do dr IR već sada pa sad uzmi pa saberi sve što opterećuje JG, pa MV koji se uliva na JG, naravno ukoliko si u stanju( pošto si vidno nervozan i pasivno-agresivan pa ti bes može pomutiti razum) , dodaj glavnu žel.st.koja će biti kod bivšeg buvljaka i novu autobusku stanicu koja će isto tu biti pa NKC, pa još tramvajski+autobuski depo+T6+...=?
  4. Ovo je najmnogoljudnija opština i stambena gradnja na i ovako opterećenu postojeću infrastrukturu bez ulaganja u obnavljanje stare ili unapređenja postojeće, da ne govorim o izgradnji nove, dovodi do toga da će prenaseljenost ugušiti ljude i puteve i vazduh jer sve mora na JG.
  5. Ne čini se zgodno da tramvajski depo bude na kraju sveta, logično bi bilo da ima neko isključenje ranije jer u slučaju kvara će usporiti sve iza sebe.
  6. Fobija je inače neopravdan najčešće, prekomeran strah a gužve su u ovom kraju svakodnevnica.
  7. Ovde je reč o svemu kumulativno, ne samo o tramvajima koji su u smislu vazduha najmanji zagađivači.
 
  1. Nisam menjala pol.
  2. Zašto si toliko nervozan (ne pitam kurtoazno niti me zanima nego da zastaneš malo, sebe radi i svog zdravlja, ako si ovako nervozan na forumu gde ljudi razmenjuju mišljenja na različite teme, nije odluka o životu/smrti, ko zna kako ti je u sopstvenoj koži?!)
  3. Ne znam gde stanuješ, ali da živiš u ovom delu NG znao bi da gužve umeju da budu od 70-og pa do dr IR već sada pa sad uzmi pa saberi sve što opterećuje JG, pa MV koji se uliva na JG, naravno ukoliko si u stanju( pošto si vidno nervozan i pasivno-agresivan pa ti bes može pomutiti razum) , dodaj glavnu žel.st.koja će biti kod bivšeg buvljaka i novu autobusku stanicu koja će isto tu biti pa NKC, pa još tramvajski+autobuski depo+T6+...=?
  4. Ovo je najmnogoljudnija opština i stambena gradnja na i ovako opterećenu postojeću infrastrukturu bez ulaganja u obnavljanje stare ili unapređenja postojeće, da ne govorim o izgradnji nove, dovodi do toga da će prenaseljenost ugušiti ljude i puteve i vazduh jer sve mora na JG.
  5. Ne čini se zgodno da tramvajski depo bude na kraju sveta, logično bi bilo da ima neko isključenje ranije jer u slučaju kvara će usporiti sve iza sebe.
  6. Fobija je inače neopravdan najčešće, prekomeran strah a gužve su u ovom kraju svakodnevnica.
  7. Ovde je reč o svemu kumulativno, ne samo o tramvajima koji su u smislu vazduha najmanji zagađivači.
pol ne mogu da zaključim iz korisničkog imena a svakako se izvinjavam za promašaj

razmena mišljenja podrazumeva i negodovanje i suprotstavljena mišnjenja...kad govorimo o nervozi, ja nisam taj ko je imao potrebu da napiše roman kao odgovor, pritom pun nelogičnosti (npr. glavna železnička stanica je na Prokopu a kod bivšeg buvljaka već postoji žel. stanica i neće se praviti nova) i potpuno van opsega kako ove teme tako i početne rasprave

ništa od navedenog nema nikakve veze ni sa grčkom ni sa surčinskom ulicom...ovi kumulativni pristupi zaista nisu za konkretne teme...neću ulaziti dalje u off topic...što se mene tiče nek admin briše sve povezano sa ovom raspravom
 
pritom pun nelogičnosti (npr. glavna železnička stanica je na Prokopu a kod bivšeg buvljaka već postoji žel. stanica i neće se praviti nova)
Što bi moj prof.rekao:"Persirajte mu dokle god ne počne da vam odgovara sa mi", tako sam se i ja raspisala da može da se razume ali ipak ne bi dovoljno...
Ipak da postavim link (izvinjavam se adminu ukoliko nije dozvoljeno) na šta se odnosilo pominjanje žel.stanice NBG:

Ovde na forumu postoji i ta tema pa koga interesuje neka pogleda, čak je forumaš Orjen postavio sliku:
1721073523013.png


Uklonili su bilbord na spoju surcinske i grcke, na kome je bio prikazan buduci izgled ulice
Da li su tamo neki radovi pa da im smeta, msm.predugo se o ovom priča, ne verujem da bi kačili bilbord ukoliko odustaju od projekta?
 
Pozdrav forumaši, da li neko zna bilo šta oko fabrike kafe na ledinama? Da li je u planu da se izmešta? Doselili smo se skoro i gušimo se od isparenja kad peku kafu, kad se malo pročačka po internetu ispade da ta isparenja nisu ni malo bezazlena po zdravlje. Fabrici je mesto u industrijskoj zoni. Da li neko pored toga ima info da li je bar sproveden neki sistem za filtriranje isparenja na nivou same fabrike? (U šta sumnjam jer prečišćivač vazduha mi poludi kad peku kafu) 😊
 
Upravo ovako funkcionise nase trziste nekretnina. Naprave se zgrade tamo gde nikakvih preduslova nema. Nit kanalizacije, nit trotoeara, nit dobre povezanoati, nit skola, nit parka, cesto i bez dozvola. Onda kupci svesni svega toga i uprkos svemu tome kupe poludivlje stanove i kad shvate da su se malo zaigrali pocnu da se iscudjavaju i traze neka svoja imaginarna prava. Pa gospodjo ta fabrika tu stoji jedno 20ak godina i nije ona dosla vama nego vi njoj. Ako niste znali tu Vam je blizu i pista, verovatno ni njoj nije mesto medju zgradama.
 
Pozdrav forumaši, da li neko zna bilo šta oko fabrike kafe na ledinama? Da li je u planu da se izmešta? Doselili smo se skoro i gušimo se od isparenja kad peku kafu, kad se malo pročačka po internetu ispade da ta isparenja nisu ni malo bezazlena po zdravlje. Fabrici je mesto u industrijskoj zoni. Da li neko pored toga ima info da li je bar sproveden neki sistem za filtriranje isparenja na nivou same fabrike? (U šta sumnjam jer prečišćivač vazduha mi poludi kad peku kafu) 😊
Kroz godinu - dve, postepeno ce se proizvodnja iz Grand kafe prebacivati u Doncafe - Simanovce.
 
Nije istorija ledina pocela sa fabrikom kafe, i tehnicki gledano fabrika je bliza blokovima i bkosi nego vecini ledina, tako da komentar nikako nije na mestu. ipak je na kraju fabrika dosla njima a ne oni njoj ili mozda da se sruse stogodisnje kuce iz vojvodjanske ili blokovi kako bi gospoda sumnjive proslosti mogla da sire svoj biznis. Ali na srecu tajkunizacija je dovela do toga da ce da uvaljaju plac za neke nove zgrade kroz godinu dve
 
Mislio sam na pomenutu bkosu blokove i okolinu fabrike. Ziveo sam na kosi i vrlo dobro znam kada je napravljena fabrika i da je zivot postojao i pre toga a znam da smo kao klinci isli kod druga gde su iveliko bile kuce na ledinama u blizini sadasnje fabrike. Samo kazem na konto toga, i o aerodromu moze da se raspravlja sta je starije kokoska ili jaje. I belvil je dosao depou a west imtu na kraju krajeva pa se niko ne uzbudjava
Al odoh u sirinu samo da urade ulicu pa cemo lako za sve ali nesto nam se cini mrka kapa
 
Na pogrešnu stvar si se fokusirao u ovom slučaju. Niko ne spori to što si naveo. Ovde se spori (ne s moje strane) to što je kupljen stan u blizini fabrike, a koji je mogao da bude izgrađen i pre 50 godina, daleko pre fabrike.​
 
Kroz godinu - dve, postepeno ce se proizvodnja iz Grand kafe prebacivati u Doncafe - Simanovce.
Hvala puno na odgovoru! 😊
Nije istorija ledina pocela sa fabrikom kafe, i tehnicki gledano fabrika je bliza blokovima i bkosi nego vecini ledina, tako da komentar nikako nije na mestu. ipak je na kraju fabrika dosla njima a ne oni njoj ili mozda da se sruse stogodisnje kuce iz vojvodjanske ili blokovi kako bi gospoda sumnjive proslosti mogla da sire svoj biznis. Ali na srecu tajkunizacija je dovela do toga da ce da uvaljaju plac za neke nove zgrade kroz godinu dve
Apsolutno se slazem, strada i bk i blokovi koji su tu svakako duze od fabrike.
 
Na pogrešnu stvar si se fokusirao u ovom slučaju. Niko ne spori to što si naveo. Ovde se spori (ne s moje strane) to što je kupljen stan u blizini fabrike, a koji je mogao da bude izgrađen i pre 50 godina, daleko pre fabrike.​
Ovde se spori o izmisljenoj priči koju je gospodin plasirao, ja uopste nisam kupila stan narocito ne poludivlji, niti zivim u stanu, vec u nasledjenoj kuci.
 
Vrh