Šta je novo?

Грчка улица Бежанијска коса - Сурчинска улица Ледине

Kao što smo već pisali, ljudi moraju da budu svesni, da Grad neće ništa uraditi za dobrobit građana, osim ako ne mora.

Znamo, da na toj trasi koja bi građanima mnogo značila treba da nikne novi deo Novog bežanijskog groblja, i pre nego što se kapaciteti postojećeg groblja ne potroše, teško će početi radovi na toj deonici ka Kvantašu.
 
Slazem se da nece, ali sada idu izbori odlucujuci u gradu, a veliki broj ljudi vapi za ovim projektom godinama. Neko ko je malo blizak opstinskoj ili gradsoj vlasti bi mogao da skrene paznju na probleme kod grand kafe pa nam se mozda smiliju i spoje surcinsku i grcku za pocetak, zatim kvantas i grand kafu.
 
Да има памети, прво би спојили Сурчинску и Грчку, па онда би ратили Т6 и кружни ток.
Има памети, али нема разумевања од власника те парцеле (10-12 хиљада квадрата земљишта) куда треба да прође наставак Грчке, 450 метара (иза оне фабрике кафе). Човек се инати око цене откупа тог земљишта без икаквог разлога.
 
Има памети, али нема разумевања од власника те парцеле (10-12 хиљада квадрата земљишта) куда треба да прође наставак Грчке, 450 метара (иза оне фабрике кафе). Човек се инати око цене откупа тог земљишта без икаквог разлога.
Pa to je verovatno zato što neće da mu ponude parcelu u sred Novog Beograda u zamenu kao velikom “privredniku” Grujiću :)

Ja sam uvek za javni iznad privatnog interesa ali ovaj lik sigurno nema “šemu” da dobije para koliko treba i to je to.
 
Има памети, али нема разумевања од власника те парцеле (10-12 хиљада квадрата земљишта) куда треба да прође наставак Грчке, 450 метара (иза оне фабрике кафе). Човек се инати око цене откупа тог земљишта без икаквог разлога.
Ништа, онда лекс специјалис :D
 
Има памети, али нема разумевања од власника те парцеле (10-12 хиљада квадрата земљишта) куда треба да прође наставак Грчке, 450 метара (иза оне фабрике кафе). Човек се инати око цене откупа тог земљишта без икаквог разлога.
Treba mu poslati poresko resenje na sumu koju trazi (ako trazi previse)
 
Има памети, али нема разумевања од власника те парцеле (10-12 хиљада квадрата земљишта) куда треба да прође наставак Грчке, 450 метара (иза оне фабрике кафе). Човек се инати око цене откупа тог земљишта без икаквог разлога.

Колико се сећам кад је требало да се донесу измене закона о експропријацији које би решавале овакве ситуације по хитном поступку дигла се кука и мотика, па и на овом форуму,
а кукавичка власт је наравно одмах подвила реп и одустала.
 
Zbog ovakvih stvari sam u taboru onih koji daju preimućstvo privatnom iznad javnog interesa. Pogibosmo u korupciji. Ne pričam o astronomskom bogaćenju na eksproprijaciji, znamo da Ledine nisu Šanzelize, ali ako nemaš šemu da dobiješ novac koji približno ogovara tržišnoj verdnosti, ako nisi spreman da zarad postizanja realne cene deliš procenat, činiš usluge, potežeš veze, i ostale varijante, nagrabusio si. Zato lik treba da traži svoje do maksimuma, teror mu svakako ne gine.
Bilo i u Hercegovačkoj da nekom oduzmu i sruše sve, ne plativši ni dinar.
A ljudi bili (još uvek su) vlasnici.
Pa posle Lex Specijalis tako lepo reši sve....
 
1678912118891.png

Да одговорим на овој теми пошто се тиче Грчке улице, па сам зато ова два поста пребацио овде.

@Дошљак, ако си мислио на пост који сам поставио, да, тврђи је орах од свих осталих. А није политичар, није тајФучић, није ...
Траса саобраћајнице Т6 не иде преко/кроз овај плац куда треба да прође Грчка улица.

@Бежанинац, хвала за поштовање-знам да је тако и да тако мислиш.:sesir:
Па мало се кочи и због цене и због ината и ...!
Не, не фолира се Град, желе и те како да се ово реши и коначно изгради тих 450 метара наставка ове улице. Уосталом и сам градоначелник је изјавио крајем прошле године (31.12.2022.), а већини је та његова изјава промакла, а ја сам је ето сачувао, када буде затребала за дискусију:cool:, да ће, цитирам „Покушаћемо следеће године и Грчку улицу на Бежанијској коси да повежемо са Сурчинском,...“ крај цитата
https://www.beograd.rs/g/beoinfo/17...planu-projekti-koji-ce-promeniti-sliku-grada/

Е управо та реч „Покушаћемо“ је битна, и показује да ће преговарање бити ......

Момци, немојте да се љутите, али не бих желео више око овога, већ сам ионако рекао више него што је трабало, јер је баш шкакљиво. Надам се да ме разумете.
 
Hvala Gago, care, kao i uvek, orgovorno i pedantno :sesir:

Razumem da ne želiš dalje da učestvuješ u ovoj diskusiji, no ja ću rado poslušati i svaki mogući odgovor bilo kog drugog člana... zašto je baš ovde zapelo, evo, ja ne vidim razuman razlog.
 
Ако ништа човек је староседелац, није из категорије "дошли дивљи и отерали питоме". :)
 
Па може да заебава цео град јер је староседелац?

Добро, делује да је реч о некој посебно заслужној персони, типа истакнути члан Субнора из новијих ратова, али закон важи за све.
 
Hvala Gago, care, kao i uvek, orgovorno i pedantno :sesir:

Razumem da ne želiš dalje da učestvuješ u ovoj diskusiji, no ja ću rado poslušati i svaki mogući odgovor bilo kog drugog člana... zašto je baš ovde zapelo, evo, ja ne vidim razuman razlog.
@Бежанинац, хвала ти на разумевању, као и увек(y)
 
Proveriću već koliko danas. Prosto mi zvuči neverovatno, ali takođe i neverovatno koincidentno sa informacijom o novostima po pitanju spajanja Surčinske i Grčke koju sam primio juče.
E pa nije ti fer sad da nas ostaviš bez informacije, muku mučim već godinama sa prelaskom sa BK na Ledine, svaki dan po 2 puta minimum, tako da reci nam molim te.
 
Za spajanje Grcke i Surcinske ne smeta to nehigijensko naselje koliko ja vidim. To ce se sklanjati zbog t6.
 
Сва четири крака ће радити одједном ваљда.
 
Jedno pitanje za poznavaoce, kako bi išla trasa prema NBgd? Vidim ovih dana da na mjestu gdje je bio auto plac koji su raščistili sada se gradi nešto od željezne konstrukcije pa pretpostavljam da bi trasa išla preko nehigijenskog naselja pa preko onih napuštenih baraka pa dijelom starom cestom u surduku do kružnog toka?
 
Vrh