Šta je novo?

Војводе Степе

Cini ti se da je iskopano, jer ispod tog blata je betonska podloga. Ima tu jos da se radi.
 
Karlo del Ponte":36h6d4m6 je napisao(la):
Идемо, данас 14.12.2014. радову у Војводе Степе.
2nuksgj.jpg

Карло, а ова слика "кратка сукњица" ?
 
Lepe vesti, pocelo je asfaltiranje prvog dela V.Stepe veceras, aplodujem slike upravo.
 
Prve dve su od oko 17h kad sam dosao sa posla:

DSC_0101s.png


DSC_0100s.png


Ove ostale su svezije, recimo oko 19h, napreduju polako:

DSC_0102s.png


DSC_0103s.png


DSC_0105s.png


Jos rade, pisacu ujutru sta su uradili.
 
Juče su krenuli sa asfaltiranjem od Ljube Vučkovića i stigli do Pazinske. Postavljen je prvi sloj u levoj kolovoznoj traci u smeru ka Autokomandi.

Evo par sličica od jutros:

img20141216071601.jpg

img20141216071706.jpg

img20141216071813.jpg
 
Pošto je jutros stigao oyvestaj o stanju pre nego što sam ja stigao na forum, ništa nisam pisao. Al evo današnja situacija. Završili su i drugi noseći sloj asfalta u pravcu ka trošarini i prebacili su mašine i počeli da asfaltiraju noseći sloj u traci u pravcu ka centru. Što se tiče prostora između šina, i tu se spremaju da naliju beton. Ono što ne znam (a mrzi me da odem da pogledam jer moram peške) je da li su postavili šine koje ulaze i izlaze iz stare okretnice, ili će naknadno ponovo raskopavati da ih postave, kao i raskrsnicu sa Save Maškovića.
Edit: Sad sam video slike gore, dakle još to nisu rešili :(
 
img20141216071706.jpg


Nista od ivicnjaka sa spoljasnje strane sina do trake za kola to nece valjati nikako :bash:
 
Koliko sam shvatio, duž šina će biti regularna traka za autobuse gradskog saobraćaja. A kuda prolaze autobusi, prolaziće i taksisti, a kuda taksisti tu i ostali... :kafa:
 
Pa neka to proglase žutom trakom i postave kamere...
 
direktor":jnoc6g5e je napisao(la):
img20141216071706.jpg


Nista od ivicnjaka sa spoljasnje strane sina do trake za kola to nece valjati nikako :bash:

"Nužno zlo " u slučaju zastoja i "smanjenja čepa" na ulici (sudar,kvar na kolima itd).
 
relja":3d10jsop je napisao(la):
Pa neka to proglase žutom trakom i postave kamere...

Verovatno će to i uraditi, ali mi nešto govori da će prećutno tolerisati korišćenje žute trake, bar do prve veće saobraćajke. Ne mogu da se otmem utisku da su regularne saobraćajne trake za ovakvu ulicu poprilično klaustrofobične, posebno na mestima kod staničnih ostrva.
 
Kontam da ce vozacima 33ke biti olaksano izbegavanje tramvajskih stubova.. recimo u bulevaru kad vozi 6a umesto tramvaja basticom jako je nezgodno jer je bastica uska. Sa druge strane, tramvaji ce tesko ici brzinom kao kroz bulevar, ali ce opet biti bolje nego pre.
 
Ispravite me ali zar ovaj znak ne ukazuje da je sredisnja traka zuta traka

image-18cf6cf3f31e78fdd1178356b1ec7cd66cc740361f28a370035b9a53bab132b5-V_zpsbea6510a.jpg
 
Pokazuje, tako da ce tuda ici tramvaji, busevi i taksisti.

Kao i svi ostali koji budu obilazili automobile sa 4 migavca.
 
Opet ja o bezbednosti al ovde mi deluje da će biti dosta naletanja na ostrvo možda i košenja pešaka i pored onog izdignutog ivičnjaka na početku ostrva :violina:
img20141216071706.jpg
 
Posto se pominje obnova Autokomande u ovoj temi da li je poznato kako ce izgledati nakon rekonstrukcije? Cime ce se to dobiti poboljsan protok saobracaja i veca bezbednost?
 
Samo zbog toga i rekonstruisu, isto kao i ostatak do Slavije, koji je u "super" stanju.
 
Зар није бацање пара стављати ивичњаке између шина!? Чему служе?
 
Vrh