Šta je novo?

Војводе Степе

I za javno osvetljenje! Bandere vise nece biti na ionako uskim trotoarima.
 
Da li stavljaju gumenu izolaciju ispod šina radi smanjenja buke?

dsc02841.jpg
 
ne, izmedju sina i pve betonske podloge je takodje naliveno nesto sto najvise lici na beton. gua je sa bocnih strana i oko "pragova" al mislim da je to vise zbog temperaturne dilatacije nego zbog buke.
 
Da li je moguce da kontejner postave na najuzem delu trotoara!?
Kako ce ljudi da prolaze kada se parkiraju kola?
www.dodaj.rs
[/url]
 
Vidim da niko ne komentariše ogromne probleme koje imaju stanari okolnih ulica, posebno sa strane između Kumodraške i Vojvode Stepe. Naime jedini mogući prelazak preko Vojvode Stepe je Nikšićka ulica koja je sada postala dvosmerna sa parkiranim automobilima sa obe strane i skoro je nemoguće proći tom ulicom! Problem će tek da nastane kada padne sneg jer će tada biti nemoguće se spustiti prema Kumodraškoj (koja je i ovako zagušena) jer su strmine velike a sneg se skoro i nečisti!
Druga stvar koju sam čuo (ne znam da li je istinita ili ne) je da se ne menjaju ni vodovodne ni kanalizacione cevi u toku ove rekonstrukcije. Naime postojeća mreža je po planu iz 70-tih godina kada u Vojvode Stepe nije bilo ovoliko novih 6.spratnih kuća već su sve bile male, porodične kuće!!! To znači da će se uskoro ponovo kopati jer sadašnja mreža ovoliko priključivanje ne može da istrpi! A da ne pričam da je isti slučaj i sa svim okolnim ulicama gde su skoro sve male kuće porušene i podignute višespratnice a vodovod i pogotovo kanalizacija to nisu pratili!
 
Negdje su mjenjali cijevi za vodu , to oni od prilike , ima dosta gresaka u projektu , koga briga , bitno da se uzme kinta i da se stvi behaton
 
Ako budu asfaltirali traku i šine najednom bez Jersey ivičnjaka ništa nisu uradili. Opet će parkirati na šine ali sa leve stane.

Nadam se da će ukloniti ove odvratne 4-taste bandere. Užas kako zauzimaju mesto a imaju ogromnu površinu pokrivenu rđom. Kad ih vidim kao da će neko dalekovod da razvuče niz ulicu. Užas.
 
Pa od 47 stoje mozda jednom ofarbane , u ruzveltovj su farbali bandere tako da su sad sarene , tj iz dvje boje posto dio gdje je kontaktna mreza nisu farbali genjalci
 
jlaki":3ma6i5sa je napisao(la):
voždovčanin":3ma6i5sa je napisao(la):
direktor":3ma6i5sa je napisao(la):

Da će ovo biti bandera na sred trotoara?

Kako neko zamišlja da se ovuda prođe kolicima? Kako roditelji sa decom, tako i invalidi...

Isti komentar važi i na ograđen prostor za kontejner.

Koji je to mega kretenizam. Kada bi neko malo porazmislio kolike psihološke posledice na ljude ima to kada nikuda ne možeš da se krećeš, a da ti putanja ne bude ispresecana svakakvim glupostima, koji je to dilentatizam, stašno.

img20141206084902.jpg


Nakon tekstova na forumu, izvođač je prihvatio zamerku i pomerio stub za semafor bliže kolovozu.

Ovime je omogućen prolaz invalidskim kolicima. :D

Na slici se vidi stanje od subote, 06.12.14.

Hvala ekipi na uviđavnosti!
 
img20141206090712.jpg


Mislim da se na slici vidi senzor za prolazak tramvaja ispred raskrsnice sa Ljube Vučkovića u smeru ka Autokomandi.
 
Nije to senzor, jel ima sada slika kako će izgledati stajališta?
 
Bas fino od izvodjaca radova a da prosire onda onaj trotar kod saobracajnog faksa gdje je gsp pod stanica na tockovima
 
09.12.2014.
Evo malo sam zapostavio kacenje slika, prva tura je od pre cetri dana kad su postavili ivicnjake za tramvajsku stanicu:
m_DSC_0028.png

m_DSC_0029.png

m_DSC_0030.png

m_DSC_0031.png

m_DSC_0032.png

Od tada su krenuli da nalivaju beton izmedju sina (ne smerova, nego dve sine istog koloseka) i postavili su stubove za saobracajne znake. Znaci su stigli al nisu jos okaceni.
I jedna od veceras:
m_DSC_0084.png

Pustili su novo ulicno osvetljenje.
 
Pa najverovatnije, ne vidim cemu bi osim toga sluzilo to ostrvo, a za suprotan smer postoji isto takvo prosirenje izmedju kamiona i belih kobmbija (u visini platoa ispred saobracajnog fakulteta, samo nisam obratio paznju da li su ostrvo uradili.
P.S. Hvala za plusic, dobio dam novu igracku Nikon D3200 (ustvari zena je doblila, a ja sam konfiskovao) pa cu sad ponovo cesce da fotkam.
 
Krenem ja jutros na posao, onako bunovan vidim iz daljine gomilu belih i žutih šlemova, radnike kako uredno preusmeruju saobraćaj, fluorescentne prsluke na sve strane - i pomisliim da su odlučili da raspetljaju Gordijev čvor na uglu Kružnog puta i Vojvode Stepe, iz kog svakih par nedelja grune voda, pucaju cevi i vodovi i nastaju gejziri, potoci i reke vode, blata i šljunka niz Kružni put.

img20141210090038.jpg

img20141210090042.jpg


Međutim - nisu. Došao je u posetu gradski menadžer :)

http://studiob.rs/info/vest.php?id=1118 ... ja=Beograd

Sledeće godine obnova Slavije, Bulevara oslobođenja i Autokomande
 
Nova tura od Vera pa do Vitanovacke
ok23i1.jpg

Stigli su sa betoniranjem tramvajskih bastica skoro do Niksicke ulice
i42qv9.jpg

2chmcec.jpg

5anr79.jpg

izrolt.jpg

ka1gs6.jpg

27ap.jpg

2a0jbiw.jpg

15zfoli.jpg

2cqfc61.jpg

:)
 
Kakvo je stanje kod saobracajnog faksa oce li prosiriti onaj tortar ka trosarini gdje je gsp pokretna pod stanica
 
Идемо, данас 14.12.2014. радову у Војводе Степе.

Поглед из правца Никшићке, постављање бетонских плоча стигло скоро до Никшићке. Са стране разрован тротоар такође, са постављањем туцаника, да се баш не би газило по блату.
2lwk36c.jpg


Са постављањем шина се стигло скоро до Вера, са тим да су до Капетана Завишића оба колосека, са гуменим облогама и нивелисана.
2nuksgj.jpg


Генијалци решили да трпају паркинг места и где треба и где не треба. Испред Високе Електротехничке мислим да је ово сужавање тротоара у супротности са прописима о противпожарној заштити и евакуацији оваквих објеката. И даље је тротоар врло узак, 1,1 метар, а требало би минимално 1,6. И то све ради паркинг места.
2dufat1.jpg


Овде се види докле је урађено постављање плоча на тротоару. До прекопута беле зграде, међу Вождовчанима познате као Лађа.
2q9f214.jpg
 
Идемо даље. На првој деоници између Саве Машковића и Љубе Вучковића још нису поставили асвалт, а нису завршили ни бетонирање између шина колосека. Није ми јасно да ли ће сипати бетон и са спољне стране колосека.
dw3vqq.jpg


На самој окретници Трошарина још нису постављене шине. Није ни јасно да ли ће уградити скретницу за слепи колосек или не. Полако се раде тротоари око окретнице.
2w3q0pt.jpg


Охрабрује да је постављена нова бандера у правцу слепог колосека. Могуће да ће се тиме бавити тек на самом крају.
2r3zdz7.jpg


А тротоар ће бити обичан, асфалтиран са бетоном испод.
2ew2wip.jpg
 
Идемо ка Бањици. Ту је завршен потпосрни зид, али не и све бетонске плоче. Није ми јасно зашто су ту бетонске плоче оставили у Бебеловој, а на Бањици их разлупали.
2nc19ty.jpg


За сада постоји подлога за аутобуску траку за десно скретање. У даљини се виде гомиле истовареног туцаника.
xcrqtf.jpg


За сада су туцаник ставили за део тротоара. Ваљда ће и ту ускоро почети да сабијају подлогу.
2v2b7o8.jpg

На самој окретници, само је све ископано и изблатњено. Ништа још конкретно није уграђено.
v7hbab.jpg
 
Vrh