Šta je novo?

Војводе Степе

Da su od početka ovom brzinom radili, Autokomanda bi bila gotova pre par sedmica. Sada se radi u dve smene, puno majstora i mehanizacije. Koliko do pre dva dana u 4 popodne retko ko je bio na gradilištu
 
Zašto bi gazda plaćao rad u dve smene kad i ovako završava u roku koji je dat ugovorom?
 
Zato što radovi na autokomandi kasne. Rok je bio 25 maj, kada je Vesić rekao.
Zato što postoji stimulacija za radove izvršene pre roka
Zato što se uštedi na mnogim stvarima, pre svega materijalu i vremenu.
Zato što preostane neki dinar koji može da se prebaci za neku drugu stvar, ovako će se napraviti pametni i odradiće dozvoljenioh, zakonom propisanih, 10% viška radova i za toliko će probiti budžet
Zato što se svi ugradjuju, ovako bi gazda manji reket platio, bar za neki promil
Zato što bi se smanjila gužva na autokomandi
Zato što njegovi radnici ne bi više bili pljuvani, psovani, gadjani i omalovažavani zato što sede umesto da rade

Ima još razloga, koliko hoćeš
 
bg-autokomanda-04-0806-2.jpg

bg-autokomanda-06-0806-2.jpg

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... utokomandu
 
Pa bitan je rolan garos to vam zvezdarski gang smjestio
 
ВождовачкиГАНГ":2yxstth4 je napisao(la):
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/566260/GEM-SET-MEC-Radovi-kasne-li-kasne-a-sef-na-Rolan-Garosu
Срамота шта раде људи.


Em ne završavaju Autokomandu i kasne sa Vojvode Stepe, em izbaksuziraše Novaka.


A pošto svaki dan prolazim kolima preko Autokomande, moram da, sada kada će konačno da otvore kružni tok, da kažem da sam prijatno iznenađen ponašanem vozača: građanska solidarnost u vidu propuštanja, u cilju da saobraćaj teče, da svi prođemo bez problema i nervoze, uprkos nesposobnosti i bahatosti nadležnih i odgovornih. Mene su propuštali na upućen pogled, i ja isto druge, i sve to nekako funkcioniše, bez saobraćajaca i bez radnika koji regulišu saobraćaj.
 
Kako će da se reši onih pola metra razlike u visini šina i kolovoza, izlaz iz Tabanovačke?
 
stf":34lbk4qh je napisao(la):
Бренд формиран. За све Беобилдовце!

rw7v4z.jpg


Kupujem je odmah i nosicu je kad budem palio sva 4 po Beogradu. :D

Bravo za majcu i mlade momke dizajnere Dechko Tzar. :kk:
 
Heinz":26qr52dy je napisao(la):
Kako će da se reši onih pola metra razlike u visini šina i kolovoza, izlaz iz Tabanovačke?


То сам се и ја јутрос питао кад сам ишао на посао а сада када сам се враћао нисам могао да верујем шта су људи почели да раде. Паркирају се у траци која иде ка бањици на сред кружног тока. Криво ми је што нисам сликао да видите шта раде и то само да би отишли до пицерије.
 
Толико се чекало на отварање кружног тока, а сад нема ни једне слике? :?
 
Kružno tok nije pušten u saobraćaj, nego su sada smerovi u Bulevaru oslobođenja razvojeni - smer ka Banjici obilazi ostrvo kružnog toka sa strane bližoj ulici Dr. Milutina Ivkovića, a sa strane bližoj Tabanovačkoj se vozi ka centru. Nema kruženja, ali će biti po dve trake u oba smera.

A ovo uključenje iz Tabanovačke nikome nije jasno...
 
Mislis na ono preko trotoara ili su nesto novo izmislili?
 
I dalje je preko trotoara, ali su šine sa leve strane jedno pola metra više od nivoa kolovoza (starog).
 
По томе што пишете замишљам неку катастрофу, али баш нико нема слику? :D
 
pogledaj prvu sliku koju je postavio milos.tro na ovoj strani i videces na desnoj strani razliku u visini starog i novog asfalta
 
direktor":2922yppb je napisao(la):
Uradice uklapanje na kraju polako

Naravno da će uklopiti nekako, samo, mnogo je čudno.
Visina terena je podignuta za oko pola metra u odnosu na stari kolovoz i trotoar.
Pored se nalazi stara ograda bvših "Topovskih šupa" vojske Kraljevine Jugoslavije (tu su danas oni auto-servisi). Sada će ta ograda biti niža za tih pola metra, a ulaz u to dvorište će biti onemogućen, osim ako se ne napravi neka rampa.
Ne pišem ovo zbog "nostalgije" za nekom starom ogradom i raspalim hangarima, nego razmišljam o slivanju kišnice, kao pre dva dana...
 
Код нас се генерално сваки пут насипа до неизмоглости. Ја сам морао да радим бетонску рампу од три метра да бих могао ући у своје двориште кад је урађен асфалт у улици, а кад је рађен пут Заклопача-Гроцка 90% плацева је остало одсечено јер им без степеника нмжеш прићи..
 
Ako je ovo zavrsena autokomanda onda sam ja Marko Kraljevic. Oko 11 sati sam prosao, skretanje za Ljutice Bogdana nije pusteno, iako su iscrtali linije. Ka Banjici se na kruznom toku koriste dve trake i to one skroz desno, dok u suprotnom pravcu jedna traka ide sa leve strane kruznog toka( ka sto je bilo dok su trajali radovi), a druga ide kako treba sa desne strane. Da li neko zna koliki je onaj prostor u centru kruznog toka kuda idu tramvaji, da li ce tu moci da stane Caf?
 
Vrh