Šta je novo?

Аутокоманда - три нове улице ка ауто-путу

Toliko je raskopana zemlja da vec moras da zaobilazis prvobitnu trasu, nema teorije da je od juce, a ja sam prosao oko 15h.
 
Imali ko informaciju sta se ovde desava sa tim ulicama i kada se ocekuje pustanje i povezivanje na autoput
 
Verovatno ne mogu da puste dok ne završe. Po projektu, pomoćna paralelna saobraćajnica koju su ovom prilikom produžili treba da se ulije na autoput kod pasarele otprilike. Ako se pogleda dokle su stigli, svi radovi se naglo prekidaju pred pasarelu kod (valjda) autoservisa. Tu nije sve imovinsko-pravno rešeno i zato izvođač nije mogao dalje.
 
Verovatno ne mogu da puste dok ne završe. Po projektu, pomoćna paralelna saobraćajnica koju su ovom prilikom produžili treba da se ulije na autoput kod pasarele otprilike. Ako se pogleda dokle su stigli, svi radovi se naglo prekidaju pred pasarelu kod (valjda) autoservisa. Tu nije sve imovinsko-pravno rešeno i zato izvođač nije mogao dalje.
Kakve veze ima ta ulica sa ulicom koja izlazi na Kumodrasku, neka puste barem nju. Ja mislim da ce kao i sve pustiti pred izbore. Sramota briga ih sto narod ispasta sve ovo vreme.
 
Imali ko informaciju sta se ovde desava sa tim ulicama i kada se ocekuje pustanje i povezivanje na autoput
Већ сам раније објаснио, док се не изврши експропријација дела парцела од Прешернове улице до пасареле, где би требало паралелна сервисна саобраћајница Нова 8 да се улива на ауто-пут, неће бити повезивања са истим. Ту грешку је направила Дирекција.
 
Ja stvarno ovo ne razumem. Pa nije to sveto trojstvo pa je nedeljivo. Ako su dve ulice gotove, a treca nije zbog nekih par desetina metara neeksprorisane parcele, pa otvoris te dve gotove ulice,ne maltretiras desetine hiljada Vozdovcana. Ja se cesto pitam za mentalno zdravlje tih koji odluciju, slicno kao za pasarelu na adi.
 
Ja stvarno ovo ne razumem. Pa nije to sveto trojstvo pa je nedeljivo. Ako su dve ulice gotove, a treca nije zbog nekih par desetina metara neeksprorisane parcele, pa otvoris te dve gotove ulice,ne maltretiras desetine hiljada Vozdovcana. Ja se cesto pitam za mentalno zdravlje tih koji odluciju, slicno kao za pasarelu na adi.
Bravo za komentar. Uzeo si mi reč iz usta.
 
Juče sam prošao i mogu da kažem da je ovaj patrljak jedna velika "saobraćajna nesreća koja čeka da se dogodi"

Ne mislim u smislu radova ali je ovo toliko nepregledno i ovde će toliko sudara biti da će jedino semaforima morati na kraju da regulišu ovaj deo jer poznato je koliko naši ljudi ne prate saobraćajne znake i ne poznaju ko i gde ima pravo prvenstva i sve što ide uz to.

Ovi koji se iz Triše Kaclerovića spuštaju na uključenje prema KT na Autokomandi ne vide ko im dolazi sa desne strane dok nije kasno, što neko već napisa dok ne dođe "branik na branik".
Uopšte mi nije jasno zašto su taj patrljak napravili da bude dvosmeran umesto jednosmeran.

Oni koji su budu iz pravca autoputa uključivali u Triše Kaclerovića neće videti ko im dolazi sa desne strane iz pravca Autokomande zbog parkiranih vozila, jer preglednost je iz kola 0.

Užas.
 
Ma da, nego onako kad sam gledao izgeldalo a i iz prvog snimka izgledalo mi da ce biti veci nagib.
 
Tu je veći problem ova bela kuća na sprat i neki paneli koji su sa prednje strane, čime se drastično smanjuje preglednost, i ne vide se kola i autobusi koji dolaze iz pravca periferije ka Autokomandi.
 
@Срђане, имаш све похвале од извођача радова "АР-Градња" за овај твој снимак дроном.(y) Данас сам разговарао са њима и то су ми рекли.
Сутра ћу пренети неке новости око ових саобраћајница.
 
Ево новости.

Цео проблем је настао што извођач радова АР-Градња, није имао у пројекту, који су добили, спајање са ауто-путем, које треба да буде код она три ауто-сервиса код пешачке пасареле, а пројекат за саобраћајну сигнализацију је подразумевао спајање са ауто-путем. Значи проблем је у спајању са ауто-путем !

Извођач радова је онда, по налогу надзорног органа, урадио раскрсницу са изграђеном новом сервисном саобраћајницом Нова 8 и Прешернове улице, то је код оног првог ауто сервиса, а како та нова саобраћајница не би била слепа. Сад треба да се уради саобраћајна сигнализација тј. пројекат за саобраћајну сигнализацију, на стање како је сад изведено тј. изграђено (заокружио сам црвеним ту раскрсницу на снимку који је поставио @Срђан. Украо сам му део снимка;))

Тај пројекта је већ урадило предузеће Модел 5 и пре два-три дана је послат на сагласност градском Секретаријату за саобраћај. Кад секретаријат да одобрење, онда Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу, даје налог предузећу Модел 5 да све обележи по том пројекту и да склоне све оне џерски баријере и да се пусте све три саобраћајнице у саобраћај. То све ће бити за око месец дана, не може пре.

Што се тиче дела саобраћајнице где ће бити спајање са ауто-путем, тек треба да се објави јавна набавка од стране Дирекције, па ту ко добије тај део посла. То сам већ и раније написао, пошто још ту треба да се уради цела експропријација и она је при крају ! Ту је заказала Дирекција јер није на време покренула ту експропријацију!

Раскрсница саобраћајнице Нова 8 и Прешернове улице
раскрсница нова 8 и прешернова.jpg


Спајање са ауто-путем
спајање са ауто-путем.jpg
 
Ево новости.

Цео проблем је настао што извођач радова АР-Градња, није имао у пројекту, који су добили, спајање са ауто-путем, које треба да буде код она три ауто-сервиса код пешачке пасареле, а пројекат за саобраћајну сигнализацију је подразумевао спајање са ауто-путем. Значи проблем је у спајању са ауто-путем !

Извођач радова је онда, по налогу надзорног органа, урадио раскрсницу са изграђеном новом сервисном саобраћајницом Нова 8 и Прешернове улице, то је код оног првог ауто сервиса, а како та нова саобраћајница не би била слепа. Сад треба да се уради саобраћајна сигнализација тј. пројекат за саобраћајну сигнализацију, на стање како је сад изведено тј. изграђено (заокружио сам црвеним ту раскрсницу на снимку који је поставио @Срђан. Украо сам му део снимка;))

Тај пројекта је већ урадило предузеће Модел 5 и пре два-три дана је послат на сагласност градском Секретаријату за саобраћај. Кад секретаријат да одобрење, онда Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу, даје налог предузећу Модел 5 да све обележи по том пројекту и да склоне све оне џерски баријере и да се пусте све три саобраћајнице у саобраћај. То све ће бити за око месец дана, не може пре.

Што се тиче дела саобраћајнице где ће бити спајање са ауто-путем, тек треба да се објави јавна набавка од стране Дирекције, па ту ко добије тај део посла. То сам већ и раније написао, пошто још ту треба да се уради цела експропријација и она је при крају ! Ту је заказала Дирекција јер није на време покренула ту експропријацију!

Раскрсница саобраћајнице Нова 8 и Прешернове улице
Pogledajte prilog 132781

Спајање са ауто-путем
Pogledajte prilog 132782
Evo prodje mesec dana od poslednjeg komentara o ove tri ulice. Stvarno je sramota sto se nije to zavrsilo.
 
Evo prodje mesec dana od poslednjeg komentara o ove tri ulice. Stvarno je sramota sto se nije to zavrsilo.
Bravo za direkciju i projektante. Vec je bilo par sudara. Iako na ovoj uzbrdici stoji da je zabranjeno kretanje vozila tezih od 3.5 tone redovno se krecu kamioni gradske cistoce, sleperi, teski kamioni a kad su utakmice i autobusi gradske cistoce. Ukljucivanje na gornju ulicu je krajnje nebezbedno. Idemo dalje.
 
Ево новости.

Цео проблем је настао што извођач радова АР-Градња, није имао у пројекту, који су добили, спајање са ауто-путем, које треба да буде код она три ауто-сервиса код пешачке пасареле, а пројекат за саобраћајну сигнализацију је подразумевао спајање са ауто-путем. Значи проблем је у спајању са ауто-путем !

Извођач радова је онда, по налогу надзорног органа, урадио раскрсницу са изграђеном новом сервисном саобраћајницом Нова 8 и Прешернове улице, то је код оног првог ауто сервиса, а како та нова саобраћајница не би била слепа. Сад треба да се уради саобраћајна сигнализација тј. пројекат за саобраћајну сигнализацију, на стање како је сад изведено тј. изграђено (заокружио сам црвеним ту раскрсницу на снимку који је поставио @Срђан. Украо сам му део снимка;))

Тај пројекта је већ урадило предузеће Модел 5 и пре два-три дана је послат на сагласност градском Секретаријату за саобраћај. Кад секретаријат да одобрење, онда Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу, даје налог предузећу Модел 5 да све обележи по том пројекту и да склоне све оне џерски баријере и да се пусте све три саобраћајнице у саобраћај. То све ће бити за око месец дана, не може пре.

Што се тиче дела саобраћајнице где ће бити спајање са ауто-путем, тек треба да се објави јавна набавка од стране Дирекције, па ту ко добије тај део посла. То сам већ и раније написао, пошто још ту треба да се уради цела експропријација и она је при крају ! Ту је заказала Дирекција јер није на време покренула ту експропријацију!

Раскрсница саобраћајнице Нова 8 и Прешернове улице
Pogledajte prilog 132781

Спајање са ауто-путем
Pogledajte prilog 132782
evo prodje vise od mesec ipo dana kada ste ovako detaljno nama sve objasnili. Dali ima neka informacija kad ce pustati ove tri ulice i kad ce se spojiti sa autoputem.
 
Bravo za direkciju i projektante. Vec je bilo par sudara. Iako na ovoj uzbrdici stoji da je zabranjeno kretanje vozila tezih od 3.5 tone redovno se krecu kamioni gradske cistoce, sleperi, teski kamioni a kad su utakmice i autobusi gradske cistoce. Ukljucivanje na gornju ulicu je krajnje nebezbedno. Idemo dalje.
Kao što rekoh na početku bez semafora će to postati još jedna crna saobraćajna tačka u gradu.
Uopšte mi nije jasno zašto je dozvoljeno uključivanje iz Triše Kaclerovića u Tabanovačku umesto da je kao i Ljibićka ostala samo jednosmerna od autoputa do TK
 
Фоторепортажа од 16.06.2022.
Данас свратих да направим неколико снимака о досад урађеним радовима ове три саобраћајнице, а и да вам пренесем једно обавештење.

Као што сам раније обавестио, током априла је предат „Градском Секретаријату за саобраћај“ пројекат за саобраћајну сигнализацију за ново стање како је изведено, а по налогу надзорног органа, а за раскрсницу са изграђеном новом сервисном саобраћајницом Нова 8 и Прешернове улице. Секретаријат је требао да одобри пројекат, а да онда „Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу“ да налог предузећу Модел 5 да све обележи по том пројекту и да се склоне све оне џерски и остале бетонске баријере и да се званично пусте све три саобраћајнице у саобраћај.

Међутим одобрење од Градског секретаријата за саобраћај још није дато, из разлога што се ипак захтева да се уради/изгради и део саобраћајнице где ће бити спајање са ауто-путем тј. спајање већ изграђене сервисне саобраћајнице Нова 8 са ауто-путем.
Ту је и запело, јер Дирекција још увек није објавила јавну набавку за изградњу тог парчета саобраћајнице, а није објавила јавну набавку, јер још увек није завршена експропријација!

Слике са сервисне саобраћајнице Нова 8
IMG_20220616_131311_resized_20220616_031430555.jpg
IMG_20220616_131338_resized_20220616_031428828.jpg
IMG_20220616_131408_resized_20220616_031428021.jpg
IMG_20220616_131434_resized_20220616_031429820.jpg
IMG_20220616_131442_resized_20220616_031429200.jpg
IMG_20220616_131633_resized_20220616_031430196.jpg
IMG_20220616_131528_resized_20220616_031430903.jpg
IMG_20220616_131541_resized_20220616_031428473.jpg


Мало слика из кола, раскрсница са Нова 4 и Табановачка
IMG_20220616_131859_resized_20220616_031503485.jpg
IMG_20220616_131956_resized_20220616_031505998.jpg


Раскрсница са Нова 4 и Трише Кацлеровића, наравно морају да се сачекају сва возила која долазе са десне стране тј. од Аутокоманде. За сад је мало незгодна прегледност ка десној страни због возила која су ту одмах уз раскрсницу паркирана. По пројекту, а кад се буде одобрио, неће моћи у дужини од 5 метара, од раскрснице, да се паркира.
IMG_20220616_132018_resized_20220616_031505257.jpg
IMG_20220616_132051_resized_20220616_031504928.jpg


Раскрсница Табановачке и Нова 4 у правцу према Аутокоманди
IMG_20220616_132149_resized_20220616_031503855.jpg

:sesir:
 
Vrh