Šta je novo?

Žičara (Gondola) Kalemegdan – Ušće

Толико о људској интелигенцији. Уместо зеленила бетон, уместо трамваја жичара. Ужас.
 
54.jpg


SRB vojnik brani pod borom bg

Onaj kvazigradonacenik se javi kad je neka glupost
Gdje je sad govedo vesic da trljace
Opravdavaju sjecu sadjenjem novih
Zaboravili su kako prolaze testerasi platama u bg
 
Оличење идиотизма 21. века. Дебелогузе туристе из Америке ћемо да превозимо жицом јер их мрзи да прошетају пешке преко пешачког моста 2 километра и да у шетњи уживају у погледу на Београд. Гондола ће бити прескупа за локално становништво. Све подређујете туристима на уштрб квалитета живота локалног становништва.

Најмалоумније јесте да спојите калемегдан са једним парком. То је врхунац бесмисла. Дошао Американац у Београд само да прошета ушћем да разгледа жбуње и необрађену траву. Свача част. Свака част.

Можда ће неко да да паметан предлог да се целом дужином реке изграде кафићи и ноћни клубови. Па сваки квадрат да се попуни сељачким садржајем.

Свака част овој власти, следеће изборе губите.

Све ствари које су рађене а за похвалу су данас пале у воду због ове немилосрдне сече због које се на западу иде у затвор и због ретардиране идеје о гондоли(која ће при том да заклони поглед на калемегдан са много места. Панорама Београда се мења. О буци коју та гондола прави и да не причамо.

И жути су изборе изгубили због платана, прескупог моста и бусплуса. То ће вас да дочека на следећим изборима.
 
Садржај моје поруке је досадан, али морам да поновим. У нормалним државама не долази до оваквих пропуста. Весић је не лош градски менаџер, већ криминалац!
 
Vračarac":1acbp9zn je napisao(la):
Kolumbo jel si to otkrio u 2019 godini?
Не. Само понављам. Понављање је мајка науке.
 
Ovakvu bezobzirnu grupu lopova, bahatu i primitivnu, ovaj grad još nije video! Njih nimalo ne zanima šta rade ovom gradu i šta mi mislimo od tome - bitno je samo da se krade i da se pune njihovi džepovi!
- stena od milion evra,
- pasarela od 2,2 miliona evra,
- ova nakaza od 15 miliona evra za 1 km ( i to još za kabine bez klima uređaja, da se lepo cvrči unutra na plus 40),
- prolaz kroz nasip pruge na NBGD-u je poskupeo 50% od jednog tendera do drugog,
- devastiranje zone tvrđave sa K districtom,
- preskupa fontana na Slaviji, itd

Za šest godina su nas zadužili više od 10 mlrd US dolara, neviđen tempo zaduživanja na ovim prostorima - a šta je urađeno sa tim parama? Doveli su ovu zemlju na ivicu opstanka jer je toliko nizak natalitet i toliko ljudi je otišlo ili se sprema da ode da je tačka sa koje više nema povratka pređena...

Ovo je početak njihovog kraja ali do tada... i da li će onda nama biti spasa..
 
Уместо да прашину која ће се око овако масовне сече свакако подићи (нарочито после случаја Булевар) искористе за нешто корисно (нормалну реконструкцију Цара Душана - 27. марта - Краљице Марије) они је користе за пројекат који ће за почетак - банкротирати још прве године пословања.
 
Све више имам утисак да је Драган Ђилас власник Беобилда и да плаћа појединце да пишу постове који немају везе са основним смислом форума него са дневном политиком.
Појединци би требало да схвате да нас не интересују њихови (дневно)политички ставови него теме из наслова на форуму.
Или да им администратори отворе подфорум са темом "Пљујемо власт" како бисмо ми остали на миру могли читати грађевинске теме.
 
Ti, dakle, smatraš da se može "ne pljuvati vlast" kada čini ovakva, blago rečeno, njesra?
 
Piše se baš onako kako treba da se piše. Sigurno nećemo da pišemo o konstruktivnom rešenju projekta koji je u osnovi debilan i jako štetan, a služi isključivo zarad lopovluka. Tako bismo dali legitimitet projektu raspravljajući o suštinski sporednim i beznačajnim stvarima.

Ja sam inače ostao bez teksta. Iako znam sa kim imamo posla mislio sam da će ipak odustati od je*******ene gondole jer je sve ovo toliko retardirano da je nemoguće rečima opisati, ali očigledno sam se prevario... Neverovatno.
 
Za ovaj projekat sam saznao još pre par godina. Znam koji je "inženjer" predložio ovo, ali ne bih da otkrivam njegov identitet. Prva ideja je bila da se napravi uspinjača na Kalemegdanu, ali se zbog samog terena odustalo. Potom se prešlo na ovaj projekat pri čemu se uopšte nije vodilo računa o uticaju na okolinu. Cilj projekta je da se navodno zaradi od naplate vožnji gondolom. Čovek koji ovo predlaže nije iz Beograda, tj. došao je u Beograd pre više od dve decenije u naš grad. Što se tiče projekta, videli ste sve. Mislim da ljudi imaju legitimno pravo da sruše, da ga uništavaju i da se iživljavaju nad ovom nakazom. Besan sam i tužan u isto vreme da se ruše drveće koje je preživelo ratove i koje nam je svedok vremena. Ne osuđujem gradsku vlast, oni gledaju samo sopstvenu korist i ne zanima ih ništa drugo. Osuđujem ljude koji i dalje ćute. Eto, to sam hteo da napišem. Možda nije u skladu sa temom, ali komentarisati ovaj "projekat" je besmisleno čak i u funkcionalnom smislu. Možda i uspe sa ekonomskog aspekta, ne žive više isti ljudi u ovome gradu. Sada su popularne Cece, Mece, Mace i sav šund ovoga vremena. Verovatno će gondolu koristiti nečija razmažena i duhom prazna deca. Vidim i da se nakotilo botova ovde, tužna sadašnjost.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608454#p608454:18u0w5wn je napisao(la):
Pixel » 14 Mar 2019 09:46 am[/url]":18u0w5wn]
Ja sam inače ostao bez teksta. Iako znam sa kim imamo posla mislio sam da će ipak odustati od je*** gondole jer je sve ovo toliko retardirano da je nemoguće rečima opisati, ali očigledno sam se prevario... Neverovatno.

Čuj, pisao sam ovo već: bilo je potpuno jasno s kim imamo posla kad su ljudi, ladno, ukinuli železničku stanicu zarad gradnje nekoliko stambenih zgrada u nizu. Samo što to ljudi u Beogradu, a ni na ovom forumu, nisu, nažalost, shvatili: železnica im je odavno van fokusa, a Kališ i tvrđavu gledaju barem na nedeljnoj bazi. I imaju sasvim jasnu sliku koliko sve to vredi.

Sad se ne treba čuditi ni ovome, ni ludačkoj metro liniji koja zaobilazi izgrađeni deo Beograda, ničemu. Da odluče da Pobednik, kada ga podignu, ne vrate gde je bio, nego da ga posadena Terazije, i da "onaj kr****" (citat: D. Vujošević za G. V.) izađe pred novinare i krene da objašnjava kako je "oduvek bio plan da tamo stoji", ja se ne bih čudio. Ni najmanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608449#p608449:tsqdfcjn je napisao(la):
Прашњави » Čet Mar 14, 2019 11:12 am[/url]":tsqdfcjn]Све више имам утисак да је Драган Ђилас власник Беобилда и да плаћа појединце да пишу постове који немају везе са основним смислом форума него са дневном политиком.
Појединци би требало да схвате да нас не интересују њихови (дневно)политички ставови него теме из наслова на форуму.
Или да им администратори отворе подфорум са темом "Пљујемо власт" како бисмо ми остали на миру могли читати грађевинске теме.

Море... немо' је'ш г'на! Ово је наш град и имамо право да коментаришемо све што је добро или лоше. А ова бесомучна сеча је нешто веома лоше. И сад нам продају м'да за бубреге, уместо занављања и одржавања стабала, банда (немам неку другу друштвено прихватљиву реч) спинује па говори о садњи додатних стабала. Како то и где нађоше та места? Ако има места за стабла зашто их не саде? Каква гондола, какви солитери, какви илегални паркинзи, депоније и бакрачи, ... обичне примитивне сецикесе. Што ако су неки фрајери и зналци не направе гондолу са тог другог непотребног солитера???
 
Da nastavim, cilj celog projekta je zarada, ali određene grupe ljudi oko vladajuće stranke. Praktično, privatno preduzeće od koga korist imaju Vesić, Mali i ostala ekipa. Dakle, novac neće uticati na budžet grada i građana, nego na budžet SNS kaste. Bolje da su novac uložili u sređivanje Kalemegdana, sanaciju tvrđave, novi travnjaci, ozelenjavanje parka itd... Tu nema koristi za njih, ovo je bolje. Čak sam čuo da su spremni da otkinu deo tvrđave zarad gondole. Zamislite da Rimljanima neko dira Koloseum zarad gondole? Letele bi glave. Kalemegdan je upravo i specifičan zbog toga što se u samom centru grada nalazi oaza mira. Ništa, ako ovo uspe, prvi dan dolazim i macolom ću polupati kabine do neprepoznatljivosti. To je odbrana grada od dahija.
 
Gondola je najidiotskiji projekat gradske vlasti, a konkurencija je, priznaćete, veoma jaka :D

I lako će Über-ker Goran Vesić i njegovi lojalni kerići da kažu: "A šta to taj Homer Jay sa tog Đilasovog Beobuilda zna o gondolama!?" I možda jesu u pravu, možda ja stvarno ne znam ništa o gondolama, ali bi jedan od popularnijih svetskih urbanista, Jan Gel iz Danske, trebalo da zna.

Da, onaj isti Jan Gel koji je dao koncept za rekonstrukciju parka Ušće.

Da, isti onaj Jan Gel na kojeg su se toliko puta pozivali Folić Milutin, Mali Siniša i onaj preletački beskičmenjak kojem osim te kičme, fale i one dve kuglice međ' preponama da formalno preuzme funkciju koju obavlja.

E, taj isti Jan Gel je izradio jednu finu pdf prezentacijicu o parku Ušće, u kojoj je jednostavnim rečima, razumljivim čak i prosečnom SNS glasaču, objasnio zašto je i koliko most bolje rešenje za prelazak preko reke od gondole:



Celu prezenzaciju možete pogledati na sajtu grada (sa zanimljivim pogledima o panoramskom točku) - LINK - dok je ne uklone, kao što uklanjaju sve što im smeta i sa čime se ne slažu.
 
Nema sta, pesacki most je bolje resenje. Ako zele da aktiviraju obale, Beogradu ne treba jedan nego najmanje 3. Jedan kod Kalemegdana, jedan kod kule Beograd i treci u blokovima. Da ne govorim o ratnom ostrvu kome je isto potrebna neka veza....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608449#p608449:x1dem0z4 je napisao(la):
Прашњави » Čet Mar 14, 2019 10:12 am[/url]":x1dem0z4]Све више имам утисак да је Драган Ђилас власник Беобилда и да плаћа појединце да пишу постове који немају везе са основним смислом форума него са дневном политиком.
Појединци би требало да схвате да нас не интересују њихови (дневно)политички ставови него теме из наслова на форуму.
Или да им администратори отворе подфорум са темом "Пљујемо власт" како бисмо ми остали на миру могли читати грађевинске теме.
Ja baš suprotno , imam utisak da je aktuelna vlast postala vlasnik foruma , i da plaća pojedince da pišu postove koji nemaju veze sa osnovnim smislom foruma. I šta sad? Jel to znači da sam zbog toga Đilasov bot? Ako se pogleda moj "potpis" ispod poruke , videće se da to i nje tako. Da li to onda znači da sam za Vučića , jer sam kritikovao seču platana u Bulevaru više puta? Ne. A zašto nije? Zato što sam iznosio svoje drukčije viđenje po pitanju stvari koje su urađene , ili se rade , za mandata aktuelne vlasti.
Dakle , da rezimiramo , šta god da kažem , što je isključivo moje mišljenje i moj stav po nekom pitanju , uvek će se naći neko ko će reći da sam žut , crven , napredan ili nešto četvrto , ili pak da imam nešto protiv nekoga ili neke grupe ljudi , ili ako se složim sa Mikom , a ne sa Žikom... , jer mu napisano nije po volji. Ovo naravno ne znači da sam uvek u pravu , i da sve znam najbolje , što se može i videti , i mnogo više cenim i volim da čujem kritiku izrečenu na normalan način , a ne automatskim etiketiranjem , jer danas mogu da se sa nekim ne složim u jednoj temi , i da ne podržim njegov stav , a da se sdutra u nekoj drugoj temi složim u potpunosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608510#p608510:2duxf0cl je napisao(la):
Homer Jay » 55 minutes ago[/url]":2duxf0cl]Gondola je najidiotskiji projekat gradske vlasti, a konkurencija je, priznaćete, veoma jaka :D

I lako će Über-ker Goran Vesić i njegovi lojalni kerići da kažu: "A šta to taj Homer Jay sa tog Đilasovog Beobuilda zna o gondolama!?" I možda jesu u pravu, možda ja stvarno ne znam ništa o gondolama, ali bi jedan od popularnijih svetskih urbanista, Jan Gel iz Danske, trebalo da zna.

Da, onaj isti Jan Gel koji je dao koncept za rekonstrukciju parka Ušće.

Da, isti onaj Jan Gel na kojeg su se toliko puta pozivali Folić Milutin, Mali Siniša i onaj preletački beskičmenjak kojem osim te kičme, fale i one dve kuglice međ' preponama da formalno preuzme funkciju koju obavlja.

E, taj isti Jan Gel je izradio jednu finu pdf prezentacijicu o parku Ušće, u kojoj je jednostavnim rečima, razumljivim čak i prosečnom SNS glasaču, objasnio zašto je i koliko most bolje rešenje za prelazak preko reke od gondole:



Celu prezenzaciju možete pogledati na sajtu grada (sa zanimljivim pogledima o panoramskom točku) - LINK - dok je ne uklone, kao što uklanjaju sve što im smeta i sa čime se ne slažu.
file.php
Sad sam preleteo preko cele ove prezentacije. Više ću pisati u odgovarajućoj temi, ali tačno se vidi koliko se odstupilo na nekoliko mesta od originalne ideje nauštrb nekih ortačkih poslova i smanjenja cene (da bi se namestili ortački poslovi).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608510#p608510:229bm2ho je napisao(la):
Homer Jay » Čet Mar 14, 2019 2:12 pm[/url]":229bm2ho]Gondola je najidiotskiji projekat gradske vlasti, a konkurencija je, priznaćete, veoma jaka :D

I lako će Über-ker Goran Vesić i njegovi lojalni kerići da kažu: "A šta to taj Homer Jay sa tog Đilasovog Beobuilda zna o gondolama!?" I možda jesu u pravu, možda ja stvarno ne znam ništa o gondolama, ali bi jedan od popularnijih svetskih urbanista, Jan Gel iz Danske, trebalo da zna.

Da, onaj isti Jan Gel koji je dao koncept za rekonstrukciju parka Ušće.

Da, isti onaj Jan Gel na kojeg su se toliko puta pozivali Folić Milutin, Mali Siniša i onaj preletački beskičmenjak kojem osim te kičme, fale i one dve kuglice međ' preponama da formalno preuzme funkciju koju obavlja.

E, taj isti Jan Gel je izradio jednu finu pdf prezentacijicu o parku Ušće, u kojoj je jednostavnim rečima, razumljivim čak i prosečnom SNS glasaču, objasnio zašto je i koliko most bolje rešenje za prelazak preko reke od gondole:



Celu prezenzaciju možete pogledati na sajtu grada (sa zanimljivim pogledima o panoramskom točku) - LINK - dok je ne uklone, kao što uklanjaju sve što im smeta i sa čime se ne slažu.
file.php
Ovakvo rešenje mi je mnogo bolje nego ovaj invanzivni prisup.
 
Нажалост још једно џиберско решење је победило.
 
Подржавам гондолу ако сме уопште то да се каже овде, једино мислим да је требало померити укрцавање на Француску улицу или доле код Андергаунда.. можда би било мало скупље али би свакако било боље и сачували би ово дрвеће.
 
Vrh