Šta je novo?

Železnice - putnički saobraćaj

@Jelancha
Hvala za slike. Nisam znao za ovo,a trasa je krivo krivlje pruga do elektrane. Gledao sam na GE,mogli su da se ubodu kako hoce,s obzirom da je stanica u sred livade. Osim toga,ektrana A gubi vezu uklanjanjem te pruge ali oni valjda imaju uski kolosek i neke tranportere ako se ne varam?
 
Ova pruga koju sada čupaju je totalno zarasla. Bio sam prošle godine u Viminacijumu.
Nisam siguran, ali mislim da to bila industrijska pruga.

...ali sam siguran da je tema pogrešna
:gobb:
 
Bio sam i ja u Viminacijumu pre desetak godina, već tada je bila poprilično zarasla. Imalo je i putničkog saobraćaja na njoj, dok su bili u životu šinobusi, postoji ž.stanica Kostolac a koliko se sećam kolosek se nastavlja do elektrane. Slažem se,tema je pogresna.
 
Nakon 3 dana redovnog saobraćanja vozovi 2772/2773 Zaječar-Negotin i obratno su počeli opet da se otkazaju, te je neko konačno ukapirao da 4 garniture nisu dovoljne za VV Zaječar i poslao iz Lapova 711 039/040.

Frapantno da SV za ovaj red vožnje nije zakupio nijednu trasu Požarevac-Majdanpek te su sada Zaječarske garniture osuđene da idu preko Niša da bi se dokopale Zemuna gde je najbliži strug.
Ah da i to što već 20 godina niko ne može da se seti da ugradi strug u Zaječaru iako 710 saobraćaju na prugama sa najmanjim radijusom krivina u državi.
 
Nakon 3 dana redovnog saobraćanja vozovi 2772/2773 Zaječar-Negotin i obratno su počeli opet da se otkazaju, te je neko konačno ukapirao da 4 garniture nisu dovoljne za VV Zaječar i poslao iz Lapova 711 039/040.

Frapantno da SV za ovaj red vožnje nije zakupio nijednu trasu Požarevac-Majdanpek te su sada Zaječarske garniture osuđene da idu preko Niša da bi se dokopale Zemuna gde je najbliži strug.
Ah da i to što već 20 godina niko ne može da se seti da ugradi strug u Zaječaru iako 710 saobraćaju na prugama sa najmanjim radijusom krivina u državi.
Битан је коридор и евентуално Вршац, ово остало како се ко снађе...
 
Jeste prioritet, ali trošak da se garnitura odvuče do Zemuna i napad do Zaječara preko Niša su jezivi + troškovi osoblja.
Nema tu racionalne matematike.

Inače, 710-004 nisu bili stigli da operu, a ona je zgazila čoveka kod Vrežine i samo su nabacili kreč napred, a krv bočno krpom umusavili, jezivo.
 
Ne znam da li će se cenovnikom ispratiti i sa srpske strane, kupovinom karte u Mađarskoj ili preko MÁV app od 1. marta do 31. maja daju popust od 20% na pojedinačne i mesečne karte na relaciji Subotica - Segedin, te će cena biti 5 evra umesto 6.20.

Važi za karte kupljene u tom periodu, ukoliko se sada kupi karta za taj period i dalje je cena bez popusta.
 
Prema rečima mašinovođa iz Vojvodine, danas je poslednja Makosa (DMV 712/714-205) koja je bila u aktivnom saobraćaju upućena za Beograd, gde će biti rekonstruisana i stavljena u muzej. Time je ova serija dizel motornih garnitura i zvanično završila karijeru na našim prugama.
 
90-их сам овим чудом ишао до Суботице

IMG_3358.jpeg
 
Prema rečima mašinovođa iz Vojvodine, danas je poslednja Makosa (DMV 712/714-205) koja je bila u aktivnom saobraćaju upućena za Beograd, gde će biti rekonstruisana i stavljena u muzej. Time je ova serija dizel motornih garnitura i zvanično završila karijeru na našim prugama.
Какав сад музеј?
 
11.12.2023 datum kada je objavljena vest. Da li ima nekih novosti?
 
Prema rečima mašinovođa iz Vojvodine, danas je poslednja Makosa (DMV 712/714-205) koja je bila u aktivnom saobraćaju upućena za Beograd, gde će biti rekonstruisana i stavljena u muzej. Time je ova serija dizel motornih garnitura i zvanično završila karijeru na našim prugama.
Радила је у Сомбору све до скоро. У последње време коришћена је као резерва па је ускакала на СО - НС. Сећам се путовања Макосом док је била у редовном саобраћају, врло, врло удобан и простран ДМВ, једина мана била је прилична бука. Људи овде су га прозвали "плави воз", због боје и комфора, иако није био онај Плави воз.
Када су шинобуси почели да излазе из употребе две Макосе радиле су НС и СУ, када су почеле да стижу Рускиње та једна преостала исправна радила је Врбас а након што је путнички саобраћај ка Врбасу обустављен стваљена је у резерву за НС.
 
Poslednja izmena:
Какав сад музеј?
Ja sam se isto pitao. Rekoše muzej u Beogradu. Bio je pre nekoliko godina spremljen i jedan Šinobus za muzej, ali se na njega obrušio krov hale u kojoj je stajao. Bio je u voznom stanju. Navodno da bi vozilo bilo u muzeju, mora biti u voznom stanju kao ova Makosa. Kažu takva birokatija.
 
Ja sam se isto pitao. Rekoše muzej u Beogradu. Bio je pre nekoliko godina spremljen i jedan Šinobus za muzej, ali se na njega obrušio krov hale u kojoj je stajao. Bio je u voznom stanju. Navodno da bi vozilo bilo u muzeju, mora biti u voznom stanju kao ova Makosa. Kažu takva birokatija.
Сачувај Боже и бирократије. Осим ако није у плану да то буде покретни музеј, тј. да Макоса и Шинобус глуме Романтику, што и није лоша идеја.
 
Па оставе колосеке у склопу парка и ту паркирају возове и ето музеја. Није ни то лоша замисао осим атмосферског утицаја на експонате, али бих волео да видим детаљнији пројекат.
 
Posle skoro 2 godine maltretiranja autobusima i presedanja u teretnoj vozovi iz Sombora i Subotice ide u Ns putnicka...
Od sutra, 02.03.2024. godine od 01,00 časova, vozovi za prevoz putnika koji su završavali saobraćaj u stanici Novi Sad Ranžirna i iz nje kretali idu u stanicu Novi Sad Putnička i iz nje kreću.
 
Poslednja izmena:
Posle skoro 2 godine maltretiranja autobusima i presedanja u teretnoj vozovi iz Sombora i Subotice ide u Ns putnicka...
Od sutra, 02.03.2024. godine od 01,00 časova, vozovi za prevoz putnika koji su završavali saobraćaj u stanici Novi Sad Ranžirna i iz nje kretali idu u stanicu Novi Sad Putnička i iz nje kreću.
Jako lepa vest, ali moram nešto da kažem na tu temu. Neka postave displeje da se vidi koji je voz na kojem koloseku, a ne da lepe papire kao za pojedine jutarnje i večernje polaske za BG pošto ne kreću sa koloseka 1.
 
Jel moguce kupiti kartu u vozu? Cesto dok cekam BG Voz naidje neki stadler koji bi mi odgovarao, al me uvek mrzi da otvaram browser pa ipak propustim. Jel imaju neki kondukteri sa pos terminalom da se setkaju, kako to funkcionise?
 
Vrh