Šta je novo?

Železnice - putnički saobraćaj

Провалили су фору како могу да погледају нечији стори на инстаграму без да се види да су погледали али апликација и картомат су атомска физика.
Тако испада.
"e brate jesi čuo za instamod"(ni ne zove se tako) "e ne brate" "a možeš vidiš storije bez da se vidi da si ih video i da skidaš trenutne/bombice" "aaa ne seri brate gde" i onda mu pošalje instander apk i ovaj klikne i instalira se i gotovo

a za informatičku pismesnost, manje-više ovaj video objašnjava sve:
 
Провалили су фору како могу да погледају нечији стори на инстаграму без да се види да су погледали али апликација и картомат су атомска физика.
Тако испада.
Kako su provalili? Za druga pitam....
 
То не знам, угасио сам инстаграм, али зато имам апликацују Србијавоза и знам да је користим 😄
Polako brate tek su juče otkrili da incognito na fonu ne čuva istoriju

EDIT: Al fascinantno mi je kako ne znaju da povežu 1+1 stvari. Znaju da upale incognito na kompjuteru i "znaju šta radi" a na fonu kad im kažeš da Chrome ima isto oni budu kao :oo
 
Poslednja izmena:
Да ли се зна ако ће воз Београд - Беч бити враћен у саобраћај после 25. Новембар или морамо да чекамо још две године на мађара?
 
Polako brate tek su juče otkrili da incognito na fonu ne čuva istoriju

EDIT: Al fascinantno mi je kako ne znaju da povežu 1+1 stvari. Znaju da upale incognito na kompjuteru i "znaju šta radi" a na fonu kad im kažeš da Chrome ima isto oni budu kao :oo
ili još bolje,nuklearna fizika kad im kažem da na ajfonu mogu sklone reklame s jutjuba pa ne mogu da veruju prosto
 
Mogu da otvore račune bez troškova održavanja ili sa min. troškom, uplate novac na te račune i izvade kartice da bi se bar malo približili 2024. godini. Manipulacija gotovinom je skupa, pa će stoga oni koji je koristi u budućnosti prolaziti sve skuplje.
Скупа је не зато што је скупа, већ зато што неком одговара да немаш новац у џепу.
За кеш је потребно инкасација служба или самоинкасација, и периодично штампање кад се паре излижу, а одражвање картца, то су лиценце, сервери, вискоквалификован радна снага, просторије за сервере, делови, софвер и тако даље, тако да не може да буде да је јефтино или да некошта ништа. Шта више, сваки терминал који прихвата платне картице мора да плати проценат банци за трансакцију.
 
Да ли се зна ако ће воз Београд - Беч бити враћен у саобраћај после 25. Новембар или морамо да чекамо још две године на мађара?
Barem do jula 2025., jedina opcija je kombinacija BG - SU, onda voz od Subotice do Segedina, Segedina do Budimpeste, ide na svakih sat vremena, i posle od Budimpeste do Beca, ide na svakih sat vremena, plus 4 RegioJet polaska dnevno. Problem je sto vozovi za Bec idu sa stanice Keleti, vozovi iz Segedina dolaze na stanicu Nyugati. Ja preporucujem presedanje u Kobanya-Kispest i onda lokalnim vozom do stanice Kelenfold, to je druga stanica na putu voza od Budimpeste do Beca., ta stanica ima ispod i metro stanicu ali, opet, direktna metro veza je samo sa Keleti, ne sa Nyugati.

Ako se otvori pruga od Kelebije do Ferencvarosa, kako stoji u predlogu reda voznje MAV za 2025. godinu, onda ce biti vozova do Ferencvarosa, onda 7 minuta lokalnim vozom do Kelenfolda i onda sve isto do Beca. To od jula 2025., ako bude tada bice jednostavnije, ali i to je prelazno resenje do vozova koji idu 160kmh kroz Madjarsku potpuno zavrsenom prugom tamo od 2026., realnije 2027.
 
Mogu da otvore račune bez troškova održavanja ili sa min. troškom, uplate novac na te račune i izvade kartice da bi se bar malo približili 2024. godini. Manipulacija gotovinom je skupa, pa će stoga oni koji je koristi u budućnosti prolaziti sve skuplje.
Jao pa da! Kako mi nije palo na pamet da se cimam do bankomata i gubim vreme da bih debelo subveniconisanoj državnoj firmi uštedeo neki dinar?! Dosta bre više. Samo pokazujete koliko ste odsečeni od vremena i mesta u kom živite. Nije vam ovo Stokholm. Do juče nisi mogao da zamisliš da platiš karticom, pisali mi kartu olovkom na formularu iz vremena SFRJ, a možda i FNRJ, a sad se ovako ponašaju. Za Bar mi ne daš da kupim kartu onlajn, a za Lajkovac me prisiljavaš. Vrhunac neprofesionalnosti, bahatosti i bezobrazluka.

Pre neki dan se žena od minimum 80 godina na Prokopu raspitivala da li može tu da kupi kartu unapred pa da u voz uđe kod Vuka da bi izbegla plaćanje harača. Ako je to normalno, ja ne znam.

Još uvek nisam dobio odgovor, pa pitam opet: Da li zaista mislite da ste vi i Bulajić pametniji od Deleza, Idee, Laste, Nišekspresa, svih kioska, banaka, pošta, pekara, mesara, pijaca, kafića, restorana, Zare, Meka, Gigatrona, automata za kafu, servisa za bicikle, farbara, cvećara...? Da ne nabrajam dalje.
 
Sve opcije plaćanja su dostupne, neke malo jeftinije, neke malo skuplje, tako da svako može da bira. A ti kupi kartu u kiosku ili u pekari kešom slobodno. Karta u vozu je svuda skuplja, a često ne može tako ni da se kupi.
 
Ja vidim samo gomilu nepismenih ljudi, potpuno imunih na tehničko tehnološki razvoj i napredak. Takođe možeš uvek i Nišeskpresom koji prima keš, a čuo sam da može i džak brašna za džak soli.
 
Nije ga bilo pre neki dan kada sam prošao, a juče vidoh neki dečko što se stalno mota po TPS-u i slika vozove objavio sliku sa grafitom. Ne sačuvah je, pa ćeš mi morati verovati na reč.
1000003888.jpg

Ako misliš na ovu objavu onda se jasno vidi da je motor 106 i prikolice u grafitima a da je 080 netaknut. To je zato što je samo 080 sveže ofarban. Ostali delovi garniture nisu radjeni tj. nanovo farbani.
 
Vrh