Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Radovi na pruzi Ruma - Golubinci
Na ovom delu Koridora 10 u toku su radovi na rekonstrukciji i modernizaciji .Radovi dobro napreduju , što se vidi i na snimku koji je napravljen u subotu , 09.05.2015.Ipak , jedno upozorenje : ako odlučite da putujete vozom na tu stranu , naoružajte se strpljenjem , jer zbog radova i zatvora pruge , ima velikih kašnjenja.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=J3_eJbSUzCo[/youtube]
 
Дошљак":398vm5s7 je napisao(la):
Нема их. Не знам да ли су планирани.

Pa trebalo bi ih isplanirati i napraviti. Ovako putnicki saobracaj na stanici ne samo da je opasan vec i besmislen.
 
Gedeon":2vmiduwn je napisao(la):
Hoće li obnoviti samo jedan kolosek, ili oba?
Radi se samo desni kolosek. Levi je ok. Brzina ce nakon remonta na oba biti 120km/h
 
Sremska pruga, deonica Ruma-Šid :
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=46zJI4A7HvU[/youtube]
 
mvbg1":35w5dv0i je napisao(la):
Gedeon":35w5dv0i je napisao(la):
Hoće li obnoviti samo jedan kolosek, ili oba?
Radi se samo desni kolosek. Levi je ok. Brzina ce nakon remonta na oba biti 120km/h

OK je sada, ali pitanje je koliko dugo, ipak je na drvenim pragovima koji nemaju trajnost kao betonski. Kad je rađen remont na njemu?
 
TPS Zemun. Veliko spremanje u toku. :kk: :)
dsc0798.jpg

dsc0797.jpg

dsc0796.jpg

dsc0794.jpg
 
Zaista je tesko organizovati i uputiti par ljudi iz citavog sistema ZS,da se ne bas teskim fizickim radom uklone ostaci sedista,stiropora i prozora sa koloseka.
 
Trenutno se akcenat stavlja na oslobadjanje koloseka i ciscenje hale. Ciscenje koloseka od djubreta ostalog posle podizanja starih garnitura dolazi kasnije. Ne brini,bice TPS Zemun kao bombonica. :kk:
 
mvbg1":2xbh6ch9 je napisao(la):

Jedno pitanje za mvbg1

Sta ce biti u ovoj plavoj hali koja je izgradjena 90tih?
I da li je ona zavrsena ili jos treba da se radi na njoj?

Takodje koja je funkcija ovih betonskih zgrada desno koje takodje nisu dovrsene?
 
Предпостављам да ће сви отпиани Горбачови у старо гвожђе. Добро је да ће се железница отарасити крша. Само ја бих једну-две гарнитуре угурао на онај слепи колосек у Бетонхали и ту направио неки кафић, клуб и сл. :D
 
Pa kad budu prodavali ti kupi garnituru pa je srdi i preuredi u kafic
 
A sta je sa dionicam za kje su ranije uzeti krediti od ebrd koji se cak poklapaju sa nekim ruskim
 
direktor":8knq24av je napisao(la):
Pa kad budu prodavali ti kupi garnituru pa je srdi i preuredi u kafic

Еее радо бих, да имам пара, треба то и отерати и средити... :D Мада изгледа ће они сви пре у Смедерево. Као клинац сам обожавао онај вагон-ресторан у блоку 21. али није , ни то више то, урадили су башту, надограђено је ту доста, проширене баште а око вагона засађени шимшири. Али зато је воз у Панчеву прва лига, један вагон кафе, а чини ми се да други вагон припада клубу макетара.
 
Uz moj predhodni post, koji se odnosio na snimak cele pruge od Beograda do Novog Sada, prilazem i jos par fotkica sa "novosadske" pruge koje su nastale tog dana na vozu 546/547 :)

Evo naseg voza, ICS 546


image upload no compression

Teretni voz u Cortanovcima:


upload img

I potisak 661-117 u Cortanovcima :)


adult photo sharing

Pogled na Zezeljev most u Novom Sadu:


free photo upload


free photo hosting

Zatim u povratku natrag za Beograd, voz ICS 547, u Beskoj:


free image uploading


image hosting

I glavni ulov tog dana je bio agencijski voz "Optima express" na relaciji Edrine-Villach, u Batajnici:


free photo upload

Pozzzzz :)
 
Odličan video Mlađo... Mislio sam da bi mi bilo dosadno da gledam nešto ovako, ali ovo je baš fino, opuštajuće..
 
Somi303":1925s6z2 je napisao(la):
Синоћ сам опет гледао и уживао у овом твом снимку :D
Можда не би било лоше да направиш верзију по дану :gobb:
Ja i on se vec duze vreme dogovaramo da uradimo jedan dnevni na celoj relaciji ali nikako da se poklopimo sa vremenom. :D :kafa:
 
spatiotecte":21ueerc2 je napisao(la):
Jedno pitanje za mvbg1

Sta ce biti u ovoj plavoj hali koja je izgradjena 90tih?
I da li je ona zavrsena ili jos treba da se radi na njoj?

Takodje koja je funkcija ovih betonskih zgrada desno koje takodje nisu dovrsene?
U prvobitnom planu jos iz vremena SFRJ (kolega RILE je izbacio fotku davno nekad ovde na forumu)

ova hala na 13. i 14. koloseku (na planu to su koloseci 58. i 59.) nije bila ni predvidjena.Medjutim 90-ih je pocela njena izgradnja koja je obustavljena,(mislim pred bombardovanje) i ona je trebala biti hala za negu kola.
Ovi objekti koje vidis ispred i pored nje su razni magacini,pomocna postrojenja i sluzbene prostorije koje su neophodne u odvijanju svakodnevnog rada.
Jos uvek ne znam kakva ce biti prenamena ove hale kada se zavrsi. Znaci da jos ima mnogo posla oko njenog zavrsetka.
U svakom slucaju nesto se radi.
U to ime... :vops: :kk:
 
Vrh