Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Iskreno nadam se da neće ovako biti, realno većina ljudi ni ne zna da može kupiti direktnu kartu već očekuje ovu jeftiniju varijantu sa presedanjem.

Pomalo mislim da žele da obeshrabre uzimanje direktne karte za Budimpeštu, nema mi smisla da je Subotica - Segedin, Segedin - Budimpešta duplo jeftinije za uzeti.

Iznenadio sam se da je na stanici u Subotici istaknut ovaj red vožnje sa svim presedanjima:


E sad ne znam da li utiče na garantovano presedanje u slučaju kašnjenja jednog od vozova do 15 minuta od polaska drugog. To mi je potvrđeno od strane konduktera sa obe strane da se mađarskom kondukteru treba javiti u vozu da se planira presedanje i da se vozovi u bilo kojem od ta dva smera u tom slučaju čekaju. Možda ovo žele da obeshrabre.
 
У реду вожње Мађарских железница сви возови на релацији Сегедин - Будимпешта имају ознаку "не чека конекцију".
 
У реду вожње Мађарских железница сви возови на релацији Сегедин - Будимпешта имају ознаку "не чека конекцију".
Da ali mi nije jasno što kondukteri sa obe strane spominju, moguće je da misle samo na Segedin - Subotica, što mi je smislenije, jer se ne utiče na toliki broj putnika i ima ređe polaske, plus nema oznaka.
 
Prokop
IMG_20231217_114816.jpg
IMG_20231217_114928.jpg
IMG_20231217_114842.jpg
 
Da ali mi nije jasno što kondukteri sa obe strane spominju, moguće je da misle samo na Segedin - Subotica, što mi je smislenije, jer se ne utiče na toliki broj putnika i ima ređe polaske, plus nema oznaka.

Вероватно се на то мисли. Сегедин - Будимпешта ионако има на сваких сат времена, тако да никад нећеш чекати дуже од сат времена.

Ево, упоређујем цене карте Будимпешта - Арад, што је слична удаљеност са Будимпешта - Суботица.

датум путовања 18.12.2023: Будимпешта - Суботица 25,8 евра, Будимпешта - Арад 18,1 евра
датум путовања 18.01.2024: Будимпешта - Суботица 25,8 евра, Будимпешта - Арад 14,1 евра

Дакле, цене између Србије и Мађарске су очигледно претеране, у односу на цене између Румуније и Мађарске, притом нема ни попуста када се купује унапред.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sta se desava na pruzi Subotica-Senta kad je obustavljen saobracaj na 10 dana, verovatno je nesto u vezi brze pruge al ne nadjoh nigde informacije sta se radi?
 
Na relaciji Subotica - Szeged je došlo do nekog iskliznuća vozovi saobraćaju između Palića i Röszke sa daljim presedanjem na autobus.
 
08:30 ,,Srbiјavoz” a.d. obaveštava korisnike usluga da јe dana 18.12.2023. godine u 08:10 časova, uspostavljen saobraćaј vozova na relaciјi Subotica-Horgoš.

Zahvaljuјemo se putnicima na razumevanju.
 
Дакле, цене између Србије и Мађарске су очигледно претеране, у односу на цене између Румуније и Мађарске, притом нема ни попуста када се купује унапред.
Rumunija i Mađarska su EU, a mi nismo i ne želimo, a to košta.
 
Кошта зато што нико не дотира карту.
А како не желимо у ЕУ? Па колико је Вучић на власти застава ЕУ се вије поред наше на свим официјалним пријемима као да смо члан а не кандидат. Па ипак није потребна само наша жеља већ и ЕУ воља, а ње нема.
 
Rumunija i Mađarska su EU, a mi nismo i ne želimo, a to košta.

To нема ама баш никакве везе. До укидања возова између Србије и Мађарске цене карата Мађарска - Србија су биле ниже по километру него Мађарска - Румунија. То је само ствар билатералног договора и ништа више.
 
Vrh