Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Ne znam kada je zabeležena fotografija sa FB posta ali Soko je minimum 5 minuta stajao na mostu u 16:35h
soko-na-mostu_2022-04-21_20-31-08-066.jpg
 
Koji vagoni? Očigledno je da nemamo sredstava da išta držimo u vrućoj rezervi, nego šta je ispravno to pošalji.
 

20.04.2022​

PRODUŽENO VREME PUTOVaNja VOZOM Na BaRSKOЈ PRUZI ZBOG SMETNjI Na INFRaSTRUKTURNIM KaPaCITETIMa

„Srbiјa Voz“a.d. obaveštava korisnike svoјih usluga da su zbog smetnji na infrastrukturnim kapacitetima na delu pruge Resnik-Lazarevac-Valjevo-Užice- Priјepolje teretna, na više deonica (Baraјevo ukrsnica- Veliki Borak, Veliki Borak -Stepoјevac, Vreoci-Lazarevac,Lazarevac – Laјkovac, Samari -Ražana,Sušica – Branešci), uvedene lagane vožnje, koјe prouzrokuјu svakodnevno zakašnjenje vozova za prevoz putnika uključuјući i vozove iz sistema BG:VOZ do Lazarevca.
Otklanjanje smetnji na infrastrukturnim kapacitetima јe u nadležnosti „Infrastruktura železnice Srbiјe“ a.d.
Izvinjavamo se putnicima i zahvaljuјemo se na strpljenju i ukazanom poverenju.
--
Zbog ovoga vozovi prema Prijepolju idu sa sat vremena kasnjenja.
 
Od planirana 2, realizovan je 1 sinhron. Šta sad da radimo, nek se bolje spreme drugi put. Barem su mislili o tome
 

20.04.2022​

PRODUŽENO VREME PUTOVaNja VOZOM Na BaRSKOЈ PRUZI ZBOG SMETNjI Na INFRaSTRUKTURNIM KaPaCITETIMa

„Srbiјa Voz“a.d. obaveštava korisnike svoјih usluga da su zbog smetnji na infrastrukturnim kapacitetima na delu pruge Resnik-Lazarevac-Valjevo-Užice- Priјepolje teretna, na više deonica (Baraјevo ukrsnica- Veliki Borak, Veliki Borak -Stepoјevac, Vreoci-Lazarevac,Lazarevac – Laјkovac, Samari -Ražana,Sušica – Branešci), uvedene lagane vožnje, koјe prouzrokuјu svakodnevno zakašnjenje vozova za prevoz putnika uključuјući i vozove iz sistema BG:VOZ do Lazarevca.
Otklanjanje smetnji na infrastrukturnim kapacitetima јe u nadležnosti „Infrastruktura železnice Srbiјe“ a.d.
Izvinjavamo se putnicima i zahvaljuјemo se na strpljenju i ukazanom poverenju.
--
Zbog ovoga vozovi prema Prijepolju idu sa sat vremena kasnjenja.
Naravno, nema ni okvirnog roka do kada bi lagane vožnje mogle biti sanirane. Otkad sam čuo da su se ova masovna kašnjenja na barskoj pruzi pojavila, prvi put sam posle 4 godine u zavičaj otputovao autobusom.
 
A pre nekih nedelju dana sam bio u Jagodini i video sam kako odlazi potpuno prazan 711 za Kraljevo.
Da ostavim rezervu da možda nisam video nekog putnika, ali delovao je kao kad na tramvaju piše "za garažu".
Džabe troši gorivo. Nisam u toku, verovatno ne voze redovno, pa ljudi batalili, jer se sećam da sam video jednom pun jutarnji pre možda dve godine.
 
Moj brat je bio u ovom vozu juče. Kasnio i do Užica krcato jedva i da se stoji.
 
Деведесетих, дакле у она времена која се никако не могу сматрати сретним, ишло је много више возова до Ужица и при томе Барски су у време неких празника имали и по 20 вагона. Данашњи возни ред не може да издржи ни десети део путника који смо имали 90-их.
 
Ma dovoljno je da su samo za taj polazak pustili lok+6-7 vagona. Našlo bi se tolko vagona svakako jer Tara ne saobraća, dakle Beelmt, Aeelmt, Atl i Btl
 
Ma da nije možda rešenje da na duže linije (iza Valjeva, aj, Požege), idu klasične kompozicije? Eureka! Ili je ovako bolje? Politika kvaliteta by Trenserbia.

Za Niš već par dana evo ide loksa sa 2 Z1 vagona na polascima 79x. Dakle, fali Flirtova. Za 700 putnika bi trebalo 10 vagona. Plašim se da Srbija Voz ne može da skupi toliko ispravnih vagona.
 
Nije poenta koliko se nove napravilo nego kako se stara održava. Da je delić sredstava od brze pruge uložen u održavanje ostatka danas bi na svim prugama vozovi išli bar 70-80kmh. Ovako na dobrim prugama gde može 120 voz ide 30.

Inače danas sam u prolazu primetioda je u 13h iz Požege za Čačak išao 711 u sinhron. Da li stvarno na toj liniji ima toliko putnika? Nekad je tu išao"šinobus"

Elem, kad ste zadnji put u Srbiji videli spodbijačicu? Ja dva puta u životu za 33 godine. Jednom na Barskoj posle bombardovanja kad su sređivali mostove i jednom u Kruševcu kad su ponovo pustili saobraćaj na toj trasi.
 
Poslednja izmena:
Promo cene karata za NS i u maju.
Poslušali su nas :)

Nadam se da će najdalje od ponedeljka polasci od 1. maja biti dostupni na sajtu i aplikaciji pošto trenutno nema polazaka tj nije moguće kupiti kartu.

Inače danas sam u prolazu primetioda je u 13h iz Požege za Čačak išao 711 u sinhron. Da li stvarno na toj liniji ima toliko putnika? Nekad je tu išao"šinobus"
Kakva je popunjenost bila, trebalo bi da ide nakon Čačka dalje do Kraljeva?
 
Poslušali su nas :)

Nadam se da će najdalje od ponedeljka polasci od 1. maja biti dostupni na sajtu i aplikaciji pošto trenutno nema polazaka tj nije moguće kupiti kartu.


Kakva je popunjenost bila, trebalo bi da ide nakon Čačka dalje do Kraljeva?
Nisam uspeo da vidim pošto sam ja bio za volanom u trenutku kada smo se mimoilazili
 
Barska u prekidu, sinoć iskočio teretni kod Kolašina, navodno zbog zemljotresa.
 
Vrh