Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Pa id*** iz eu da su to htjeli mogli su primiti 1990 sfrj u tada ez i ne bi bilo gomile problema
 
Pa id*** iz sfrj da su to hteli mogli su biti primljeni u tada ez još 1981. kada su zvani... ali ne, bili su lideri pokreta nesvrstanih...
 
Izvinjavam se za off.
Ex-SFRJ je 90/91 i ponudjeno clanstvo u EZ/EU, uz to i veliku finansijsku pomoc, ali su vodje republika to odbili.
Da ne navodim sada njihove izjave, jer je sve ovo van teme.
 
@Suponik
Interesantno.
Voleo bih da navedes izvor te informacije.
Her vidis, upravo juce dok sam vozio na posao i stisnuo dugme za automatsko trazenje stanica, uhvatih na ceraku HR 1 i pricu o raspadu SFRJ i formiranju novih drzava, kao i o tadasnjem 'prvom' pozivanju u pridruzeno clanstvo EZ Sloveniji i Hrvatskoj i to 1992. godine.
Prethodno (po toj emisiji) takav poziv je dobila samo Poljska.
Navedose i ime predlagaca, kao i da je celainicijativa bila "pomoc mladim demokratijama" pokrenuta od francuza i nemaca., ali nisam zapamtio ime.

Manimo se mitova.
90/91 SFRJ vise nije trebala ni istoku ni zapadu.
Hladni rat se zavrsio. Neke bivse imperije su se ujedinile... Neke pozelele novu sansu i novu afirmaciju....
Rasturena je i Cehoslovacka i to ultimativno.
(Jedino sto tamo narod nije bio za raspad, pa nikada nije raspisan referendum, vec je parlamen proglasio gasenje drzave i stvaranje 2 nove).
A medjunarodni vlasnici kapitala su odbili da pruze finansijsku pomoc SFRJ i Saveznoj vladi Ante Markovica.
Ostavis vec osttrascene i nahiluskane 'balkanske sarplanince' gladne i dobijes... pa , ono sto je usledilo narednih godina. :(


I da se vratimo temi. Dal je ovo medijska manipulacija. Jeste. Dal za cilj ima kao sto @staklena tvrdi neke druge vetrove.
Sumnjam. Sumnjam i u druge vetrove, a sumnjam i da ovako diletantski odradjena provokacija (naravno da je diletantska kada je provaljena odmah) moze ista pozitivno i konstruktivno da donese.
Ali vratimo sw vozu.
Zasto sa parolama?
Zasto sa takvim parolama koje se kose sa priznanjem drzave kosovo skoro celog tog zapadnog sveta, koji i povlaci konce cele ove lutkarske pretstave?
Koga ce 'preobratiti' voz koji je dosao do Raske?
Koga ce da 'zapanje' kosovske institucije, koje kontrolisu 40km pruge da nije slucajno minirana?

Ocemo jos malo politiku? ;)
Nije politicko uredjenje, nije demokratija i visepartijski sistem...
EKONOMIJA!
SSSR je ekonomski slomljen, a sa njim i ceo istocni blok. Istocna Nemacka i 'poklanjanje 500DM' svakom istocnom nemcu...
SFRJ takodje...
Kosovo su kupovali i KUPILI.
Pa napravite gospodo politicari bogat sever kosova, napravite od njega da onaj iz prizrena ili pristine zali sto ne zivi u mitrovici...
Propaganda nije 'prst u oko neprijatelju' da to svi pa naravno i on, vide.
Da je na vozu pisalo 'mir', pomirenje, pa i 'union' (a opravdas se sa zajednickom teznjom ka EU), a oni takav voz kamenuju, sprece ulaza, onda si ih 'razotkrio' (ako su zaista takvi kakvim ih vecina smatra).
Ili to ne urade, pa imas jednu lepu promociju jednog dobrog voza i dobroj alternativi drumskom prevozu.

Ne, to ni jedno, niti drugo nije bilo cilj.
Cilj je bio da 'veliki' zaustavi voz i naredi povratak.
Imamo vrhovnog otpravnika... :(
Cilj su predsednicki izbori, a ovakve jeftine propagande i zapaljive retorike ce biti sve vise. Slicno kao i u HR u protekle 2 godine...




Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
@laki72
Pa naravno da je provaljena odmah - vidi koliki voz. Nismo ni zeleli da budemo neprimeceni. Vec da se lepo prikazemo, sa najlepsim vozom kojeg imamo, uz veselu atmosferu u njemu.

Mislim da smo dobili ovom akcijom. Usmerili smo svet da gleda u Albanske puske. Vise ovakivih provokacija i eto dokaza ko je spreman da puca. Kako to da mi nismo nisanili kad su oni mahali albankim i turskim zastavama po Novom Pazaru? Kako to da mi njihova prevozna sredstva ne zaustavljamo? I oni su nama provokacija. Barem sada imamo izgovor da ako ne moze nas voz, ne mogu ni Albanske tablice kroz Srbiju.

Jok, treba da ih pustimo u Unesco pa da kazu da su manastiri njihovi. Bre, mi smo tim simbolima prkosili i osujetili prodor muslimana u odbranu hriscanstva i Srbije. Ko normalan cak i u Evropi moze da pozeli da se to tiraninu preda nazad?

“Skoro citav zapadni svet” nije citav svet. Osim toga ima nade da ce Trump na sve to malo drugacije gledati i da njegovi ljudi nece izjavljivati da Kosovo brani svoj integritet, vec ce se uneti u dugorocnije resenje koje moze biti dosta povoljnije za nas.

Ovaj voz je postao simbol nasih teznji od kojih ne odustajemo, a to nema veze sa predsednickim izborima.
 
… a vidim da si i pre imao tedenciju da obrazlazes stvari u ciju izbora.

Dec. 2013. Savski amfiteatar tema
laki72:
“Ovo sto sam ti izvukao je najveca istina. Oce, polako ce nam otkrivati detalj po detalj, sve mocniji i grandiozniji, i sve tako do izbora.
Onda ce cela prica polako utonuti u zaborav. Isto kaoci vetroparkovi, solarni parkovi, mega kanali, giga poljoprivreda, brze pruge Srbije i razni drugi mega projekti za megazaglupljivanje naroda sa mkzgom zlatne ribice”

viewtopic.php?f=21&t=197&start=1000
 
U očima bitnih zemalja, mi smo ti koji smo provocirali, tako da manite nas izjava naših političara na vlasti koji ne znaju ništa korisno da urade za ovu zemlju, već izmišljaju probleme, dok pravi problemi ostaju u senci.
 
Odlicno vunice
Bas mi je drago da si izvukla ovaj moj post :)
Samo fali ti prica koju sam komentarisao.
A prica je o INVESTITORU koji je spremio TRI milijarde da ulozi u SA.
Tri milijarde koje mi (srbija) nemamo, tri milijarde koje niko drugi nike spreman da ulozi da bi prostor Savskog Amfiteatra postao GRAD.

Jesam li pogresio?
Jel neko ulozio 3 milijarde ?
Tri godine kasnije, ulozeno je koliko?
1-2%
Obecavane su poslovne kule, regionalna predstavnistva svetskih kompanija!
Dobili?
Gradiliste 2 stambena objekta, preusko setaliste i zatrpavanje recnog korita nebi li se popravila novonastala situacija.

E super, takav uspeh ce postici i ova 'genijalna' akcija.

P.S.
Potpises u Briselu sva sranja koja si potpisao, a onda lepljenjem parole na vozu mislis sve to da ponistis?
How, yes no

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Još jednom valja ponoviti, naš normalan nebrendiran voz svakodnevno saobraća na relaciji Kraljevo - Kosovska Mitrovica, čak i posle ovog cirkusa.
 
@‪astrodule‬
Mislis u ocima ovih odlazecih "bitnih demokratskih" zemalja? Kazem, cekaj jos par dana. A ni ti odlazece ti nece reci da se na bilo kakvu provokaciju treba pucati. Zamisli u vestima: Pucano na provokatora masinovodju i pevace hora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=428392#p428392:26fiddsn je napisao(la):
Staklena_Wool_nica » 7 minutes ago[/url]":26fiddsn]@‪astrodule‬
Mislis u ocima ovih odlazecih "bitnih demokratskih" zemalja? Kazem, cekaj jos par dana. A ni ti odlazece ti nece reci da se na bilo kakvu provokaciju treba pucati. Zamisli u vestima: Pucano na provokatora masinovodju i pevace hora.

Misliš da će Tramp i ostali novi vladari nešto promeniti? To je tema za poseban "topic" da ne odemo ovde previše u OT
 
Postovi koji nemaju veze sa temom ce biti obrisani ;)
 
Staklena_Wool_nica":1yys0ast je napisao(la):
Vrdas Laki72. Beograd na vodi poceo da se gradi i posle tih izbora.
Staklena, nemoj meni pokusavati sa tim manipulacijama.
U to vreme kada je napisan taj post, vlast nam je objasnjavala kako nemamo jos jedan zivot da cekamo da se prodaje parcela po parcela, a A.Vucic je u javnim obracanjima prelazio sa persiranja i obracao se sagovornicima (i kamerama) recima:
"Jel imas ti 3 milijarde da ulozis, pa ti smeta seik?"
Pri tom, sve sto sam napisao je tada najavljivano, ukljucujuci da ce do 18-20 biti gotov ceo proces izgradnje BnV.
Ako je sadasnji rok od 20+10 godina ostvarenje tih najava i ako je nekoliko desetina miliona ostvarenje najavljenog ulaganja 'investitorovih 3 milijarde' (a ja sam siguran da nije) onda da, vrdam.

E sad da se vratimo na voz, i efekte koje je on proizveo.
Pola evrope nam se smeje, druga polovina je u cudu sta smo uopste hteli.
Siptari su pokazili da su ozbiljni, sto i treba da bude odlika drzave (ili makar onoga ko pokusava da bude drzava).
A premijer je "spasao" evropu novog sukoba... naravno, u ocima obezglavljenog naroda, koji se zatrpava lazima i dezinformacijama.
Dan kasnije, epilog je da nepismeni predsednik daje izjave da ce slati vojsku (koju vojsku, jel onu po ugovoru koja je godinama po kopnenoj zoni bezbednosti dejstvovala, pa im ostali duzni i lovu i beneficirani radni staz?!), i izjava 'da niko ne sme da ubija...' (mnogo podseca na 'niko ne sme da vas bije', zar ne?), a reakcije su vidim bas naklonjene srbiji...

B92: Han o slučaju "voz" i Nikoliću: Svi koji gledaju unazad... http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1220670

B92: Nemački mediji o "vozu koji ne vozi nikuda" http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1220709

B92: SAD: Poštujemo pravo Kosova da brine o svojoj granici http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1220705

E sad @staklena, ja sam samo jedan balkanac, a ti si svetska zena.
Donesose li britanci u parlamentarnoj isttazi zakljucak da Gadafi nije cinio zlocine protiv svog naroda, da su medijski izvestaji bili montirani i da je sve bila jedna velika namestaljka?
A dal su bez obzira na to promenili politiku prema libiji? Dal su ulozili napore da se smiri gradjanski rat u toj do pre 7 godina najbogatijoj najprosperitetnijoj i po pravima gradjana najnaprednijoj africkoj drzavi?
Drzavi u kojoj su zene imale veca prava nego u velikom broju evropskih drzava?
Ne, nisu. I nece.

Dakle, ocete li da vozom povratimo kosovo? Ok, samo spremite onda oklopni voz. I to ne jedan, nego malo veci broj. I nema potrebe da na njemu lepimo natpise "kosovo je srbija".
Dovoljno je da se predsednik njime odveze do kosovo polja. Ili makar do mitrovice.
Isti onaj predsednik kome ne odobrise ovi iz Pristine da nedavno dodje na teritoriju KiM.
I on poslusa. Ali oni nisu drzava. Ma ne , nisu, svakako. Ali nije ni Kosovo Srbija. Ili je to znacajno manje nego pre 2012. godine, kada je za pregovore seo 'genije' i nasao zajednicki jezik za razliku od glupog Borka, Jeremica i Tadica...

Za cenu ovih folija, bolje da su popravili pruzni prelaz u belom potoku koji godinama ne funkcionise a rampe postoje...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Цела срамна акција са возом је имала два циља:

1. Преузимање севера Космета од стране шиптарских оружаних јединица.

2. Диверзија за сутрашњу интеграцију судства на северу КиМ у правосудни систем шиптарских сепаратиста.

Могу да констатујем да су шиптарске снаге на челу са Жвалавим у потпуности успели у својој намери.
 
Mislim da je vreme da se vratimo na temu dok o politici i vozu moze da se diskutuje na nekoj drugoj vec postojecoj temi ili da se otvori nova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=428161#p428161:xr9dfs6f je napisao(la):
Igor » Ned Jan 15, 2017 3:25 pm[/url]":xr9dfs6f]Jos par fotografija sa fb-a. Stranica trainspotters, komentari i foto Goran S.

Novi tasteri za otvaranje I zatvaranje vrata, vrata rade odlicno
Pogledajte prilog 4
Unutrasnjost nije mnogo menjana,.. dovedeno je u pristojno stanje.. rasveta sredjena,presvlake na sedistima oprane,zavesice postavljene
Pogledajte prilog 3
Jedna novina, ubuduce.. sva Z1 kola Aeelmt i Beelmt ubuduce imaju uticnicu za svako sediste.. veoma pohvalno
Pogledajte prilog 2
Toalet radi odlicno.. jedna novina.. ugradjen je I fenomator za susenje ruku
Pogledajte prilog 1
Dugme za otvaranje I zatvaranje vrata, umesto one rucice sto su bile neispravne

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php
Može li neko nešto više da kaže o ovom sređivanju vagona? Nigde nisam na netu pronašao preciznije ni kada je posao otpočet ni šta sve treba da obuhvati.
 
U oviru modernizacije pokazano je kako sa ,,foto- ukrašavanjem,, u vozu moze postici
prijatniji a i zanimljivijji boravak u nj. za vreme putovanja :kk:
Kako nemamo puno garnitura onda bi ti ,,foto tapeti,, morali da se češce menjaju
kako ne bi dosadili istim sadržajem

Ovaj prvi izlepljen foto-sadržaj koj je izazvao ,,silne,, reakcije
nije naša ideja , vec je narudjba spolja.....
sa debelim razlogom koj baš nas i ne dotiče..... al poslušanije je poslušanije :lol:

veliki broj ino- ljudi sede zaludni tamo dole , a i primaju debele pare
a ništa se ne dešava
Opravdano je pitanje , dal se ukine njihovo prisustvo ili smanji broj ....

Ovako nastala dreka nakon malog voznog ,,drmanja kaveza,,
stvorila je veliko opravdanje da nastave i dalje da primaju pare za ništa :lool:


a mi se zbog nj. stvari ,,ogrebali,, za modernizaciju sa foto-tapetom u celoj kompoziciji :D
 
Mislim da je ovo sa tapetama na vozovima super za promociju posto su vozovi spori pa se stigne procitati koja god poruka je na njima :D, elem Moze pisati i na njima Visit Serbia , takodje , ali Kosovo jeste Srbija, Tu je nasa kulturna bastina ne znamzasto se neko ne bi slagao sa tim, elem zeleznice bi mole neku kintu da dobiju od lepljenja reklama na njene starije kompozicije , bolje da unovce sporost pruga :p bolje naplepnica nego prljavi i truli vagoni .
 
Изашло у Политици наше саопштење у рубрици Међу нама.
Воз Београд – Косовска Митровица је потреба, а не играрија
Уместо да дирeктна линиjа из Бeoгрaдa зa Кocoвo прeкo cрeдишњих дeлoвa Cрбиje, буде допринос опстанку и развоју тих крајева, постао је чисто средство политичке игре. Предвиђено је да воз caoбрaћa caмo jeднoм нeдeљнo, пoлaзaк вeзaн иcкључивo зa пoтрeбe cтудeнaтa из Кocoвcкe Митрoвицe, и тo caмo oних кojи ce рoдним кућaмa врaћajу caмo викeндoм!
Нaрaвнo дa вeћинa људи нeмa ништa прoтив cтудeнaтa из Кocoвcкe Митрoвицe, aли у цeлoj причи гдe cу cтудeнти кojи cтудирajу у Крaљeву, Крaгуjeвцу и Бeoгрaду? Гдe cу викeндaши, пoceтиoци cajмoвa у Бeoгрaду и Крaгуjeвцу, ceљaци кojимa je мoгућнocт прeвoзa рoбe Жeлeзницoм уcлoв oпcтaнкa, пaциjeнти клиничких цeнтaрa Бeoгрaд и Крaгуjeвaц, зa кoje je прeнaпoрнo дa дугo путуjу aутoбуcoм или aутoмoбилoм? Дoлинa Ибрa имa изузeтнe туриcтичкe врeднocти, Мaтaрушку, Бoгутoвaчку и Joшaничку бaњу, cрeдњoвeкoвне тврђаве Маглић, Рас, Јеринин град, мнoштвo манастира и прирoдних лeпoтa, aли кaкo имaти oдгoвaрajућу вeзу ca cвим тим caдржajимa, aкo пocтojи caмo jeдaн вoз нeдeљнo? Осим тога, предвиђено је превозно средство намењено регионалном саобраћају и путовањима до два сата, уместо класичних композиција састављених од локомотиве и вагона. Предлажемо да се директан воз Београд – Краљево – Косовска Митровица успостави преко Пожеге, а не Лапова, зато што би путовање било два сата краће. Наравно, да саобраћа свакодневно, и да се од Београда до Краљева користи електрична локомотива.
Иaкo би врeмe путoвaњa било дужe нeгo aутoбуcoм, зa jeдaн вeлики дeo Cрбиje би тo билo знaк дa их ce кoнaчнo нeкo ceтиo. Када се у наредних пар година лоши делови Барске пруге буду ремонтовали, воз неће бити спорији од аутобуса, а и пре тога, за много људи би значио јефтинији превоз гарантован од државе. На крају, боље транспортне везе су насушна потреба народу који је и даље остао на Косову.
Осим у свим општинским центрима у долини Ибра, воз би се требао заустављати и у мањим местима са туристичким вредностима, нарочито бањама. Туристички најуспешнија земља Европе, Аустрија, свој туризам је у потпуности ослонила на железницу. Сама брзина путовања у тим случајевима није битна, колико непосредан додир са туристичким вредностима, и једноставна оријентација госта у за њега новом и непознатом подручју.
maglic.jpg

Маглић тврђава

69356186.jpg

Јеринин град

m_1156832b.jpg

Рафтинг Ибром

3.O-Jo%C5%A1ani%C4%8Dkoj-Banji-bazenjezero.jpg

Јошаничка бања

bogutovacka-banja-674-143180.jpg

Богутовачка бања

 
Iako sam saglasan sa ovim, van svake sumnje, moram da kažem da je nekakva veza Beograda i Kragujevca ipak potrebna.
 
Vrh