Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Дошљак":qjuq7t26 je napisao(la):
Који странци су купили Каравеле?

Maroko, Mozambik, Gvineja, Argentina i Saudijska Arabija. A najnovija isporuka je za Izrael (lokomotive na slici koju sam stavio iznad).
 
Занимљиво. Колико их је продато и колико још има на лагеру?
 
orion":1h5u5lhr je napisao(la):
То је било само због реконструкције Газеле. Није то било у склопу неког П+Р концепта јер просто не желе да се одрекну наплате паркинга код Бувљака.

Park and ride jednostavno nema smisla u stanici Novi Beograd, onaj ko je kolima došao dotle neće ići vozom već gradskim prevozom.

To je rešenje za Batajnicu, Ovču, Resnik..
 
medjutim":2pbkqjaz je napisao(la):
orion":2pbkqjaz je napisao(la):
То је било само због реконструкције Газеле. Није то било у склопу неког П+Р концепта јер просто не желе да се одрекну наплате паркинга код Бувљака.

Park and ride jednostavno nema smisla u stanici Novi Beograd, onaj ko je kolima došao dotle neće ići vozom već gradskim prevozom.

To je rešenje za Batajnicu, Ovču, Resnik..

Ali mozda je neko dosao kolima do stanice NBG i zeli da ide u Batajnicu, Ovcu, Resnik i onda taj parking itekako ima smisla.
 
Onaj ko iz Beograda hoće da ide u Batajnicu, Ovču, Resnik, može i gradskim prevozom da dođe do stanice, zar ne?

Poenta valjda i jeste u tome da se ne dođe do stanice NBG da bi se tu kola ostavila na 10 sati. Tj može, ali u garaži koja se plati kao garaža u centru.
 
Поново осам возова на линији Београд-Зрењанин
ЗРЕЊАНИН -

На прузи Београд Дунав - Панчево Главна - Зрењанин од данас ће поново бити укључено у саобраћај осам возова, саопштиле су Железнице Србије.

http://www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/zrenj ... 29788.html
 
Posle vise od 100 dana prekida saobracaja izmedju Zrenjanina i Panceva su ponovo uspostavili redovnu liniju tako sto su popravili sinobus
 
Bolno sporo ide! Dok sam putovao vozom za Beograd najsporiji deo je bio kroz sam Beograd. Uprkos tome što je linija skoro pa potpuno nezavisna.
Imao sam više nego dovoljno vremena da pripremim aparat i snimim ovo :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qKA1w-I9tF0[/youtube]
 
Naravno. Kad vec godinama ne zele da ulazu u tu dionicu jer je planiraju za ukidanje. Izgleda da se ceka januar pa da se sve prebaci na Prokop.
 
Gorstak89":2fw2u6hk je napisao(la):
Bolno sporo ide! Dok sam putovao vozom za Beograd najsporiji deo je bio kroz sam Beograd. Uprkos tome što je linija skoro pa potpuno nezavisna.
Imao sam više nego dovoljno vremena da pripremim aparat i snimim ovo :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qKA1w-I9tF0[/youtube]
Као ICE кад се спрема да вата залет за 300+ кад оно прц :D
 
Molimo putnike da ne izlaze napolje i ne šetaju pored voza u pokretu iz bezbednosnih razloga.
 
Tebe je udario brzi voz Gavraniću. A ti se i dalje trkaš sa putničkim. E tu je tvoja greška.
Citat iz filma Lajanje na zvezde.
 
p2008151445.jpg
 
Данас пролазим, а цела се станица црвено - плави :D

p2108151524.jpg

p2108151523.jpg
 
:bash: Garnitura 413-007/008 preključe kamenovana na vozu 2141 iz Beograda za Užice kod stajališta Zlakusa. Počelo je. Retardirane dijabole.
 
Не вреди. Предлажем додавање посебно опремљеног вагона свим новим гарнитурама

armot
 
Napravi koju fotku da vidimo koliko putnika ima i sl :)
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_aGgdJ4W88Q[/youtube]
Ако јури као у Београду, можеш и да изађеш и снимаш споља..
 
Vec sam izasao ali sam slikao na pocetku dok je bio prazan u bg stanici. Putnika ima bas malo, oko 30% load factor ako cemo vazduhoplovnim recnikom. Ko ce da ide ovime kad je i bicikl brzi. Cesto idem tuda i mislim da su oko Barajeva uveli jos laganih voznji gde se ranije islo 70.
 
Мени стварно нису јасни људи који улазе на главној станици. Зар није лакше прећи мост и сачекати воз на НБГ станици?
 
Физички је лакше чекати на главној.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Od sajma da bi došao do nbgd možeš tramvajem 13, a on prolazi pored glavne....


Glavna je bolje povezana sa gradskim prevozom. Od 5 linija jgp čak 3 prolaze i porrd glavnr i pored nbgd.
 
Vrh