Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Мислим да 70% путника слабо зна те железничарске надимке возних средстава. А Соко ће вероватно бити бренд за брзе возове без обзира од реакције.

Mislim da je "Kenedi" tu jedini izuzetak, iznenadio sam se koliko ljudi zna za nadimak te lokomotive i uopšte o njima.
Mogu slobodno reći da je to najlegendarnija lokomotiva u Srbiji s obzirom da dosta ljudi znaju da je prepoznaju i uvek im izaziva divljenje, mada je mešaju dosta sa "Reganom", ipak to zahteva šire znanje. :D

или кажу црвени воз, плави воз.

Od skora imamo nadimak i "šareni".:ROFLMAO:
 
Да Кенеди, мислим да је и био најмасовнија дизелка на целој ЈЖ, буквално нема где није возила. :D
 
Te nadimke vozova znaju samo ljudi sa foruma, ja sam pola života proveo u vozu a za te nadimke sam čuo tek kada sam počeo da čitam železničke teme. U mom okruženju uvek su bila 3 nadimka po kome smo raspoznavali vozove na barskoj i to: voz sa kupeima, avionski voz (bez kupea) i ruski voz (RVR). Sve ostalo je usko vezano za ljubitelje železnice ali ne i za putnike. Pritom mnogi ljudi su govorili ruski za sve "avionske" vozove. Plava sedišta, plava farba, isto je to
 
Koristio sam nekoliko puta u poslednjih par godina, uvek su bila su dva DDam vagona popunjena po mojoj proceni 50-100%.
Kad u prolazu pogledam barac, čini mi se da je uvek prazan autovagon..... Sećam se nekad da ih je bilo i po 10 punih, ili čak da idu i kao posebna kompozicija teretnog voza.
 
Kad u prolazu pogledam barac, čini mi se da je uvek prazan autovagon..... Sećam se nekad da ih je bilo i po 10 punih, ili čak da idu i kao posebna kompozicija teretnog voza.

U sezoni (sada) autovagoni su puni, tako će i biti dok se ne sagradi autoput do dole..
 
Izvor.Infrastruktura zeleznice Srbije
Screenshot_20230803-135650_Facebook.jpg
Screenshot_20230803-135703_Facebook.jpg
Screenshot_20230803-135709_Facebook.jpg
Screenshot_20230803-135717_Facebook.jpg
Screenshot_20230803-135726_Facebook.jpg
 
Neka kaze ko sta hooce ali spolja mi je Flirt daleko lepsi od onog Sokola - KISS-a.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: bit
Cekaj zar to nije isti flirt 3 koji saobraca od 2015 kod nas ?
Samo je kolor shema drugacija :ROFLMAO: nikako da naprave pravu kombinaciju boja.
Nee, ovo je Flirt 4te generacije samo sa starijom maskom zbog unifikacije izgleda voznog parka i lakšeg održavanja..
Zanimljivo, mi smo prvi kupili 4tu generaciju sa naponom od 25 kv, zbog toga će morati da ide u Rumuniju radi dobijanje tipske dozvole.
Od Proleća, ako bog da, krenuće se polako sa uključivanjem u saobraćaj prvih EMV-a..🙂
 
Vrh