Šta je novo?

Železnička stanica Vukov Spomenik

@Прле Jasno mi je, ovo moje je više bila reakcija na konstantni nemar Železnica prema ovoj stanici i što nikad nisu mogli ni sijalice da zamene. Na primer, jedini razlog što one sijalice između stubova na peronima (iznad rešetki) rade je što je pre par godina sniman neki film. A i one polako crkavaju. Takođe, sijalice na uglovima stubova koje bi trebalo da daju žućkasto svetlo i bitno utiču na izgled stanice nikad nisam video da rade.
 
Hajde malo samo da se razumemo: Kad kažem reklame, to nije nužno za "Ikeu", "Maxi", "Mocart Max Bet" i sl.
To može biti i reklama za Vukovu rodnu kuću u Tršiću, Narodni muzej, Narodno pozorište i sl.
 
Да, кад се Вук отворио ја сам био тамо скоро па сваки дан. Радило је све, тј много тога је радило у току много година. Да, у оним линијама су шарали лампе то топле то хладне, али је линија ретко била са избијеним збима. Натријове лампе су могле да мигају, али су и њих мењали. Да на поменем да смо у то време све сами производили.

Професионалне светиљке и раде неких 30ак година после чега дође време да се мења комплетна инсталација. тј да се инсталација обнови.
 
Neverovatno je kakva su stepeništa i koliko sve više smrde na urin. Majka danas nije mogla da se spusti koliko tera na povraćanje...
 
Ja sam dvaput povratio dok sam izlazio iz garaze ka zgradi tehnickih fakulteta. Od tada izlazim i ulazim pesice onim "tunelom" kuda se automobili spustaju u garazu.
 
I ja isto. Pa je l realno da nisu oprali i uredili iole to, sad kad su bili ovi radovi na stanici? (Koristio sam je otad, ali ne iizlazim na tu stranu)
 
Računaju da ono što je skriveno od svakodnevnih pogleda, nije vredno rekonstrukcije, jer se ne vidi. Ali da iko tamo ima mozga, prihvatio bi se sređivanja prolaza u zoni tržnog centra i pokretnih stepenicama. Građani bi im za to malo parče bili daleko više zahvalni, i to bi im bio 100x veći plus nego da ceo grad presvuku u granitne kocke i ploče.
 
Покретне степенице имаш у виду оне што се маховина на њима нахватала и што су пуна срче и гована?
 
I ja isto. Pa je l realno da nisu oprali i uredili iole to, sad kad su bili ovi radovi na stanici? (Koristio sam je otad, ali ne iizlazim na tu stranu)
Ne sada je još gore, što kaže Luka...odmah tera na povraćanje...ja sam isto koristio rampu i tunel za parking...a ona me je sačekala gore da izađem iz garaže...

A inače mi čulo mirisa nije najsjajnije...ali ovo danas je nešto
najgore što sam u životu osetio.
 
Vaša iskustva su zastrašujuća.
Pa jel toliko nepodnošljivo da vas je teralo na povraćanje?
 
Покретне степенице имаш у виду оне што се маховина на њима нахватала и што су пуна срче и гована?
Na sve koje postoje u sklopu stanice.

Vaša iskustva su zastrašujuća.
Pa jel toliko nepodnošljivo da vas je teralo na povraćanje?
Ima ljudi kojima je to potpuno normalno (saživeli se sa mirisima), onih kojima je neprijatan ali ih ne tera na mučninu i povraćanje, do onih koji reaguju povraćanjem. Ja spadam u ovu drugu grupu.
 
Da, oseti se oštar i neprijatan miris nataloženog urina ali me ne tera na povraćanje... Tako da bih se složio da je individualno... Granica tolerancije nije kod svakog ista...
 
Jel pričamo o železničkoj stanici ili tržnom centru? Koristim isključivo ulaze od železničke stanice godinama i ne sećam se da sam igde osetio bilo kakav neprijatan miris. U tržni centar ne zalazim iz očiglednih razloga, niti vidim potrebu da se prođe tuda kada sama ŽŠ ima 4 svoja ulaza, na svim stranama. Izuzetak je jedino ako se ide iz garaže, onda se mora proći kratka deonica kroz TC do ŽŠ, ali to je samo nekoliko metara i mogu se izbeći one toksične stepenice tako što odmah uđeš u čistu ŽS, pa koristiš njene izlaze. Jeste malo duže, ali je mnogo prijatnije.
Ovo ne pišem da bih opravdao katastrofalno stanje TC, već da bih ukazao na to da ljudima kojima taj miris toliko smeta da ih tera na povraćanje imaju čistu alternativu odnosno izlaze od ŽS samo malo dalje. Ne vidim razlog da neko ide odatle i radi to sebi samo da uštedi 60s šetnje. Lično sam otpisao taj TC, ne zalazim tamo, ne upućujem nikog tamo. Kad se sredi, možda mi se putanje promene, ali do tad ne vidim potrebe za mazohizmom.
 
Да, о тржном центру, али све је то један комплекс. Ја сам туда ишао трипут: први, пут, последњи пут и никад више. Небитно да ли некога тера на повраћање или не, тешко може бити одвратније него што јесте. Заиста сам очекивао да ће макар елементарно хигијенски то средити, јер у супротном, санитарна инспекција би морала да затвори ту јазбину.
 
Poslednja izmena:
Да има иоле реда, надлежни би санкционисали власнике тржног центра за стање у ком је хигијена истог. Па нек орибају то лепо, уљуде и ставе камере против мокрења.
 
Meni je zanimljivo da klincima ne smeta.. i u po noći drndaju džoistike u igraonicama.. a najbolji deo mi je tamo neka kao prodavnica hrane, sveže pripremljenih sendviča, možda i palačinke ima, ne znam.. u onom okruženju morao bih da budem mnogo gladan da bih baš tamo kupio sendvič..

Inače pitao sam da li te igraonice imaju svaka svoj wc ili iz nužde klinci idu van... pa je otud stanje onakvo.. ne bih da ih okrivim, samo se pitam..
 
у оним играоницама нисам био од 2004. године

Vaša iskustva su zastrašujuća.
Pa jel toliko nepodnošljivo da vas je teralo na povraćanje?

зависи како коме. али да је грозно, грозно је. сценографија за снимање пост апокалиптичних хорор филмова у стилу Метро 2033

Да има иоле реда, надлежни би санкционисали власнике тржног центра за стање у ком је хигијена истог. Па нек орибају то лепо, уљуде и ставе камере против мокрења.

које власнике? питање је уопште ко је све ту власник, колико их има укупно и колико од њих је живо
 
Човек се на све навикне. Ако ти је важније да се играш потрпиш мало. А онда се навикнеш и могу и палачинке. А можеш и да сам додајеш своје гејмерске ароме као и сви џукци деценијама пре тебе. То му дође као потпис. Као графит
 
Nego jedno pitanje za one koji malo vise prate. najavljuju od septembra valja rekonstrukciju stanice tj zamenu onih dugackih eskalatora. Medjutim nigde se ne pominje spustanje perona. Zaista bi bilo imbecilno da zamene eskalatore i postave ponovo na istu postojecu kotu perona, umesto da spuste i odmah uzmu za nijansu duzi eskalator. Ima li neko info, da li planiraju da spustaju perone na 55cm?
 
Постоји ли негде списак где су које висине? Шта је јефтиније, подићи ниске или спустити високе?
 
Mislim da smo usvojili standard sada 550mm, kao u vecini zemalja u Evropi, a i nabavljali smo niskopodne EMV sa visinom ulaska u vozilo od 590/600mm. Dakle moraju se spustiti svi visoki peroni na standard 550mm. U okviru Bg cvora, to je Pancevacki most, Vukov spomenik i Karadjordjev park.
 
Mislim da smo usvojili standard sada 550mm, kao u vecini zemalja u Evropi, a i nabavljali smo niskopodne EMV sa visinom ulaska u vozilo od 590/600mm. Dakle moraju se spustiti svi visoki peroni na standard 550mm. U okviru Bg cvora, to je Pancevacki most, Vukov spomenik i Karadjordjev park.

Samo Pančevački most i Vukov spomenik. Karađorđev park je nizak.
 
Vrh