Šta je novo?

Železnička stanica Vukov Spomenik

Kurir je javio da ce radovi trajati 72 meseca
Nova je javila da ce trajati 72 nedelje

Suludo je i jedno i drugo, ako je zamena eskalatora.
 
Šest godina jedino ako planiraju da izgrade novu stanicu, toliko je koliko znam trebalo za izgradnju ove postojeće.

A 72 nedelje ima smisla samo ako će još nešto sređivati. Ipak je to godinu dana i još 3 meseca preko.
 
Na UJN portalu pise u odluci o dodeli ugovora da je rok za isporuku i montazu 18 meseci od datuma potpisivanja ugovora.

Tako da 72 meseci nije sigurno, a i 72 nedelja zatvaranja je previse, jer jeste manje od 18 meseci, ali neznatno manje.

Inace na portalu pise da ce biti i busenja na povrsini, jer je to jedini nacin da se izvadi "reduktor", dok ce ostatak demontirane opreme biti transportovan sinama za Batajnicu.
 
I, da, menjaju se samo 3 velika eskalatora. Nista drugo nije predvidjeno da se radi.
 
Ни перодне неће спуштати? Који је то комотан рок

Пази, они затварају а радови ће кад кренути? Кад стигне нов ескалатор?
 
Ako neće spuštati perone onda su džaba krečili, svakako onda moraju ponovo eskalatore kad spuste perone.
Možda infra radi taj posao?
 
На крају ће се обистинити:

Колико сте чекали да проради станица Вуков споменик? За замену ескалатора 72 године, за спуштање перона 120 година и за реконструкцију колосека још 90 година, све укупно 300 година. :ROFLMAO:
 
Zatvaraju Vukov spomenik na godinu dana, pročitah mislim na Novostima
 
Ja se nadam da ce iskociti Nele Karajlic na tv i reci da je ovo najava nove sezona top liste nadrealista .
Mozda hoce da ukinu beovoz ili nameste neki posao posto je Vesara tu u ministarstvu a on je sklon raznim kombinacijama i kvalitetnom brzom i pouzdanom izgradnjom jer su vec osakatili beovoz pa da ga sad dokusure
 
малоумни безмозгаши. када већ затварају станицу на толики временски период, могли би и да спусте пероне, а и реконструишу целу станицу
 
Најбоље да укину бг воз док не стигну штадлери из Пољске на које су сви заборавили.
Е, кад стигну, онда још једном затворити Вука да се спусте перони. До тада у Вука користизи за основну намену - снимање цециних спотова и филмова стрсвеби ужаса.
Брате, па ми треба да изградимо на дестине станица као Вук. Како ће то изгледати ја не могу да представим
 
малоумни безмозгаши. када већ затварају станицу на толики временски период, могли би и да спусте пероне, а и реконструишу целу станицу
Лсо што сз пробили надип на два месра на НБГ
 
Nemoguce je da se za 500 dana samo zamenjuju eksalatori, tu verovatno ide i spustanje perona jer je drugacije nemoguce.
Verovatno je novinarska greska u pitanju.
 
Ako sam dobro izračunao 72 nedelje, znači od 9 maja. 2023. do 24. septembra 2024. To je jako dug period. Može mnogo toga da se uradi.
 
Nemoguce je da se za 500 dana samo zamenjuju eksalatori, tu verovatno ide i spustanje perona jer je drugacije nemoguce.
Verovatno je novinarska greska u pitanju.

за то време могу да: поставе нове ескалаторе, спусте пероне, комплет реконструишу целу железничку станицу, среде све излазе, поставе лифтове од улице до главног хола и перона, среде тржни центар и паркинг и изграде метро станицу. и то све пре рока
 
Само размишљам:

Беше, ескалатори у Вуковом споменику су руски?

Е сад, колики је промет био у Вуковом споменику у односу на нпр. једну метро станицу у Санкт Петербургу која има ескалаторе сличне дужине?

Е сад, замислите да станицу метроа у Санкт Петербургу затворе на годину и по дана због ремонта ескалатора...

...која смо ми ____________ (уписати епитет по жељи).
 
Vrh