Šta je novo?

Železnička stanica Novi Beograd

Sposobnost nema veze sa time. Radnika nema niti će ih biti jer nema ko da ih plati. Servisa neće biti jer nema ko da ih plati. Osim energetskog i telekomunikacionog sektora sve ostalo što se tiče države je socijala. Mislite da železnice isplaćuju plate iz svog budžeta. Pa šta će im subvencije onda kada imaju svoje pare?
 
Средстава нема обично тада када се недомаћински води газдинство. Када се посао даје типа приватницима а у ствари својим папанима па заједто пљачкате општу касу.
То није патриотизам, већ болест, по својој суштини у свему супротна патриотизму. Није аутошовинизам, Већ антипатриотизам, али не кроз заступање ставова сутрптних аптриотизму већ дејствима које су супротна патриотским.
 
Krsolika firma IZS ima toliko kvadrata ne iskoriscenog prostora da je prosto sramota
Uzmite samo stanicne zgrade i magacine
I na njima da se stave solarni paneli imali bi struje koliko omanja hidrocentrala
Probajte da zakupute neku razvalinu od magacina nemoguća misija
O stanovima kućama itd zemljištu necu trošiti reči ukupnu površinu pod infrom jednaka je 13% teritorije kao pobunjena pokrajina
 
Средстава нема обично тада када се недомаћински води газдинство. Када се посао даје типа приватницима а у ствари својим папанима па заједто пљачкате општу касу.
То није патриотизам, већ болест, по својој суштини у свему супротна патриотизму. Није аутошовинизам, Већ антипатриотизам, али не кроз заступање ставова сутрптних аптриотизму већ дејствима које су супротна патриотским.
Jednom rečju izdaja.
 
IMG_3381.jpg
 
Претпостављам да је ово писао неко из Инфраструктуре запослен на станици (добро је, изгледа неко ипак ради на станици). За пикавце су у праву, али за отпаке нису. Нека прво почну да празне канте за смеће (већ сам качио фотографије на којима се види да то не раде редовно). Отпад завршава на перонима и колосецима и тако што га ветар одува са препуне канте. Не сумњам да има људи који отпатке бацају на пероне и колосеке, али добар део је ту доспео због нерада Инфре.
 
Изузетно непрофесионалан и пасивно агресиван начин за комуникацију са својим корисницима. У СТП освануло нешто врло слично:
1000036993.jpg

Да ли су оба радника баш имала исту инспирацију за текст, или им је неко то наложио. Како год било, знају се оквири формалне комуникације и овакве ствари не би требале да се дешавају.
 
Али видиш да има 18 лајкова овде.

За три ускличника би ми тај неко попио 30% од плате, а за писање верзалом...

И то још уради фирма која не празни канте.
 
За три ускличника би ми тај неко попио 30% од плате, а за писање верзалом...


Moj bivši direktor odeljenja je znao i zbog duplog spejsa da te vraća nazad da ispravljaš... 😄nije baš skidao od plate, ali vodilo se računa o svakom karakteru da je na svom mestu...

Ja sam 19. lajkovao isključivo zbog pikavaca i cigareta. Meni polako kreće da smeta i kad idu trotoarom ispred mene. Jako sam osetljiv na cigarete i motorni saobraćaj na fosilna goriva. Bukvalno prestajem da dišem kad vidim vazduh i sklanjam se... Kao priprema za ronjenje na dah. Svakog dana barem jedna takva situacije bude.

I onda na seljačizam primitivaca koji puše i bacaju okolo, me baš briga da im bude formalno odgovoreno... Ko se pronašao njegov/ njen problem. A šta radi sama firma je drugo pitanje.

Mogu da se složim da dopisivanje po banderama nije način i da je srećnije rešenje zamoliti da se nešto ne radi. Ali savršeno razumem odakle toliki broj lajkova... do nekih pre dopre takva poruka nego kulturiška pristup koji zanemare, dok su na sedmom nebu drogirajući se na očigled svih, da je određeno ponašanje neprihvatljivo i da je došlo vreme za njegovo izobičajavanje..
 
Frizerka pitala, a već čekao u redu... kao da li može pauzu... jedva sam se suzdržao da izgovorim možeš pauzu, ne možeš cigaretu... Drogiraj se u svoje privatno vreme... Sad ću još dodatno da te čekam zbog toga... Sedi odmori, nije problem... Popij nešto...

Na kraju sam rekao ajde 5 min... i nije joj bilo bas pravo kad je čula odgovor... Rekla kao "pa ne može duže od 5" bilo je 7... Narkomanka, vrati se još umornija... Samo prvih par sekundi si suuuper, prvi udar nikotina u mozak, posle si njaaaaaaa, sav istrošen, nikakav, još neodmorniji... Nikad veće zlo od toga da je tako široko rasprostranjeno.

Ma zabranio bih pušenje na stanici. Šta da se raspravljam jel tri uzvičnika ili nije. Gubim vreme i živce. Eto to bih ja uradio kao direktor.
Zabrana, opomene, kazne... Al to mora sistemski da se reši, a volje nema... U normalnom svetu ne može ni na ulici da se puši svugde, a kod nas još nismo zatvorene objekte rešili...
 
Frizerka pitala, a već čekao u redu... kao da li može pauzu... jedva sam se suzdržao da izgovorim možeš pauzu, ne možeš cigaretu... Drogiraj se u svoje privatno vreme... Sad ću još dodatno da te čekam zbog toga... Sedi odmori, nije problem... Popij nešto...

Na kraju sam rekao ajde 5 min... i nije joj bilo bas pravo kad je čula odgovor... Rekla kao "pa ne može duže od 5" bilo je 7... Narkomanka, vrati se još umornija... Samo prvih par sekundi si suuuper, prvi udar nikotina u mozak, posle si njaaaaaaa, sav istrošen, nikakav, još neodmorniji... Nikad veće zlo od toga da je tako široko rasprostranjeno.

Ma zabranio bih pušenje na stanici. Šta da se raspravljam jel tri uzvičnika ili nije. Gubim vreme i živce. Eto to bih ja uradio kao direktor.
Zabrana, opomene, kazne... Al to mora sistemski da se reši, a volje nema... U normalnom svetu ne može ni na ulici da se puši svugde, a kod nas još nismo zatvorene objekte rešili...
Povećati akcize za 200%
 
Jeste deo rešenja...

Znam da je teško ostaviti i sam sam bio pušač al na mene je i cena uticala, to mi je tada bilo pola odluke. Nisam hteo više da bacam pare... U septembru će 10 godina kako nisam zapalio ni jednu pljugu. Vratili su mi se svi ukusi već posle par nedelja za koje nisam ni znao da ih cigarete izmene, da otupe receptore! O ostalim benefitima da ne govorim... Baš je zlo koje se predugo javno tolereše i podilazi se pušačima.
 
Frizerka pitala, a već čekao u redu... kao da li može pauzu... jedva sam se suzdržao da izgovorim možeš pauzu, ne možeš cigaretu...
И теби је то у реду да одраслој особи која зарађује свој хлеб на радном месту кажеш шта може да ради на паузи, а шта не?!

То што је она свој исказ формулисала као питање је знак њене љубазности, а не потврда твоје моћи да судиш о њеном животу, навикама и потребама, шта год ти мислио о њима.
 
Ja sam odavno pušač. Više puta sam ostavljao cigare i svaki put nalazio neki mnogo jak razlog da se vratim.
Iskreno, na ivici sam da batalim, ali ovaj (po prvi) put zbog cene.
Žena i ja godišnje ispušimo jedno letovanje.
 
Ja sam odavno pušač. Više puta sam ostavljao cigare i svaki put nalazio neki mnogo jak razlog da se vratim.
Iskreno, na ivici sam da batalim, ali ovaj (po prvi) put zbog cene.
Žena i ja godišnje ispušimo jedno letovanje.

Zena i ja smo trosili mesecno na cigare 40.000rsd. Nenormalna navika i zavisnost.

Procitaj ovu knjigu, meni je pomogla da ostavim pusenje. Ovo preporucujem svakom.

https://www.docdroid.net/FIE2V4d/alen-kar-lak-nacin-da-ostavite-pusenje1-pdf
 
И теби је то у реду да одраслој особи која зарађује свој хлеб на радном месту кажеш шта може да ради на паузи, а шта не?!

То што је она свој исказ формулисала као питање је знак њене љубазности, а не потврда твоје моћи да судиш о њеном животу, навикама и потребама, шта год ти мислио о њима.

Potvrda moje moći. 🙄 mnogo želim da sam moćan da vas sprečim da uništavate sopstveno zdravlje.

Ja ti samo želim da cigarete ostaviš što pre. Da prodišeš punim pljućima. Uživas u životu punog kapaciteta. Obnoviš krvnožilni sustav što bi rekli braća Hrvati. Umanjiš sve rizike od šloga, srčanog udara, raka...

Prihvatam i da sam fašista, mora neko i ka pušačima da bude... Takav je svet, nije idealno mesto... Savršeno mi je u redu da mi njeni prsti oko glave ne bazde na duvan i ona ima puno pravo na odmor, al može i da ga najavi pre mog čekanja. A prihvatio sam i posle, nisam joj rekao ništa povodom duvana, nego poželeo da kažem...

Vraća se sa pauze još nervoznija jer znam efekat cigareta. Prvih par sekundi nakon paljenja cigarete i minuti pre nego što je zapališ, iščekivanje trenutka je psihološki vrhunac. Tada kako ne bi bila ljubazna. Uf kako prijaju ti momenti. Klasično narkomanstvo. Kad se vrati sva splasnuta posle popušene pljuge od ljubaznosti ništa, dok se ne vrati sebi.

Znam sve, pušio sam od prvog srednje narednih 15 godina, svaki dan. Zlo.

Ako te moj stav nervira - neka tako bude. Cigarete se u elitnim salonima puše negde iza da klijent ni ne vidi...

al ja sam finansijski spao na ovaj običan frizeraj 🙂 pa gledam i slušam svašta... Kad sam imao pare bilo je zakažeš vreme, nema čekanja, dva pranja kose, masaža glave i stolica koja te masira dok ti pere kosu 😄

Prsti nisu zdibali na duvan ni iz daleka... ne vidiš cigarete nigde okolo... ali to je koštalo boga oca, da ne dužim 🙂
 
mislim da je vecina pusaca svesna da je zlo.
uostalom, vecina ne voli da smrdi, pojednostavljeno, ali tupavo, ali nadam se da je jasno na sta mislim.

i sam sam pusac, finansijski momenat je tu negde, ali pocinje polako da pritiska
pogotovo kad se sabere na godisnjem nivou.

zalazem se za zabranu pusenja u zatvorenim prostorima i to mi je jedan od vecih WTF koji je prisutan kod nas, a vrlo jednostavno se resava.
nije 100% sprovodljiv u trenu kad se donese, ali vremenom ce se to ispeglati.

na koncerte na koje idem, a to su uglavnom neki ameri, kod kojih je zabrana normalna unazad 20-ak godina, neki su u fazonu bravo carevi, a neki samo zamole da nema pusenja na njihovim koncertima (pricam o koncertima sa 50-100 posetilaca)
rusi kad orgnanizuju ili su vecinska publika, tu pusenja nema.
 
sorry, igore, i ja sam se nadovezao, iako nema veze sa topicom.

ako mozes da prebacis na potforum ekologija i prikladan topik. hvala!
 
Moral of the story, ako želimo čistu stanicu, moramo da pozovemo televizijsku ekipu, jer će se tek tada neko pojaviti..

 
Znali se kada će i da li će početi izgradnja nove stanične zgrade na Novom Beogradu?
 
Vrh