Šta je novo?

Železnička stanica Novi Beograd

Pozitivno je što barem narod odlaže smeće uz samu kantu, ako već u njoj nema mesta. Za državna preduzeća već znamo da nikada nisu nadležni kada su problemi u pitanju.
 
Генијалци из Инфре нису скинули стари ред вожње са огласне табле на 3. колосеку.

20240615_191820.jpg
20240615_191815.jpg

И синоћ и данас сам присуствовао сцени где разглас најављује долазак воза за Нови Сад, а у станицу улази воз из Вршца за Земун (синоћ на дисплеју није писало ништа, а данас је писало Земун) и људи улазе унутра па им кондуктер објашњава да то није воз за Нови Сад.

Ради ли ико на овој станици?
 
Нисам хтео више да фотографишем, али све корпе са ове стране перона су пуне. Исто је и на перону уз 4. и 5. колосек. Како ветар дува, све то разноси около. По перону свуда опушци (ту су криви и путници).
Хтедош да пошаљем мејл (можда људи нису упознати са проблемом), али нисам сигуран ко од директора, менџера, саветника, сектора, секција, центара и управа је надлежан: https://infrazs.rs/wp-content/uploads/2021/01/Tabela kontakata_120121.pdf. Можда ово Повереништво за етику? :ROFLMAO:
 
Нисам хтео више да фотографишем, али све корпе са ове стране перона су пуне. Исто је и на перону уз 4. и 5. колосек. Како ветар дува, све то разноси около. По перону свуда опушци (ту су криви и путници).
Хтедош да пошаљем мејл (можда људи нису упознати са проблемом), али нисам сигуран ко од директора, менџера, саветника, сектора, секција, центара и управа је надлежан: https://infrazs.rs/wp-content/uploads/2021/01/Tabela kontakata_120121.pdf. Можда ово Повереништво за етику? :ROFLMAO:
Bio je jedan čovek i jedna žena koji su čistili i praznili korpe, ali sam ih mahom viđao pre podne i to radnim danima. Vikendom ne znam da li rade jer uglavnom ne idem vikendom za Beograd.
 
Нисам хтео више да фотографишем, али све корпе са ове стране перона су пуне. Исто је и на перону уз 4. и 5. колосек. Како ветар дува, све то разноси около. По перону свуда опушци (ту су криви и путници).
Хтедош да пошаљем мејл (можда људи нису упознати са проблемом), али нисам сигуран ко од директора, менџера, саветника, сектора, секција, центара и управа је надлежан: https://infrazs.rs/wp-content/uploads/2021/01/Tabela kontakata_120121.pdf. Можда ово Повереништво за етику? :ROFLMAO:

 
Ako tako izgleda stanica N. Bgd, tako čisto bi mogla, I trebala da izgleda stanica Zemun.
Trebali bi pod hitno da srede stanicu Zemun na prvobitno stanje, zaposle čuvara, postave još par kamera, I stave vrlo Jasna upozorenja po celoj stanici da će bilo ko, ko bude pokušao da unistava, biti krivicno gonjen za nedela. O tome da rastrube po medijima, pa oni koji su dosad unistavali, ili koji su planirali, dobro da im se ureze u svest, da ubuduce dobro razmisle šta rade. Ako nema ozbiljnih kazni, takve stvari će se nastaviti da se dešavaju.
 
Сваке недеље све богатије.

Pogledajte prilog 202701

Zaista ne razumem zašto je problem postaviti veće djubrijere (on mrezaste) za plastiku pored postojećih djubrijera za otpatke. Većina otpada koji bacamo je plastika, posebno leti kada svi nose flašice sa sobom. Verujem da bi to značajno smanjilo problem sa otpadom.

Pored toga, ne mislim da bi bilo problema sa pražnjenjem tih kanti. Iako se često izgovaraju manjkom radnika, sekundarni sakupljači otpada bi skupljali plastiku. Čini mi se da su odgovorni u javnim preduzećima previše zauzeti svojim problemima (bolom u preponama) da bi preduzeli nesto. Ovo vazi za ceo grad.
 
U Somboru radi fabrika Green City. Proizvode kontejnere za ceo svet. Francuzi od njih uzimaju podzemne kontejnere. Nije mi jasno da grad Beograd ne može da poruči taj tip kontejnera za ovako prometna mesta. Unapredilo bi ceo komunalni sistem i higijenu na nov nivo.
 
Zaista ne razumem zašto je problem postaviti veće djubrijere (on mrezaste) za plastiku pored postojećih djubrijera za otpatke. Većina otpada koji bacamo je plastika, posebno leti kada svi nose flašice sa sobom. Verujem da bi to značajno smanjilo problem sa otpadom.

Pored toga, ne mislim da bi bilo problema sa pražnjenjem tih kanti. Iako se često izgovaraju manjkom radnika, sekundarni sakupljači otpada bi skupljali plastiku. Čini mi se da su odgovorni u javnim preduzećima previše zauzeti svojim problemima (bolom u preponama) da bi preduzeli nesto. Ovo vazi za ceo grad.​
U Beogradu se problem pražnjenja kanti koje se "prebrzo" napune rešava uklanjanjem istih. Patentirano u prethodnih tuce godina. ;)
 
U Somboru radi fabrika Green City
Ima ih u Srbiji na desetine.

Treba staviti posebne kante za plastiku i za ostali otpad. Kante moraju da budu veće, jer jednostavno ima toliko ljudi da ove male nemaji smisao.

Izgraditi prugu je kao kad kupiš mobilni.
Ekplatacija pruge je kao držanje mobilnog. Moraš da plaćaš pretplatu koja u zbiru u 4 godine predviđenog veka telefona košta više od samog uređaja.

Ovi napravili prugu i sada misle da ne moraju ni đubre da kupe.

Mada, ruku na srce, železnica u Srbiji nikada nije bila pojam čistoće.
 
Ludnica je ostala otključana.

Pazi, ova tema je ludnica. Na samo jednoj njenoj stranici imamo slike zapuštenosti, prepunjenih kanti za đubre, neaktuelnih redova vožnji, ostataka činjenja vandala, pa onda u sledećem postu prilog gde se tvrdi da je stanica jedna od najčistijih i najodržavanijih u Srbiji i onda sve to zaokruženo novinskim člankom o zapuštenosti. Evo ulazim u temu posle nekog vremena i pitam se ko je ovde lud.
 
Različito nam je viđenje čistoće i uređenosti.
 
Е па ту је круцијални проблем. Није идеја да се "сића" обогати и да живи ко човек, него да се ваља као бактерија у блату.
 
Vrh