Šta je novo?

Železnička stanica Novi Beograd

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873850#p873850:1sc37e2o je napisao(la):
WLABmz » 23 Avg 2021 12:38[/url]":1sc37e2o]Šta je BMM? Molim te koristi pune nazive.
Bulevar Milutina Milankovića. Logično, jer isti prolazi pored ŽS (železnička stanica).
 
Може тај простор да се искомбинује и за локале, и за паркинг. Ja бих волео да видим разне локале испод плоче на страни ка новом БАСу, тј. ка трамвајском стајалишту Ђорђа Станојевића, пошто је тренутно тај амбијент апокалиптичан и језив. Паркинг би могао да буде на другу страну, ка НЦР. Лепа је ту површина, отприлике око 350 са 50 метара, ако одузмемо део плоче испод Антифашистичке борбе и Ђорђа Станојевића. Ту могу лако да се спакују један Џамбо са Вером из блока преко пута и два спрата гараже Обилићев венац.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873875#p873875:n80h2f7r je napisao(la):
Пантограф » 23 Avg 2021 13:34[/url]":n80h2f7r]Па људи, колико вреди квадратни метар ту? Како није атрактиван простор?? Десетине хиљада квадратним метара потенцијалног комерцијалног простора, у централној пословној зони града?
Prostor Buvljaka je atraktivan, pa ceo deo između Jurija Gagarina i Bulevara Milutina Milankovića, pa prostor između železničkog nasipa i Bulevara Milutina Milankovića, na delu od Španskih boraca do Tošinog bunara, a jedino prostor između Antifašističke borbe i Španskih boraca nije. Ne znam za druge, ali meni je ova konstatacija nelogična.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873875#p873875:n80h2f7r je napisao(la):
Пантограф » 23 Avg 2021 13:34[/url]":n80h2f7r]Ево, кад се исели "Екстра центар" у Омладинских бригада, где ће толики локали? Било ко од вас, да има локал од 1.000 м2 у том крају може данас да га изда нпр. "Форми идеале". А да је само њима...
O čemu se ovde radi? Nisam u toku sa ovim.
 
Тржњак у Омладинских бригада између медицине рада и новог стамбеног комплекса The One, отприлике ће уступити простор новоградњи.
 
Izvor? Roda je prodata, ne i ekstra centar koliko znam.
 
Što se tiče prostora ispod ploče, njega će verovatno koristiti BAS za parking buseva jer su rekli da projekat nove stanice nije predvideo dovoljno parking mesta i da će se dogovoriti sa železnicama o dodatnom parkingu.
 
To ће бити беспотребна компликација, пошто су БАС и железничка одвојени за друмска возила трамвајском пругом, па би аутобуси морали да излазе из круга БАСа и круже око блока.
 
Наши ретарди из железнице да искључе то мало мозга што имају и да направе један излет до Будима тачније до Каленфолд станице

Станични трг који повезује бус и жел/метро станицу:

Etele_Square-Ujirany-New-Directions-02.jpg


Etele_Square-Ujirany-New-Directions-01.jpg


Одмах поред и комерцијала:

Etele_2020_07_05.jpg


У потходнику аутомати за карте, пар пекара, тоалети, лифтови, ескалатори и веза са метроом приде.

952_kelenfold-25.jpg


А нбг случај је још повољнији јер никакава денивелација није потребна. Заиста ми је нестварно ово што се сада ради јер само због вертикалних комуникација пола од овог ушминканог мора јово наново.
 
Ја мислим да они још од Зоке Михајловић имају у плану да ће станицу на НБГ радити два пута.
 
Е иако имају план онда добро. Мени се чини да се планови кују пред изјавом за новинаре
 
Stanica Budapest Kelenfold ima preko oko 500 polazaka dnevno. Stanica Novi Beograd neće nikad imati ni upola, a verovatno ni toliko.
 
I jel to razlog da ne postoji krštena veza sa budućim BAS - om, koji je tu pored?
 
У суштини довољан је постојећи тротоар дуж Антифашистичке борбе за везу новог БАСа и железничке станице Нови Београд. И онако ће остати улази на пероне где јесу. Е сад, ако су паметни, направиће шалтер салу и билетарницу испод плоче станице, а ако нису паметни, правиће је ближе НЦР и тиме беспотребно компликовати.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874162#p874162:117qp52a je napisao(la):
solecar » Uto Avg 24, 2021 12:45 pm[/url]":117qp52a]I jel to razlog da ne postoji krštena veza sa budućim BAS - om, koji je tu pored?

Pa jel rečeno da će se stanica Novi Beograd modernizovati u sklopu izgradnje novog BAS-a? Dakle, postojaće krštena veza, samo pitanje je kad...
 
Штета што је пропуптена прилика да се зграда БАС направи баш испод плоче железничке станице. Могли су да имају заједничку шалтер салу, тоалете, чекаоницу, трговачке и угоститељске локале и техничке просторије. Али то би захтевало или да НЦР буде ближе булевару Милутина Миланковића, и на другом делу блока 42, ка Јурија Гагарина.
 
Аутобуска станица не треба да буде на том месту.
 
У блоку 42 уопште, или испод плоче железничке станице?
 
A kablovi na sve strane, ko projektuje ovako nakaradno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=879265#p879265:1h8ffsbb je napisao(la):
Igor » Pet Sep 10, 2021 6:19 pm[/url]":1h8ffsbb]

zeleznicka-stanica-novi-beograd-sept2021-08.jpg

Sav apsurd u jednoj fotografiji. Čemu dva sata jedan pored drugog, kablovi na sve strane, elektro ormarići, stakla kao WC paravani... Izgleda da je prilikom projektovanja nadstrešnica jedini projektni zadatak bio zaštita od kiše.
 
Vrh