Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

А, сад схватам шта је Ш у 36Ш - шатл! Мислим да је така на сваких 2 сата у период у 11 до 18ч довољно.
 
Ako idem na beovoz kako ulazim na perone? Veruju na reč ili moram pokažem ili skeniram bg plus kartu?
Kolko sam video na snimcima, tamo kod turniketa stoji pored radnika srbija voza i kontrolor javnog prevoza pa se njemu verovatno pokaže karta. Ali koliko mi se čini to je moguće zaobići ulaskom direktno na 10. kolosek trenutno koji nema kontrolu pristupa i onda kroz podhodnik doći do 3. ili 8. koloseka za BG Voz
 
Majko mila! Pa ovi treba pod hitno da promene naziv u Tv Toxic jer ovo je toliko toksicno da ja nemam reci. Ovi verovatno prave studije kako od bilo koje pozitivne vesti napraviti negativnu vest. Jeza, bukvalno me jeza hvata gledajuci ovo.
Sve su tačno rekli. Na momente su bilo po malo tendenciozni, ali manje više sve je tačno.
 
Nova Sranje=Pink

Naslov je trebao da bude kakav jeste, otvorena novs stanicna zgrada. Ali sta ocekivati od televizije u rangu Informera.

Pa nije ni to trebalo, ako ćemo da budemo precizni - "Ovoren novi stanični hol na Prokopu". Ako hoće da budu malo kritički nastrojeni (a i dalje objektivni, a ne kao N1/Nova) mogu da dodaju podnaslov "Čekaju se preostali peroni i pristup sa autoputa". Na žalost, kod nas kao i u dosta zemalja trenutno ne postoji objektivno novinarstvo, čak ni u pokušaju. Bilo bi lepo da imamo medije koji su isključivo servisnog tipa.
 
Sve su tačno rekli. Na momente su bilo po malo tendenciozni, ali manje više sve je tačno.
Poenta je da iako stanica nije jos 100% zavrsena (neka je 80% zavrsena) valjda je logicno prici tome sa pozitivne strane. Sve sto se desava oko tebe mozes gledati sa pozitivne i sa negativne strane. Ti mozes nekom reci "pogledaj se koliko si ruzan i zapusten", a mozes isto to reci "po mom miseljenju trebao bi da poradis malo na vizuelnom utisku". Sustina je u tome da nije samo bitno STA ce novinar reci, nego i KAKO ce reci. Ovde se ciljano sve informacije iznose toksicno iako je sve to moguce reci na netoksican i konstruktivan nacin.

Da li je poenta prilaziti SVAKOM projektu sa negativne i hejterske strane i potencirati samo negativne aspekte tog projekta ili prilaziti sa pozitivne strane i uzgred spomenuti nedostake, ali u formi konstruktivne kritike. A ovi su toliko toksicni da ja ne mogu da shavatim da neko ko je tamo zaposlen kao novinar moze u tako toksicnom kolektivu da obitava. Tesko mi je da zamislim da sam prinudjem da u tako toksicnom okruzenju boravim 8 sati dnevno.

Koliko god da sam se probudio lepo raspolozen i oran, mene je ovih 9 minuta toliko ubilo u pojam toliko da mi nije ni do cega.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam juče otvaranje na RTS i sva SNS infrastrukturna maštarenja pala u vodu onog trenutka kada je kamera snimila displeje, na kojima su jedine destinacije bile: Novi Sad, Prokuplje Teretna i beogradska naselja. Sve rečeno o tome šta su ti mrzitelji socijale uradili od železnica.

A što RTS vaguely prenosi kako je 15 miliona eura uloženo u staničnu zgradu, kako bi bilo da informišete ljude o tome ko je investirao tih 15 miliona evra, po kom i kakvom ugovoru i sa kojim interesom? Čisto da odnosi budu jasniji i malo transparentnosti radi, ništa drugo.

Sramota je sve što se dešava oko ove zgrade. Prenemaganje belosvetskih razmera oko disfunkcionalnog tržnog centra u privatnom vlasništvu, koji umesto parkinga u podzemlju igrom slučaja ima vozove.
 
Gledao sam juče otvaranje na RTS i sva SNS infrastrukturna maštarenja pala u vodu onog trenutka kada je kamera snimila displeje, na kojima su jedine destinacije bile: Novi Sad, Prokuplje Teretna i beogradska naselja. Sve rečeno o tome šta su ti mrzitelji socijale uradili od železnica.
Da, a inace je tako u prethodnih 5-10 godina. A pre tog perioda dok mrzitelji socijale nisu preuzeli zeleznicu imao si direktnu vezu sa Parizom, Londonom, Berlinom. Sta nam napravise, dno dna.
A što RTS vaguely prenosi kako je 15 miliona eura uloženo u staničnu zgradu, kako bi bilo da informišete ljude o tome ko je investirao tih 15 miliona evra, po kom i kakvom ugovoru i sa kojim interesom? Čisto da odnosi budu jasniji i malo transparentnosti radi, ništa drugo.
Privatno javno partnerstvo sa PSP farmanom, sto je i spomenuto na RTS-u. Model privatno javnog partnerstva nije nesto sto je izmislio SNS vec nesto sto postoji u svetu decenijama. Uvek se pitam kako to da sada za sve imaju kritiku i sve je moglo bolje, a od 2000-te do 2012-e, nista, njente, zero ;) Gospoda je imala vremena sve to da pokrene i da zavrsi u tih 12 godina, medjutim odrzavali su se na vlasti sistemom inercije, pa im sada sve smeta i najjaci su u hejtu...
Sramota je sve što se dešava oko ove zgrade.
Sramota je sta se desavalo oko zgrade, ali je najveca sramota kako se milimetar nije mrdnulo od 2000-te do 2012-e, kada su toboz na vlasti bile visokomoralne licnosti i jos moralnije stranke ;)
 
Kako volim ove narative u stilu SNSa "oni prethodni". Svi su sramota i lopovi, različitog stila i razmera, ali svi su nas zajedno pokrali. Za to vreme, ljudi i dalje maštaju o tome kako su to različiti i kako nam sad benevolenti vladar poklanja stanicu kakvu niko nikad do sad nije napravio.... Za samo 15 miliona. Gde je otišlo još 65 miliona poklonjenih Gruji?
 
Ako racunamo da je do 2014 ulozeno prema razpolozivim podacima 145 miliona Evra, radovi do 2016 su finansirani sa 25 mio dobijeno iz kredita, zavrsetak ploce 2020 do 2022 je placen 11 mio evra, a za hol je Grujic sada ulozio 15 mio (?) evra. Fali jos zavrsetak severnog dela i pristupacnih veza za koje je uzet kredit od MMF od 25 mio evra. Ako se radi zbir onda imamo malo jace od 200 mio Evra. Prava sitnica. Cudno da te podatke nasa informativna sredstva nemaju, nemaju ko da iskopa podatke, ali ih ja imam, pa nek procitaju na beobuild.
 
Da, a inace je tako u prethodnih 5-10 godina. A pre tog perioda dok mrzitelji socijale nisu preuzeli zeleznicu imao si direktnu vezu sa Parizom, Londonom, Berlinom. Sta nam napravise, dno dna.

Privatno javno partnerstvo sa PSP farmanom, sto je i spomenuto na RTS-u. Model privatno javnog partnerstva nije nesto sto je izmislio SNS vec nesto sto postoji u svetu decenijama. Uvek se pitam kako to da sada za sve imaju kritiku i sve je moglo bolje, a od 2000-te do 2012-e, nista, njente, zero ;) Gospoda je imala vremena sve to da pokrene i da zavrsi u tih 12 godina, medjutim odrzavali su se na vlasti sistemom inercije, pa im sada sve smeta i najjaci su u hejtu...

Sramota je sta se desavalo oko zgrade, ali je najveca sramota kako se milimetar nije mrdnulo od 2000-te do 2012-e, kada su toboz na vlasti bile visokomoralne licnosti i jos moralnije stranke ;)

Nije bilo vremena za zgradu, nabavljali su se vozovi, doduse polovni. :D
https://www.vreme.com/projekat/uhapsen-sarancic/

Mada sto kaze neko ovde svi su isti, daleko da su naprednjaci alergicni na mito, samo sto sada nesto i ode na vozove i stanice a tada ni za to nije bilo love.

Nego da se vratimo na bitnu stavku, urbanizacija tog dela oko Prokopa. Uz prodat BIP i planove za izlazak Prokopa na autoput i eventualno sredjivanje parcele saveznog mupa i moguceg Skajlan 2 dobijamo potpuno novi izgled tog celog dela. A ima najava rekonstrukcije zgrade porodilista.
 
I mada je mnogo smešno i nadrealno ovo sa sajamsko-prokopskim šatlom, zapravo postoji jak kandidat za taj sistem - piplmuver kojeg je pre dve godine preuzeo famozni Alstom, a primenjen je na aerodromu u još famoznijrm Dubaiju:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Innovia_APM

They can assume three different system configurations – shuttle, loop, and pinched loop. The shuttle system is the least complex. One train operates on each lane of a dual lane guideway. After the train dwells in one of the end stations for passengers for entry and exit, it reverses direction and returns to the opposite end station.
 
Kako volim ove narative u stilu SNSa "oni prethodni". Svi su sramota i lopovi, različitog stila i razmera, ali svi su nas zajedno pokrali. Za to vreme, ljudi i dalje maštaju o tome kako su to različiti i kako nam sad benevolenti vladar poklanja stanicu kakvu niko nikad do sad nije napravio.... Za samo 15 miliona. Gde je otišlo još 65 miliona poklonjenih Gruji?

I pre nego što sam stavio mišljenje sam primetio kada se gospodin priključio forumu i očekivao sočnu diskreditaciju baš u tom stilu od njega. Ali takve pod-ljudske pojave postoje već celu deceniju svugde po internetu, pa mi je jasno da argumentovana rasprava sa takvima nema smisla.

U ovoj državi više niko ko misli svojom glavom o tome kako bilo koji potez vlasti utiče ili ne utiče na sopstveni život ne može da očekuje da neće biti instant suočen sa dežurnim ideolozima koji neprijatno vrebaju iza svakog ćoška, kao neki silovatelji javnog mnjenja. A to je po mom mišljenju jedina razlika između vremena pre i posle SNS-a koju je vredno pominjati.
 
Nije bilo vremena za zgradu, nabavljali su se vozovi, doduse polovni. :D
https://www.vreme.com/projekat/uhapsen-sarancic/

Što volim ove komentare o polovnim 710, a niko ne zna tačnu priču i situaciju.
U tom momentu u Kraljevačkom, a pogotovo Zaječarskom čvoru je falilo lokomotiva i vagona, vozovi su se često otkazivali.

Bilo je potrebno "ad hoc" rešenje i nađeno je u kupovini polovnih garnitura veoma solidnih karakteristika.
Niko ne spori da su preko butika ispumpali pare, ali ti vozovi su spasili Istočnu Srbiju i to nema cenu.
Da nisu kupljeni ti DMV danas u Istočnoj Srbiji ne bi postojao putnički železnički, dosta sela bi bilo odsečeno od sveta!
To što vi iz vaših fotelja pišete svašta, a da pritom ne znate ni da nabrojite 3 stanice između Zaječara i Negotina vam ne da za pravo da nipodištavate ovu kupovinu u kojoj su učestvovali i mnogi iz tog dela Srbije.
Sa druge strane, vidim da nazadnjacima ne smetaju ti vozovi, jer ih sada obnavljaju, što ne kupe nove?

Radujem se staničnoj zgradi na Prokopu, ali ovo spinovanje, ne mogu...🙄
 
Молио бих ако неко зна да објасни шта значи симбол прецртане силуете човека са раширеним рукама у трећем реду на овом паноу?
 

Prilozi

  • IMG-943f9eac0d69c320ce17e1c3853710c2-V.jpg
    IMG-943f9eac0d69c320ce17e1c3853710c2-V.jpg
    83,2 KB · Pregleda: 243
Такве симболе сам први пут видео на стајалиштима које је радио РЖД. Значе забрану пролаза али јесу мало бизарни. Боље да има испружена шака као стоп.
 
Majko mila! Pa ovi treba pod hitno da promene naziv u Tv Toxic jer ovo je toliko toksicno da ja nemam reci. Ovi verovatno prave studije kako od bilo koje pozitivne vesti napraviti negativnu vest. Jeza, bukvalno me jeza hvata gledajuci ovo.
Da, a inace je tako u prethodnih 5-10 godina. A pre tog perioda dok mrzitelji socijale nisu preuzeli zeleznicu imao si direktnu vezu sa Parizom, Londonom, Berlinom. Sta nam napravise, dno dna.

Privatno javno partnerstvo sa PSP farmanom, sto je i spomenuto na RTS-u. Model privatno javnog partnerstva nije nesto sto je izmislio SNS vec nesto sto postoji u svetu decenijama. Uvek se pitam kako to da sada za sve imaju kritiku i sve je moglo bolje, a od 2000-te do 2012-e, nista, njente, zero ;) Gospoda je imala vremena sve to da pokrene i da zavrsi u tih 12 godina, medjutim odrzavali su se na vlasti sistemom inercije, pa im sada sve smeta i najjaci su u hejtu...

Sramota je sta se desavalo oko zgrade, ali je najveca sramota kako se milimetar nije mrdnulo od 2000-te do 2012-e, kada su toboz na vlasti bile visokomoralne licnosti i jos moralnije stranke ;)


Сада су неке ствари о теби јасније, ти си љаксе варијанта Врадовића, он је за тебе господин човек.
 
Uvek se pitam kako to da sada za sve imaju kritiku i sve je moglo bolje, a od 2000-te do 2012-e, nista, njente, zero ;) Gospoda je imala vremena sve to da pokrene i da zavrsi u tih 12 godina

Kakva gomila besmisla u jednoj rečenici. Uporedi SVE ekonomske parametre iz 2000. i svega nekoliko god kasnije, pa pročitaj svoju rečenicu opet.

Alternativna istorija Srba na delu, koja se primila. Mada, iz tog Audija kojim se hvališ na drugoj temi kapiram da vlast ovih okupatora vrv ružičastije izgleda :)

Edit : sad će omiljena mantra o sankcijama, kao da dovesti svoju zemlju pod iste nema veze sa umećem i namerama tadašnje i sadašnje vlasti...
 
Vrh