Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Pa nije zipovano, ima tri linije ukupno (postavljen red vožnje samo za jednu btw) ali zaista tu ne računam feeder linije koje vode do Kosmaja, Senjaka i Rakovice . Samo 36ica vozi do neke centralne ili turističke tačke u gradu ( Savski trg ili Kneza Miloša). Gde su linije bilo kakvog prevoza ka Trgu, Zelenom vencu, Novom Beogradu, Vukovom spomeniku?
Napisao si prvobitno da Prokop opslužuje 1,5 linija. Drugo, koja je to linija koja povezuje Prokop i Rakovicu (osim ukoliko ne računaš 34 sa koga se preseda na Rakovičke linije)? Treće, da podsetim da je anketa koju je sprovelo udruženje "Vratimo trolu 28", pokazalo između ostalog i da korisnicima Prokopa nedostaje direktna veza sa Banovim brdom. Dakle, zadovoljni su sa vezom ka centru, pogotovu kako je uvedeno stajalište za trolejbuske linije "ŽS BGD centar" u smeru ka gradu. Vukov spomenik i NBG su povezani preko BG voza. Naravno, ovo ne znači da trole ne bi mogle da se spuste do samog ulaza u ŽS.

P. S.
Čak i taj red vožnje koji je napravljen za liniju 36 gde su spojeni polasci oba kruga u jedan, je nerazumljiv, ne samo turistima, nego i samim Beograđanima, i dosta njih pita vozače kuda ide autobus, ili im ja objašnjavam kako da gledaju red vožnje, uprkos tome što postoje mape sa spoljnim i unutrašnjim krugom na samim stajalištima.​
 
Poslednja izmena:
Bolje što zgrada neće ići do ivice, tako se dobija prostor ispred nje za sagledavanje i normalan prilaz.. u protivnom, bilo bi kao ispred nove zgrade Poreske uprave u Zemunu, koju su nabili do samog kolovoza:
1E823530-06A8-4EEE-8A63-4FA9332D588A.jpeg
 
Bolje što zgrada neće ići do ivice, tako se dobija prostor ispred nje za sagledavanje i normalan prilaz.. u protivnom, bilo bi kao ispred nove zgrade Poreske uprave u Zemunu, koju su nabili do samog kolovoza:
Pogledajte prilog 154831
Са доњег нивоа, тј. станичног трга до аутопута, имаћемо такав утисак, а зграда која се зида ће бити као да пореска има надограђене увучене спратове.
 
Meni deluje da ce taj deo na kome rade hidroizolaciju biti "plato" (pešačka veza) ispred ovih zgrada koje se grade i koje su na renderu u staklu. Deluje mi da ove zgrade nece imati pristup sa bočne strane (levo/ desno gledajući ka sadašnjem ulazu u stanicu).
Screenshot_20230220-214352_Samsung Internet.jpg
 
Napisao si prvobitno da Prokop opslužuje 1,5 linija. Drugo, koja je to linija koja povezuje Prokop i Rakovicu (osim ukoliko ne računaš 34 sa koga se preseda na Rakovičke linije)? Treće, da podsetim da je anketa koju je sprovelo udruženje "Vratimo trolu 28", pokazalo između ostalog i da korisnicima Prokopa nedostaje direktna veza sa Banovim brdom. Dakle, zadovoljni su sa vezom ka centru, pogotovu kako je uvedeno stajalište za trolejbuske linije "ŽS BGD centar" u smeru ka gradu. Vukov spomenik i NBG su povezani preko BG voza. Naravno, ovo ne znači da trole ne bi mogle da se spuste do samog ulaza u ŽS.

P. S.
Čak i taj red vožnje koji je napravljen za liniju 36 gde su spojeni polasci oba kruga u jedan, je nerazumljiv, ne samo turistima, nego i samim Beograđanima, i dosta njih pita vozače kuda ide autobus, ili im ja objašnjavam kako da gledaju red vožnje, uprkos tome što postoje mape sa spoljnim i unutrašnjim krugom na samim stajalištima.​
Mislio sam na Banjicu ne Rakovicu..mada je i ona povezana delimično preko Kanarevog. Kada kažem 1.5 linija mislim samo na stanicu direktno ispred Prokopa...ako bi gledali drugačije komotno možemo i Mostar uključiti kao vezu sa Prokopom. Ali tako se ne vezuje jedna glavna železnička stanica...da putnici moraju da vucaraju torbe dalje od 500m. Navedi mi koja linija pokriva centar a da staje tačno isped stanice...? Sem 36 nema, zato je 1.5 linija. Mislim zaista je glupo i raspravljati se o ovome.
 
Tri linije direktno prolaze pored ulaza u Prokop (34, 36 i 38L). Otuda i napisah da si zipovao linije.

To što pričaš o direktnijem povezivanju sa centrom (Trg republike i Studentski trg) je nešto drugo. Vezano za to, ne treba smetnuti s uma da nisu samo strani turisti korisnici Prokopa i da nije samo veza sa centrom jedino bitno, što ti potenciraš i što verovatno smatraš jedinom bitnom vezom. A inače je traženo da se trole spuste da prolaze pored ulaza u Prokop i ulicom Dragana Mancea izbiju ponovo na Bulevar kneza Aleksandra Karađorđevića. Ako sam pogrešno razumeo tvoje pisanje, ispravi me.

P. S.
Da može bolje da bude pokriven Prokop sa linijama gradskog prevoza, može i ja se godinama zalažem za tako nešto, ali kao što i sam možeš da vidiš, to ide traljavo, ne zato što sam ja nešto lenj, nego zato što gradske vlasti u dovoru sa višim instancama, nisu zainteresovane, iako se na sva usta hvale radovima i otvaraju ga svečano za svaku postavljenu pločicu ponaosob.​
 
Radi li se iša na prokopu ?
Ne vidim vec duže vreme neke promene ko da stoji.
IMG_20230224_075450.jpg
 
...... orijentisali na unutrašnji deo pa izgleda kao da stoje radovi.....
.... Radi se baš udarnički.....

Hvala 😃
Nešto mi se smanjio svet... valjda zbog godina i skakavca , retko sad kad prodjem tu... Lepo je što napokon se radi ... bice za naraštaje, al za mene je vec kasno ostala samo radoznalost..
Hvala, + 1😃 za oboje
 
Brogradčvor d.o.o je 14.2.2023. vraćen u zgradu bez vlasnika na adresu Stjepana Filipovića 45.
 
Vrh