Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Pitam se samo kako ce da rese deo ka autoputu zbog visinske razlike na sta ce da lici ta fasada.
 
Биће као нека врста терасе пошто нова зграда неће ићи до ивице плоче. Вероватно ће и доњи фронт, испод плоче имати решење попут нове зграде због естетике.
Мене интересује како су тај део осмислили саобраћајно.
 
20230920_143712.jpg

20230920_143811.jpg
 
Биће као нека врста терасе пошто нова зграда неће ићи до ивице плоче. Вероватно ће и доњи фронт, испод плоче имати решење попут нове зграде због естетике.
Мене интересује како су тај део осмислили саобраћајно.
Na portalu imaš neke crteže kako će izgledati buduća saobraćajnica sa parkingom na donjem delu ka autoputu, ugovor o izvođenju je juče dodeljen firmi Bricken.
 
Na portalu imaš neke crteže kako će izgledati buduća saobraćajnica sa parkingom na donjem delu ka autoputu, ugovor o izvođenju je juče dodeljen firmi Bricken.
Немам могућност да се пријавим. Можеш ли да окачиш те цртеже овде на теми као скрин шотове документа?
 
Или барем овако, да је потконструкција у истој боји.

Мени је иначе ова прозрачна страна сагледавања брисолеја заправо мање лоша од супротне, пуније где се виде ситне неправилности у постављању елемената и где то изгледа прилично масивно и тешко. Фронтални изглед је негде права мера прозрачности и затворености тог елемента.
20230920_143712.jpg
 
20230920_144100.jpg

Meni da ovako ne zaštiti pod pri radovima ne ogradi kako treba gomila otpad i šut letio bi momentalno st*** jedna st***
20230920_144231.jpg

Inace st*** radnička je pretrcavala kolosjeke
20230920_144246.jpg

20230920_144253.jpg

20230920_203613.jpg

Nosač za robiju a traka manje je za provjeru ugovora lopovcine
20230920_204920.jpg

Noću izgleda ok
 
Можда неко добије посао да то обложи панелима. Зар није могуће поставити стуб нови уз греду која носи покретну траку, причврстити греду за нови стуб па онда одсећи вишак?
 
Можда неко добије посао да то обложи панелима. Зар није могуће поставити стуб нови уз греду која носи покретну траку, причврстити греду за нови стуб па онда одсећи вишак?
Ne znamo šta je ispod perona. I da li bi moglo da izdrži opterećenje koje će vršiti travelator tokom eksploatacije.
Možda stvarno nije moglo. Ali ko će ga znati.
 
Šta god da je ispod uvek možeš da nabiješ šip, obično se to radi kad treba uraditi podtporu za stare temelje, ali ništa što nije već rađeno kod nas.
 
Или барем овако, да је потконструкција у истој боји.

Мени је иначе ова прозрачна страна сагледавања брисолеја заправо мање лоша од супротне, пуније где се виде ситне неправилности у постављању елемената и где то изгледа прилично масивно и тешко. Фронтални изглед је негде права мера прозрачности и затворености тог елемента.
Pogledajte prilog 173804
Bravo Delija...slažem se apsolutno sa kanticom farbe mogu da reše problem..a te sitne nepravilnosti su zaista vidljive sad druge strane...nisu isti uglovi postavljanja...nisu u istoj visini postavljane neke pa štrče od ostatka.

Ja bih istakao još jednu stvar koja najverovatnije neće postojati a to je osvetljenje tog gornjeg dela stanične zgrade...zaista jedan lightning specijalista može tu puno da uradi da zgrada izgleda mnogo impresivnije noću.
 
Ovo će morati dobrano da se obeleži ili ogradi da narod ne bi overavao glavom svaki put.

Биће добро да у време гужве неко не падне и под воз. Невероватно имбецилно решење.

Најбоље решење да се замаскира ово је да се на ову скаламерију стави једна велика табла са информацијама о поласцима и доласцима.
 
Ja bih istakao još jednu stvar koja najverovatnije neće postojati a to je osvetljenje tog gornjeg dela stanične zgrade...zaista jedan lightning specijalista može tu puno da uradi da zgrada izgleda mnogo impresivnije noću.
Molim vas ne, to je ipak SNS; dobićemo zastavu Srbije al sa vašarsko-ljubičastom štraftom popreko, pogledajte Brankov most, pogledajmo uostalom bedni logo te kvazi stranke, a o grafičkim rešenjima Srbija Voza već smo mnogo strana ispisali.

Jednostavno oni su ljudi operisani od estetike.
 
Јел се о овом делу прича?

1695307029744.png


Форумаш @Прле је тај специјалиста, па да га пријавимо.

Хе, да су Прлета слушали, не би сад имали он шаљштећу *тонку. И мање би платили... али...
Мени управо сад паде на памет због чега су те рупе оставили. А мислим да ћете и ви схватити...
 
Vrh