Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Name one project that got money with a finished project?Belgrade bypass didn't,nor did Corridor 10 highway,and Ada Ciganlija bridge.So,stop believeing everything you here on the tv,my friend ;)

For the Ada Bridge we took another loan without using all the money from the first loan when the bridge project wasn't finished yet.
 
It's complicated! :) But do you believe that obtaining a Russian loan will be successful?
 
Danas je potvrdjeno da ce kredit od 800 miliona eura od Rusije biti fazno realizovan,sta god to znacilo.U svakom slucaju kredit nije odbacen vec je dobio od putina.Dakle negde do sredine godine da se nasi i rusi preganjaju oko uslova i da CIPiripi zavrsi projekte.
 
Pa, ni CIPiripi ne radi za kikiriki. Nasi se jednostavo stekaju da iskesiraju projekte i ocekivali su da ce Ruje da pljunu kintu na lepe okice... Ali nema veze, ionako ce ministar infrastrukture sutra reci kako ce Prokop juce da bude gotov :rolleyes:

PS - izvinjavam se drugu ministru Mrki sto sam mu nepravedno oduzeo resor energetike koji mu je Mirko nedavno velikodusno dodelio....
 
Ево шта Руси пишу о данашњој посети Путина и кредитима за железницу
Интересантно је да они причају о 200 милиона за железницу и да нам можда Руска федерација неће дати кредит него једна руска банка. Истини за вољу у питању је Руска банка за развој и економске послове у иностранству.

Ево и цитата
что Россия готова выдать Сербии кредит в объеме 200 миллионов долларов на модернизацию железных дорог.

Уосталом прочитајте сами


http://www.pravda.ru/?area=show&url=http://er-portal.ru/

Првод на српски је испод оргиналног текста
Кроме того, глава Минтранса РФ Игорь Левитин сообщил, что Россия готова выдать Сербии кредит в объеме 200 миллионов долларов на модернизацию железных дорог.

«Предложения сделаны и рассматриваются, исходим из готовности документации», - сказал Левитин, добавив, что пока не определено точно: будет ли это государственный кредит или через российские банки.

Уже появился и первый российский банк, готовый принять участие в кредитовании Сербии. Глава Внешэкономбанка Владимир Дмитриев подчеркнул, что ему особенно интересен проект по модернизации железнодорожной системы страны.

«Все, что касается участия российских компаний в проектах за рубежом, может быть поддержано Внешэкономбанком, в частности, в сфере транспорта, а также страховании экспортных кредитов», - сказал он, добавив, что Внешэкономбанк готов участвовать в финансировании проектов, вытекающих из подписанного между «Интер РАО ЕЭС» и мэрией Белграда соглашения. Например, проекта, касающегося развития электрообеспечения столицы Сербии.
-
-
-
-
-


I prevod u duhu naše železnice pomoću Google translate





Поред тога, министар саобраћаја Игор Левитин изјавио је да је Русија спремна да пружи Србија зајам од 200 милиона долара за модернизацију железнице.

"Предлози су направљене и сматра се, можемо поћи од статуса документације" - рекао је Левитин, додајући да није тачно утврђено: да ли је стање кредита или преко руских банака.

Већ се појавио и први руски банци, спремна да учествује у кредитирања у Србија. Внесхецономбанк председник Владимир Дмитријев је рекао да је посебно заинтересован за пројекат модернизације система железнице.

"Све што се тиче учешћа руских компанија у пројектима у иностранству, могу бити подржани од стране ВЕБ, посебно у сектору транспорта, као и извоз за осигурање кредита" - рекао је он, додајући да Внесхецономбанк спремна да учествује у финансирању пројеката који проистичу из споразума Интер Рао УЕС и општине Београдског споразума. На пример, пројекат о развоју електричне свих престоница Србија.
 
OK, ako su dogovorili faznu realizaciju u skladu sa završenošću projekata, da li to znači da Prokop može da počne, jer projekat za njega postoji?
 
Jesi li vido projekat pa da mozes da kazes da postoji :kafa:
 
direktor":2jq7hpaz je napisao(la):
Jesi li vido projekat pa da mozes da kazes da postoji :kafa:
Pa :), naravno da nisam video, ali sam živeo u utisku da su one druge stvari koje ulaze u paket sa Prokopom problem, a ne sam Prokop...
 
Ako se ikada od ruskog kredita napravi taj Prokop konacno, da se digne bista Putina negde u blizini...mislim, Skadar na Bojani...
 
Као у народној песми, Прокоп неће да се заврши док некога не узидамо у темеље. Ја предлажем Мркоњића.
 
Arnorian":31sbinm6 je napisao(la):
Као у народној песми, Прокоп неће да се заврши док некога не узидамо у темеље. Ја предлажем Мркоњића.
Neracionalno. Treba puno materijala!
 
hazard":va53evt3 je napisao(la):
Ako se ikada od ruskog kredita napravi taj Prokop konacno, da se digne bista Putina negde u blizini...mislim, Skadar na Bojani...
на врх станице један споменик од најмање 200 метара где се Мрка и Путин рукују
 
Čitam danas da je Mrkonjiću pala stolica dok je potpisivao sporazum, a Đilas pritrčao da je pridigne... :laugh:
 
direktor":3ik2rudw je napisao(la):
Jesi li vido projekat pa da mozes da kazes da postoji :kafa:
Чекај бре мало, па зар није ово што је до сад изграђено било на основу неког пројекта?! :/
Arnorian":3ik2rudw je napisao(la):
Као у народној песми, Прокоп неће да се заврши док некога не узидамо у темеље. Ја предлажем Мркоњића.
:lol: +1
 
Arnorian":2c8pvwqq je napisao(la):
Као у народној песми, Прокоп неће да се заврши док некога не узидамо у темеље. Ја предлажем Мркоњића.
Po jednog politicara u svaki stub, taman dok ih sve ne potrosimo, da konacno daju neki doprinos napretku zemlje
 
putin-82363.jpg
 
vucko":25dnk6ds je napisao(la):
A ovde pominje RIA Novosti 800 miliona

http://en.rian.ru/business/20110323/163169378.html

Dakle,ima fazno da rade koliko razumeh.
RIA pominje ukupnu cufru, ali je njihov ministar rekao da 200 miliona ide za zeleznicu, deo za energetske projekte (toplane u Beogradu)

to je ovaj deo

что Внешэкономбанк готов участвовать в финансировании проектов, вытекающих из подписанного между «Интер РАО ЕЭС» и мэрией Белграда соглашения. Например, проекта, касающегося развития электрообеспечения столицы Сербии
 
Veliki Vracar":1udahzeq je napisao(la):
Arnorian":1udahzeq je napisao(la):
Као у народној песми, Прокоп неће да се заврши док некога не узидамо у темеље. Ја предлажем Мркоњића.
Neracionalno. Treba puno materijala!
Напротив, то би уштедело доста материјала. :)

Нема од овога ништа, потпуно иста прича као и прошли и претпрошли и натпрошли пут. Свима њима свира за Прокоп и железницу.
 
Вучко +1 за слику :lol:
Djordje":3lgiahzx je napisao(la):
Нема од овога ништа, потпуно иста прича као и прошли и претпрошли и натпрошли пут. Свима њима свира за Прокоп и железницу.
Бојим се да си у праву.
 
Djordje":10kf9uxf je napisao(la):
Напротив, то би уштедело доста материјала. :)
Ja računam da bi u njegovom slučaju i temelj morao biti XXXXXXXXXXXL varijanta... :rolleyes:
 
Vrh