Šta je novo?

Šta je uticajna grupa Imamo Plan?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=419070#p419070:3kpxztwt je napisao(la):
lepi » 25 Nov 2016 06:55 pm[/url]":3kpxztwt]Ne banalizuj.
Iskljucivo mislim na oronule, propale objekte.
Pa takvih ima koliko hoces.
Da li treba da niko u njemu ne zivi/radi da bi se uzelo u obzir oduzimanje ili moze bilo koji objekat?
I drugo pitanje, da li si razmisljao malo o tajkunizaciji tvoje ideje?
 
Sta kazes polupismeni student rece neko ko jos nije polozio obligacjono pravo
Ovo nema veze sa Imamo plan tako da je sve oftopik
Drzava ne primjenjuje ni postojece zakone koji joj omogucava da natjera vlasnike da ociste grafite naprimjer
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=419074#p419074:2lbr8ipo je napisao(la):
spatiotecte » Pet Nov 25, 2016 8:22 pm[/url]":2lbr8ipo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=419070#p419070:2lbr8ipo je napisao(la):
lepi » 25 Nov 2016 06:55 pm[/url]":2lbr8ipo]Ne banalizuj.
Iskljucivo mislim na oronule, propale objekte.
Pa takvih ima koliko hoces.
Da li treba da niko u njemu ne zivi/radi da bi se uzelo u obzir oduzimanje ili moze bilo koji objekat?
I drugo pitanje, da li si razmisljao malo o tajkunizaciji tvoje ideje?
Naravno, rekao sam napusteni objekti.

Opet kažem zloupotreba bi se svela na ogranicen vremenski rok.
Nema zakona koji nije zloupotrebljen, ali i da bude tako korist bi opet bila trostrana, jedna strana bi bila tajkun, opet na ogranicen vremenski period.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418786#p418786:1pgmklq0 je napisao(la):
lepi » 24 Nov 2016 04:24 pm[/url]":1pgmklq0]
@spatio
Finansijska opravdanost je prosta i logicna.
Uzmimo nize cene zakupa od 5k evra mesecno. Na godisnjem nivou, tj decenijskom to je 600k evra. Na 20 godina 1.2 miliona evra za zakup ne tako velikog poslovnog prostora. Ja mislim, mozda grešim da za te pare, umanjene za korist investitora, moguce uraditi restauraciju objekta srazmernoj velicini.

Citiram tvoje cifre u neko moguce razmisljanje:
Sa 1,2 miliona evra moze da se uradi neka restauracija objekta, tu bi se slozio. Dakle to je vrednost 20 godina zakupa.
Koliko jos godina bi mogao investitor da koristi objekat da bi stvorio profit?
 
Iskreno sam mislio da 20 godina bude maks. vremenski period.
 
Onda ne moze ulaganje da bude 1.2 miliona evra.
Ako se uzme neka racunica od 10 godina za 600 000 evra ulaganja i jos 10 godina za ubiranje 600 000 evra profita, plasim se da nece moci objekti vecih kvadratura da budu sredjeni za te pare.
U to bi mogle da udju velike porodicne kuce ali za neko sredjivanje velike stambene zgrade tesko da bi taj iznos bio dovoljan.
 
Pa da, al proporcionalno velicini prostora, bar na nekoliko primera za koje imam informacije je skroz izvodljivo.
Veci prostor povlači vecu zakupninu, stambena zgrada je velika kvadratura.

Opet se ograđujem, ovo je ideja o kojoj razmišljam i za koju mislim da je izvodljiva. Imam proste računice, ekonomski aspekt sagledavam na nekoliko primera bez ozbiljnih istraživanja.
Sa pravnog gledišta, apsolutno izvodljivo.
 
Zašto onda u diskusiji Beobuild Radionica ne otvoriš temu u kojoj bi ovu ideju lepo razradio na nekim primerima iz Niša?
Lepo kaže Moravac, treba na nekom inicijalnom primeru verifikovati koliko ideja ima osnova.
 
Ono što može odmah da se uradi to je da se donese gradska odluka da snabdevanje radnji,kafića,restorana može da se vrši do 06h ujutru i da nakon toga ne može. Eventualno uvesti još jedan termin kada su gužve manje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418744#p418744:2gvhsz7f je napisao(la):
lepi » Čet Nov 24, 2016 1:57 pm[/url]":2gvhsz7f]Imam plan.

Hteo sam javnosti da predložim svoju ideju.
Naravno da je mnogo nerealnih ideja, ko što su i forumači nerealini, ali sam probao da nađem okvire da moja bude, kako bih rekao,izvodljiva.

Unazad, mislim 7,8 godina, druga godina faksa, razmišljam o ovome. Naravno sve to sad rezonujem malo drugačije, ali srž je ista.

Otprilike svi znate šta je eksproprijacija.
Moja ideja je privremena eksproprijacija.

Kako je to vezano za građevinski forum?
Privremena eksproprijacija u kojoj bi se ogroman broj napuštenih, RUINIRIANIH objekata, uglavnom u centrima gradova, jer nekako ih tu ima najviše, koji sem što estetski ruže gradove, stoje neiskorišćeni kao resursi naše države doduše u privatnoj svojini, oduzeli na neki objektivno isplativ period za investitora koji bi taj objekat adaptirao, koristio i nakon isteka roka vratio licu od kojeg je oduzet.

Uglavnom su to stariji objekti, lepih, zapuštenih fasada, no ipak ne nužno samo takvi objekti.

Dosta je za prve komentare o ideji, ostale zamisli prezentovaću onome ko bude zainteresovan.

Hvala što ste pročitali, voleo bih da čujem mišljenja,stavove, komentare o ovome.

Meni se u osnovi dopada ideja Lepog, ne vidim cemu tolika bura... Naravno, uz odredjene modifikacije, ali sam koncept je na tragu neceg dobrog, da ne kazem za opste dobro. :) Kao sto je Lepi i naveo, podizanje nivoa estetike, atraktivnosti i ambijentalne vrednosti, kako samog objekta tako i blizeg okruzenja konkretne lokacije, posebno u svrhu povecanja turistickog potencijala (imajuci u vidu da se radi o centralnom gradskom podrucju), svakako moze biti dovoljan i nuzan javni interes. Opet kazem, ideja kao ideja ima potencijala i apsolutno je za razradu, pre svega sa pravne strane za koju kao urbanista nisam kompetentan. Pozdrav svima!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=510336#p510336:26p0719v je napisao(la):
v-e » Ned Jan 21, 2018 9:13 pm[/url]":26p0719v]Ono što može odmah da se uradi to je da se donese gradska odluka da snabdevanje radnji,kafića,restorana može da se vrši do 06h ujutru i da nakon toga ne može. Eventualno uvesti još jedan termin kada su gužve manje.

"Шта ти дечко радиш?"... У којим сновима ти живиш. Па нису ти људи заслужли да се свака искомплексирана бу**** истреса на њима. Како ти их није жао, што морају да се пробијају кроз никакве саобраћајнице, да допремају робу радњама које немају ни свој поштен прилаз, а камоли истоварну рампу, а ти би још да их тераш да раде мимо нормалног радног времена. Аман!!!!!
 
Gde je danas Uticajna grupa "Imamo plan"? Gde su glavni akteri, šta rade?
 
Kako šta se desilo? Pa došle su na vlast siledžije koje na svaki predlog gledaju kao na pretnju. BIlo je teško razgovarati i sa prethodnima o ovakvim stvarima i na otvorena vrata se nailazilo na nivou statističke greške, a kamoli sada, svaka vrsta aktivizma u javnom prostoru je potpuno obesmišljena, zato što su ovi likovi na vlasti poslednji koje bi mogao da zanima "aktivan građanin", njima ne trebaju ljudi koji misle jer sa njima ne mogu da rade na svojim lukrativnim dilovima.
 
Vrh