Šta je novo?

Đilasova kandidatura 2012 za novi mandat

boca-ica":2kxmnw6n je napisao(la):
nova
eto , to ti pričam :laugh: :lool: :laugh:


Ama ja sebi ne dopuštam da verujem da je sve ono što si napisao nešto više od satire :)

Samo pokušavam da kažem da i slep čovek može daleko da vidi.

To je demokratija - većina treba da odluči/odabere koju politiku smatra najboljom ili najmanje destruktivnom.
 
stf":1b2mmkod je napisao(la):
@ Peregrino

Можда грешим, али, чим си тако бурно реаговао на Боцин пост може се закључити да си симпатизер ЛДП-а.

Одмах да ти кажем, једнако колико је за ово друштво (а и било које друго) деструктивна једна Српска радикална странка исто толико је деструктивна и ЛДП. То су две крајности и драго ми је што су на маргини политичког живота обе. Такође се надам да никада ниједна неће прећи тих 5% бирачког тела.

LDP i URS ne treba da brinu, cak i kad ne budu dosegli tih famoznih 5 % tu je "carobna vila" u liku Djilasa koja deli mandate iz sazaljenja. Ako se izbore za njegovo "srce i um" dobice i cenzus i funkcije, takav je on, jednostavno dobar covek. Sta znaju gradjani, kad on kaze da su dobro radili.

Gradjani zaslepljeni klasicnim idolopoklonstvom(kome su inace skloni) nisu reagovali na ovo. A vidim da se i ovde cuju samo usamljeni glasovi. Ja bih rekao da ni ne zasluzujemo bolje, demokratiju definitivno.
 
Diogen":32pesubc je napisao(la):
stf":32pesubc je napisao(la):
@ Peregrino

Можда грешим, али, чим си тако бурно реаговао на Боцин пост може се закључити да си симпатизер ЛДП-а.

Одмах да ти кажем, једнако колико је за ово друштво (а и било које друго) деструктивна једна Српска радикална странка исто толико је деструктивна и ЛДП. То су две крајности и драго ми је што су на маргини политичког живота обе. Такође се надам да никада ниједна неће прећи тих 5% бирачког тела.

LDP i URS ne treba da brinu, cak i kad ne budu dosegli tih famoznih 5 % tu je "carobna vila" u liku Djilasa koja deli mandate iz sazaljenja. Ako se izbore za njegovo "srce i um" dobice i cenzus i funkcije, takav je on, jednostavno dobar covek. Sta znaju gradjani, kad on kaze da su dobro radili.

Gradjani zaslepljeni klasicnim idolopoklonstvom(kome su inace skloni) nisu reagovali na ovo. A vidim da se i ovde cuju samo usamljeni glasovi. Ja bih rekao da ni ne zasluzujemo bolje, demokratiju definitivno.
Не брини, неће Ђилас да дели мандате, већ места по јавним предузећима, и осталим градским институцијама. У принципу, такав поступак је оно што би требало да буде потпуно нормално, ако неко ради добар посао, зашто га мењати и гурати неког само зато што је у некој странци, али очигледно да смо ми изгубили сваки осећај за нормално...
 
A to sto je prvobitno dobio posao jer je u stranci?

Ovo sto radi Djilas je samo da bi imao podrsku od strane URS i LDP-a kada se bude kandidovao za premijera 2016. godine.
 
vucko":211dhwqd je napisao(la):
A to sto je prvobitno dobio posao jer je u stranci?

Ovo sto radi Djilas je samo da bi imao podrsku od strane URS i LDP-a kada se bude kandidovao za premijera 2016. godine.


BINGO :D
Pametni su shvatili!!!
imaš plus
 
Михаило":126lets4 je napisao(la):
Не брини, неће Ђилас да дели мандате, већ места по јавним предузећима, и осталим градским институцијама. У принципу, такав поступак је оно што би требало да буде потпуно нормално, ако неко ради добар посао, зашто га мењати и гурати неког само зато што је у некој странци, али очигледно да смо ми изгубили сваки осећај за нормално...

A verovatno namje ovako dobro jer svi tako odlicno rade svoj posao. Pa da i ti zaista verujes u ovo sto ti je receno na TV-u?

Evo ja cu da nagadjam...mozda su se utalili? mozda im Djilas duguje? mozda je to deo trgovine za republicki nivo? itd... znaci ne mora da bude ni jedno od ovih, a moze i svaki. I svaki je verovatniji od onog sto kaze Djilas. Posle svega sto smo videli ovde samo je vevericama istina ono sto kaze Studio B. Uostalom, ajde da vidimo rezultate tog sto su "dobro radili", da prodjemo kroz ta javna preduzeca pa da vidimo jel to istina.

Izvini sto ti remetim tvoj normalni zivot i svu tu normalnost. Ja sam samo hteo da primetim, ali sta mi pada na pamet. Opet sam krenuo da kujem mracne teorije zavere protiv svih tih postenih ljudi....izvini jos jednom [/irony]
 
Jel kaznjen Studio B zbog krsenja izborne tisine? JEl to pominje iko ilo nemaju vremena od bavljenja Nikolicevim diplomama.
E nezavisno novinarstvo...
 
Diogen":gegzuon0 je napisao(la):
Михаило":gegzuon0 je napisao(la):
Не брини, неће Ђилас да дели мандате, већ места по јавним предузећима, и осталим градским институцијама. У принципу, такав поступак је оно што би требало да буде потпуно нормално, ако неко ради добар посао, зашто га мењати и гурати неког само зато што је у некој странци, али очигледно да смо ми изгубили сваки осећај за нормално...

A verovatno namje ovako dobro jer svi tako odlicno rade svoj posao. Pa da i ti zaista verujes u ovo sto ti je receno na TV-u?

Evo ja cu da nagadjam...mozda su se utalili? mozda im Djilas duguje? mozda je to deo trgovine za republicki nivo? itd... znaci ne mora da bude ni jedno od ovih, a moze i svaki. I svaki je verovatniji od onog sto kaze Djilas. Posle svega sto smo videli ovde samo je vevericama istina ono sto kaze Studio B. Uostalom, ajde da vidimo rezultate tog sto su "dobro radili", da prodjemo kroz ta javna preduzeca pa da vidimo jel to istina.

Izvini sto ti remetim tvoj normalni zivot i svu tu normalnost. Ja sam samo hteo da primetim, ali sta mi pada na pamet. Opet sam krenuo da kujem mracne teorije zavere protiv svih tih postenih ljudi....izvini jos jednom [/irony]

Без нервозе, само сам исконстатовао да он може да поставља људе како му је воља и да то нема везе са тим јел су ти људи из ове или оне странке. Није народ гласао за то ко ће да води јавна предузећа, него за то ко ће да управља градом. По мени би требало да ти људи не буду ни из једне странке и да се бирају на конкурсима под условом да имају одговарајуће квалификације.

Сад, шта је у позадини целе ствари, можемо само да нагађамо, и у праву си да је највероватније нека транге-франге варијанта, али нема потребе нервирати се. У политици је све транге-франге ;)
 
hobotnica":3fjculh3 je napisao(la):
ostaje nam samo maslačak

Џипало Јунуз за градоначелника! :D

Slika0045-1.jpg


За оне који нису упућени у настанак Џипала и Чејговиће
 
Lepo rekoh uvesti veci prag cenzusa
inace ce ubrzo
i Januz i Betmen i Spajdermen i . . . doci na vlast
:laugh: :lool: :laugh:
 
Izbori su sada već odavno iza nas, ono što je ostalo je veoma ljigav posao sastavljanja koalicija na lokalu, naravno da neće biti vođeni interesima građana Beograda već će im na pameti biti samo kako da uvale svoje dupe u što udobnije fotelje. Da se sumiraju rezultati.
Raspored mandata:
VRAČAR
DS 25
SNS 7
DSS 5
Preokret 4
SPS-PUPS4
Procene: Imaju dovoljan broj mandata da sami formiraju vlast. Branimir Kuzmanović ostaje predsednik opštine.

SAVSKI VENAC
DS 16
SNS 9
SPS-PUPS-JS 4
Preokret 4
DSS 4
Procena: DS će formirati vlast verovatno sa SPS, a predsednik bi mogao da bude Dušan Dinčić, načelnik opštinske uprave.

STARI GRAD
DS27
SNS 9
DSS 8
Preokret 8
SPS-PUPS-JS 4

Procene: DS bi mogao i sam da formira vlast ili sa koalicijom oko SPS-a ili sa Preokretom.

ZVEZDARA
DS 23
SNS 13
SPS-PUPS-JS 5
Preokret 4
DSS 4
Dveri 3
Procene: DS ide u koaliciju sa Preokretom.

MLADENOVAC
DS 19
SNS 18
SPS-JS 7
URS 6
DSS 5

Procene: DS može da formira vlast sa SPS-om i URS-om.

BARAJEVO
SNS 11
DS 10
SPS 6
Grupa građana Rade Savanović 3
DSS 3

Procene: Kako je SNS na prošlim izborima imala 10, a DS 11 mandata, neće biti većih promena u vladajućoj strukturi.


LAZAREVAC
SPS-JS 18
DS 16
SNS 14
Stranka Naša kuća 12
DSS 10
PRD-SDS 4
URS 4
Procene: U koaliciju bi mogli da idu SPS, DS, URS.

SURČIN
DS 11
SNS 10
URS 6

GG Pokret za bogatu opštinu Surčin 5
SPS 3
Procene: Demokratska stranka bi mogla da formira sa Ujedinjenim regionima Srbije.


ČUKARICA
DS 17
SNS 14
DSS 6
SPS-PUPS-JS 5
Preokret 3
Procene: DS će najverovatnije u koaliciju sa SPS-om i Preokretom.


OBRENOVAC
SNS 16
DS 12
URS 12
SPS-JS 8
Grupa građana S. Dragović Toza 7
Procene: U koaliciju ulaze najverovatnije DS, URS i SPS.

NOVI BEOGRAD
DS 31
SNS 18
SPS-PUPS 7
DSS 7
Preokret 4
Procene: DS najverovatnije ide u koaliciju sa Preokretom i SPS-om.

PALILULA
DS 24
SNS 16
SPS-PUPS-JS 6
DSS 5
Preokret 4
Procene: Koaliciju bi mogli da prave DS, Preokret i SPS.

GROCKA
SNS 11
DS 9
SPS 8
DSS 4
URS 4
Procene: Koaliciju bi mogli da čine DS, SPS-a i URS-a.


RAKOVICA
SNS 17
DS 16
SPS 7
Preokret 3
URS 3
Procene: Koaliciju bi mogle da čine DS, Preokret, URS i SPS.

SOPOT
Grupa građana za Sopot 16
SNS 8
DS 4
Grupa građana „Vladan Lukić” 2
SPS 3
Procene: Vlast će formirati Žika Milosavljević, predsednik opštine najverovatnije sa Grupom građana „Vladan Lukić”.

Nažalost na teritoriji opštine Voždovac izbori nisu održani, zato što su bili vanredni 2009. Tako da će ona korumpirana seljačina Dragan Vukanić još neko vreme raditi na štetu voždovčana.
 
Ako, ako, da shvate konacno da nisu nezamenjivi... ;)
 
http://amitzdulniker.com/2012/07/10/monodrama-gradonacelnik-u-raljama-pobesnelih-kupaca-na-adi/

Monodrama – Gradonačelnik u raljama pobesnelih kupača na Adi
July 10th, 2012

Gradonačelnik je često govorio sam sa sobom kada nikog nije bilo u kancelariji – Ljudi su st*** nedisciplinovana i nezahvalna, nikada nisu razumeli vizionare, nisu razumeli da je discpilina pola uspeha, a disciplinovan čovek tačno zna kad, šta i kako radi. Ustaje u 6 ujutru, onda doručkuje, izvršava svoje radne zadatke, zatim malo radi fiskulturu, šeta, druži se i komunicira sa drugim disciplinovanim ljudima, onda nešto čita i ide na spavanje. – gradonačenik bi zastao da otpije malo vode, pošto se zagrcnuo od bajatog peciva koje je doručkovao, i onako, više za sebe dodao – e da, disciplinovanom čoveku, svetlo se gasi u 22 sata, a on još ima pravo na posete rodbine ponedeljkom i četvrtkom, a petkom na tuširanje. Sve bi ja ove lelemude disciplinovao. Pa da vidim da li bi onda neko kenjao monopol ovaj, monopol onaj, koliko je koštao most, pa koliko je koštao most. Koštao je koliko je koštao. Most će tu da stoji bar još 50 godina, a oni će ga otplaćivati samo 25.
Ej pa već njihovi unuci će isplatiti poslednje rate za onolku pilončinu.

Nezahvalinici, mislim, svestan sam ja da je moja vizija trenutno neostvariva, svi ti moljci što su kao pametni, kvaziintelektualci traže rezultate, te Prohibicija je diktatura koja nije dala rezultate, te nasilje na ulici je u porastu, odleteo u vazduh auto pored vrtića u po bela dana, te se navijači tukli pa ubili nekog klinca u po bela dana kod Sava centra, te opet digli nekog u vazduh, te šoferi GSP-a tukli nekog klinca što ih druka.
Jeste! Istina je!
Možda prohibicija nije dala nekog rezultata, ali to je zato što se ne poštuje. Nemam dovoljno policije, komunalne policije, a možda ovom mom gradu fali i neki odred privatnih batinaša, neka partijska policija, što da, ne. Da vidiš kako bi svi bili mirni kao bubice kada bi ulicom išao jedan odred opasnih likova obučenih u crno sa bejzbolkama u rukama da bije onu kurčevitu decu što loču po parkovima meni u inat, ili one što se kupaju u Adi kad malo za’ladi.
Suviše sam mekan ja, to je moj problem. Mekan i dobar, a ljudi su nezahvalni.

Evo, jesam li raselio onu ciganiju kod Miškovog Belvila? Jesam. I je l’ mi neko rekao hvala? Nije.
A o svemu sam vodio računa, raselio sam ih u one fine lepe kontejnere sa strujom i vodom. Molim lepo, da nisam ovako bogat, i ja bih sebi nabavio jedan takav fin kontejnerčić da živim negde na obroncima Resnika. Šuma, njiva, čist vazduh, mir, šta drugo čovek može da poželi od života. Dobro, možda nije baš neki mir, domoroci su malo nervozni zbog te migracije, ali i to će da legne, na kraju krajeva, ako Miško odluči da zida nešto u Resniku, pa prebacićemo te kontejnere sve sa onim ciganima negde drugde, i mirna Bačka, ili, koja je već regija u Resniku, je*** li ga.
Ništa nije uklesano u kamenu.

Popustili su mi živci, ja sam bre čovek emotivac, a sad bre moram mnogo da balansiram, a oni, licemeri, te ljudska prava, te Cigani, te pederi, ma za sledeće izbore ima da napravim slogan “Na kom biračkom mestu dobijem najmanje glasova tu ću da preselim sve beogradske cigane, a na sledećem biračkom mestu sa najmanje glasova pravim gej paradu”, i to dve nedelje ima da traje gej parada. Na ulici ima Madona da im trešti pola meseca. Pa da vidim da li će onda da se bave BusPlusom, ili policijskim časom na Adi.
Znam ja te “intelektualce” što su u fazonu “ko je dobio BusPlus i kako?”, boli njih realno što moraju da plaćaju kartu, što ne mogu više da se švercuju u prevozu, a ne što ne znaju ko je i pod kojim uslovima dobio 10% profita od javnog prevoza u Beogradu. Niko od njih ne pita koliko mene košta auto i gorivo, koliko je registracija i ostale dažbine. Ništa nema džabe, ne znaju oni kako je krvav preduzetnički hleb, nego prevoz ovo, prevoz ono, izgoreli autobusi, tramvaji, sumnjivi tenderi, neće da ulaze na vrata na koja im kažem da ulaze. Ma bre ima da propišem kako će i taksijem da se voze. Ima putnici da ulaze na prednja vrata, tokom vožnje se prebacuju pozadi, a izlaze kroz gepek ili šiber. Ko ne poštuje takav red plaća kaznu u visini jedne plate . . u visini jedne moje plate.

Disciplinovaću ja ovu bandu neradničku, lako je njima da sede gledaju History, a da seru kako ja zaglupljujem Srbiju Velikim Bratom, Svadbom, menjanjem žene, Farmom, Parovima, Grandom, ne pita se niko od njih koliko je meni bilo teško da otvorim firmu koja će da se bavi proizvodnjom takvog programa? Ne razumeju preduzetnički duh, tržite, nego kukaju, kukaju i samo kukaju, te negativna selekcija, te zaglupljivanje, te monopoli, diktatura, tajkuni, pljačka. Ja da se stvarno pitam, meni bi na prijemnom ispitu za Fiozofski bila Soraja, Karleuša je bre mejnstrim za njih.

Ma, neka, samo polako, samo neka seru oni za Adu, kao rak kože, Nada Macura, pa to nikad nije bilo ovako, nije to moje privatno jezero pa da zabranim ljudima da se kupaju u njemu, ma ne da je moje, nego ima da zabranim pogled na vodu, i uopšte ulazak u jezero, i u reke, ako mi se tako bude htelo.
Nego, mekan sam ja, da vidiš kad počnem da gasim struju u 22 časa, pa zabranim posete i šetnje ulicom u periodu kada su pojačane kriminalne aktivnosti, a to je noću, a struje nema. Pa kad krenu da pišu ona svoja sranja ko Maksim Gorki, pod svećom na papiru, pa ujutru kad dođe struja, ako im je dam, ako budu dobri, da prekucavaju to na one svoj usrane blogove protiv mene.

Eh kad se samo setim pre par godina, kako je to sve bilo lakše dok se nisu pojavili Fejsbuk, Tviter, blogovi i ta govna. Dobar dan – Dobar dan – Zašto ste kenjali o tome kako sam u vreme Koštunice imao firmu sa njegovim šefom za medije? – Pa mi se izvinjavamo – e pa možete da se izvinjavate do sutra, ali Telenorovu i Maksijevu reklamu ćete da dobijete tek za šest meseci, ako preživite toliko bez tog prihoda od njih, pa sledeći put neka vaši novinari vode računa o čemu pišu. I doviđenja . .

Ej hešteg #Đitler na Tviteru? Zašto? Samo zato što uvodim red u ovaj grad, što sam zabranio prodaju alkohola noću i kupanje u Adi posle 19 časova, i zato što sam im odredio kuda će da ulaze u autobus, i što sa Srđanom imam taj monopol u medijskom oglašavanju, i zato što sam isekao onih tristotinak platana a da nikog nisam pitao, i rekao da pederi mogu da se pederišu u svoja četri zida, a da na ulici moraju da se ponašaju kao da su hetero, i što sam raselio bez pitanja onu ciganiju negde u šumu gde ih love nacisti, pa kako će da me zovu kad odredim da stanovnici svake gradske zone moraju da nose traku određene boje oko ruke, i kad sad izbacim Srđana iz priče kad se obračunam sa Tadićem . . a The Most što sam im sazidao, što sam onolke kredite morao da podignem pa sad svi mogu da se ponose mojim Pilonom?

To ništa? I gde je sad ova sekretarica?

Miro, Miro, donesite mi, je l’ ostalo još one sveže krvi u frižideru, ne mogu više ovo pecivo da doručkujem, suvo mi je mnogo, udaviću se . . i vidi koja je procedura da se zabrani rad pekarama, može neko da se uguši ako mu zapadne žu-žu u dušnik . .


Pročitajte http://amitzdulniker.com/2012/07/10/monodrama-gradonacelnik-u-raljama-pobesnelih-kupaca-na-adi/
 
Dragan Đilas - menadžer godine
IZVOR: TANJUG
Beograd -- Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas proglašen je za menadžera godine na Samitu gradova lidera u Dablinu, saopštila je Služba za informisanje Grada Beograda.

13391056794ffc49e70f118592860002_orig.jpg


Nagrade dodeljuje organizacija E.B.A i one su ustanovljene 2007. godine. Kategorija "Najbolji gradovi"ustanovljena je 2011. godine, a prvi dobitnik je gradonačelnica Oksforda Elise Benjamin.

Ovogodišnji dobitnici su i gradonačelnici Dablina i Budimpešte.

"Nagrada gradonačelniku Draganu Đilasu i gradu Beogradu rezultat su uložene energije i promena u gradu koji su prepoznati ne samo od
naših sugrađana, već i od međunarodne javnosti", rekla je zamenica gradonačelnika Tatjana Pašić.

U Dablinu se od 10. do 13. jula organizuju konferencije, paneli i diskusije sa temama o unapređenju rada gradskih uprava, obrazovanju,
izgradnji poslovnih centara, nauci i privlačenju investicija.

Beograd je 16. marta 2006. godine proglašen za "Grad budućnosti južne Evrope", a tri godine kasnije za jednu od deset najboljih turističkih destinacija.

Glavni grad Srbije kandidovao se i za "Evropsku prestonicu kulture 2020"

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=07&dd=10&nav_id=625436
 
Bivis":fcryc1ew je napisao(la):
Beograd je 16. marta 2006. godine proglašen za "Grad budućnosti južne Evrope", a tri godine kasnije za jednu od deset najboljih turističkih destinacija.

Djilas je na vlast dosao 19.avgusta 2008.godine.
 
Ja vec vidim da ce naredni period da nas Djilas zaduzi do kraja za metro,eventualno kupi onih 50 cafova i onih buseva i da zapali 2016 godine jer ce grad biti zaduzen do kraja.

Neka mi neko navede koje uspehe ima djilas a da nisu radjeni iz kredita.

Recimo,koji su uspesi komunalne policije i kako su reseni problemi pasa lutalica?Divljanje kafica posle ponoci i dalje postoji,zabranjeno je kupovati alkohol posle 22h i tako dalje.
Slazem se 🤣
 
Vrh