Šta je novo?

Đilasova kandidatura 2012 za novi mandat

Демократија (ова домаћа) је настала од :

- грчке речи demos што значи народ и
- српске речи "кратити"

:lol:
 
hazard":358dv1rn je napisao(la):
Izvinjavam se, ali ovo nije nesto cime gradska vlast treba da se bavi. Gradske i opstinske vlasti ne treba da se bave socijalnom politikom. Niti vestackom oplodnjom, niti socijalnom pomoci za siromasne penzionere. Niti stipendijama za studente. To uostalom koliko znam i nije u njihovim nadleznostima definisanim ustavom i zakonom. Lokalna vlast treba da se bavi lokalnom infrastrukturom i svim onim stvarima o kojima se diskutuje na beobuildu.

Mislim, te pomoci i stipendije verovatno nisu neka velika stavka u budzetu, ali svejedno, to je najobicniji populizam - ne radis ono sto treba da bude tvoj posao, a skupljas glasove radeci nesto drugo. Mislim OK, ako hocemo da grad radi sve to, ajde da ga proglasimo za autonomnu pokrajinu (sto da ne, ako moze Vojvodina sa 1,9 miliona ljudi, zasto ne moze Beograd sa 1,6 miliona), ali to je vec nesto drugo.

Da, ali posto se time ne bavi niko drugi (onaj ko bi trebalo), dobro je da grad to radi.

Mislim, meni to apsolutno nista ne znaci, ali znam za slucajeve kojima je to bila jedina sansa da dobiju decu i koji su ih zaista i dobili. Njima je to sve na svetu.
 
tragac":2o7zjfav je napisao(la):
Demokratija u svojoj sustini i jeste farsa, ali sa jako uspesnom misijom. Optimalno resenje je tehnokratska drzava sa korporativnim uredjenjem gde se u upravljanju finansijama strogo primenjuju knjigovodstveni principi.

Или чехословачки пример из 1990-92, то је била једина права демократија коју сам ја лично доживео, тик после револуције 1989. Словачка данас, као таква, иако демократија у покушају, има потенцијал за јачање институција и правног уређења, али мора се радити стручно, дугорочно, заједно са дефинитивним искорењивањем остатака демагогије и популизма, који су симбол половине и касних деведесетих. Овде бити десничар значи нешто, што је демократско, рационално, и, гле чуда, европско. У Србији, када је неко десни центар, стављају га у исти кош са не знам ни киме више. Волео би искрено да Србија постане барем демократија у покушају без епитета банана-државе, али штета што нема кадрова, како у држави, тако ни у самом граду, који могу ствари променити на боље. Не волим политичке расправе, али када је све коректно као овде, морао сам и ја мало, али нећу више :)
 
Dobra analiza hazarde.Grad se ponasa kao da je donet zakon o glavnom gradu pa da ima ingerencije kao pokrajina.

Tako recimo grad kupuje duple komplete knjiga svim osnovcima sto je najgori moguci populizam.

Isto,to oko penzija je teska prevara jer ta ista vlast je kriva sto ljudi imaju tako mizerne plate jer je vlada sa istom koalicijom bila a izgleda da ce i biti ponovo na gradu i republici.

Homere,sta fali ekstremnoj levici?Grcki komunisti su na 7% vec dobrih 20 godina i jedini su nasli pravo resenje problema sa finansijama grcke koji su prakticno preuzele sve opozicione partije u grckoj osim lopova iz PASOK-a i Nove Demokratije.

Verovatno mislis na grcku sirizu koja je drugoplasirana i koja je dobila 17% glasova.Oni su demokratski socijalisti i nisu komunisti,niti su ateisti,ali se klasifikuju kao ekstremisti jer su antiglobalisti i protiv EU i NATO-a.

Inace,u grckoj se dele sada ne po ideologiji vec po pogledu na saradnju sa EU i NATO.

Nasa grcka dolazi za 4-5 godina,samo sto mi necemo imati nista da prodamo osim EPS-a,telekoma i javnih preduzeca.Nemamo turizam niti ostrva za rasprodaju.A Djilas ce uveliko biti ili na mestu premijera ili ce zapaliti odavde posle sto zaduzi Beograd do kraja,sto ce biti po svoj prilici vec ove godine zbog metroa.A tek onda kada puknemo ko grci ovaj narod ce se osvestiti,a do tada cemo ziveti na infuziji i gutati ove gluposti koje nam se serviraju pod geslom demokratije.
 
Mislio sam na Sirizu, ne na komuniste. Oni me ne plaše, plaši me Zlatna zora. I to je to. Izvini, ali ne bi bilo fer da dalje spamujem temu daljim razglabanjem o Grčkoj i grčkim izborima.
 
Nema potrebe da se izvinjavas homere.Zlatna zora,cim drze arkana na zidu i paganistu su(za veru stare grcke) sve je jasno.
Oftopik je izgleda neizbezan.

Inace,ja sam spreman da se gladim da ce grad Beograd vec ove godine udariti u limit zaduzivanja i onda 20 godina necemo moci uzeti kredit ni za 4 nova autobusa a kamoli ovih 400 koje pominju.

Takodje,najveci stos je sto Beograd ima puno dohotka na osnovu toga sto su predstavnistva uvoznika i kompanija u Beogradu,a PDV se naplacuje gde je sediste firme,a ne gde je prodata roba.To jest,sav novac se sliva u Beograd.

Koliko sam nacuo,donosenje zakona o glavnom gradu se bas i odgadja vec 4-5 godina bas iz tog razloga.Jer ce Beograd dobiti vece ingerencije ali ce onda morati da se izmeni zakon o PDV-u tako da se u mestu gde se obavi prodaja robe uplati PDV u lokalnu samoupravu a ne u kasu Beograda.
 
vucko":2t1gdhyl je napisao(la):
... i paganistu su(za veru stare grcke) sve je jasno.
Камо среће, из њиховог програма:

Religion
Highlighting the national character of the Church.
Upgrading of ecclesiastical education and culture with Greek Orthodox principles and ideals.
линк
 
Ok .
Evo nekih mojih zapažanja.
Dragan Djilas naš bivši, a sad već izvesno i budući gradonačelnik je dobio podršku građana na proteklim izborima.
Neki su mu tu podršku dali zato što su zadovoljni njegovim radom, neki jer žele da mu daju drugu šansu, a neki jer misle da bi neka druga, treća opcija imala gore rezultate.
Ja iskreno ne mogu reći da sam zadovoljan njegovim radom, ali moram priznati i to da pamtim i mnogo gore osobe, na mestu prvog čoveka Beograda.

Ono što je meni "utisak nedelje" je drskost Dragana Đilasa da prekraja izbornu volju Beograđana.
Sa kojim pravom Dragan Đilas mandat koji je dobila DS ustupa LDP-u ???
Ili bilo kojoj drugoj stranci???

Izbori su bili, narod je rekao šta misli i valjda je potpuno jasno da odborničke mandate ne mogu imati oni koji ih nisu dobili na lokalnim izborima.
 
Arni,deo njih od kojih je i jedan kandidat je u nekom paganskom blek metal bendu,a postao je poslanik u skupstini Grcke posle ovih izbora.Sve u svemu cudna gomila ludaka.

Laki,po tom izbornom prekrajanju se i radi jer ce biti onako kako on zeli a ne kako gradjani zele.Kao i onaj komentar da ne razume bele listice,verovatno shvatajuci da je dobar deo glasaca tu onih koji bi glasali za njega ili LDP na nivou grada ali su razocarani zbog nekog od njegovih bahatih postupaka ili licemernih izjava.
 
Zvanicni rezultati izbora 2012. godine za skupstinu grada Beograda

rezultati.jpg
 
U masu glasača , ulaze i destruktivne grupe stanovnika

Odbrana od destruktivnog izbora takvih grupa (pijanca, kriminalca, narkomana)
kojima se ne može oduzeti pravo glasa
odbrana jeste u podizanju cenzusa

Kada bi smo od gore prikazanih podataka odbili zvanično registrovani br. narkomana
Dobili bi smo približnu sliku volje ,,zdrave,, vecine , koja ima pozitivan doprinos društvu
i smatram da je to onda prava slika volje građana.

cenzus :kk:
 
Auuu Boco, molim te reci da je to što si napisao satira.

Destruktivne grupe glasača...pa kako znaš da je narkoman destruktivniji od glasača DS, SNS, SPS,..... a i otkud znaš za koga glasaju narkomani i alkoholičari ... ?

Molim te reci da se šališ, jer podizanje cenzusa ne vredi, ali smanjenje apsinencije pomaže da se bolje vidi raspoloženje građana.
I nemojte da nam opet za stanje u društvu budu krivi drugi.
 
nova
Mišljenje , stavove i ideje narkomana , pijanaca i svih ostalih destruktivnih grupa
ne računam jer ako ne mogu da pozitivno urede svoj život,
kako ce tek naš :(
a posledice se reflektuju i na sutrašnjicu naše dece

Umanjenje brojeva za x broj ne bi remetio redosled vec bi izbor bio konkretniji
nisam ni za postojanje samo dva-tri kandidata -
sve umereno pa i izbor :)
 
Možemo mi da ih ne računamo, ali pretpostavka da bi te grupacije glasale destruktivno je najblaže rečeno nefer.

Šta je to destruktivno, to je pitanje?
Evo evo jedne anegdote: mi uvek porodično glasamo, i 2000 smo izašli na izbore, ima tu u kraju jedan pijanac, svima poznat, i mi smo takav kraj gde se podrazumeva da je (tada bar) većina za Radikale. I sretnemo mi tog komšiju pijanca, moj brat se našali i kaže "Jel za naše Radikale?" A ovaj se zgrane na to, uhvati se za glavu i kaže "Ljudiiii, pa šta je ovo, kakvi Radikali, šta je ovo sa svetooom, eee ovi klinci pune 18 i glasaju za Radikaaaale, pa šta je ovo ljudiiiii?"
I dan danas se tome smejemo.

Tako da Boco, pitanje je šta je destruktivna politika danas kod nas?!
 
u ovom slučaju statistička greška nije destruktivna politika :laugh: :lool: :laugh:
 
boca-ica":1utm0exq je napisao(la):
Prema procenama Zavoda za bolesti zavisnosti, u Beogradu živi oko 35 000 narkomana.
http://www.stetoskop.info/Narkomanija-kod-mladih-306-s1-content.htm

jesam li ja to omašio temu kako reče jedan njihov
u jednu ruku da u drugu ne :laugh: :lool: :laugh:

Ovo poređenje zavisnika od psihoaktivnih supstanci sa glasačima jedne stranke je toliko nisko i ogavno, da u najmanju ruku zahteva privremeni, ako ne i trajni ban.

boca-ica":1utm0exq je napisao(la):
U masu glasača , ulaze i destruktivne grupe stanovnika

Odbrana od destruktivnog izbora takvih grupa (pijanca, kriminalca, narkomana)
kojima se ne može oduzeti pravo glasa
odbrana jeste u podizanju cenzusa

Vidiš, ja bih oduzeo pravo glasa svima onima koji su elementarno nepismeni, jer 12 godina školovanja su spucali u zadnjicu. Koji ne znaju kada se rečca ne piše zajedno, a kada odvojeno. Koji ne znaju pravilnu upotrebu znakova interpunkcije, da se rečenica započinje velikim, a ne malim slovom. I još mnogo toga. Sve se ovo uči u nižim razredima osnovne škole, kasnije se gradivo samo utvrđuje.

Kad već spominješ destruktivnu politiku, onda da malo šire sagledamo situaciju. Zar destruktivna politika nije još pre gotovo 30 godina krenula iz našeg voljenog grada širom bivše zemlje i vrhunac dostigla devedesetih ostavljajući iza sebe stotine hiljada pobijenih, ranjenih, izbeglih, rasutih širom ove planete. Pa legimitet toj destruktivnoj politici su dale milioni horde polupismenih i nepismenih sa više prstiju na šaci jedne ruke, nego zuba u vilici. Koji su hrabri samo kada se napiju i to svoje junaštvo demonstriraju pre podne na deci, posle podne na svojoj ženi. Jer su kukavice, kojem su tamo neki Vatikan, CIA, KGB, masoni, aboridžini, marsovci krivi za propast najstarijeg naroda na svetu. I toliko godina nakon svega i dalje svoj glas daju tim istim retrogradnim snagama koje uništavaju sve čega se dohvate. Posle se upitajte što nam grad i zemlja liče na septičku jamu, bez imalo nade za bolje sutra.

Takvima bih ja zabranio ne samo da glasaju, nego ni na ulicu da izađu da ne šire svoj smrad.

A što se tiče Đilasa, u pitanju je najobičniji pozer koji je shvatio s kakvim građanima (ili bolje reći podanicima) ima posla. Umesto da se posveti osnovnim komunalnim i infrastrukturnim pitanjima koja su rešena širom evropskih gradova još pre 50 godina, on zaluđuje narod spektaklima koji od njega to i očekuje. Šta da komentarišem dalje, kada je on najbolji od svih kandidata.

Za mene će ostati jedna najobičnija džiberčina dokle god ne bude omogućio da se u mom rodnom gradu ljudi različitih nacija i vere slobodno šetaju, pričaju na svom jeziku, nose obeležje zemlje iz koje dolaze bez da ih iko vređa ili fizički napada. O organizovanju povorke ponosa je suvišno i govoriti. Kao što sa porodicom učestvujem u istim širom Španije dajući podršku i ravnopravnost različitostima među ljudima, to želim i u Beogradu.
 
Peregrino,
kakva je situacija sa bilbordovima , city lightovima i city towerima u španskim gradovima. Ima li ih tamo onako i onoliko postavljenih na svakom ćošku, trotoaru, pešakom prelazu, krovovima zgrada i drugim zgodnim, a vidljivim mestima i da li ih postavlja samo jedna firma.
 
Peregrino wrote ,,. . .Ovo poređenje zavisnika od psihoaktivnih supstanci sa
glasačima jedne stranke
je toliko nisko i ogavno, da u najmanju ruku zahteva privremeni, ako ne i trajni ban.. . . ,,

Gde нађе navedenu TУ jednu stranku :dil:

Peregrino From: Santiago de Compostela wrote:
,,. . . Posle se upitajte što nam grad i zemlja liče na septičku jamu, bez imalo nade za bolje sutra.. . . ,,

Sobzirom da je za tebe ovaj grad i zemlja, takva kako si napisao
necu čitati tvoje postove
makar provocirao njima i narednih 10000000000000000000000000000000000000 godina
lep provod i dug ostanak u Santiago de Compostelu :lool: :laugh: :lool:
 
nova
eto , to ti pričam :laugh: :lool: :laugh:
 
@ Peregrino

Можда грешим, али, чим си тако бурно реаговао на Боцин пост може се закључити да си симпатизер ЛДП-а.

Одмах да ти кажем, једнако колико је за ово друштво (а и било које друго) деструктивна једна Српска радикална странка исто толико је деструктивна и ЛДП. То су две крајности и драго ми је што су на маргини политичког живота обе. Такође се надам да никада ниједна неће прећи тих 5% бирачког тела.
 
Vrh