Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

To za parking je šira tema :) ali ukratko, ako ne može da se parkira, možda ulica treba da se zatvori za saobraćaj i da se ide peške/biciklom, a da parking za blok zgrada bude izmešten. Ili da se u dogovoru sa gradom zoniraju ulice, te uvede komunalni red.

Nema tu brzih rešenja, ali počinje od nas samih. Verujem da na ovom forumu ima ljudi koji mogu da utiču, verovatno i nesvesno, i kad bi većina počela da utiče koliko može, po malo ali ka ispravnom cilju, onda bi kroz neko vreme (10-ak godina) promena bila vidljiva.

Da ne tupim, potrebno je strukturno rešenje na nivou grada. Nešto poput rešenja sa parking servisom, koje je ipak uvelo red u divlje parkiranje.

I kad ste već kod luksuza - automobil je luksuz :) bilo kakav automobil, od Punta pa do modela koji koštaju šestocifrenu sumu u evrima
 
Gledam sada na Gmaps baš to naselje, V. Vlahović, i iako sam laik, siguran sam da bi dobar arhitekta mogao da prepravi to naselje tako da izmesti parking na slobodne površine oko naselja, a kao što sam iznad napisao, zatvori ulice za saobraćaj, doda zelenilo i time poveća kvalitet života.

E al' to je onda u suprotnosti sa idejom da je auto besplatno parkiran ispod prozora, dok bi parking verovatno trebalo obezbediti nadzorom tj ne bi bio dž. Medjutim, značajno bi povećao kvalitet života, uz neku cenu koja bi verovatno bila prihvatljiva imajući u vidu šta se dobija.

I na kraju najludje - te mere bi zapravo povećale cenu tih kuća, to naselje bi značajno postalo atraktivnije, cene bi otišle najmanje 20% gore (lična procena) jer bi bili rešeni komunalni problemi koji sada ipak cene drže niže. Tako da je u direktnom interesu stanara tih i takvih naselja da se uradi neki takav projekat.

Ako ništa drugo onda zbog zarade koja im indirektno sledi
 
Pozdrav,

Moze li neko da mi objasni koja je fora sa ovom zgradom?

Gledali smo juce stan od 68m2 preko agencije koje cene 4400e po m2

Spolja zgrada deluje "moderno" ali sam sam stan nije nista posebno, za ovu cenu zgrada ima centralno grejanje, radijatore, stolarija je ok ali nista specijalno, parket srednje klase, za ovu cenu ocekivao sam da utisak plafona nece biti toliko klaustrofobican, izbor plocica u WC-u je sizofren, na stranu organizacije u saomom wc-u koja tek nema smisla.

Jel ovo neka sprdnja ili neko stvarno misli da ovaj prosek vredi ovoliko?

Mislio sam da su spremni za cenkanje ali naravno ne.

Svidja mi se lokacija jako, ali su agencije / investitori izgubili dodir sa realnoscu.

Tuga je da ono sto je standard u inostranstvu kod nas je postalo "lux".
 
Deluje da treba da preskočiš ponudu jer iz poruke vidim da ti ne odgovara :) verovatno će taj koji prodaje da čeka dok inflacija ne pojede cene, ne žuri im se očigledno
 
Fazon je sto su sad podigli jer su verovatno zaradili dobro pa im se sad ne zuri a bogati Rusi se ne cimaju. Inicijalno su cene bile mnogo manje.
 
Pozdrav,

Moze li neko da mi objasni koja je fora sa ovom zgradom?

Gledali smo juce stan od 68m2 preko agencije koje cene 4400e po m2

Spolja zgrada deluje "moderno" ali sam sam stan nije nista posebno, za ovu cenu zgrada ima centralno grejanje, radijatore, stolarija je ok ali nista specijalno, parket srednje klase, za ovu cenu ocekivao sam da utisak plafona nece biti toliko klaustrofobican, izbor plocica u WC-u je sizofren, na stranu organizacije u saomom wc-u koja tek nema smisla.

Jel ovo neka sprdnja ili neko stvarno misli da ovaj prosek vredi ovoliko?

Mislio sam da su spremni za cenkanje ali naravno ne.

Svidja mi se lokacija jako, ali su agencije / investitori izgubili dodir sa realnoscu.

Tuga je da ono sto je standard u inostranstvu kod nas je postalo "lux".
Cene su takve sada. Lokacija je jedna od naboljih za zivot, to kosta. Blizina reke, blizina Zemuna. Na toj lokaciji neces naci mnogo novih zgrada. Zgrada je originalna i jedinstvena po dizajnu, nekima se ne svidja, ali verovatno nije ni pravljena za njihov ukus. Terase su jedinstvene velicine i ne postoje tekve bilo gde.
Ako starogradnju cene na 3000e, zasto ovo ne bi bilo 4300e.
 
Pozdrav,

Moze li neko da mi objasni koja je fora sa ovom zgradom?

Gledali smo juce stan od 68m2 preko agencije koje cene 4400e po m2

Spolja zgrada deluje "moderno" ali sam sam stan nije nista posebno, za ovu cenu zgrada ima centralno grejanje, radijatore, stolarija je ok ali nista specijalno, parket srednje klase, za ovu cenu ocekivao sam da utisak plafona nece biti toliko klaustrofobican, izbor plocica u WC-u je sizofren, na stranu organizacije u saomom wc-u koja tek nema smisla.

Jel ovo neka sprdnja ili neko stvarno misli da ovaj prosek vredi ovoliko?

Mislio sam da su spremni za cenkanje ali naravno ne.

Svidja mi se lokacija jako, ali su agencije / investitori izgubili dodir sa realnoscu.

Tuga je da ono sto je standard u inostranstvu kod nas je postalo "lux".

Investitor je takve stanove prodavao za 3200-3300 sa PDV-om. Ovo mi zvuci kao preprodaja ako si isao preko agencije. Takva cena se ocekuje verovatno zato sto je ovo jedna od poslednjih novogradnji koja ce se u narednih nekoliko decenija graditi na toj lokaciji, koja vazi za najatraktivniju na Novom Beogradu. Ostalo je jos par placeva da se popuni (iza YUBC, hotel Jugoslavija, mozda jos par ako budu rusili Karicev univerzitet ili Centrotekstil), ali se za njih vec najavljuje da ce biti mnogo vise cene (10ak hiljada evra po kvadratu za kule iza YUBC). A ovo je poslednja novogradnja na tom delu NBG sa humanom mikrolokacijom (veliki park prekoputa, mirna ulica bez mnogo buke i saobracaja). Verovatno su sve to razlozi zasto se nalaze kupci za preko 4000, ne znam.
 
Cene su takve sada. Lokacija je jedna od naboljih za zivot, to kosta. Blizina reke, blizina Zemuna. Na toj lokaciji neces naci mnogo novih zgrada. Zgrada je originalna i jedinstvena po dizajnu, nekima se ne svidja, ali verovatno nije ni pravljena za njihov ukus. Terase su jedinstvene velicine i ne postoje tekve bilo gde.
Ako starogradnju cene na 3000e, zasto ovo ne bi bilo 4300e.

Uz duzno postovanje po cemu je originalna i jedinstvena po dizajnu?

Jeftina panelska struktura na fasadi vise govori o ne kreativnosti arhitekte i jednostavnijem pristupu, da ne pominjem ograde na terasi koje vise deluju kao da su pravljenje za zivotinjsku ogradu

Sem lokacije sve ostalo bukvalno nema dodira sa nekim wow kvalitetom koliko se reklamiraju

@dzigz za lokacije sve ok, tu se u potpunosti slazem, ali potenciranje "lux kvaliteta" ove zgrade je stvarno smesno,

Razumem kupce gore koji su stanove uzeli po jeftinijim cenama i sada normalno zele da zastite svoju investiciju, ali sve dok ljudi budu imali ovakav stav, ovakve projekte cemo i dobijati.

Sve ono sto su ulozili u lobby i slicno, da su samo podigli plafone na bilo sta vise od 2.60, izaberu ne srednji kvalitet parketa, vec bi malo podigli kvalitet na visi nivo,

O zavrsnim radovima da ne pricam, bar za ovaj stan koji smo mi gledali, ne mogu da komentarisem za ostale

Ako je normalno da parket "jeci" na nekim mestima jer dobro nije zalepljen i to se smatra "lux" om onda ok

Spolja gladac, a unutra jadac.
 
Uz duzno postovanje po cemu je originalna i jedinstvena po dizajnu?

Jeftina panelska struktura na fasadi vise govori o ne kreativnosti arhitekte i jednostavnijem pristupu, da ne pominjem ograde na terasi koje vise deluju kao da su pravljenje za zivotinjsku ogradu

Sem lokacije sve ostalo bukvalno nema dodira sa nekim wow kvalitetom koliko se reklamiraju
Pa onda preskoci zgradu i to je to. Gadjaj Dedinje, ako hoces i Beverli hils i slicno.
Nije jasno zasto si uopste bio zainteresovan, zgrada stoji tu godinu dana sa fasadom, jos spolja si mogao videti da je rec o tresu, cemu uopste zainteresovanost.
 
Pa onda preskoci zgradu i to je to. Gadjaj Dedinje, ako hoces i Beverli hils i slicno.
Nije jasno zasto si uopste bio zainteresovan, zgrada stoji tu godinu dana sa fasadom, jos spolja si mogao videti da je rec o tresu, cemu uopste zainteresovanost.

Kao sto sam napisao gore - lokacija

Obzirom da je jedina nova zgrada u tom kraju posle duzeg vremena

Moj inicijalni komentar je da to ne treba da bude razlog da se prosek prodaje po cenama koje def nisu za to,

Izvinjavam se sto sam vas istriggerovao bez razloga,

kada sam postavio pitanje ocekivao sam konkretne primere zasto bi neko izdvojio ovoliko para sem ako nije delusional


Lokacija def nije vredna da izvuce celu stvar,

Hvala svakako
 
Koja komicna situacija, ljudi koji nisu kupili stan u zgradi su ljuti jer se zgrada "reklamira kao lux"? Jednom pozlilo zbog betona ispred zgrade, drugi hoce da se baci sa terase jer nema komarnike. Realno u poredjenju sa novogradnjama na NBGD niti je najlosija niti je najluksuznija, lokacija jedna od najboljih (sigurno bolje od westa i ostale LUX okoline) i to je to.
A odacu vam i jednu tajnu, vecina kupaca ni ne misli da zivi u mega lux zgradi ako pricamo o svetskom nivou luksuza... takodje vecina kupaca je platila kvadrat malo ispod 3000e dobili su kljuceve na vreme i uradjeno je ono sto je i obecano... tako da ne znam sto bi ljudi bili nezadovoljni.
Vi koji niste kupili stan i ne svidja vam se budite srecni sto ste izbegli metak i to je to.
 
Koja komicna situacija, ljudi koji nisu kupili stan u zgradi su ljuti jer se zgrada "reklamira kao lux"? Jednom pozlilo zbog betona ispred zgrade, drugi hoce da se baci sa terase jer nema komarnike. Realno u poredjenju sa novogradnjama na NBGD niti je najlosija niti je najluksuznija, lokacija jedna od najboljih (sigurno bolje od westa i ostale LUX okoline) i to je to.
A odacu vam i jednu tajnu, vecina kupaca ni ne misli da zivi u mega lux zgradi ako pricamo o svetskom nivou luksuza... takodje vecina kupaca je platila kvadrat malo ispod 3000e dobili su kljuceve na vreme i uradjeno je ono sto je i obecano... tako da ne znam sto bi ljudi bili nezadovoljni.
Vi koji niste kupili stan i ne svidja vam se budite srecni sto ste izbegli metak i to je to.

Niko nije ljut, vidim da si kupac stana, i ovakav komentar je normalno ocekivan branite svoju investiciju, naravno ako ste vi zadovoljni to je najbitnije,

Svidelo se to nekome ili ne, ako sam dobro skapirao ovo je forum i svako ima pravo da iznese svoje misljenje,

Moje misljenje je da je zgrada imala jedan od najboljih marketinga, i za to investitoru skidam kapu, sve ostalo tanko
 
Kao sto sam napisao gore - lokacija

Obzirom da je jedina nova zgrada u tom kraju posle duzeg vremena

Moj inicijalni komentar je da to ne treba da bude razlog da se prosek prodaje po cenama koje def nisu za to,

Izvinjavam se sto sam vas istriggerovao bez razloga,

kada sam postavio pitanje ocekivao sam konkretne primere zasto bi neko izdvojio ovoliko para sem ako nije delusional


Lokacija def nije vredna da izvuce celu stvar,

Hvala svakako
Pa napisao sam zasto bih izdvojio taj novac. E sada stvar je percepcije jer se to sto se meni svidja tebi ne svidja. Mislim, sada ne bih dao te novce, ali ako se proda znaci da neko to tako vrednuje, nezavisno sta ja ili ti mislimo,

Meni se ograda svidja, tebi lici na kokosinjac.
Zgrada inace svedenim talasanjem fasade simbolizuje Dunav pored kojeg se nalazi.
Tebi je fasada dosadna, meni dinamicna i originalna.
Meni je parket odlican, nigde ne skripi, a tebi je prosek koji nista ne valja.
Kupatila kao u svakoj novogradnji, tipska i neunikatna. Ja cu svoje svakako doraditi.
Visina 260 je sasvim ok, ja sa mojom visinom nisam osetio skucenost, a neko nizi tek nece imati problema.
Mislim za mene razlozi su tu, ali ti ih ne prihvatas.

Dizajn nije ni ocekivan da se svidi prosecnom stanovnistvu, ali u svetu arhitekture ova zgrada ima vizuelnu vrednost. Lepota je u jednostavnosti i prici koju forma krije, ja kao arhitekta to vidim i prepoznajem. Razumem da neko ko nije te struke ima poteskoce u razumevanju i vrednovanju. Dizajn je polarizujuci i svakako ne ostavlja nikoga ravnodusnim.

Na Dedinju imas projekat Place one ako se dobro secam naziva. Plafoni 3m, stanovi 300+m2, cena preko 1.5m, pogledaj tamo, svakako je bolje od ove zgrade.
 
Pa napisao sam zasto bih izdvojio taj novac. E sada stvar je percepcije jer se to sto se meni svidja tebi ne svidja. Mislim, sada ne bih dao te novce, ali ako se proda znaci da neko to tako vrednuje, nezavisno sta ja ili ti mislimo,

Meni se ograda svidja, tebi lici na kokosinjac.
Zgrada inace svedenim talasanjem fasade simbolizuje Dunav pored kojeg se nalazi.
Tebi je fasada dosadna, meni dinamicna i originalna.
Meni je parket odlican, nigde ne skripi, a tebi je prosek koji nista ne valja.
Kupatila kao u svakoj novogradnji, tipska i neunikatna. Ja cu svoje svakako doraditi.
Visina 260 je sasvim ok, ja sa mojom visinom nisam osetio skucenost, a neko nizi tek nece imati problema.
Mislim za mene razlozi su tu, ali ti ih ne prihvatas.

Dizajn nije ni ocekivan da se svidi prosecnom stanovnistvu, ali u svetu arhitekture ova zgrada ima vizuelnu vrednost. Lepota je u jednostavnosti i prici koju forma krije, ja kao arhitekta to vidim i prepoznajem. Razumem da neko ko nije te struke ima poteskoce u razumevanju i vrednovanju. Dizajn je polarizujuci i svakako ne ostavlja nikoga ravnodusnim.

Na Dedinju imas projekat Place one ako se dobro secam naziva. Plafoni 3m, stanovi 300+m2, cena preko 1.5m, pogledaj tamo, svakako je bolje od ove zgrade.

"Lepota je u jednostavnosti i prici koju forma krije, ja kao arhitekta to vidim i prepoznajem",

Minimalizam je je definitivno jedan od najboljih pravaca kada se lepo ubode, nazalost ovde mislim da to nije slucaj,

Hvala puno na preporuku, def cu pogledati, a ovo preskociti
 
Negde sam zagubio USB sa podacima o materijalima i održavanju koji smo dobili pri useljenju. Na koji mejl mogu da ih kontaktiram da mi pošalju link ili mejl, zvao sam ih i obećaše, ali valjda ne stižu već nekoliko dana. Ili, ako to nije neka tajna, neko može da mi postavi link sa uploadovanim fajlovima ili pošalje na privatni mejl (zavisno od veličine dokumenata, naravno)?
 
Jel moguće da je visina plafona 2.60?
Normalizovali su visinu plafona gipsom na 2.60 jer po plafonu prolaze instalacije. Ispod gipsa je visina 2.70 ± 2cm. Teoretski, moglo bi u nekim delovima da se skine gips i da se dobije ta puna visina. U kupatilima je visina plafona 2.50.
 
Au brate bre idi hejtuj negde drugde. Pričaš o nečemu što nisi video i što verovatno možeš da sanjaš. Imaš masu pravih kupaca koji jasno i glasno kažu da su zadovoljni i da je sve ok, koga bre briga šta misli neko ko prođe pored zgrade!
 
Ne znam zasto se ova zgrada ne moze komentarisati za ono sto je ispod vecine skuphljih novogradnji, konkretno plafon 2.60. Estetika zgrade je uvek tema za diskusiju ali tu nema pravog ili krivog odgovora, neko je odusevljen, neko i ne i to je subjektivan dozivljaj. Taj argument diskvalifikacije po tome ko sta moze da sanja sam upotebio pre neki dan kada sam rekao da ljudima koji zive po obodima grada ili raspadnutim stanogradnjama je ovo san. Mislim da je projekat mogao i treboao da bude bolji, odskocio je u odnosu na raspale zgrade okolo i Merin to moze bolje. Standardi u Beogradu su generalno niski, cene visoke i to je tako. Zao mi je ako ne mogu da balavim na ovu zgradu jer nema ni jednog razloga za to. I da kosta 2500 eura po kvadratu ne bih bio odusevljen.
 
Au brate bre idi hejtuj negde drugde. Pričaš o nečemu što nisi video i što verovatno možeš da sanjaš. Imaš masu pravih kupaca koji jasno i glasno kažu da su zadovoljni i da je sve ok, koga bre briga šta misli neko ko prođe pored zgrade!
Gospodine zasto ste nervozni? Sigurno necu da sanjam plafon od 2.5. Svako ima oci, i svako kupuje sto zeli, i za moje nekretnine ce neko reci da su lose, ali bar imaju plafon 285 i 400. A ne kokosarnik. Nista nije perfektno niti savrseno.
Ipak je ovo forum pa mozemo da komentarisemo 🤷🏻‍♂️
 
Gospodine zasto ste nervozni? Sigurno necu da sanjam plafon od 2.5. Svako ima oci, i svako kupuje sto zeli, i za moje nekretnine ce neko reci da su lose, ali bar imaju plafon 285 i 400. A ne kokosarnik. Nista nije perfektno niti savrseno.
Ipak je ovo forum pa mozemo da komentarisemo 🤷🏻‍♂️
Zato sto hejtujes-koristis reci kriminal za nesto sto nisi video i pojma nemas ni sta je ni kako je. I sad mi je zao sto sam potrosio i sekund vremena da kometarisem, jer to nema veze sa zgradom nego samo sa tobom, a kako rekoh- koga briga za misljenje nekog ko je prosao pored zgrade (a mozda ni to…)…
 
Gospodine zasto ste nervozni? Sigurno necu da sanjam plafon od 2.5. Svako ima oci, i svako kupuje sto zeli, i za moje nekretnine ce neko reci da su lose, ali bar imaju plafon 285 i 400. A ne kokosarnik. Nista nije perfektno niti savrseno.
Ipak je ovo forum pa mozemo da komentarisemo 🤷🏻‍♂️
Ti ko dan zivis na plafonu.
 
Vrh