Šta je novo?

Razni projekti

Gabariti zgrade su preveliki, trebalo je da ostave drvored ka Batutovoj, itd. itd. Zbog nagnutog teretana meni je logicnije da su isli 16 spratova u visinu a ostavili vise mesta oko zgrade za zelenilo, i eventualno prizemni aneksi za jos lokala. Da, izgradnja bi bila skuplja, pa sta. Prodali bi po vecoj ceni i gotovo.
Mene pre svega interesuju garazna mesta, tako da me ne interesuje kakva je zgrada. Ako bas budem morao da kupim stan zbog garaze, kupio bih najmanji/najjeftiniji pa izdavao.
Cena 2600-3200 mi deluje suludo niska, ako budu imali te cene tih 200 stanova ce se rasprodati za mesec dana.
Da li imas neki info oko velicine i cene garaznih mesta, da li se moze uci u garazu i iz M. Rakica ili samo iz R. Burdzevica? Obzirom na broj garaznih mesta i gabarite zgrade, pretpostavljam da ce biti 4 nivoa garaza, nejasno je da li rampa ili autolift ili oba... Poslao sam upit za sastanak krajem meseca.
Ne znam jos nista, znam samo da je prodajni dan 30.09., tako da verovatno ces zakasniti ako budes cekao kraj meseca jer ce sve sto valja biti vec rezervisano.
 
Da li neko ima informacije o ovom projektu?
Stambeni objekat na uglu Milana Rakica i Batutove. Prodaja je oglasena 17.09.
 
Ja sam zvao, nisu jos formirane cene, ali od 2600 do 3200, ne znam da li sa PDV. Ne znam da li moze samo parking, ali moze stan bez parkinga.
Ako fasada nije obican demit, meni cena deluje privlacno za ovakvu zgradu i lokaciju, kada poredim sa nekim drugim zgradama.
2600-3100e sa uključenim PDV-om.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Разни пројекти

Пјарона де Мондезира - Цара Уроша:







Косанчићев венац (из Карађорђеве):



Хотел у Карађорђевој:

Нодилова - Пожешка:




Једина биста (Јована Суботића) с постаментом који има мозаик на Калемегдану; годинама је мозаик оштећен, и још је такав:
 
Poslednja izmena:
Kakvo mišljenje imate o ovom kompleksu? Nije mi poznat investitor a po podacima i ne nešto pouzdan.

Screenshot_2022-09-21-23-32-23-403_com.google.android.apps.docs.jpg
 
Gabariti zgrade su preveliki, trebalo je da ostave drvored ka Batutovoj, itd. itd. Zbog nagnutog teretana meni je logicnije da su isli 16 spratova u visinu a ostavili vise mesta oko zgrade za zelenilo, i eventualno prizemni aneksi za jos lokala. Da, izgradnja bi bila skuplja, pa sta. Prodali bi po vecoj ceni i gotovo.
Mene pre svega interesuju garazna mesta, tako da me ne interesuje kakva je zgrada. Ako bas budem morao da kupim stan zbog garaze, kupio bih najmanji/najjeftiniji pa izdavao.
Cena 2600-3200 mi deluje suludo niska, ako budu imali te cene tih 200 stanova ce se rasprodati za mesec dana.
Da li imas neki info oko velicine i cene garaznih mesta, da li se moze uci u garazu i iz M. Rakica ili samo iz R. Burdzevica? Obzirom na broj garaznih mesta i gabarite zgrade, pretpostavljam da ce biti 4 nivoa garaza, nejasno je da li rampa ili autolift ili oba... Poslao sam upit za sastanak krajem meseca.
Cena deluje privlacno. U tom kraju novogradnje se preprodaju za 3k.
Mislim da ulaz i jeste iz M Rakica. Ima 4 nivoa i rampe, bez lifta, sto je za pohvalu.
Zali boze drveca, ali ocigledno da BGu ono nije neophodno.
Stanovi su tipicni za novogradnju. Hodnici ne postoje. Ali zato imaju po dva kupatila.
Ne svidjaju mi se ni hotelski hodnici u samoj zgradi. Stvarno bi bilo logicnije da su isli u visinu i sacuvali zelenilo.
Ali lepa je ta lokacija za taj novac u trenutnoj konstalaciji.
 
Разни пројекти

Цара Уроша, напредује уградња прозора:






Мајора Илића преко пута Палилулске пијаце с доње стране: чудно је што се две нове зграде не додирују, сем при врху некаквим прелазом:





Таковска:

Обнова фасаде у Савској:



....................
Испред Сајма, излепио је обе надстрешнице:
 
Poslednja izmena:
Central Palace - Dimitrija Tucovića 6 (nadvožnjak)


slika 1.jpg


Tehnička specifikacija:

Ako su tačne informacije kako stoji na sajtu novazgrada, cene kreću od 3200 eur/m2.
 
Primetio sam da se u slučaju ovog Queen's garden-a nije koristio nijedan ornamentski element klasične arhitekture sto ga ne može svrstavati u cecesiju ili kopiju predratnih zgrada.

Zgrada je jednostavno nabudžena u fasadi sto joj daje taj retro fazon plus korišćenje lukova pojačava taj utisak.
 
Izgleda da se sprema gradnja na uglu Kružnog puta Voždovačkog i Bulevara Peka Dapčevića. Video sam iskopanu veliku rupu dok sam prolazio autobusom.
 
Zapravo, može sa sve četri strane, zato što su tu ostaci nekadašnih fabrika. A lokacija je kada se sa 50 iz Braće Jerković skrene u Kružni put Voždovački, pa krene ka Banjici, sa desne strane , pre nego što se pređe raskrsnica sa Peke Dapčevića.
 
Нећу рећи да је врхунац естетике, али за разлику од већине зграда које се зидају, у том смислу и БнВ ово изгледа заметно боље.
Не пристајем на кваливикацију да лук или пластика на фасади кич сама по себи. И у стио време сведени скандинавски стила са равним ивицама крајњи домен лепоте.

Кич то је кад на демитушу крену да лепе полиуретанске гроздове класје у произвољном поредку.

Остало је покушај архитекте да свом чеду да на гламуру. Личи не неки стил? Вероватно да, ипак идеје настају од созерцања, тј угледања на неке примере из прошлости...
 

Јавна презентација УП за изградњу стамбеног комплекса у Улици војводе Родољуба Чолаковића број 1


На основу члана 63. Закона о планирању и изградњи („Службени гласник РС“, бр. 72/09, 81/09- исп., 64/10 одлука УС, 24/11, 121/12, 42/13 , одлука УС и 50/13, 132/14,145/14, 83/18, 31/19, 37/19, 9/20 и 52/21)

ГРАДСКА УПРАВА ГРАДА БЕОГРАДА
Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове

Оглашава

ЈАВНУ ПРЕЗЕНТАЦИЈУ
Урбанистичког пројекта за изградњу стамбеног комплекса који се састоји од две ламеле спратности ПО+СУ+П+1+ПС на КП број 20364/2 КО Савски венац, у Улици војводе Родољуба Чолаковића број 1 у Београду

1. ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА обавиће се у згради Градске управе града Београда, у Улици 27. марта бр. 43-45 (сала 2 у сутерену) од 6. до 14. октобра 2022. године, сваког радног дана од 9 до 15 часова.

2. Носилац израде предметног Урбанистичког пројекта је предузеће „IBM CONSULT” д.о.о., Суботичка број 23/2, Београд.
3. Захтев за потврђивање Урбанистичког пројекта је поднело предузеће „IBM CONSULT” д.о.о., Суботичка број 23/2, Београд, а у име инвеститора „Кит комерц”д.о.о., Кружни пут 67, Лештане, Београд.
4. Носилац израде предметног урбанистичког пројекта у току одржавања јавне презентације даваће обавештења о урбанистичко архитектонском решењу Урбанистичког пројекта, сваког радног дана од 9 до 15 часова, у згради Градске управе града Београда, Улица 27. марта бр. 43-45 (у сутерену).
5. За давање обавештења о садржају јавне презентације овлашћена је Јована Познан д.и.а; Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове, Улица краљице Марије број 1.
6. Заинтересована лица могу током јавне презентације да изврше увид у урбанистички пројекат, као и да своје примедбе и сугестије на планирана решења у писаној форми доставе Секретаријату за урбанизам и грађевинске послове, преко писарнице у Улици краљице Марије број 1, најкасније до 14. октобра 2022. године.




























[/

















dokumentacija: https://www.beograd.rs/images/file/842360d6e484a85e9ddf4ddd2d24b259_8752590485.pdf

 
Vrh