Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Za početak, kada nam već kao sasvim nov na forumu tako samouvereno deliš lekcije svima nako đuture :D , mogao bi da dovedeš u red makar svoje stavove. Ono, bar malo, u smislu da budu minimalno koherentni :) , ovako udaraš precizno ki sačmara na 500m. Red mitova, red makijavelizma, red bogami i rasizma, pa nazad na iluzije i mitove...

Nisam za ove ali daj da ih iskoristim, onaj je Rom, ovaj Vučićev... samo da na tvoje hop svi odmah uradimo cup, pošto te već ne poznajemo, ali podrazumeva se da si ispravan? ;)
 
Brate @afrika, ne sumnjam u tvoje dobre namere, ali gde ti ovi u svetu omraženi liberaši, ovde u vidu tih Moramo padoše na pamet. A i hvala Bogu nemaju veze sa ovom temom, pa da ih ne budimo iz mrtvih 👌
 
Неко мало поранио:D
1660911343446.png
 
Evo ii ja sam novi na forumu,zivim na Ledinama,a radim vatrogasnoj stanici Surcin,vozim vateogasni kamion,pa da kazem nesto.Ulica Ane Karenjine je katastrofa.Nasuprot aerodromskog puta,covek je napravio teretanu,auto skolua ulica ima dva metra sirine,nedaj boze da se nekom zapali kuca,a pricamo o izlasku na saobracajnicu Surcin-Novii Beograd,ne moze kamion da prodje.O cemu pricamo?
 
Da li neko zna da li je u planu da se radi veza pored groblja. Surčinska do Marka Čelebonovića. Čini mi se jednostavno a rešava dosta stvari
@Славко, вероватно ниси обраћао пажњу, пошто си релативно нов члан, па ти је промакло.

Наравно да је то у плану одавно и о томе смо писали и цртали и на овој подтеми, а и на подтемама "Саобраћајница Т6" и „Грчка улица Бежанијска коса - Сурчинска улица Ледине“.
Значи од садашње лакат кривине код Кванташке пијаце до кружног тока у Војвођанској улици ће се градити нове саобраћајнице, такозвана Т6 до будуће раскрснице са Грчком улицом, од Грчке улице ће бити улица Срђана Алексића до кружног тока. Кружни ток ће бити нов тј. изградиће се нов са унутрашњим пречником од 42 метра.

Како ће убудуће све то изгледати, уцртао сам на ортофото снимку, а то сам већ постављао пре две/три године и на споменутим подтемама. Ево како би то изгледало

саобраћајнице Т6, 2а-2а, Срђана Алексића.jpg


Све ове споменуте саобраћајнице (пројекти) су на неки начин повезане. На странама 31 и 32 сам писао и постављао све ово
https://forum.beobuild.rs/threads/g...-novi-beograd-surčin.4362/page-31#post-881493
https://forum.beobuild.rs/threads/g...-novi-beograd-surčin.4362/page-32#post-886449

а имаш и на подтемама „Саобраћајница Т6“ https://forum.beobuild.rs/threads/saobra%C4%87ajnica-t6.1671/page-14

и „Грчка улица Бежанијска коса - Сурчинска улица Ледине“
https://forum.beobuild.rs/threads/Грчка-улица-Бежанијска-коса-Сурчинска-улица-Ледине.1411/page-9
 
Kako je zamišljeno ukrštanje krakova koji vode ka Vojvođanskoj i J. Gagarina?
 
Добро је. Плашио сам се да неће кренути са асфалтом док не заврше трасирање
 
Za početak, kada nam već kao sasvim nov na forumu tako samouvereno deliš lekcije svima nako đuture :D , mogao bi da dovedeš u red makar svoje stavove. Ono, bar malo, u smislu da budu minimalno koherentni :) , ovako udaraš precizno ki sačmara na 500m. Red mitova, red makijavelizma, red bogami i rasizma, pa nazad na iluzije i mitove...

Nisam za ove ali daj da ih iskoristim, onaj je Rom, ovaj Vučićev... samo da na tvoje hop svi odmah uradimo cup, pošto te već ne poznajemo, ali podrazumeva se da si ispravan? ;)

Pratim ovu temu od osnivanja, to što se nisam registrovao znači da sam nov u ovome?
Drugo, sam si pokazao i ti svojim komentarom da te samo debate interesuju, a ne praktično delovanje? Kao i svi koji su ti lajkovali komentar.
Ali očigledno da kad imamo takvu većinu na forumu među stručnjacima, nismo bolje ni zaslužili od ovoga što nam rade sa ovim projektom.
Treće, imao sam profile ovde, zaboravio šifru dva puta, i dva puta ponovo se registrovao..
Četvrto, ne useljavam ti se u kuću da bih ti se ili bilo kome dokazivao da sam odgovoran stanar. Ovo je forum ako si zaboravio? 🤔
Peto, samo si kritikikovao, dakle nisi nikakvu konstruktivnu alternativu predložio.
Šesto, dao sam obzervaciju da je Momirović Rom što nije relevantno, jedino se tu slažem, ali to i dalje ne menja ništa oko tvog nedelovanja i odgovora na takav predlog nego si se našao uvređenim kao da je ovaj forum tvoje lično vlasništvo.🥱

Svaka čast tebi. Ako razumeš ironiju.

@Earthmoving
Ne radi se o njima u parlamentu nego na lokalu. Ako nisi video šta su učinili za naš grad, onda pogledaj. Briga me za njihovu ideologiju oko uvođenja sankcija Rusiji, jer to nema veze sa lokalom.

Da zaključim - dobili smo upravo vlast i projekte koji su čak i iznad našeg nivoa kao društva. Da, tužna realnost je to, ali mi ne zaslužujemo kolektivno bolje kada većina ljudi na forumu koji su videli komentar ne žele promene, ne žele da ni razmišljaju o tome.

Jedino što mogu da kažem na to toj većini jeste da nastavi da se davi na forumu pišući kritike na račun projekta i njegovim upravljanjem, jer ste pokazali da za bolje i više od toga i niste niti imate potencijal.

A mene stvarno ne zanima da kritikujem na forumu ovaj projekat jer nema nikakve svrhe da se to radi.
Da li će moje kritikovanje ili od bilo koga ovde dovesti do toga da oni urade nešto drugačije?
Neće.
Jedino naivni ljudi ulete sa takvim komentarima ili ova većina bez potencijala.

Razumem da je opasno kritikovati vlast u ovom autoritarnom/totalitarnom sistemu, i da je osetljivo i naravno da to ne bi bilo "odmah hop cup" (nemoj da mi stavljaš reči u usta @sev ,to je jako nepristojno). Razumem da svako od nas može da bude targetiran od države, sve razumem. Ali mi već imamo infrastrukturu ljudi koji na lokalu se bore protiv loših projekata i to je koalicija "Moramo" kojoj samo treba dase priključimo oko samo ovog projekta.

Ako će i peta Vučićeva kolona Miloš Jovanović ili ostale kolone poput "Dveri", itd - da se bore protiv ovakvog načina - iako ne podržavam njihove ideologije, dobrodošli su na lokalu. @Earthmoving

To je suština da mi ne možemo da se ujedinimo, jer @sev ima problem sa liderstvom, @Earthmoving ima problem sa razlikovanjem lokalne i parlamentarne vlasti, i one stvari strahovi koje svi imamo oko totalitarne vlasti.

Ne moram da budem lider niti mi je to ikada bila namera, a niti forsiram da se nešto uradi, ali ako više od 50% komentara čini kritika, onda dajte ljudi, pretočite ta pisanja u nešto svrsishodno - tako ja razmišljam i zato ponavljam da neću kritikovati ništa jer nemam ljude koji bi stali uz mene da pretoče tu kritiku u nešto pametno.
Ali ako ja tako razmišljam, ne znači da ostali moraju tako.

Lično, kritikovanje konstantno bez delovanja je gubljenje vremena koje nam je dato ili koje imamo.

Ovo nije stadion navijački pa da ispoljavamo svoje frustracije, jer na stadionu ne možemo da utičemo da li će igrač dati gol ili se povrediti, dok ovde mi u realnosti na ovaj projekat možemo da utičemo. To što nećemo, @sev neka tebi i svima koji su te podržali ne bude opravdanje da napadaš konstruktivne ideje i ne iznosiš alternativne konstruktivne ideje.
 
Poslednja izmena:
Evo ii ja sam novi na forumu,zivim na Ledinama,a radim vatrogasnoj stanici Surcin,vozim vateogasni kamion,pa da kazem nesto.Ulica Ane Karenjine je katastrofa.Nasuprot aerodromskog puta,covek je napravio teretanu,auto skolua ulica ima dva metra sirine,nedaj boze da se nekom zapali kuca,a pricamo o izlasku na saobracajnicu Surcin-Novii Beograd,ne moze kamion da prodje.O cemu pricamo?
I da ne postoji aerodrom i put do njega, prosta logika sugeriše da bi ipak trebalo da postoje neke šire bočne veze između dve dugačke, paralelne i frekventne ulice....
 
Ne znam @afrika, radi šta hoćeš, ali ja lično imam odbojnost prema reklamiranju na forumu, pa i tvom reklamiranju te polit grupe Moramo. Ja razumem da ljude nekad odvuče neki aspek teme u offtopic, ali Moramo i ova tema imaju bukvalno 0% veze.
 
@Славко, вероватно ниси обраћао пажњу, пошто си релативно нов члан, па ти је промакло.

Наравно да је то у плану одавно и о томе смо писали и цртали и на овој подтеми, а и на подтемама "Саобраћајница Т6" и „Грчка улица Бежанијска коса - Сурчинска улица Ледине“.
Значи од садашње лакат кривине код Кванташке пијаце до кружног тока у Војвођанској улици ће се градити нове саобраћајнице, такозвана Т6 до будуће раскрснице са Грчком улицом, од Грчке улице ће бити улица Срђана Алексића до кружног тока. Кружни ток ће бити нов тј. изградиће се нов са унутрашњим пречником од 42 метра.

Како ће убудуће све то изгледати, уцртао сам на ортофото снимку, а то сам већ постављао пре две/три године и на споменутим подтемама. Ево како би то изгледало

Pogledajte prilog 143344

Све ове споменуте саобраћајнице (пројекти) су на неки начин повезане. На странама 31 и 32 сам писао и постављао све ово
https://forum.beobuild.rs/threads/gradska-magistralna-saobraćajnica-novi-beograd-surčin.4362/page-31#post-881493
https://forum.beobuild.rs/threads/gradska-magistralna-saobraćajnica-novi-beograd-surčin.4362/page-32#post-886449

а имаш и на подтемама „Саобраћајница Т6“ https://forum.beobuild.rs/threads/saobra%C4%87ajnica-t6.1671/page-14

и „Грчка улица Бежанијска коса - Сурчинска улица Ледине“
https://forum.beobuild.rs/threads/Грчка-улица-Бежанијска-коса-Сурчинска-улица-Ледине.1411/page-9
Hvala lepo
 
Ne znam @afrika, radi šta hoćeš, ali ja lično imam odbojnost prema reklamiranju na forumu, pa i tvom reklamiranju te polit grupe Moramo. Ja razumem da ljude nekad odvuče neki aspek teme u offtopic, ali Moramo i ova tema imaju bukvalno 0% veze.
Nije ovde uopšte problem u reklamiranju, koliko u smislu same poruke, jer se u prvom delu konstatuje da se nikada ništa ne može promeniti, i da je zato besmisleno komentarisati projekat (ja tako tumačim taj deo posta), a onda se spominje kako ipak postoji neko može da promeni situaciju, i da treba svi da im se priključimo. Nakon cele poruke ne kapiram šta je autor iste hteo da kaže i postigne, i kakve sve to ima veze sa ovim projektom.​
 
Ne znam @afrika, radi šta hoćeš, ali ja lično imam odbojnost prema reklamiranju na forumu, pa i tvom reklamiranju te polit grupe Moramo. Ja razumem da ljude nekad odvuče neki aspek teme u offtopic, ali Moramo i ova tema imaju bukvalno 0% veze.
Sory za off.
Ali @afrika slobodno da promeni nick u @moramo pa da nastavimo diskusiju.
 
Коначно су мало напредовали са трасирањем. минално али су се померили.
Не може више да се прође путићем обежеим црном линијом.
Идаље не раде ништа прек канала (плава линија)

1661859436256.png



1661859594956.png


1661859632126.png
 
Ovi kako su krenuli da cmolje sa ovim radovima,izgleda da neće nikad da završe.
nisu problen izvođači radova, dinamika radova, nego izvođači nisu uvedeni u posed, nije završena eksproprijacija, nisu srušeni objekti na trasi, da bi se započeli radovi do kružnog toka u Vojvođanskoj ulici, to je nekih 350 možda 400 metara trase. Svi s nestrpljenjem očekujemo da vidimo kada se može očekivati završetak eksproprijacije, novi gradonačelink je kao obećao da će kao uraditi sve što se može uraditi, kao i trasiranje ovog dela pristupne saobraćajnice Milošu Velikom, skratiće se izlazak na AP za dobrih deset kilometara, sada rade sudovi pa ako postoji dobra volja za kompromis i sporazum s vlasnicima zemlje i objekata, može se za dva meseca završiti eksproprijacija, Tako da bi bilo realno da se tih 7,9 km pusti do maja 2023, sasvim je realno. Ne moj da budeš pesimista Đorđe. Završiće se, brzo, brže i najbrže. :)
 
Јел зна неко зашто се ово дешава . Сајт на сваких 10 дан избаци слику која има овакву или сличну грешку
сајт је eos.com (earth observin satelite)
1662232241215.png
 
Опет мали снимак :)
наставили су равњањем терена преко канала с обзиром да је ту терен виши за неки метар.
Колац који сам снимио на крају је место до ког су радили.
Такође, не знам прави ли им проблем то што стари ток канала идаље није пресушио и пун је воде.


 
Vrh