Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

@Гага - u čemu ja to "preterujem", kada si i evo sam potvrdio da ljudi tako reaguju? Ne vidim vezu, osim potrebe za kontriranjem.

A mislim da je parking u toku radova dosta dobro osmišljen, nego se ljudi ne informišu pre polaska na aerodrom pa se zaglave u onom kruženju ispred garaže.
P7 je po meni najpraktičnije rešenje. Više se ide peške, ali se izbegnu gužve i miljenje u koloni.
 
Još par utisaka sa aerodroma:

Glavni utisak je definitivno da je centralizovanjem kontrole prtljaga poprilicno rasterećen terminal. Sve je mnogo prostranije, i u slučaju da vam kasni let (što se meni desilo) nisi zarobljen na gejtu. Na par gejtova su napravljeni pokretni stakleni paneli tako da naknadno može ograditi gejt ako je potrebno.

Ambijent je značajno unapređen. Tamni plafon deluje kao pun pogodak, osvetljenje značajno bolje nego ranije, laminat prosečan ali ne tako loš kao što deluje na slikama. Tepih dobro odabran ali se ne održava. Generalno mnogo više mat i ne reflektujućih povrština što je veliko poboljšanje u odnosu na stari termnal.

Signalizacija pun pogodak. Zelena boja je dosta kritikovana ali meni deluje odlično. Paneli se uklapaju u tamne plafone a natpisi ističu. Toaleti odvojeni posebnom plavom bojom. Sve u svemu deluje promišljeno.

Ponuda hrane poprlično loša. Osim hlab i kifle jedno jos radi ovaj bistro ali ponuda i nije neka. Cene tradicionalno sumanute, kao da ste u Parizu ili Londonu.

Bildschirmfoto 2022-08-12 um 09.03.24.png
Bildschirmfoto 2022-08-12 um 09.03.36.png

Bildschirmfoto 2022-08-12 um 09.03.43.png

Bildschirmfoto 2022-08-12 um 09.04.02.png

Bildschirmfoto 2022-08-12 um 09.04.10.png

Bildschirmfoto 2022-08-12 um 09.04.21.png

Bildschirmfoto 2022-08-12 um 09.04.29.png
 
Što se tiče hrane, zna se da uskoro stiže još par lokala, i ovde smo pričali.
 
Fali još travelatora u tom predugačkom hodnku. Postoji samo 1 i to je možda na 10% dužine hodiika, ako i toliko.
 
Нешто имам утисак да ће бити уграђени касније и то они уздигнути
1660303100678.png

Јер, што би се трошили сад ако путници не кукају. Кад буде, биће "препознали смо" "поправили искуство" и остала марктенишка говна и еуфемизми за оно што се код нас каже: родио се са две леве
 
Prvo sto se tice voznje putnika sa udaljenih pozicija busevima, svugde je tako. Eno na CDG isto te vozi pod gejt i penjes se na arrivals hol.

Drugo.. aerodrom se skroz renovira preradjuje znaci najmasovniji radovi ikada.Nece sigurno grade novi aerodrom da bi ljudi imaki komfor. A sto se tice saobracaja pa to je cuveno srpsko pro******, e ja cu nekako da ga munem na travu, na trotoar na sva cetiri, na kolovoznu traku pa sta ako blokiram saobracaj al ja moram tik uz vrata. Nas mentalitet je to sto nas i unistava nista drugo. Da se to ne moze promeniti ne bih nista komentarisao al ta ista Srbenda preko postuje pravila i ne pada mu takve stvari na pamet. E zbog takvog licemerja i seljacizma gde Srbenda preko zna kako je ispravno a ovde se kurebeca, i treba da smo u gov.... I narednih 100 godina.
 
Сигурне казне. Не морају да буду велике, али да не можеш да региструјеш ауто, да не можеш да га продаш, да не можеш да пређеш границу ако не платиш. Да не може више ни кум ни тетка да помогну. Да мора да се плати и да плати СВАКИ ПУТ кад се направи хаос, васпита за јако кратко време. Ево Москва. Каубојшина из прве декаде 2000их још грђе него сада код нас (стижемо великим корацима), је пресечена горе наведеним мерама, сада наглих малограђана скоро и да нема. Сви возе по правилима, нико се не шнира нико скреће из 3ег реда. Култура.
 
, да не можеш да пређеш границу ако не платиш.
Па и не можеш да пређеш границу, ако си у регистру неплаћених казни. То је још од 2015.године ....

АКО ИМАТЕ КАЗНУ ЗА ПАРКИНГ МОЖЕТЕ ДА ЗАВРШИТЕ НА ПОТЕРНИЦИ: Ову ставку обавезно проверите пре поласка на пут
новости онлине, 12. 08. 2022. у 14:10
https://www.novosti.rs/c/drustvo/ve...ovu-stavku-obavezno-proverite-pre-polaska-put

Овде је регистар неплаћених казни, укуца се само име и презиме, матични број https://www.mpravde.gov.rs/tekst/28...h-novcanih-kazni-i-drugih-novcanih-iznosa.php
 
@bit
potpisujem, to su otprilike i moji utisci

Baš je prijatan boravak na gejtu A1, ja isto podržavam korišćenje tepiha, baš je ful ambijent...
pogrešnu osobu si citirao, treba da citiraš one koji su plaćeni da održavaju terminal

održavanje i u samom gradu je na jako niskim granama pa nismo digli ruke od svih vrsta mobilijara, travnjaka, granitnih ploča itd.
ovakve fleke na aerodromima u Stokholmu, Helsinkiju, Lionu itd. nisam viđao tako da sam i dalje pri stavu da ambijent jeste prijatniji ukoliko je predat sposobnim ljudima
 
Poslednja izmena:
Nas mentalitet je to sto nas i unistava nista drugo. Da se to ne moze promeniti ne bih nista komentarisao al ta ista Srbenda preko postuje pravila i ne pada mu takve stvari na pamet. E zbog takvog licemerja i seljacizma gde Srbenda preko zna kako je ispravno a ovde se kurebeca, i treba da smo u gov.... I narednih 100 godina.
Najbolji način da se proveri ta teorija je da se ode na KD kontrolu na aerodromu Beograd. Ta ista Srbenda uredno baca flašu vode, ne pakuje oštre predmete u ručni prtljag i ne buni se ako mu izbace još ponešto. Ako bi se bunio zna da će umesto na moru odmor provesti iza rešetaka. Dakle teorija ne drži vodu.

Nije problem u Srbendi niti u tome da li je preko ili ne. Problem je što se pravila svuda po Srbiji ne provode onako striktno kao na sekjuritiju.
 
Управо тако. Санкције морају да буду неизбежне. То утиче на јагњећи менталитет. Али, закон мора да се односи на све, у том смислу и на америчке држављане
 
Korisnik bit je stavio pre par poruka lepe slike aerodroma. Sve novo ali ogromni prazni zidovi, potpuno pusto i neiskorišćeno. Četiri meseca je prošlo od kako je VINCI otvorio novu C stranu. Da je makar operater aerodroma za to vreme stavio velike panele sa turističkim atrakcijama Srbije ili velike reprodukcije slika iz Narodnog Muzeja. Da je makar pokazao kako zna da zarađuje pare od reklama, ali čak ni nove reklame nisu stavljene od preuzimanja aerodroma. Evo kako je sadašnji Teslin Trg izgledao po tom pitanju pre više od tri decenije:

Reklama_91_01.JPG
Reklama_91_02.JPG


Reklama Speedo i mašine iz DDR-a, a ovi današnji magovi aerodromskog biznisa nesposobni da okače par reklama!

Ako već nema turističke ponude i umetnosti iz Srbije (znam da je bilo toga pre koncesije), makar reklame mogu da daju živost aerodromu. Prošlog meseca sam bio u tranzitu kroz zaista ružni O Her, što me nije sprečilo da kvalitetno provedem par sati :

BeobuildORD.jpg


Taj grozni ORD će se u sledećih nekoliko godina renovirati po planovima poznatog Studio Gang (Džini Geng) ali i ovakav koristi svaki metar da makar reklamama odvrati pažnju od sivila i užasne arhitekture. Zašto VINCI nije sposoban da stavi aktivne panele ili makar samo ovakve džinovske osvetljene statičke reklame kao na ORD je za mene misterija :

ReklameORD.jpg
 
Poslednja izmena:
A da još malo sačekamo i da se radovi konačno privedu kraju? Ostalo je još dosta posla da se uradi, zašto bi neko forsirao reklame a ništa nije kompletirano?

Verujem da će biti reklama, cveća i svega ostalog što nedostaje da malo oplemeni prostor.

Mesecima se diskutuje o lošoj organizaciji na dolascima ali nisam pročitao kako bi neko pod punim saobraćajem i obimnim građevinskim radovima rešio nešto drugačije.

Daleko od toga da je idealno ali projekat nije završen! budimo malo strpljivi...
 
Toaleti su u katastrofslnom stanju,kao da ih nisu čistili od otvaranja.
 
zašto bi neko forsirao reklame a ništa nije kompletirano?
Kompletirana je potpuno nova C strana sa gejtovima C7 do C14 i puštena u upotrebu pre 4 meseca. Renovirano je dosta starih gejtova. Od tada su otvorili Pandoru i Bistro, pa ako su to mogli što ne bi mogli da okače nekoliko reklamnih panoa? Ne forsiram reklame, forsiram turističku i umetničku prezentaciju Srbije kao što sam napisao, a ako od toga nema ništa onda neka zarađuju pare od ostalih reklama.
 
Туристичка понуда је ипак у рукама Србије, тј министарстава. Па неће ваљда Ванси да рекламира Србију? Слажем се да је то потребно, али ми се језик не преврће да назовем рекламом.
Реклама је кад се сликају фрикови са лажним осмехом пуним зуба и како колаче очи на разне глупости. Тј фејк и уваљивање. Билборд са презентацијом Србије је нешто друго.
 
Par slika na brzinu sa aerodroma,nova zgrada baš lepo napreduje.Počeli su da postavljaju stakla na novom delu.




Nastavlja se sa radovima na saobraćajnicama oko zgrade.

I radi se uveliko na novom parkingu.
 
Najbolji način da se proveri ta teorija je da se ode na KD kontrolu na aerodromu Beograd. Ta ista Srbenda uredno baca flašu vode, ne pakuje oštre predmete u ručni prtljag i ne buni se ako mu izbace još ponešto. Ako bi se bunio zna da će umesto na moru odmor provesti iza rešetaka. Dakle teorija ne drži vodu.

Nije problem u Srbendi niti u tome da li je preko ili ne. Problem je što se pravila svuda po Srbiji ne provode onako striktno kao na sekjuritiju.
Upravo o tome pricam. Kada ide preko zna da mora pravila da se postuju, Srbenda ne zamislja da je to lokalni security. Aj da vidim da li ce postuje security takav negde unutra. Sud, posta, banka, policija, firma...
 
Još par utisaka sa aerodroma:

Glavni utisak je definitivno da je centralizovanjem kontrole prtljaga poprilicno rasterećen terminal. Sve je mnogo prostranije, i u slučaju da vam kasni let (što se meni desilo) nisi zarobljen na gejtu. Na par gejtova su napravljeni pokretni stakleni paneli tako da naknadno može ograditi gejt ako je potrebno.

Ambijent je značajno unapređen. Tamni plafon deluje kao pun pogodak, osvetljenje značajno bolje nego ranije, laminat prosečan ali ne tako loš kao što deluje na slikama. Tepih dobro odabran ali se ne održava. Generalno mnogo više mat i ne reflektujućih povrština što je veliko poboljšanje u odnosu na stari termnal.

Signalizacija pun pogodak. Zelena boja je dosta kritikovana ali meni deluje odlično. Paneli se uklapaju u tamne plafone a natpisi ističu. Toaleti odvojeni posebnom plavom bojom. Sve u svemu deluje promišljeno.

Ponuda hrane poprlično loša. Osim hlab i kifle jedno jos radi ovaj bistro ali ponuda i nije neka. Cene tradicionalno sumanute, kao da ste u Parizu ili Londonu.

Pogledajte prilog 142976Pogledajte prilog 142977
Pogledajte prilog 142978
Pogledajte prilog 142979
Pogledajte prilog 142980
Pogledajte prilog 142981
Pogledajte prilog 142982
Nije laminat već LVT.
 
Nisam sad bas čačkao po ćoškovima da vidim šta je. U svakom slučaju hvala na ispravci. Šta to konkretno znači, da je pod za nijansu izdržljiviji? Mane smo već videli na mestima gde se pod podklobučio jel ploče pretpostavljam nisu krute?

Ali ono sto mi definitivno ne ide u glavu su raznorazne imitacije drveta. Bilo vinilne ili još gore keramičke pločice. Pogotovu kad se kao na Tesli odlepe ili saviju pa je cela stvar ispadne još smešnija.
 
Veliki plus je to sto nema reklama.
Reklame su nasilje.
 
Vrh