Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)

Mislim da sa prve slike nece biti puno rusenja, tu su duple trake, a kolko razumem brzi put treba sa sadasnjim spoji tamo gde pocinju duple trake.
 
Jel ono što se crni posle poslednjeg mosta asfalt?
Deluje da je 70% trasiranog spremno za prve slojeve asfalta. Vidi se da su cevi postavljene, ne znam ide li još neki sloj nasipanja pre asfalta.
Dosta još ima betonskih konstrukcija da se uradi, nešto to sporo ide, za to im ne smetaju nerešeni imovinski odnosi.
 
Neće oni to završiti sl godine na leto nema šanse...
 
Da, da, sad kad se pogleda ovaj snimak može da se stekne utisak da nije baš reč o 2-3 nerešena slučaja ali ih nije ni 30.
Čini mi se da je sad prvi put išao snimak preko ovog dela sa kućama.
 
Jel ono što se crni posle poslednjeg mosta asfalt?
Deluje da je 70% trasiranog spremno za prve slojeve asfalta. Vidi se da su cevi postavljene, ne znam ide li još neki sloj nasipanja pre asfalta.
Dosta još ima betonskih konstrukcija da se uradi, nešto to sporo ide, za to im ne smetaju nerešeni imovinski odnosi.
Ako nije asfalt, mozda je onaj geotekstil hidroizolacije koji stavljaju pre asfalta. Mada do sad su uglavnom bili nekih svetlijih boja (na Obrenovac-Surcin, Preljina-Pakovrace...)
 
Čudna mi je ova simetrija petlje Divci,nzm da li je i vama zapala za oko...A pošto su već pominjali vezu sa industrijskom zonom možda su put trebali direktno tu da dovedu dok ovamo ne reše eksproprijacije, pošto na trasi nema kuća...Zna li neko kakva je veze ind zone sa centrom?
Screenshot_2022-08-02-21-16-45-11_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

IMG_20220802_211738.jpg
 
Taj put sa kojim si spojio je zaseban put NOVA 1 tu prave kruzni tok i izlazi ispod nadvoznjaka ( ka gore )
Deo puta ( obilaznice ) sam video ide od kruznog toka preko sepija ( deponije ) i tako spaja ind.zonu Belosevac i ispod Bizerbe je kruzni tok ( paralelno sa tim putem ) posle toga sve je moguce.... ovako su meni nacrtali deo koji nisam video. Sve je moguce

Screenshot_20220422-210757_Photos.jpg
 
Jel ono što se crni posle poslednjeg mosta asfalt?
Deluje da je 70% trasiranog spremno za prve slojeve asfalta. Vidi se da su cevi postavljene, ne znam ide li još neki sloj nasipanja pre asfalta.
Dosta još ima betonskih konstrukcija da se uradi, nešto to sporo ide, za to im ne smetaju nerešeni imovinski odnosi.
To je bitumenska emulzija koja se prska cisternama na podlogu pre nanošenja asfalta radi boljeg vezivanja.

n5915vr18sl24.jpg
 
Poslednja izmena:
Brza saobracajnica ce imati 3 tacke, kruzni tok u Lajkovcu, petlja u Divcima koja je simetricna samo zavisi kako i ko iz kog ugla gleda i petlja u popuckama. Petlja u popuckama ide preko servisa kamiona, mislim da se majstor zove Milan. Novi put kroz ind zonu ili kako god se to zvalo moze se samo tu spojiti sa brzom petljom. To je tako nacrtano i uredjeno. Sada i da hoce da menjaju plan, ne mogu. Mogu samo praviti preko ili kopati ispod pruge put koji ce se nekako ukljuciti na duple, da li ce to biti postojeci prolaz kod semafora i da se uradi nivelacija cele raskrsnice to je do njih... Sto se tice puta preko deponije, mislim da od toga nema nazalost nista ali videcemo. A sto se tice familije Pivic koja koci radove, jbg sta da kazem, zna se na kraju kako ce biti, mislim da ovde vecina nas to i zna.. oni za sada jos mogu da koce radove i to je jos ne punih 6mes do kada istice ugovor sa kinezima oko realizacije.. mogu i do Zeneve da skoknu, dzaba im... Ne kazem da nisu ljudi u pravu, nisam ni citao ni slusao zadnje sta je bilo na sastanku, ali koliko su trazili toliko ce i videti na digitronu... 🤣🤣🤣
 
Taj put sa kojim si spojio je zaseban put NOVA 1 tu prave kruzni tok i izlazi ispod nadvoznjaka ( ka gore )
Deo puta ( obilaznice ) sam video ide od kruznog toka preko sepija ( deponije ) i tako spaja ind.zonu Belosevac i ispod Bizerbe je kruzni tok ( paralelno sa tim putem ) posle toga sve je moguce.... ovako su meni nacrtali deo koji nisam video. Sve je moguce

Pogledajte prilog 142417
Zivo me
Taj put sa kojim si spojio je zaseban put NOVA 1 tu prave kruzni tok i izlazi ispod nadvoznjaka ( ka gore )
Deo puta ( obilaznice ) sam video ide od kruznog toka preko sepija ( deponije ) i tako spaja ind.zonu Belosevac i ispod Bizerbe je kruzni tok ( paralelno sa tim putem ) posle toga sve je moguce.... ovako su meni nacrtali deo koji nisam video. Sve je moguce

Pogledajte prilog 142417
Zivo me zanima ko ti je ovo crtao, koji strucnjak pravi raskrsnicu tu posle nadvoznjaka od pruge, samo me zivo zanima, hvala
 
Ovo je nacrt puta nova 1. Moze se videti na linku iznad geosrbija...
Screenshot_20220803-082726_Word.jpg
 
Zivo me

Zivo me zanima ko ti je ovo crtao, koji strucnjak pravi raskrsnicu tu posle nadvoznjaka od pruge, samo me zivo zanima, hvala
Onaj crtez je star 3 godine min... sve parcele koje se na njemu vide su sad gradsko gradjevinske ( nije katastar jos stigao da ih konvertuje ali mogu poslati i zvanican dokument od 04.02.2022) meni ovo ni iz dzepa ni u dzep. Ono nije crtao neki saban. Kad pogledas ove brze trake mogle su da se projektuju skroz drugacije i jednostavnije ali za sve postoji razlog...
Ja sam ovde da podelim informacije i misljenje sa drugima i malo zezam...
 
Ovde se bolje vidi. Crvemo je neka fabrika ili tako nesto... ovo je deo kod Bizerbe... Kako puta Nova 1, tako i deo obilaznice ( zasto taj projekat nije na javnom uvidu niko ne zna )
Screenshot_20220803-111142_Word.jpg
 


Овде је опасно закувало....
 
Pa šta je sad ovo, onaj forumaš Zmija reče da samo ja imam probleme sa ovom vlašću, i Momirović umanjuje na par domaćinstava, a evo šta kaže žena iz članka: "Bili su ljudi iz Lukavca, Popučaka, Valjevske Loznice, Divaca..., i nije tačno to što je rekao ministar Tomislav Momirović da su "problem suzili na jedan ili dva slučaja". Ima nas mnogo više – rekla je Milijana Pivić."
Inače, nisam baš siguran da je ponuđena cena 30.000 din/aru mala, to ispada oko 25.000 evra/hektaru, u nekom seocetu, nedođiji, pored kamenoloma da ti pada prašina i da se gušiš svaki dan, ja platio prošle godine na drugom kraju valjevske opštine 3.000 evra/hektar, znači x8 jeftinije, a neki rođaci iz okoline NSa gde je plodnija zemlja mi rekli da je tamo 10-15.000 evra/hektaru. Ako je ova cifra tačna, onda ovi traže bezobrazno visoku cenu, iako sam ja uvek na strani da se vlasnicima plati pošteno, ako je već veći interes čitave zajednice da put mora proći tuda.
 
Poslednja izmena:
Samo deo sto sam video... jednu ruzu su racunali 50e kom, tek posadjen orah 200 e kom, a ukoliko se firma nalazi na ,,putu'' isplaceno 2.000.000 e ( rekli su da treba vise ali to je koliki mogu ).

Ovi Pivici su mogli da ih oderu i to treba ceniti
 
Ali mogi da ucenjuju, oni neće da prodaju njima zemlja treba za stoku.
Ali ja sam svoju zemlju Platio, a u tom kraju ima mnogo onih koji su od države, dal Obrenovića, Dobili zemlju oduzetu od aga i begova nakon Turaka i tako postali vlasnici. Ne kažem da je to slučaj sa ovima konkretno, ali mnogo ih ima. Zatim, imali smo opet besplatno deljenje zemlje otete Švabama, Srbima iz kraljevog režima & Co, pa stanove po gradovima do 1991... zapravo zadnjih 30tak godina je retka generacija da ništa nije dobila već su za nas važila "tržišna" pravila.
 
Vrh