Šta je novo?

Palata Beograd (Beograđanka)

Kada se ocekuje zavrsetak rekonstrukcije Beogradjanke?
 
Ne znam odakle ti paneli i da li su od ranije ili me. Meni se ne svidjaju i te zlatne lajsne na fasadi i ulazu. Ne znam kada se planira završetak radova. Tako znam da jednoj firmi nije završen sprat koji su iznajmili pa će biti možda privremeno u aneksu zgrade (robnoj kući).

Slikaću table spratova, ostalo su još 2-3 sprata da nisu zakupljena.
 
Popunjavaju se spratovi polako. Gratis i pogled iz zgrade
IMG_20220609_190123916.jpg

IMG_20220609_182340432.jpg
 
Evo malo slika iz aneksa. Verovatno mnogi ne znaju da ovaj aneks uopšte postoji. Nalazi se levo od ulaza iz Masarikove i levo od recepcije su 2 lifta koje vode u ovaj deo koji ima spratova. 7 sprat ovog aneksa je spojen sa 5 spratom Beograđanke koji je u totalnom haosu i veoma grubim radovima (gde je bio restoran i gde je izlaz na terasu koja se nalazi iznad aneksa gde je IDEA i gde je bila Robna kuća).

Ovaj aneks drži firma Desk & More i ona iznajumljuje poslovni prostor. Od 7 spratova u funkciji su 3 ili 4, tj. neke firme su se tu uselile, a neki spratovi su i dalje u grubim radovima.

Aneks je ovo stakleno u sredini.

beogradjanka ulaz.jpg


Pogled sa trećeg sprata ka Masarikovoj i ka unutrašnjem dvorištu

IMG_2153.JPG
IMG_2150.JPG


Kao što vidite na prethodnoj slici, kiša je napravila bazen ispred ulaza. Tu je razapet neki vodonepropusni geotekstil i sigurno sat vremena su dvojica uklanjali vodu sa metlama

IMG_2158.JPG


Evo prostora na 2. spratu koji još nije završen

IMG_2166.JPG
IMG_2167.JPG
IMG_2168.JPG
IMG_2170.JPG
IMG_2171.JPG


A evo kako izgledaju useljeni spratovi.

IMG_2165.JPG
IMG_2164.JPG
IMG_2156.JPG
IMG_2145.JPG
 
Evo ovde jednog teksta gde je opisana ova terasa koju sam slikao

terasa bgd 2.jpg

terasa bgd.jpg




Terasa je završena 95%, ali prostor unutra nije ni blizu.
 
Sinoć sam video da na zgradi radi nova dekorativna rasveta, ali nisam uspeo da slikam
 
Не баш. Прво, носе се звонцаре, друго - аутомобили, треће - ако се не варам, још негде 1984/85. је била реклама са оним Афросрбином "Идем код Клуза", а мислило се на робну кућу на којој овде још пише "Inex", четврто - нема трамваја у Ресавској. А има и пето - ја се оваквог улива Масарикове не сећам:)

Требало би да су ипак седамдесете.
 
Prilično sam siguran da nisu 70-e, ali ok, nisu kasne 80-e.
Prvo, naš vozni park je uvek bio blago zaostao u odnosu "na svet". Zvoncare su se nosile i kasnije (nose se i danas, realno). Tramvaj je kroz Generala Ždanova (Resavsku) prošao 1984, a tada je verovatno promenjen i profil ulice.
Dakle, ca. 1982-83.
 
Може да буде почетак осамдесетих, да.
Трамвај у Ресавској је, мислим од 1986.
 
Taj stajling je o(p)stao do ranih 90-ih, a imam i fotke da to potkrepim (lične su, pa ih nećete videti :p ).
 
Не баш. Прво, носе се звонцаре, друго - аутомобили, треће - ако се не варам, још негде 1984/85. је била реклама са оним Афросрбином "Идем код Клуза", а мислило се на робну кућу на којој овде још пише "Inex", четврто - нема трамваја у Ресавској. А има и пето - ја се оваквог улива Масарикове не сећам:)

Требало би да су ипак седамдесете.
1980. u novembru je vec bio Kluz, odlicno se secam jedne kupovine. Ova fotografija je sasvim izvesno bar par godina pre toga napravljena ...
 
Još jedno pitanje za razmišljanje. Kada je deo Masarikove između Resavske i Kralja Milana ukinut?

P.S.
Ne znam tačan odgovor, čisto da ne očekujete da ću da ga dam. :D
 
Tabla kod liftova u aneksu (levo od recepcije)
U liftu dugmići idu od 0 do 7.
0 je recepcija (prizemlje)
1 je neka tehnička etaža
2. je M (šta može da znači M? )
3. je 01
4. je 02 itd
 

Prilozi

  • beogradjanka mala tabla.jpg
    beogradjanka mala tabla.jpg
    52,3 KB · Pregleda: 191
Onda je mezanin u stvari prizemlje i ostaje misterija prva dva sprata. Jedno je tehnička etaža (prvi psrat) (tamo je baš nizak plafon), ali šta ćemo sa ovim spratom (drugim) koji je neucrtan na tabli kod liftova, a do kojeg se dolazi tako što se u liftu pritisne 2?


img_2170-jpg.139723
 
Evo ovde jednog teksta gde je opisana ova terasa koju sam slikao

Pogledajte prilog 139998
Pogledajte prilog 139999



Terasa je završena 95%, ali prostor unutra nije ni blizu.
Jel ce moci turisti da setaju tom terasom?
 
Vrh