Šta je novo?

Palata Beograd (Beograđanka)

Nadam se da ce investitor imati uspesno izdat prostor i odrzavati ovu zgradu na ekonomskim osnovama i da vise nikad ne dodje pod nadleznost/pitanje drzave ili grada da brine o njoj kao kulturnom dobru i slicno. Tek kada vidimo da radi dobro iz ugla investitora koji je preuzeo znacemo da je dozivela svoju renesansu ulaska u ozbiljnu poslovnu zonu centra jednog velegrada. Pa onda neka glancaju fasadu po potrebi trzista do mile volje.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: h2o
20220415_173158.jpg
20220415_173235.jpg
 
Od ovih platna preko fasada mi se prosto narodski rečeno S E R E.

I meni, ako je fasada lepa, ili barem citava...ali ako nema fasade ili je zgrada sam kostur, kao kod Savskog trga na uglu Karadjordjeve i Mihaila Bogicevica, onda bolje i to da postoji, nego da zjapi onako prazno...

Nebitno, slazem se da joj ovde svakako nije mesto.
 
Sticajem neverovatnih životnih okolnosti radim u Beograđanci već neko vreme. Nadam se da ću okačiti sutra slike koje sam pravi već neko vreme. Zgrada ima završenih 6-7 spratova i to nekih prvi vrhu i sredini dok veliki broj spratova se tek radi. Fokus je trenutno na 5 i 6 spratu gde su terase i restoran i gde se trenutno montiraju gipsani plafoni. Liftovi su neverovatno brzi.
Celog života gledam Beograđanku sa mog prozora pored Zvezdarske šume i ne bi mu verovao kada bi mi rekao da ću ovde raditi. Pogled puca na ceo Beograd, od Avale i istočne kapije pa sve do Genexa i mosta Zemun-Borča. Ova zgrada je pravi dragulj Beograda.
 
Evo za početak nečeg što pre liči na deo scenografije filma Alien. Da li neko zna šta je ovo? Nalazi se na 6 spratu gde je terasa restorana i liči mi na stolicu.
stolica beogradjanka.jpg
 
Stvari koje želim nostalgično da podvučem: robna kuća, restoran na petom i diskać na šestom, Studio B i vidikovac.

Robna kuća, kao u belom svetu, pa i jače, onako socijalistički. Od Tomosa 14-tice i kosilice za travu, do sitnih dugmića. Supermarket, san iz tuđe bajke (sa klimatizacijom i prvim pokretnim kolicima). Restoran na petom, sve u separeima i fensi, a disko je vredeo najviše zbog pogleda (kao na Menhetnu jbt!). Tamo smo izvodili fine devojke, studentkinje medicine, prava i sl. Vidikovac je i dalje tu (nadam se da će pristup svima biti i dalje moguć), a onaj StB se ne može prepričati, sve je to sada legenda.

Živela Beograđanka! :)

"Bez članske karte ulazilo se i u „Bezistan“, diskoteku „London“ i diskoteku na 6. spratu Beograđanke – „Šestica“. Ovde se dolazilo oko 20.00 i ostajalo do ponoći, pa onda noćnim busem – „vampircem“ kući. „Šestica“ je radila 2-3 godine, ali je jedna od retkih koja nije bila u nus prostorijama već je imala prelep pogled na Beograd. Ulazilo se iz Masarikove pa liftom do 6. sprata. Prostor je bio kružno orijentisan, pa se često šetalo u krug i tako proveravalo da li je u međuvremenu stigao neko novi koga znaš."
 
Evo trenutnog stanja iznajmljenosti prostora po spratovima prema tabli u holu na prizemlju. Spratovi do 5. ne postoje jer je to aneks u okviru koga je Robna kuća Beograd. Ostala su još 3 sprata da se zakupe. Napominjem da dobar deo spratova nije završen i useljen.
IMG_20220414_185825707.jpg
 
A jel tu zapravo ostalo nešto od onih nekadašnjih kancelarija i firmi? Ili je sve dato Mareri, pa se useljavaju novi zakupci?
 
Да ли ће у Београђанки, по завршетку радова, бити неки ресторан/угоститељски објекат а да је на великој висини са које се пружа леп поглед? Колико знам, видиковац ће сигурно бити на врху?
 
Да ли ће у Београђанки, по завршетку радова, бити неки ресторан/угоститељски објекат а да је на великој висини са које се пружа леп поглед? Колико знам, видиковац ће сигурно бити на врху?
Reče Vučko da ima restoran na petom spratu.
 
Poslednja izmena:
Vrh